Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kajak do amatorskiej turystyki przybrzeżnej. Co wybrać?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 12.04.2017 09:13

amatus1 napisał(a):Przepraszam, zapewne będę się powtarzał ale coraz bardziej myślę o kupnie jakiegoś pneumatyka, właściwie już jestem blisko przekonania żony do zakupu. Co moglibyście doradzić w przystępnej cenie do 1400 zł max? Jesteśmy rodzinką 2+1 najlepszym rozwiązaniem jest dla nas trójka chodź i może być w razie dobrej oferty 2. Wagowo ważymy w trójkę ok 160 kg...Mi wpadł w oko KAJAK POMPOWANY 2-3 OSOBOWY NEW ITIWIT 3 ITIWIT-https://www.decathlon.pl/kajak-new-itiwit-3-id_8387564.html, nie ma jednak o nim wielu opinii, jeśli chodzi o starszy model to wyczytałem tu, że przeciekał, wada fabryczna szwów. Widziałem, że Sławek zakupił ostatnio dwójkę a Mariusz -gustlik81 przymierzał się do trójeczki. Możecie coś o tym sprzęcie powiedzieć?

W LU w Decathlonie stoją obok siebie trzy Itiwity w tym 3. Na moje oko budowa 3 nie została poprawiona. Tworzywo dna wyraźnie niżej zachodzi na burtę niż w w Itiwit 2.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 12.04.2017 09:15

Cholerka...
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 12.04.2017 09:20

amatus1 napisał(a):Cholerka...

Ale może na ekspozycji jest sztuka z tamtego roku. Nie to, że zniechęcam, bo sam był dokupił dmuchańca do posiadanych sztywniaków, dlatego nadal przyglądam się balonom.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 12.04.2017 09:23

Wygląda ciekawie ale oglądałem 2, w Słupsku muszę zobaczyć na ekspozycji czy jest 3 i czy z tego roku. Ale tak jak pisałeś martwi mnie kwestia budowy i przecieków czy zostały poprawnie i czy jest to mocno uciążliwe.
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 12.04.2017 18:58

amatus1 napisał(a):Wygląda ciekawie ale oglądałem 2, w Słupsku muszę zobaczyć na ekspozycji czy jest 3 i czy z tego roku. Ale tak jak pisałeś martwi mnie kwestia budowy i przecieków czy zostały poprawnie i czy jest to mocno uciążliwe.

Tutaj (dość słabe) zdjęcia Itiwit 2 (żółty) i Itiwit 3 (pomarańczowy). Robione z podłogi, w kadrze część centralna obu kajaków. Wychodzi na to, że 2 ma zdecydowanie wyższe obszycie dna. Może nową 3 poprawili, ale ta w LU z pewnością jest z wadliwej serii.
Załączniki:
IMG0005A-001.jpg
IMG0002A-001.jpg
IMG0000A-001.jpg
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 12.04.2017 21:39

Jest różnica w modelu Itiwit 3 z zeszłego i tego roku.
Stary model
Obrazek
i nowy
Obrazek
Zwróćcie uwagę na logo, po nim łatwo odróżnić nowy model.
Wydaje się z powyższych fotek że linia szwa przebiega nieznacznie ale jednak wyżej.

JAN
Itiwit 2 z Twojej fotki to zeszłoroczny model, jest spora szansa że 3 także, choć tego tak dobrze nie widać.

W jednej relacji na forum pojawił się Itiwit 3.
Autor wątku nie narzekał na przeciekanie mimo, jak wspominał, sporego zanurzenia.

Na filmie

widać że linia szwa często pokrywa się z lustrem wody.

Zwróćcie też uwagę na ilość miejsca na nogi, bo w przypadku 2+1niestety ale osoby dorosłe mają wyraźnie podkurczone nogi :roll:
A Hudsonie jest więcej miejsca.
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 13.04.2017 06:51

Wygląda na to, że D ma jednocześnie w ofercie stare i nowe modele. Można się naciąć. Przy okazji zajrzę tam i obejrzę kajaki zapakowane. Może będą miały nowe logo?
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 13.04.2017 07:07

Też się temu przyjrzę. Ciekawi mnie jednak jak wygląda kwestia roznicy miedzy tymi modelami z 2016-2017, czy zostało to poprawione w takim stopniu, że jest ok czy tylko kosmetyka...
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 13.04.2017 08:02

jest promocja na Itiwit 3 i nie wiem co robic, dali cene 1199:( ale logo ma chyba stare, zadałem im pytanie w kwestii przecieków i modelu czy jest z 2017 czy starszy...zerknijcie bo nie ograniam, maja dwa te "same"kajaki ale inne ceny no i napisy...czyżby walek z wyprzedaża z lat poprzednich?
https://www.decathlon.pl/kajak-pneumaty ... tml#v70474
https://www.decathlon.pl/kajak-new-itiw ... 87563.html
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 13.04.2017 09:16

amatus1 napisał(a):jest promocja na Itiwit 3 i nie wiem co robic, dali cene 1199:( ale logo ma chyba stare, zadałem im pytanie w kwestii przecieków i modelu czy jest z 2017 czy starszy...zerknijcie bo nie ograniam, maja dwa te "same"kajaki ale inne ceny no i napisy...czyżby walek z wyprzedaża z lat poprzednich?
https://www.decathlon.pl/kajak-pneumaty ... tml#v70474
https://www.decathlon.pl/kajak-new-itiw ... 87563.html
To nie są te same kajaki, przecież wyraźnie widać różnicę w modelu, co wyżej prezentował też sdolas.
Przeceniony kajak jest w starszej wersji. Nie wiem czemu piszesz o wałku :mrgreen: to normalne, że starsze wersje puszcza się taniej. W autach tak samo wyprzedawane są roczniki po obniżce.
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 13.04.2017 09:27

amatus1 napisał(a):Też się temu przyjrzę. Ciekawi mnie jednak jak wygląda kwestia roznicy miedzy tymi modelami z 2016-2017, czy zostało to poprawione w takim stopniu, że jest ok czy tylko kosmetyka...

Problem polegał na zbyt niskim gumowanym dnie. Przy obciążeniu kajaka, linia łącząca całkowicie nieprzemakalny spód kadłuba i materiałową burtę zanurzała się pod linię wody i kajak nasiąkał przez połączenie (obszycie) dna i burty, dodatkowo burta też przepuszczała wodę do wnętrza. Jedyny sposób poprawy błędu polegał na podniesieniu linii łączącej dno z burtą jak najwyżej.
Popatrz na inne dmuchańce. Często linia dna wychodzi wysoko na burtę (Sevylor Minesota). Nie wygląda to ślicznie, ale jest skuteczne.
Mój stary Hudson też miał wysoko wyprowadzone dno i wody przez poszycie nie nabierał.
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 13.04.2017 09:35

gusia-s napisał(a):Przeceniony kajak jest w starszej wersji. Nie wiem czemu piszesz o wałku :mrgreen: to normalne, że starsze wersje puszcza się taniej. W autach tak samo wyprzedawane są roczniki po obniżce.

To jednak jest "wałek". Poprzednia wersja była wadliwa/niedopracowana i Decathlon o tym wie, bo uznawał reklamacje w tym zakresie. Było o tym trochę na forum kajakowym. Sprzedawanie wadliwego modelu nieświadomemu klientowi, nawet za niższą cenę, jest nie fair.
http://forum.kajak.org.pl/ipb/topic/172 ... -itiwit-3/
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 13.04.2017 10:32

jan ostrzycki napisał(a):
gusia-s napisał(a):Przeceniony kajak jest w starszej wersji. Nie wiem czemu piszesz o wałku :mrgreen: to normalne, że starsze wersje puszcza się taniej. W autach tak samo wyprzedawane są roczniki po obniżce.

To jednak jest "wałek". Poprzednia wersja była wadliwa/niedopracowana i Decathlon o tym wie, bo uznawał reklamacje w tym zakresie. Było o tym trochę na forum kajakowym. Sprzedawanie wadliwego modelu nieświadomemu klientowi, nawet za niższą cenę, jest nie fair.
http://forum.kajak.org.pl/ipb/topic/172 ... -itiwit-3/
Ale czy ten w cenie 1199,99 to jest ta własnie wersja przeciekająca? Posty o przeciekającym modelu są z lat 2014/2015 - czy w 2016 nie wyszedł nowszy model własnie ten, w którym wady już nie ma. Tak mi sie wydawało, że ten za 1199,99 jest z 2016 a ten za 1499,99 jeszcze nowszy z 2017.
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 13.04.2017 10:38

gusia-s napisał(a):
jan ostrzycki napisał(a):
gusia-s napisał(a):Przeceniony kajak jest w starszej wersji. Nie wiem czemu piszesz o wałku :mrgreen: to normalne, że starsze wersje puszcza się taniej. W autach tak samo wyprzedawane są roczniki po obniżce.

To jednak jest "wałek". Poprzednia wersja była wadliwa/niedopracowana i Decathlon o tym wie, bo uznawał reklamacje w tym zakresie. Było o tym trochę na forum kajakowym. Sprzedawanie wadliwego modelu nieświadomemu klientowi, nawet za niższą cenę, jest nie fair.
http://forum.kajak.org.pl/ipb/topic/172 ... -itiwit-3/
Ale czy ten w cenie 1199,99 to jest ta własnie wersja przeciekająca? Posty o przeciekającym modelu są z lat 2014/2015 - czy w 2016 nie wyszedł nowszy model własnie ten, w którym wady już nie ma. Tak mi sie wydawało, że ten za 1199,99 jest z 2016 a ten za 1499,99 jeszcze nowszy z 2017.

Popatrz na moje zdjęcia wyżej. Zrobione w D wczoraj. D na pewno ma jeszcze wersje wadliwe. Pytanie czy tylko na ekspozycji czy też w promocyjnej sprzedaży?
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 13.04.2017 10:44

Dla mnie to jest wałek...przecież sprzedawca wie o wadzie produktu, że przecieka i nadał sprzedaje zapewne licząc, że się jakoś uda, że nie każdy będzie reklamował a kusi zachęcająco dająć sporo niższą cene
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kajak do amatorskiej turystyki przybrzeżnej. Co wybrać? - strona 43
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone