Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Góry w Chorwacji

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jolanta
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 14.07.2006
Góry w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolanta » 15.07.2006 19:42

Mam pytanko czy po chorwckich górach można chodzić czy nadają się one wyłącznie do wspinaczek skałkowych? Jadę pierwszy raz do Chorwacji a uwielbiam góry i oczywiście łazić po nich niestety słyszałam że w Chorwacji raczej nie ma szlaków turystycznych dla "łazików". Jadę konkretnie do Makarskiej
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 15.07.2006 19:55

z Makarskiej polecam piesze wejście na Sv. Jure - kumpel był - przestał kochać piesze wycieczki po górach :lol:

Ps. tak na poważnie - rzeczywiście 2 moich znajomych było pieszo na Sv. Jure - dało się wejść bez umiejętności skałkowych ale trasa ponoć do łatwych nie należy co potęguje upał bo wejście jest od strony południowej i cały dzień masz słońce w plecy.
Ja również zdobyłem szczyt ale samochodem :wink:
www.rich72.ao.pl - dowód (Sumpetar - 4 ostatnie fotki).
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 15.07.2006 20:29

Witam
Również lubię góry, ale na urlopie Biokovo samochodem a ostatni odcinek ewentualnie pieszką. Warto zdobyć te góry, piękne widoki. Samochodem zjeżdżałem 1h. No i te Vrata Biokova, warto się zatrzymać.
pozdrav
jolanta
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolanta » 15.07.2006 21:24

dzięki za informacje chyba faktycznie podaruję sobie spacery po chorwackich górach
Tak przy okazji ile kosztuje wypożyczenie samochodu na godzinę i gdzie w Makarskiej jest taka wypożyczalnia
jolanta
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolanta » 15.07.2006 21:31

rich72 napisał(a):z Makarskiej polecam piesze wejście na Sv. Jure - kumpel był - przestał kochać piesze wycieczki po górach :lol:

Ps. tak na poważnie - rzeczywiście 2 moich znajomych było pieszo na Sv. Jure - dało się wejść bez umiejętności skałkowych ale trasa ponoć do łatwych nie należy co potęguje upał bo wejście jest od strony południowej i cały dzień masz słońce w plecy.
Ja również zdobyłem szczyt ale samochodem :wink:
www.rich72.ao.pl - dowód (Sumpetar - 4 ostatnie fotki).


Rzeczywiście piękne widoki na zdjęciach a zapytam chodziłeś szlakiem czy tak na czuja jak chciałeś?
jolanta
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolanta » 15.07.2006 21:36

bonar napisał(a):Witam
Również lubię góry, ale na urlopie Biokovo samochodem a ostatni odcinek ewentualnie pieszką. Warto zdobyć te góry, piękne widoki. Samochodem zjeżdżałem 1h. No i te Vrata Biokova, warto się zatrzymać.
pozdrav


nie znam dobrze Chorwcji czy z Makarskiej jest daleko do Biokowa?
Answer
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 22.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Answer » 15.07.2006 23:31

rich72 napisał(a):z Makarskiej polecam piesze wejście na Sv. Jure - kumpel był - przestał kochać piesze wycieczki po górach :lol:

Ps. tak na poważnie - rzeczywiście 2 moich znajomych było pieszo na Sv. Jure - dało się wejść bez umiejętności skałkowych ale trasa ponoć do łatwych nie należy co potęguje upał bo wejście jest od strony południowej i cały dzień masz słońce w plecy.
Ja również zdobyłem szczyt ale samochodem :wink:
www.rich72.ao.pl - dowód (Sumpetar - 4 ostatnie fotki).
Równiez szczyt zdobyty autem, z tym ze ja mialem troche gorszą pogodę - lekkie chmurki, ktore na wysokosci 1,7km juz lekko przeszkadzaly, ale morze było widać ;)

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 15.07.2006 23:54

Jolanta jak Boga kocham nie idz w gory chorwackie na czuja...na prawde sie nie oplaca...jezeli chcesz chodic to minimalnie w trzy osoby, z woda odpowiednim obuwiem (to podstawa podstaw). Dla tych co chca na Sw. Iliuja na Pelješacu tez nie wybierajcie sie tam n ieprzigotowany I na Biokowo i na sv Ilija poprzez glupote i brak wyobrazni zgielo mkilka osob .
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.07.2006 00:29

jolanta napisał(a):dzięki za informacje chyba faktycznie podaruję sobie spacery po chorwackich górach
Tak przy okazji ile kosztuje wypożyczenie samochodu na godzinę i gdzie w Makarskiej jest taka wypożyczalnia

Dobrze że zeszłaś na ziemię, a po Makarskiej pojeździsz jak wypożyczysz tu:
http://croatia.rentalcargroup.com/Makar ... Meteor.htm
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 16.07.2006 00:56

Rzeczywiście piękne widoki na zdjęciach a zapytam chodziłeś szlakiem czy tak na czuja jak chciałeś?


jechałem drogą zaopatrzony w ABS, TCS i opony Pirelli P7000 195/50/15 - bezproblemowo - silniczek 86 PS troszkę niedomagał ale dał rady :wink: jechałem drogą na czuja bo inaczej nie dało rady :wink:

Ps. zmiana - śladów szlaków nie stwierdzono :lol:
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 16.07.2006 01:03

nie znam dobrze Chorwcji czy z Makarskiej jest daleko do Biokowa?


z Makarskiej na szczyt Biokowa czyli Sv. Jure strasznie daleko i długo trzeba iść ale ze Sv. Jure do Makarskiej .... zależy od determinacji choć prosto do Jardana nie da się skoczyć.

Ps. Makarska leży u stóp masywu Biokowo, szczyt Sv. Jure w prostej linii ..... hmmm może z 6-8 km od Makarskiej (drogą zdecydowanie dalej :wink: ).
Pozdrav Svima
jolanta
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolanta » 16.07.2006 16:57

:lol: Dzięki za dobre porady! A co byście powiedzieli jakbym wystartowała w góry rowerem na zdjęciach widzę że jest droga, sami pisaliście że dojechaliście samochodami, BAAARDZO jest stromo??
Powiecie że uparta ze mnie baba ale siedzi we mnie diabełek który chce spróbować.
Sama nie będę próbowała jak jeden z kolegów sugerował :P
Gdzieś wyczytałam że w górach grasują jadowite żmije 8O
jolanta
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolanta » 16.07.2006 17:00

Janusz Bajcer napisał(a):
jolanta napisał(a):dzięki za informacje chyba faktycznie podaruję sobie spacery po chorwackich górach
Tak przy okazji ile kosztuje wypożyczenie samochodu na godzinę i gdzie w Makarskiej jest taka wypożyczalnia

Dobrze że zeszłaś na ziemię, a po Makarskiej pojeździsz jak wypożyczysz tu:
http://croatia.rentalcargroup.com/Makar ... Meteor.htm


Dzięks Janusz za adres może się przydać! Podejrzewam że na pewno się przyda choć najpierw sprubóję rowerów! Podejrzewam jak padnę pod jakąś górką czerwona jak burak :oops: to pobiegnę do tej wypożyczalni czym prędzej
Answer
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 22.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Answer » 16.07.2006 21:57

Nie chce straszyć ale na rowerze może być ciężko. W tamtym roku na początku podjazdu widziałem kilku rowerzystów którzy nie wyglądali na amatorów, a w górnej części gór już ani jednego.. Ale próbować warto :)
magdapaszek
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 11.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdapaszek » 16.07.2006 22:23

polecam NACIONALNI PARK PAKLENICA www.paklenica.hr (wstęp 30 kuna
na nogi dobre buty --woda mineralna. czapka na głowe i troszke samozaparcia - nam udało sie dotrzec do jaskini MANITA peć-najlepiej wyruszyć ok godziny 8 -do jaskini mozna wchodzic od g 10 --13 (10 kuna)) strome podejście --z parkingu do jaskini gdzieś ok 2 godziny w tym 40 minut --dzieci lepiej zostawić na plaży--ale to co zobaczycie jest warte tego wysiłku--a widoczki :lol: :lol: --fotki umieszcze w niedługim czasie reszte info jak znajde foldery
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone