Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak wrócić? Pomocy!!

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 26.08.2014 18:49

No i koniec historii.....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.08.2014 19:16

cropag napisał(a):No i po sprawie: udało mi się wysłać w ubiegły czwartek paszporty do Zagrzebia przez zaprzyjaźnionego kierowcę, syn odebrał je wczoraj około południa z zaprzyjaźnionej firmy i po prostu wrócili do Polski. Nikt nawet tych paszportów na granicach nie oglądał :wink: .
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za propozycje pomocy i cieszę się, że kilku forumowiczów zwiększyło sobie liczbę postów durnymi wpisami.

pozdrawiam :papa: ,
cropag


Bravo :!:
Ja też się cieszę, że jakiś gość wyjechał za granicę w durny sposób (bez dokumentów swoich dzieci), a potem zamiast załatwić sprawę w normalny sposób ( w placówce dyplomatycznej), przewiózł dzieci w durny sposób na podstawie nieważnych dokumentów.
Dziwi mnie tylko jedna sprawa...po cholerę ojciec tego urlopowicza nabija sobie posty prosząc o radę, skoro i tak familia zastosowała durne rozwiązanie :mrgreen:
Marek40
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 30.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek40 » 26.08.2014 21:20

To ja chyba miałem pecha :mrgreen: , bo jak przekraczałem granice w tym roku slo/hr to słoweńcy w obie strony sprawdzali dowody .
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.08.2014 21:44

Marek40 napisał(a):To ja chyba miałem pecha :mrgreen: , bo jak przekraczałem granice w tym roku slo/hr to słoweńcy w obie strony sprawdzali dowody .

Nie miałeś pecha Marek :wink: :lol: ... po prostu na granicy czasami sprawdza się dokumenty...i trzeba je mieć w porządku... inaczej możemy się narazić na kłopoty.... dotyczy to WSZYSTKICH granic na tym globie (także Schengen, srengen i innego trójkąta w Indochinach...)...kto tego nie jest w stanie ogarnąć durnie postępuje :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.08.2014 22:11

W strefie Schengen dokumentów się nie sprawdza na granicach wewnętrznych strefy dlatego, że istnieje system informatyczny SIS i można je sprawdzić w każdym miejscu i o każdym czasie. 8)

Chorwacja jeszcze nie jest w strefie Schengen i dlatego nie jest w SIS, dlatego sprawdza się na granicach, bo potem d... zbita :roll:

Bez ważnego dowodu czy paszportu można mieć problemy przy zameldowaniu, uzyskaniu pomocy lekarskiej, w wielu innych sprawach...
Odpukać, jakieś nieszczęście :roll:
A już BRAK jakichkolwiek dokumentów, nawet nieważnych, to proszenie się o kłopoty. Szczególnie dotyczy to dokumentów dzieci.

Już w drugim poście tego wątku ktoś wyczuł ściemę, a autor dalej brnął, zaprzeczając sobie,
raz brak było tylko paszportów wnuków,
potem nie wiedział, czy paszportów nie ma, czy tylko są nieważne,
potem okazało się, że wszystkie paszporty zostały w Polsce, a 3 są nieważne, itd.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio edytowano 27.08.2014 00:26 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.08.2014 23:30

Jak te dzieci cropaga szybko rosną :D W ubiegłym roku, kiedy to miał problemy z autem podczas wyjazdu były z nim, jadły lody, spały itd... a w tym roku jego syn wyjechał już na wakacje ze swoimi dziećmi (6 i 9 lat) zapominając dokumentów.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 26.08.2014 23:41

gusia-s napisał(a):Jak te dzieci cropaga szybko rosną :D W ubiegłym roku, kiedy to miał problemy z autem podczas wyjazdu były z nim, jadły lody, spały itd... a w tym roku jego syn wyjechał już na wakacje ze swoimi dziećmi (6 i 9 lat)...

GMO

:wink: :lol:
shamet
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 17.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) shamet » 27.08.2014 00:16

gusia-s napisał(a):Jak te dzieci cropaga szybko rosną :D W ubiegłym roku, kiedy to miał problemy z autem podczas wyjazdu były z nim, jadły lody, spały itd... a w tym roku jego syn wyjechał już na wakacje ze swoimi dziećmi (6 i 9 lat) zapominając dokumentów.

:oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:

Niejeden z nas by tak chciał, co? Żeby do obiadu zamiast 0,2L coli po 15HRK łykały 0,5L złocistego po 18 co? :)
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 27.08.2014 07:36

Mój znajomy pracuje we Włoszech. Nie znał dokładnego terminu powrotu do domu - mnie wyrobił dzieciom dokumentów. Na szybko wyrobić dowodów nie dało rady- czeka się ok. miesiąca od złożenia wniosku. Pomimo tego postanowił jechać do Chorwacji. Dowiedział się gdzieś, że nie kontrolują dokładnie na granicy Węgiersko- Chorwackiej. No i pojechał z dwójką dzieci bez dokumentów. Na granicy czapa. Nie przepuszczono ich. Nie było mowy o wjeździe do HR bez dokumentów dla dzieci. Pojechał wiec do Włoch - dwa dni Wenecja potem jakieś miasteczko nad Adriatykiem. Po lekturze tego wątku widzę, że całe szczęście, że nie udało mu się wjechać do HR.
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 27.08.2014 08:06

gusia-s napisał(a):Jak te dzieci cropaga szybko rosną :D W ubiegłym roku, kiedy to miał problemy z autem podczas wyjazdu były z nim, jadły lody, spały itd... a w tym roku jego syn wyjechał już na wakacje ze swoimi dziećmi (6 i 9 lat) zapominając dokumentów.

8O 8O 8O
Bajkopisarz po prostu. :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.08.2014 09:01

cropag napisał(a):No i po sprawie: udało mi się wysłać w ubiegły czwartek paszporty do Zagrzebia przez zaprzyjaźnionego kierowcę, syn odebrał je wczoraj około południa z zaprzyjaźnionej firmy i po prostu wrócili do Polski. Nikt nawet tych paszportów na granicach nie oglądał :wink: .
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za propozycje pomocy i cieszę się, że kilku forumowiczów zwiększyło sobie liczbę postów durnymi wpisami.

pozdrawiam :papa: ,
cropag


Ponieważ sprawa zakończona - temat zamykam :idea:
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Jak wrócić? Pomocy!! - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone