Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kajak do amatorskiej turystyki przybrzeżnej. Co wybrać?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 19.02.2017 00:50

Kajak kupiony a wczoraj całkowicie przez przypadek dowiedziałem się że w Poznaniu w dniach 17-19 lutego trwają targi sprzętu pływającego i sportów wodnych Boatex.
Jakby ktoś chciał to jutro ostatni dzień.
pkucaba
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 26.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pkucaba » 19.02.2017 10:31

Zdradzisz co kupiłeś?


edyta:

Znalazłem:
sdolas napisał(a):Itiwit 2 po testowym pompowaniu.
Materiały i samo wykonanie nie odbiega od Hudsona.
Wygląda jakby oba kajaki koncepcyjne opracowywała jedna firma.
Rękawy inaczej wykonane, Hudson ma zszytą tubę i ma małe otwory rewizyjne do wymiany rękawów a Itiwit ma zamek wzdłuż całego rękawa :roll:
Miejsca na dwie osoby dorosłe aż za dużo :lol:
Czekam na wodowanie :lol:
Mam nadzieję że będzie się tak dobrze sprawował jak wygląda :D



Na targach można coś taniej kupić? W marcu w Warszawie "Wiatr i Woda".
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 19.02.2017 20:31

Można kupić taniej, i to sporo.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 19.02.2017 20:39

Ja nawet nie byłem sprawdzać.
Po co mam się denerwować :lol:
Kupiłem, więc czekam na wodowanie :wink:
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 20.02.2017 10:48

maxredaktor napisał(a):Można kupić taniej, i to sporo.

Głównie egzemplarze powystawowe. To ma sens w przypadku sztywniaka. Dmuchańca z ekspozycji bym nie kupił. Nigdy nie wiesz czy był odpowiednio pompowany, właziły do niego dziesiątki ludzi, może mieć nadwyrężone bebechy. Dmuchaniec tylko z fabrycznego pudełka.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 21.02.2017 09:43

Jakie powystawowe? Na targach Wiatr i woda można było kupić jak najbardziej nowe rzeczy.
jar76
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 06.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jar76 » 05.03.2017 19:16

Witam serdecznie.
Jako że ostatnio też mieliśmy dylemat w jakie kajaki zainwestować, a że potrzebujemy dwa dwuosobowe to cena grała role.
Przeczytałem mnóstwo wpisów i opinii, niestety na polskich forach jest mało rzetelnych wpisów na temat tanich kajaków, większość tematów kończy się na gumotexie, bądź sevylorze, dlatego zaryzykowałem i na próbę kupiłem BESTWAY VENTURA za 950zł
Na razie z przyczyn oczywistych nim jeszcze nie pływałem, ale śmiało mogę zweryfikować niektóre opinie co do samej jakości wykonania. Pierwsza rzecz która rzuca się w oczy to to że każda komora jest w materiale, nigdzie nie zostawiono gołej odkrytej gumy. Materiał podłogi to czarny twardy pcv identyczny jak w colorado lub itiwit, ale w przeciwieństwie do itiwit łączenie z górą jest bardzo wysoko, więc nie powinno być żadnych przecieków. Na spodzie są dwa odpinane stateczniki, więc na płytkich rzekach można będzie pływać bez nich żeby ich nie pourywać. Zawory do pompowania są identyczne jak w colorado, wszystko idealnie spasowane, gumowy wkład nigdzie nie wystaje, jak to widziałem gdzieś na zdjęciach, ale z tego co wgłębiłem się w temat starsze modele miały to trochę niedopracowane. Moim zdaniem wykonanie niczym nie ustępuje colorado. Bardzo dobre szwy, uchwyty na wiosła , mocowanie torby itp.
3.jpg

ventura 2.jpg

ventura 1.jpg

Do kajaka dołączone są wyglądające solidnie niepompowane siedzenia z kieszonkami w tylnej części, siatkowa torba mocowana do kajaka, linka do cumowania, pompka , ciśnieniomierz oraz dwie pary wioseł aluminiowych. Z tego co wyczytałem wiosła to najgorsza rzecz w tym kajaku, ale to zweryfikuje w praktyce, na chwile obecną po obejrzeniu mogę stwierdzić tylko że wcale na delikatne nie wyglądają. Myślę że u nas to bardzo niedoceniany kajak, ale może to i dobrze bo przynajmniej cena niska:) W innych krajach sprzedawany przez decathlon,jak i inne sklepy, ale cena o wiele wyższa niż u nas.
Podsumowując napiszę tylko że zamówiłem już drugi taki sam kajak :)
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 05.03.2017 21:39

jar76 napisał(a):na próbę kupiłem BESTWAY VENTURA za 950zł

Gdzie go kupiłeś :?:
jar76
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 06.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jar76 » 05.03.2017 21:55

Na znanym portalu aukcyjnym:)
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 05.03.2017 22:00

jar76 napisał(a):Na znanym portalu aukcyjnym:)

Dużo jest znanych :roll: możesz napisać na PW :wink:
jar76
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 06.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jar76 » 05.03.2017 22:22

Allegro, wpisz w szukajce kajak ventura.W tej chwili trzech sprzedawców oferuje ten kajak od 899zł.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 05.03.2017 22:46

jar76 napisał(a):Allegro, wpisz w szukajce kajak ventura.W tej chwili trzech sprzedawców oferuje ten kajak od 899zł.

Dzięki ,już szukam :D
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 06.03.2017 13:45

jar76 napisał(a):Witam serdecznie.
Przeczytałem mnóstwo wpisów i opinii, niestety na polskich forach jest mało rzetelnych wpisów na temat tanich kajaków, większość tematów kończy się na gumotexie, bądź sevylorze, dlatego zaryzykowałem i na próbę kupiłem BESTWAY VENTURA za 950zł
Na razie z przyczyn oczywistych nim jeszcze nie pływałem, ale śmiało mogę zweryfikować niektóre opinie co do samej jakości wykonania. Pierwsza rzecz która rzuca się w oczy to to że każda komora jest w materiale, nigdzie nie zostawiono gołej odkrytej gumy.


Gratuluję zakupu i życzę bezawaryjnego użytkowania.
Pamiętaj tylko, aby dobrze wysuszyć po każdym pływaniu powłokę materiałową.
jar76
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 06.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jar76 » 06.03.2017 22:47

Dziękuje za rade, będę pamiętał. Teraz tylko czekać na cieplejsze dni :)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 12.03.2017 21:27

VENTURE też brałem pod uwagę, mimo że to Bestway, a ten producent znów kojarzy się z średniej jakości basenami i dmuchanymi zabawkami wodnymi.
Jednak sporo jest pozytywnych opinii. Powinieneś być zadowolony.
Ja nie kupiłem bo celowałem w dwójkę.

Sam jestem ciekaw jak to jest z tym całkowitym suszeniem, szczerze... to aż się boję co zastanę jak wyjmę Hudsona na wiosnę.
Niestety ale wysuszenie podłogi graniczy z cudem :roll:
Woda wlatuje wszędzie, w Venturze zapewne będzie podobnie, mimo że kajak wygląda na suchy, woda z przestrzeni na kieszeń podłogową jest niestety ale nie do pozbycia. Każde rozpięcie zamka w podłodze ujawnia jakąś ilość wilgoci, niestety :o
Itiwit pod tym względem jest lepszy, bo podłoga z poszyciem jest elementem osobnym.

A pierwszego wodowania w tym sezonie też się już nie mogę doczekać :lol:
W planach jest spływ Wartą w okolicy Poznania, już szukam miejsca na wodowanie :lol:
A właśnie, może ktoś już spływał i może coś podpowiedzieć :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kajak do amatorskiej turystyki przybrzeżnej. Co wybrać? - strona 41
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone