Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

M Bank - wypłaty z bankomatów w Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ag88
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 07.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ag88 » 09.07.2013 14:11

skylogg napisał(a):Konto w mB otwierałem ze względu na bankowe bankomaty za granicą w roku pańskim 2009.
W tym roku z opisywanych powyżej szanowne koleżeństwo względów otworzyłem alternatywne konto w AliorSync - i miałem okazję używać karty za granicą (Szkocja, Irlandia, Anglia). Bez prowizji (tylko przewalutowanie).
Dodatkowym atutem jest 10 darmowych przelewów ekspresowych w miesiącu za darmo. Nawet dzisiaj - z pilnej potrzeby korzystałem. Gotówka z AS na mB trafiła w ciągu minuty :)
+ bonusy za polecenie konta i zwrot 5% zakupów w internecie. To nie kryptoreklama. Póki co jest jak jest a jak sie pogorszy (jak z mBankiem) przyjdzie poszukać następnego...


Nic dodać, nic ująć :)
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 09.07.2013 19:23

toomas napisał(a): Nie czekaj..ja się nie doczekałem. W regulaminie stoi jak byk, że pakiet intensive i classic ma bezpłatne bankomaty dla MC Debit i MC Debit Paypas. Ja mam pakiet Active+karta MC World = bezpłatne bankomaty w kraju i zagranicą. Tak też potwierdzili ma mlini ale maila nie przysłali.


no oczywiście że są bezpłatne, ale od września się to zmieni - niestety
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 10.07.2013 08:11

Ale póki co działa :)
Maciej_o2
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 11.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej_o2 » 10.07.2013 10:52

Ave
wczoraj złożyłem przez stronę internetową mBanku wniosek o likwidację konta. Do 3 h zadzwoniła miła Pani z infolinii z pytaniem dlaczego. Wytłumaczyłem o co chodzi - czyli wypłaty z bankomatów za granicą z prowizją. Wytłumaczyła mi, że tylko przy kontach walutowych nie pobierają prowizji, ale jeżeli nie zrezygnuję z konta to nie będą mi naliczać żadnych opłat za kartę (te 5zł) i co podkreśliła bezterminowo. Jak to będzie to się okaże czy nie naliczą bo nie zrezygnowałem, na przyszłość może znowu coś zmienią, no chyba, że dowalą jakąś opłatę, to bedzie po nich.
Konto założyłem w Alior Sync.
Acha, mimo nazwy to Alior Bank nie ma nic wspólnego z Alior Sync.
Pozdro
Maciej
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 10.07.2013 11:00

Maciej_o2 napisał(a):Ave
wczoraj złożyłem przez stronę internetową mBanku wniosek o likwidację konta. Do 3 h zadzwoniła miła Pani z infolinii z pytaniem dlaczego. Wytłumaczyłem o co chodzi - czyli wypłaty z bankomatów za granicą z prowizją. Wytłumaczyła mi, że tylko przy kontach walutowych nie pobierają prowizji, ale jeżeli nie zrezygnuję z konta to nie będą mi naliczać żadnych opłat za kartę (te 5zł) i co podkreśliła bezterminowo. Jak to będzie to się okaże czy nie naliczą bo nie zrezygnowałem, na przyszłość może znowu coś zmienią, no chyba, że dowalą jakąś opłatę, to bedzie po nich.
Konto założyłem w Alior Sync.
Acha, mimo nazwy to Alior Bank nie ma nic wspólnego z Alior Sync.
Pozdro
Maciej


a jak się składa takie wymówienie? trzeba się zalogować do serwisu transakcyjnego? czy po prostu wysłałeś im maila?
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 10.07.2013 11:09

Maciej_o2 napisał(a):Ave

Konto założyłem w Alior Sync.
Acha, mimo nazwy to Alior Bank nie ma nic wspólnego z Alior Sync.
Pozdro
Maciej


Co Ty opowiadasz za herezje .....
wejdź na stronę banku i spójrz w lewy górny róg - "Alior Sync jest częścią Alior Bank"

To tak jak M-bank, Multibank sa czescią BRE banku
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 10.07.2013 11:21

KrisM napisał(a):
toomas napisał(a): Nie czekaj..ja się nie doczekałem. W regulaminie stoi jak byk, że pakiet intensive i classic ma bezpłatne bankomaty dla MC Debit i MC Debit Paypas. Ja mam pakiet Active+karta MC World = bezpłatne bankomaty w kraju i zagranicą. Tak też potwierdzili ma mlini ale maila nie przysłali.


no oczywiście że są bezpłatne, ale od września się to zmieni - niestety


Wskaż mi proszę, gdzie jest tak napisane w regulaminie (chodzi mi o zmiany wrześniowe).
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 10.07.2013 11:26

nie przeczytałem tego w regulaminie, ale trochę się wysiliłem i napisałem zapytanie na którą uzyskałem następującą odpowiedź: dziękuję za przesłanie wiadomości. Uprzejmie informuję, iż regulamin usługi Wypłaty ze wszystkich bankomatów obowiązuje od 3.09.2013. Jego regulacje obowiązują również osób korzystających z usługi Pakiet.
Usługa bezpłatnych bankomatów zwalnia z opłat przy wypłacie z bankomatów w Polsce.
proszę bardzo!
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 10.07.2013 11:31

no ja się "wysilam" i rozmawiam (mLinia)
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 10.07.2013 11:39

_Ewa_ napisał(a):
brzo1985 napisał(a):Wskaż mi proszę, gdzie jest tak napisane w regulaminie (chodzi mi o zmiany wrześniowe).



Zmiany w Regulaminie usługi Wypłaty ze wszystkich bankomatów dotyczą:
- ograniczenia zakresu korzystania z usługi do wszystkich bankomatów w Polsce
- ujednolicenia zapisów w Regulaminie do innych regulacji w Banku określających zasady korzystania z usług oferowanych przez Bank
- zmian o charakterze porządkowym.


:arrow: http://www.mbank.pl/download/blog/Regul ... omatow.pdf


Faktem jest, że komunikat jest bardzo nieczytelny i można go różnie interpretować



Nie posiadam tej usługi, więc mnie nie dotyczy

posiadam pakiet active do eKonta-> kartę MC Debit Gold
Mając tę kartę w tym pakiecie (spełniając warunki- np. odpowiednie m-czne wynagrodzenie), mogę wybierać pieniądze ze wszystkich bankomatów za free; oczywiście przewalutowywanie 3% w przypadku kun.

Całość kosztuje mnie m-cznie 5 zł.

NIC się nie zmienia w moim przypadku, co wyraźnie jest napisane w regulaminie i to samo usłyszałem przed chwilą przez telefon.

Na dzień dzisiejszy nie można już wykupić pakietu active.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 10.07.2013 11:41

brzo1985 napisał(a):no ja się "wysilam" i rozmawiam (mLinia)

więc nie wiem, widocznie zmian jest za dużo i trzeba trochę poczekać bo sami się motają w zeznaniach
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 10.07.2013 11:46

Zmiany dotyczą usługi "Wypłaty ze wszystkich bankomatów".

Jest jasno napisane.

Niestety trzeba monitorować wszystko, nie można dać się banksterom.
Maciej_o2
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 11.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej_o2 » 10.07.2013 12:05

pawelli napisał(a):
Maciej_o2 napisał(a):Ave

Konto założyłem w Alior Sync.
Acha, mimo nazwy to Alior Bank nie ma nic wspólnego z Alior Sync.
Pozdro
Maciej


Co Ty opowiadasz za herezje .....
wejdź na stronę banku i spójrz w lewy górny róg - "Alior Sync jest częścią Alior Bank"

To tak jak M-bank, Multibank sa czescią BRE banku


no fakt, przejęzyczenie, chodzi mi o to, że to dwa odrębne banki, a kto tam jest czyją częścią to nie ma znaczenia.
Pójdziesz do AliorBank i nic nie załatwisz w sprawie AliorSync (nie chodzi mi o przelewy). Tak przynajmniej dziśka powiedziała mi Pani w AliorBanku (wprawdzie to był tylko Partner, a nie oddział).
skylogg
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 15.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) skylogg » 10.07.2013 12:19

KrisM
a jak się składa takie wymówienie? trzeba się zalogować do serwisu transakcyjnego? czy po prostu wysłałeś im maila?


Z forum mBanku...
"Realizacja dyspozycji rozwiązania umowy z mBankiem jest bezpłatna. Zgodnie z regulaminem należy przesłać do mBanku odpowiedni formularz wypowiedzenia, znajdujący się na stronie mBanku w zakładce „Przydatne dokumenty”. Jeżeli chcesz zamknąć jeden z kilku rachunków prowadzonych na podstawie tej samej umowy, zapraszam do kontaktu z mLinią pod jednym z numerów telefonów (42) 6 300 800 z telefonów komórkowych, 801 300 800 z telefonów stacjonarnych lub +48 42 6 300 800 z zagranicy. Należy łączyć się za pomocą identyfikatora i telekodu." - odpowiada członek mEkipy

Należy zatem pobrać, wypełnić i wysłać ten dokument
http://www.mbank.pl/download/ognivo/For ... ognivo.pdf
inne przydatne dokumenty:
http://www.mbank.pl/pomoc/info/regulaminy/konta.html

WAŻNE
Podpis musi być zgodny z kartą wzorów podpisów (czyli podpisem który został złożony przy zawarciu umowy).
Zasłyszane
Ponoć (plotka) zdarza się, że wniosek bywa odrzucany z powodu takiej niezgodności.

Alior... obie strony sporu mają racje :)
Formalnie (prawnie) AS jest częścią A. Z punktu widzenia użytkownika (klienta) to dwie różne instytucje ;)
Maciej_o2
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 11.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej_o2 » 10.07.2013 12:32

skylogg napisał(a):KrisM
a jak się składa takie wymówienie? trzeba się zalogować do serwisu transakcyjnego? czy po prostu wysłałeś im maila?


Z forum mBanku...
"Realizacja dyspozycji rozwiązania umowy z mBankiem jest bezpłatna. Zgodnie z regulaminem należy przesłać do mBanku odpowiedni formularz wypowiedzenia, znajdujący się na stronie mBanku w zakładce „Przydatne dokumenty”. Jeżeli chcesz zamknąć jeden z kilku rachunków prowadzonych na podstawie tej samej umowy, zapraszam do kontaktu z mLinią pod jednym z numerów telefonów (42) 6 300 800 z telefonów komórkowych, 801 300 800 z telefonów stacjonarnych lub +48 42 6 300 800 z zagranicy. Należy łączyć się za pomocą identyfikatora i telekodu." - odpowiada członek mEkipy

Należy zatem pobrać, wypełnić i wysłać ten dokument
http://www.mbank.pl/download/ognivo/For ... ognivo.pdf
inne przydatne dokumenty:
http://www.mbank.pl/pomoc/info/regulaminy/konta.html

WAŻNE
Podpis musi być zgodny z kartą wzorów podpisów (czyli podpisem który został złożony przy zawarciu umowy).
Zasłyszane
Ponoć (plotka) zdarza się, że wniosek bywa odrzucany z powodu takiej niezgodności.

Alior... obie strony sporu mają racje :)
Formalnie (prawnie) AS jest częścią A. Z punktu widzenia użytkownika (klienta) to dwie różne instytucje ;)


Przepraszam, zapomniałem odpisać.
Ja złożyłem przez stronę internetową po zalogowaniu się do mBanku wchodzi się do zakładki "Wnioski i dyspozycje" i tam bodajże na drugiej pozycji "Wypowiedzenie umowy rachunku" - dotyczy rachunku osobistego.
Pozdrawiam
Maciej
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
M Bank - wypłaty z bankomatów w Chorwacji - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone