Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Owoce czerwiec/lipiec

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
morawa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 29.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) morawa » 31.03.2008 18:19

Witam

Opisz proszę jak smakuję :-), zapach, co wtedy czułeś :-)
Raz w zyciu jadłem świeże figi - kolega przywiózł w zeszłym roku prosto z Cro - i wtedy się zaczęło - really
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.03.2008 19:16

Figi smakują ... jak figi. Są bardzo miękkie, albo mniej, zależnie od stopnia dojrzałości. Są słodkawe - intensywnej słodyczy nabierają w miarę suszenia. Je się je ze skórką, albo skórkę obiera. Kupuje się je w sklepie lub na targu i wcale nie są tanie (chyba, że gospodyni poczęstuje), albo chodzi się na spacer w okolice, gdzie rosną dzikie figowce. Wówczas koniecznie trzeba mieć z sobą woreczki foliowe, bo figi zrywane wprost z drzewa potrafią pęknąć i wtedy palce lepią się od syropu. Zresztą co ty faceta pytasz o niuanse smakowo-zapachowe. Spytaj pań.
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 31.03.2008 21:08

Figi prościutko z drzewa - Premantura początek lipca 2003

Obrazek

(jakość ze skanera)

:D :papa:
mich
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 249
Dołączył(a): 20.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mich » 06.04.2008 16:19

powiem wam, ze tez jestem fanem fig i tej zimy znalazłem na allegro człowieka, który sprzedaje sadzonki figi owocującej i jedną zakupiłem. ma teraz jakies 50 cm i kilkanaście listków. podobno w polsce figi w wielu rejonach kraju można uprawiać w ogrodzie tylko z uwagi na za krótki okres wegetacji nie będą owocowały. takie natomiast, które zimują w domu powinny mieć owoce gdzieś w sierpniu (tu wojan poprawi mnie ze w lipcu tez mogą ;-) ) mam nadzieje za rok-dwa mieć swoje figi na tarasie. mniam mniam
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 06.04.2008 18:10

mich napisał(a): takie natomiast, które zimują w domu powinny mieć owoce gdzieś w sierpniu (tu wojan poprawi mnie ze w lipcu tez mogą ;-) )


Pewnie,że mogą :D :D :D
Trzymam Michu figi...tfu,kciuki za Twoją figę :D :D
Pozdrav.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 06.04.2008 18:55

mich napisał(a):powiem wam, ze tez jestem fanem fig i tej zimy znalazłem na allegro człowieka, który sprzedaje sadzonki figi owocującej i jedną zakupiłem. ma teraz jakies 50 cm i kilkanaście listków. podobno w polsce figi w wielu rejonach kraju można uprawiać w ogrodzie tylko z uwagi na za krótki okres wegetacji nie będą owocowały. takie natomiast, które zimują w domu powinny mieć owoce gdzieś w sierpniu (tu wojan poprawi mnie ze w lipcu tez mogą ;-) ) mam nadzieje za rok-dwa mieć swoje figi na tarasie. mniam mniam


Zanim posadzi się figowca trzeba dobrze zastanowić się nad wyborem miejsca dla niego. Figowiec ma bardzo ekspansywne i mocne korzenie, które potrafią kruszyć nawet beton; zatem nie sadzi się figowców zbyt blisko domu, ponieważ moze to zagrażac fundamentom, jamom septycznym (czyli szambom) itp.!
mich
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 249
Dołączył(a): 20.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mich » 06.04.2008 19:02

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
mich napisał(a):powiem wam, ze tez jestem fanem fig i tej zimy znalazłem na allegro człowieka, który sprzedaje sadzonki figi owocującej i jedną zakupiłem. ma teraz jakies 50 cm i kilkanaście listków. podobno w polsce figi w wielu rejonach kraju można uprawiać w ogrodzie tylko z uwagi na za krótki okres wegetacji nie będą owocowały. takie natomiast, które zimują w domu powinny mieć owoce gdzieś w sierpniu (tu wojan poprawi mnie ze w lipcu tez mogą ;-) ) mam nadzieje za rok-dwa mieć swoje figi na tarasie. mniam mniam


Zanim posadzi się figowca trzeba dobrze zastanowić się nad wyborem miejsca dla niego. Figowiec ma bardzo ekspansywne i mocne korzenie, które potrafią kruszyć nawet beton; zatem nie sadzi się figowców zbyt blisko domu, ponieważ moze to zagrażac fundamentom, jamom septycznym (czyli szambom) itp.!


zeby mi tylko choroba, doniczki nie rozsadził...
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Owoce czerwiec/lipiec - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone