Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Góry w Chorwacji

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 21.06.2009 16:13

Kir napisał(a):mam dumpa
mogę w poniedziałek wieczorem cos podesłać

Poproszę :)
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 22.06.2009 13:12

a jaki adresik?
w0jtek
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) w0jtek » 13.07.2009 17:56

Wybieram się niedługo do Chorwacji. Czy wchodził ktoś z was na szczyt Vaganski vrh? jeślitak to proszę o jakiś opis.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 24.07.2009 21:29

w0jtek napisał(a):Wybieram się niedługo do Chorwacji. Czy wchodził ktoś z was na szczyt Vaganski vrh? jeślitak to proszę o jakiś opis.


Hejjj!

Możesz znaleźć u mnie: http://wfs.cba.pl/Velebi08/Velebi08.html.
Tylko... ja lubię długie spacery. ;)

Pozdrawiam,
Franz
http://wfs.freehost.pl
amj2
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 14.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) amj2 » 26.07.2009 15:29

Polecam punkt widokowy z Vosac.
Warto zostawic auto na parkingu i wejsc piechota na szczyt.
Widoki wg mnie dużo ładniejsze i ciekawsze niż ze Sv. Jure.

Pozdrawiam.
peligrosa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) peligrosa » 29.07.2009 23:08

Czytam i czytam, szukam... ale coś słabo :? inf. jakieś są na temat szlaków w paśmie Biokovo. Nie interesuje mnie piesze wejście na Sv. Jure skoro można wjechać tam autem, wcale a wcale nie kusi mnie piesza wycieczka po asfaltowej drodze. Przeszłabym się szlakiem, niekoniecznie na Sv. Jure, np na jakiś niższy szczyt, gdziekolwiek byleby górskim szlakiem :P nawet jeśli nie będzie tak dobrych oznaczeń jak w Tatrach :D ktoś może krótko opisać takowy szlak?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.07.2009 23:33

Polecam tę lokalizację:
http://www.summitpost.org/area/range/15 ... okovo.html
Jest tam mapka ze szlakami na najwyższe skałki nad Baska Voda i między innymi na Sv. Jure, na który nie do końca "człapie" się asfaltem.

.... oraz strony różnego rodzaju Chorwackich Klubów Wysokogórskich (HPD) z różnych miast, które szczegółowo opisują planowane wyjścia w góry.

Pozdrawiam. Udanego łazikowania.
jago
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 17.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jago » 28.03.2011 21:36

Tak po przeczytaniu Waszych postów i moich naocznych obserwacjach w Chorwacji zastanawiam się czemu nie jest tam rozwinięta turystyka górska (nawet tylko trochę podobnie) jak u nas. Górki może nie są za wysokie ale dla samych widoków warto je zdobywać - tylko jak :?: Szlaków turystycznych nie ma, infrastruktury także - kolejkę linową widziałem tylko w Dubrowniku :!: Skoro u nas na południu umieją z gór ciągnąć korzyści to dlaczego nie jest tak samo w Chorwacji :?: Stwierdzam, że turystyka górska praktycznie w Chorwacji nie istnieje. A szkoda - przyznacie chyba, że chorwackie górki wspaniale się prezentują.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 28.03.2011 21:44

jago napisał(a):Tak po przeczytaniu Waszych postów i moich naocznych obserwacjach w Chorwacji zastanawiam się czemu nie jest tam rozwinięta turystyka górska (nawet tylko trochę podobnie) jak u nas. Górki może nie są za wysokie ale dla samych widoków warto je zdobywać - tylko jak :?: Szlaków turystycznych nie ma,

Tu się nasze spostrzeżenia nieco różnią.

jago napisał(a):przyznacie chyba, że chorwackie górki wspaniale się prezentują.

A tu są w pełni zgodne. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
jago
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 17.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jago » 28.03.2011 22:26

Będę wdzięczny jak rozwiniesz swoją 1-szą część wypowiedzi.
Ja z kolei swoją wypowiedź oparłem na obserwacji i porównaniu tego co widziałem w Polsce (np w Górach Izerskich - o Karkonoszach i Tatrach już nie wspomnę) z tym co widziałem w Chorwacji.
Widzę osobiście dużą różnicę w turystyce górskiej (i oczywiście z wszystkim tym, co jest z nią związane).
No chyba, że nie dowidzę w klimacie śródziemnomorskim :wink:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 28.03.2011 22:31

jago napisał(a):Będę wdzięczny jak rozwiniesz swoją 1-szą część wypowiedzi.

Chodziłem szlakami po chorwackich górach. Jedne są lepiej utrzymane, inne gorzej - niemniej one są.

Pozdrawiam,
Wojtek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.03.2011 07:17

jago napisał(a):...

Oczywiście że szlaki turystyczne w Chorwacji są, jest ich bardzo dużo i są w bardzo różnych miejscach, np nawet na wyspach.
Jeżeli chodzi o schroniska, to także trochę ich jest, z tym, że nieco inna jest ich rola, sposób organizacji i przeznaczenie. W związku z tym faktycznie często bywają zamknięte.

A co do infrastruktury.... jeżeli rozwój turystyki górskiej postrzegać poprzez ilość wybudowanych kolejek na poszczególne szczyty i ciągnięcie z tego korzyści, to fakt, strasznie z tym w Chorwacji kiepsko :? :wink: .

Jak to dobrze, że turystyka górska w Chorwacji praktycznie nie istnieje..... :cool:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.03.2011 08:17

Witam.

Jeżeli przez turystykę rozumieć weekendowe spędy jak na Czantorii, Szyndzielni, Skrzycznym czy Równicy to barrdzo dobrze, że takiej odmiany turystyki tam nie ma.

Natomiast szlaków jak wspomina Paweł i Wojtek jest sporo i różnie są utrzymane. Działa także chorwacka odmiana GOPR-u czyli GSS, a klubów górskich zrzeszających miłośników gór także nie brakuje.

Na przykłąd w NP Paklenica jest wręcz pajęczyna szlaków.

Pozdrawiam
Gosia38
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 14.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia38 » 27.05.2011 15:11

Czy oglądał ktos moze wschód słońca ze Sv. Jure?
Czy znajdę gdzieś na forum jak można tam dojechać z Breli?
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 27.05.2011 15:46

Nie sądzę, bo to Park Narodowy czynny w godzinach od - do.

Jak dojechać:
Wskazówki dojazdu samochodem do Sveti Jure
36 min Trasa 8 22,5 km
Brela Chorwacja
1. Kieruj się Frankopanska na południowy wschód w stronę Stare Soline 900 m
2. Kontynuuj wzdłuż Ikovac 230 m
3. Kontynuuj wzdłuż Podluka 550 m
4. Kontynuuj wzdłuż Obala Svetog Nikole 450 m
5. Skręć w lewo w Stjepana Radića 300 m
6. Skręć w prawo w Tri ceste 400 m
7. Skręć w prawo w Magistrala 300 m
8. Kontynuuj wzdłuż Trasa 8 8,4 km
9. Skręć w lewo w Nikole Tesle 750 m
10. Skręć w prawo 700 m
11. Lekko w lewo 300 m
12. Skręć w prawo 3,9 km
13. Skręć w lewo 48 m
14. Skręć w lewo 4,7 km
15. Ostro w lewo 500 m
Sveti Jure

Polecam http://mapy.google.pl/ :D i tam wpisać w pkt A: Brela i w pkt B: Sv. Jure a potem kliknąć pokaż trasę :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Góry w Chorwacji - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone