Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dwa półwyspy

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 27.07.2017 08:35

Istria wygląda zachęcająco, szczególnie klimatyczne miasteczka, trzeba kiedyś tam się wybrać... Po Pelješacu buszowałem w ubiegłym roku więc się dosiądę i powspominam :D .
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 27.07.2017 08:51

Muszę dokładniej przyjrzeć się Peljesac:) I można dotrzeć lądem i droga morską,do wyboru.A w pobliżu dodatkowo Korcula :D
neska213
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 23.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) neska213 » 27.07.2017 11:00

Cześć:) Na półwyspie nigdy nie byłam, choć mi się marzy...Z chęcią poczytam i obejrzę Twoją relację. Pozdr.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 28.07.2017 08:39

Adek99 napisał(a):Istria wygląda zachęcająco, szczególnie klimatyczne miasteczka, trzeba kiedyś tam się wybrać... Po Pelješacu buszowałem w ubiegłym roku więc się dosiądę i powspominam :D .

Polecam, a tutaj w kolejnej świeżej relacji jest jeszcze więcej Istrii. Ja w każdym razie tam wracam ;)

loverosa napisał(a):Muszę dokładniej przyjrzeć się Peljesac:) I można dotrzeć lądem i droga morską,do wyboru.A w pobliżu dodatkowo Korcula :D

Polecam dojazd lądem. Szkoda czasu i pieniędzy na prom.

neska213 napisał(a):Cześć:) Na półwyspie nigdy nie byłam, choć mi się marzy...Z chęcią poczytam i obejrzę Twoją relację. Pozdr.

Pelješac jest dla mnie póki co najlepszym miejscem w Chorwacji.
Relacji z półwyspu jest na cropli sporo, polecam poczytać żeby dowiedzieć się więcej. My np. nie jeździmy na plaże i zatoczki ( Duba, Divna, Prapratno), więc tego u mnie w relacji nie będzie, a myślę że warto zobaczyć półwysep także od tej strony.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 28.07.2017 08:50

Aż mi się wakacje z tamtego roku przypomniały a do wyjazdu jeszcze 2 tygodnie :x

Polecam też rejsik na dziką Badiję :lol:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 28.07.2017 23:03

Uprzedzam: Pelješac uzależnia :wink:


Wiem coś o tym :roll: - co rok od 6 lat tam ląduję na pół urlopu w Cro :mrgreen:
Drugą połowę na jakąś wyspę przeznaczam.

Pytałaś o hodowlę oleandra w domu..

Trzeba wiedzieć,że to roślina trująca - raczej nie wskazana przy dzieciach i zwierzakach(kot, kanarki, papugi).
Latem lubi bardzo słoneczne,osłonięte od wiatru stanowiska np na tarasie, lub w pokoju.Zimą musi być w chłodnym (poniżej 15stC), ale raczej widnym pomieszczeniu.Ja niestety takiego pomieszczenia nie mam, więc nici z uprawiania tej pięknej rośliny. Przy CO gubił liście i nie kwitł na wiosnę.To tyle w temacie.

Ja też lubię jeść w Tamarisie, gdy wpadam czasami do Żuljany. :)
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 31.07.2017 19:33

Beata W. napisał(a):Aż mi się wakacje z tamtego roku przypomniały a do wyjazdu jeszcze 2 tygodnie :x



Jestem zielona z zazdrości :mrgreen: też chciałabym mieć wakacje dopiero przed sobą :cry:


Katerina napisał(a):
Uprzedzam: Pelješac uzależnia :wink:


Wiem coś o tym :roll: - co rok od 6 lat tam ląduję na pół urlopu w Cro :mrgreen:
Drugą połowę na jakąś wyspę przeznaczam.

Pytałaś o hodowlę oleandra w domu..

Trzeba wiedzieć,że to roślina trująca - raczej nie wskazana przy dzieciach i zwierzakach(kot, kanarki, papugi).
Latem lubi bardzo słoneczne,osłonięte od wiatru stanowiska np na tarasie, lub w pokoju.Zimą musi być w chłodnym (poniżej 15stC), ale raczej widnym pomieszczeniu.Ja niestety takiego pomieszczenia nie mam, więc nici z uprawiania tej pięknej rośliny. Przy CO gubił liście i nie kwitł na wiosnę.To tyle w temacie.

Ja też lubię jeść w Tamarisie, gdy wpadam czasami do Żuljany. :)


Hmm...czyli hodowla raczej trudna... u nas jest trochę zwierzaków, wolę nie ryzykować.
Ja też się zastanawiam, czy pomimo, że zarzekam się że przyszłym roku będzie zmiana, i tak nie wyląduję na Pelješcu... :wink:
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 31.07.2017 20:27

cd

Kolejny dzień to plażowanie. Wiedziałam, że w Žuljanie mamy do wyboru kilka plaż, ale nie miałam ochoty plażować ani na plaży głównej, którą widzieliśmy z balkonu, ani na dwóch pozostałych bardziej znanych plażach, jak Kremena czy Vucine. Wcześniej zrobiłam rekonesans ( google, cro.pl) i wiedziałam, że po prawej stronie miejscowości, idąc w stronę Trstenika, można znaleźć jakieś zatoczki. Tutaj na przykład CroAna pokazała jedną z nich.
Jeszcze sesja ze śniadaniem na balkonie :wink:

20170627_083717.jpg


20170627_084045.jpg


DSC02167.JPG


Idziemy na plażę. Do zatoczki CroAny nie dotarliśmy, bo zobaczyliśmy, że już ktoś tam idzie, a my chcieliśmy mieć plażę tylko dla siebie. Szybko znaleźliśmy takie miejsce. Plaża nie była może idealna - do południa skryta była w cieniu ( ale czy to na pewno minus?), część plaży pokrywała gruba miękka warstwa morskiej trawy naniesionej przez fale. To też było minusem tylko połowicznie, bo chociaż wyglądało to niezbyt ładnie, to sprawiało, że każdy, kto zajrzał od czasu do czasu w poszukiwaniu miejsca do plażowania miał do wyboru rozłożenie się właśnie na tej warstwie trawy i większość rezygnowała. Za to wejście do wody przyjemne, a dzięki temu, że mieliśmy dużo cienia, mogliśmy długo plażować, w spokoju czytać, pływać i popijać zimne piwko z przenośnej lodówki w formie torby, którą zawsze mamy przy sobie na plaży :wink:
Zejście na plażę:

20170627_125924.jpg


20170627_125936.jpg


20170627_125920.jpg


20170627_125942.jpg


20170627_125953.jpg


20170627_130005.jpg


20170627_130010.jpg


20170627_130029.jpg


20170627_130032.jpg


20170627_130043.jpg


20170627_130046.jpg


20170627_130120.jpg


20170627_130124.jpg


Drugiego dnia po południu sprawdziliśmy jeszcze plażę Kremena. Całkiem niezła, ale po godzinie 18 ludzi nadal było sporo, to co tam się musiało dziać w ciągu dnia? Raz nam wystarczył. Na Vucine nie dotarliśmy ani razu, bo i po co?
Kilka ujęć z Kremenej:

20170629_173124.jpg


20170629_173127.jpg


20170629_173140.jpg


20170629_180858.jpg
Ostatnio edytowano 04.09.2017 21:18 przez Magda O., łącznie edytowano 2 razy
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 05.08.2017 19:39

Balsam na stęsknioną cromaniacką duszę :D

Jeszcze 4 tygodnie i będę zdeptywać te i inne znajome kąty :P

Czekam na c.d. :papa:
joso79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 08.08.2017 09:01

Ale piękne zdjęcia! Myślę o Żuljanie na 2018r, gdzie mieszkaliście? Czy tzw centrum jest daleko, czy trzeba dużo chodzić pod górę? Po tegorocznej Povlji na Braču i spacerach przez ul. Brdanjak wolałabym tego uniknąć ;)Czy sklepy są dobrze zaopatrzone i czy można płacić kartą ewentualnie czy jest tam bankomat? Piszesz, że polecasz dojazd lądem, a czy możesz napisać kilka słów o trasie dojazdu do Żuljany? Będę wdzięczna za wskazówki :) Dziękuję i pozdrawiam!
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 08.08.2017 09:40

Magda O. napisał(a):Jeszcze sesja ze śniadaniem na balkonie :wink:


Hmmm...
Tak mogłabym mieszkać. Gumiaka byśmy zacumowali przy plaży, wiedzielibyśmy do z balkonu... takim apartamentom mówię tak. :mrgreen:
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 08.08.2017 10:28

Katerina napisał(a):Balsam na stęsknioną cromaniacką duszę :D

Jeszcze 4 tygodnie i będę zdeptywać te i inne znajome kąty :P

Czekam na c.d. :papa:

Jakże zazdroszczę że wszystko dopiero przed Tobą :roll: W przyszłym roku chyba zdecydujemy się na wyjazd we wrześniu, bo zauważyłam, że po czerwcowo/lipcowych wyjazdach bardziej tęsknię :wink:

joso79 napisał(a):Ale piękne zdjęcia! Myślę o Żuljanie na 2018r, gdzie mieszkaliście? Czy tzw centrum jest daleko, czy trzeba dużo chodzić pod górę? Po tegorocznej Povlji na Braču i spacerach przez ul. Brdanjak wolałabym tego uniknąć ;)Czy sklepy są dobrze zaopatrzone i czy można płacić kartą ewentualnie czy jest tam bankomat? Piszesz, że polecasz dojazd lądem, a czy możesz napisać kilka słów o trasie dojazdu do Żuljany? Będę wdzięczna za wskazówki :) Dziękuję i pozdrawiam!


Mieszkaliśmy tutaj. Do centrum jest bardzo blisko, trochę pod górkę idzie się tylko w drodze powrotnej (ale to naprawdę tylko trochę). Do plaż które pokazałam idzie się praktycznie „po płaskim”, tylko zejście jest jakby po paru stopniach. Do innych plaż po drugiej stronie miejscowości trochę wzniesień będzie, ale też niezbyt uciążliwych.
Sklepy zaopatrzone dobrze, można płacić kartą, w miejscowości jest bankomat Euronetu. W knajpie Tamaris nie płaciliśmy kartą więc nie wiem, czy jest taka możliwość. Jest jeszcze mały targ warzywno – owocowy i piekarnia.
Trasa dojazdu nie jest uciążliwa ( w porównaniu z zeszłorocznym Borakiem 8O ), można ją prześledzić na street view – aplikacja dociera od wjazdu na półwysep do samej miejscowości ( link powyżej).

Roxi napisał(a):
Magda O. napisał(a):Jeszcze sesja ze śniadaniem na balkonie :wink:


Hmmm...
Tak mogłabym mieszkać. Gumiaka byśmy zacumowali przy plaży, wiedzielibyśmy do z balkonu... takim apartamentom mówię tak. :mrgreen:

Racja :) Apartament bardzo skromny, ale fajny, wszędzie z niego blisko. Na jednym ze zdjęć widać też fajny kemping niedaleko apartamentu. Jedna miejscówka – ta, którą widać z naszego balkonu, jest genialnie położona, ma własny „taras” i nawet ławeczkę :wink: prawie taka jak Wasza na Hvarze :D
edajta
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 11.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) edajta » 08.08.2017 13:42

Lepiej późno niż wcale. Zasiadam do czytania.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 08.08.2017 13:46

Magda O. napisał(a): W przyszłym roku chyba zdecydujemy się na wyjazd we wrześniu, bo zauważyłam, że po czerwcowo/lipcowych wyjazdach bardziej tęsknię :wink:

Ale wówczas, w lipcu i sierpniu, będziesz dostawała szału ;).
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 08.08.2017 14:01

Trajgul napisał(a):
Magda O. napisał(a): W przyszłym roku chyba zdecydujemy się na wyjazd we wrześniu, bo zauważyłam, że po czerwcowo/lipcowych wyjazdach bardziej tęsknię :wink:

Ale wówczas, w lipcu i sierpniu, będziesz dostawała szału ;).


Dlatego właśnie uważam , że urlopu jest stanowczo za mało :roll: :wink:

Madziu , w czerwcu jednak dni są dłuższe , co daje więcej możliwości . . . :idea:


Pozdrawiam
Piotr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Dwa półwyspy - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone