Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar, zatoka Zastupac, apartamenty Tatjana - czy ktoś był?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agawa1000
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 03.01.2012
Hvar, zatoka Zastupac, apartamenty Tatjana - czy ktoś był?

Nieprzeczytany postnapisał(a) agawa1000 » 03.01.2012 23:40

witam, wybieramy się w te wakacje na Hvar, do zatoki Zastupac. Bylibyśmy wdzięczni za wszelkie pożyteczne informacje oraz na co uważać, czego nie zapomnieć, co powinniśmy wiedzieć. To nasz pierwszy raz na Hvarze, wcześniej byliśmy na Półwyspie Peljesac i to był raj na ziemi, ale postanowiliśmy trochę odmienić rejon. Czy słusznie?

Czy ktoś mieszkał w apartamentach Tatjana? Dajcie znać :D
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 04.01.2012 10:51

agawa1000
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 03.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agawa1000 » 04.01.2012 10:57

dziękuję!
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 04.01.2012 12:46

Witam. I tu trochę o Zastupac... forum/viewtopic.php?t=34259&postdays=0&postorder=asc&highlight=zastupac&start=15

Jeszcze raz, proszę: Czego można się spodziewać więcej minusem w zatoce Zastupac? Jest dość często wiatr? Jeszcze inne wady?.....R.

Otoczenie:
http://www.ihvar.cz/zpravy/101209_silni ... igrad.html

Chciałabym w jakiś sposób dostać się na ten Pelegrin - wycieczka:
http://globus.jutarnji.hr/zivot/ljetno- ... tedeschija

Zdrowie R.
agawa1000
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 03.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agawa1000 » 04.01.2012 13:25

Szanowna/y Rero,
bardzo dziękuję za wszystkie linki, Pelegrin genialny i poza naszymi marzeniami :( to bajka
mam pytanie, czy płynęliście ze Splitu?
pozdrawiam
agawa
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 04.01.2012 15:20

Źle napisałam o tym w języku polskim. W tym roku 2012 dopiero jedziemy do Zastupac. W Zastupac nie byłam. Na wyspie Hvar tak. Ale popłynęliśmy na wyspę Hvar raz od Splitu i raz z Drveniku. Ale byliśmy gdzie indziej - Podstine Hvar, Ivan Dolac, Pokrivenik.

Najlepsze poszliśmy - kiedy spędziliśmy noc v apartmanu Gornja Brela, zjedliśmy śniadanie w piekarni w Igrane, i powoli pojechałi na Hvar z Drvenik.
Odwrotnie szybsze było od Splitu. Jeszcze nie wiem, jak to będzie w tym roku.
Teraz szukam informacji o Zastupac i okolici, i jestem zainteresowana niedostępnym Pelegrinem ...R.

PS. Przepraszam za język polski
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 04.01.2012 17:15

Ja w zeszłym roku byłam po tej stronie wyspy (Rosohotnica, odgałęzienie zatoczki Basina). I było naprawdę bardzo fajnie. Drobne wady to szybko chowające się słońce na plaży. Już koło 12-13 na plaży i przy brzegu nie było słońca. A myśmy chcieli dłużej siedzieć i się grzać :wink: Jak zaczęła się bora to nawiewało nam śmieci na plażę . I w ogóle wtedy zrobiło się bardzo niespokojne morze, dzieci nie mogły wejść do wody bo je przewracało. Pojechaliśmy więc na drugą stronę Hvaru przez tunel Pitve( Milna, Zavala) a tam było całkiem cicho. No i słońce na plażach było do samego wieczora. Dlatego w tym roku zdecydowaliśmy się jechać na stronę zatunelową.
agawa1000
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 03.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agawa1000 » 04.01.2012 21:18

heca7 - bardzo dziękuję to super cenne informacje, przyznam, że myśleliśmy, że słońce jest zdecydowanie dłużej :( musimy jeszcze raz rozważyć północną stronę Hvaru :cry: ale po południowej stronie jest gorzej z wodą pitną i bieżącą i z prądem, którego często zastępują solary, a lodówki działają na propan butan.... trochę nas to zraża, może ktoś ma jakieś doświadczenie... aczkolwiek Zastupac ma też dużo plusów :D hmmm szkoda, że nikt nie był w apartamentach Tatjana, z tego co widziałam relacje z zatoki to osoby, które tam były były w domku Tatjana lub Boko

dziękuję raz jeszcze :lol:
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 04.01.2012 22:12

Więc jak to jest w Zastupac, proszę, ze słońcem?
W Ivan Dolac było czasem brudne morze.Lokalni mówiąc -to jest od Ploce. Ale myślę, że nie jest dobry drenaż. I wielu ludzi na mój gust. Podobało mi się mieszkanie w Hvar Podstine ... I na pewno chcem spróbować tej lokalizacji. Mamy caly Hailo apartament od Valsy. A my chcemy jeździć na Pakleni i tak ...I niech komary gryzą mnie jak chcą, a wiatr wieje jak chce - ja tam będę. R.
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004
Re: Hvar, zatoka Zastupac, apartamenty Tatjana - czy ktoś by

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 05.01.2012 10:27

agawa1000 napisał(a):Czy ktoś mieszkał w apartamentach Tatjana? Dajcie znać :D

Mieszkaliśmy w starej części : (ta z piętrowymi łóżkami) zacieniony taras, prywatny grill odgrodzony od świata - cisza i komary. 10 kroków nad morze. W nocy nie zamykaliśmy drzwi by słuchać szumu morza.
Minusem jest brak dojazdu do posesji. Autko zostawiasz przed bramą i zasuwasz ok 70-100 m ścieżką w dół. Łazienka jest na zewnątrz apartamentu - ale to nie problem. Wszystko z kuchennych rzeczy było na miejscu. Kuchenka gazowa zasilana z butli. Dojazd jest do konoby (drugą drogą) ale tam nie pozwolą Ci zaparkować nawet na chwilę by przenieść rzeczy :cry:
Właściciela mieszka w BRUSJE i jest super. Na pożegnanie dostaliśmy suveniry, które do dziś pachną.
Reszta to same plusy. My traktowaliśmy to jako bazę wypadową po całej zachodniej części wyspy
agawa1000
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 03.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agawa1000 » 05.01.2012 10:35

leopantera - bardzo dziękuję za cenne informacje! miło, że ktoś chce się dzielić swoimi spostrzerzeniami :D bardzo dziękuję!
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 05.01.2012 12:16

Witam.

Myślę, że słońce należy tam być
do zachodu - uvala Zastupac. Ta jest całkiem gdzie indziej usytuowana na mapie
- uvala Zastupac - niż Basina...
Zdrowie i dziękuje za informacje - R.

Zaznaczona na żółto - uvala Zastupac:
Obrazek
Belfegor
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 04.11.2007
Hvar, zatoka Zastupac, apartamenty Tatjana - czy ktoś był?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belfegor » 06.01.2012 20:48

Czy ktoś mieszkał w apartamentach Tatjana?
Moja rodzinka spędziła wakacje 2010 w apartamentach Tatjana. W tzw "starym domku" mieszkali chłopcy nastolatkowie, a my w apartamencie Tatjana. Apartamenty zgodne z opisem i ze zdjęciami. Gospodarze bardzo mili i pomocni. Dla nas wielkim atutem było w miarę ciche i ustronne miejsce, bliskość do morza i do miasta Hvar. Jedyny minus to zejście z parkingu do apartamentu. Jeżeli to się zmieni- zrobią pojazd, to na pewno tam wrócimy. Polecam.
agawa1000
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 03.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agawa1000 » 06.01.2012 22:36

Belfegor - czy w Tatjanie poleciłbyś parter czy piętro, bardzo prosimy o radę, z góry dziękuję za pomoc!!!!!!!!!!!!!
pozdrawaim
Belfegor
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belfegor » 06.01.2012 23:44

My mieszkaliśmy na dole i było OK, tam wtedy nie było klimy, nie wiem jak jest teraz. Myślę, że na górze może być bardzo ciepło. Na pogodę nie można narzekać, nasz 18-dniowy pobyt był bezchmurny, z resztą byliśmy 4 razy na wyspie Hvar i zawsze 100% słonecznie.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Hvar, zatoka Zastupac, apartamenty Tatjana - czy ktoś był?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone