Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Góry w Chorwacji

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Gosia38
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 14.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia38 » 27.05.2011 17:20

Dziękuję za super szczegółową trase dojazdu :wink: A co do Parku,to rzeczywiście czynny jest w wyznaczonych godzinach, a dokładniej od 7 rano. Doczytałam sie na ich stronie. Szkoda,bo widok wschodu słońca mógłby być niesamowity.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 27.05.2011 17:31

Tyle, że w te 36 minut czasu dojazdu to bym za bardzo nie wierzył :lol: tak z 1,5 godziny to może.... :D

Tu masz trochę fotek z Biokova ;)

Pozdrav :papa:
Gosia38
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 14.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia38 » 27.05.2011 18:57

Super!!!!! Najchętniej poszłabym tam na nogach,ale z tego co czytam,to jest to kikunastogodzinna wyprawa, więc raczej odpada, zważywszy na żar lejący sie z nieba :D
elli_spirelli
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 27.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) elli_spirelli » 28.05.2011 10:47

rich72 napisał(a):z Makarskiej polecam piesze wejście na Sv. Jure - kumpel był - przestał kochać piesze wycieczki po górach :lol:

Ps. tak na poważnie - rzeczywiście 2 moich znajomych było pieszo na Sv. Jure - dało się wejść bez umiejętności skałkowych ale trasa ponoć do łatwych nie należy co potęguje upał bo wejście jest od strony południowej i cały dzień masz słońce w plecy.
Ja również zdobyłem szczyt ale samochodem :wink:
www.rich72.ao.pl - dowód (Sumpetar - 4 ostatnie fotki).


W zeszlym roku bylam w Makarskiej i wyszlam na Sv. Jure. Wczesniej trochu o nim czytalam i myslalam, ze nie bedzie tak zle. Chodzilam przeciez po polskich gorach i przygotowanie chyba jakies mialam. Jednak prawda byla bardziej brutalna niz myslalam. Szlak jest oznaczony, co bylo dla mnie ulga. Zaliczylam w Chorwacji juz trasy, z ktorych myslalam ze nie wroce :cry: Sama wspinaczka byla dla mnie bardzo trudna. Prawie caly czas stromo pod gore i do tego myslalam, ze slonce przegrzeje mi mozg. Spora czesc szlaku jest po zboczu. Waska drozka (2 osoby obok siebie sie nie zmieszcza) pokryta malymi kamykami i do tego w zaden sposob nie zabezpieczona. Trzeba uwazac na te kamyki bo mozna sie z nimi zsuwac, tak jak ja raz ... az mialam serce na ramieniu 8O Moja meka trwala ponad 4,5 godziny od podnoza gor. Sa ponoc fachowcy, ktorzy potrzebuja ponad 3 godziny. Strach, ze spadne wynagrodzilo co widzialam: chyba kozice i uroczy widok na Makarska i wyspy.
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 31.05.2011 08:41

na stronie 7 jest temat......SV, JURE.....dla zainteresowanych a elli...spirelli chyba pisze o trasie przez W . BRDO jeśli tak to ma racje schodziłem tą drogą ..............udało się a kozice tez widziałem
elli_spirelli
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 27.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) elli_spirelli » 31.05.2011 12:05

nie pamietam nazwy trasy :(

i zupelnie nie rozumiem czemu nie wpadlo mi do glowy, zeby zrobic zdjecie znaku :oops: Okreslic to mozna chyba tylko jako "pustak" i tyle ..
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 31.05.2011 12:16

możesz wyjaśnić o co chodzi z tym "pustakiem" .............robię zdjęcia nie tylko pięknych widoków
elli_spirelli
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 27.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) elli_spirelli » 31.05.2011 12:43

JEJKU .... sorry

Ja nie ciebie mialam na mysli, tylko siebie .... ze ja na to nie wpadlam, zeby znak sfotografowac. Bo jakbym to zrobila to bym teraz wiedziala, ktoredy dokladnie szlam.
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 31.05.2011 13:03

OK spoko..... może mało istotne ale .... ja wyruszyłem z Makaru--kościół i trasa fajna a po drodze Vosac a powrót przez(na) V.BRDO .................i nie był to dobry pomysł.........chociaż teraz trochę się z tego śmieję
elli_spirelli
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 27.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) elli_spirelli » 31.05.2011 16:02

ja wyruszylam na piechote z Makarskiej. Idziesz do gory, a potem na prawo. Na drodze w pewnym momencie rozwidlenie. Kierunek, ktorym ja sie udalam, byl do gory ale tez mozna bylo isc dalej prosto i tamtedy szlo sie tez do szczytu (to bylo na znaku). Przede mna byli czesi i jakos od razu zalapali, gdzie chcialam isc .... i mnie wysmiali.....ze pewnie tam nie pojde. Dlatego chyba tam na gore polazlam. Na tej trasie nie jest sie samym i tych cwanych czechow to nawet wyprzedzilam ... haha :lol: . Nie wrocilam ta trasa, ktora poszlam. Na gorze poznalam jakis ludzi i z nimi wrocilam do Makarskiej na siedzaco w aucie. Czy tego zaluje .... NIE .... ta trasa jest wyjatkowa

A tu zdjecie z tym zwierzeciem, ktore po drodze widzialam i o ktorym ja mowie kozica (jak to co inne to prosze napiszcie)

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 31.05.2011 16:24

Kozica. :) Zdecydowanie.

Pozdrawiam,
Wojtek
dg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 07.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) dg » 07.02.2012 10:15

Witam,
szukam jakiś map Velebitu. Chciałbym w tym roku połazić tam przy okazji wakacji, ale nie jakieś extemalne trasy, tylko bardziej zaliczyć jakieś punkty widokowe, fajne miejsca itd.
Byłem na stronie NP Velebit, ale za wiele informacji tam nie ma.

Czy można mapy Velebit znaleźć w necie?
Czy ktoś się orientuje, czy może w Senj lub innej miejscowości są tzw. punkty informacji turystycznej, gdzie będę mógł mapy, przewodnik czy jakieś ulotki znaleźć?
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 07.02.2012 10:35

dg napisał(a):Czy można mapy Velebit znaleźć w necie?

Można.

Na tejstronie jest sporo o Velebicie.
Klikając na konkretny szczyt czy rejon często można znaleźć jakieś mapki.

Np
TU
albo
TU.

Pzdr
mustang1000
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 06.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mustang1000 » 17.07.2012 13:07

Witam,

Czy są może gdzies w okolicach Makarskiej przewoźnicy-busy, którzy wjeżdżają z turystami na sw jure? nie chciałbym swojego lakieru zrypać a na szczyt koniecznie muszę się dostać :)
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 17.07.2012 17:52

mustang1000 napisał(a):Witam,

Czy są może gdzies w okolicach Makarskiej przewoźnicy-busy, którzy wjeżdżają z turystami na sw jure? nie chciałbym swojego lakieru zrypać a na szczyt koniecznie muszę się dostać :)


Jak koniecznie musisz się tam dostać to proponuję żebyś wszedł z poziomu morza na własnych nogach ... na pewno nigdy nie zapomnisz tej wyprawy :D

a wjazd autem to żadna sztuka ... ale jak boisz się o lakier to możesz też ustawić się przed szlabanem o 6.00 rano wtedy drogę będziesz miał tylko dla siebie.

Ja miałem zamiar tak wejść na własnych nogach ale nie starczyłoby mi czasu, bo do Makarskiej przyjechaliśmy tylko w celu zwiedzenia i trochę za późno ... ale kiedyś się tam wybiorę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Góry w Chorwacji - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone