Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dubrownik i okolice - baza wypadowa

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
annakarp
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 02.10.2017
Dubrownik i okolice - baza wypadowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) annakarp » 02.10.2017 14:25

Witam wszystkich :),

w tym roku po raz pierwszy wybraliśmy się do Chorwacji, spędziliśmy tam 2 tygodnie i w trakcie wakacji stwierdziliśmy, że za rok przyjeżdżamy ponownie! Chcemy poznać kraj, zwiedzać, zaraziliśmy się :).
W tym roku "zwiedziliśmy" środkową Dalmację, byliśmy we wrześniu (Split, Kastel, Trogir, Omiś, Sybenik, Supetar-Brać). W przyszłym roku chcielibyśmy odwiedzić południową część Chorwacji, mam na myśli okolice Dubrownika. W tym roku doceniliśmy swój wybór, mianowicie Kastel jako bazę wypadową, ponieważ wszędzie mieliśmy w miarę blisko (byliśmy autem), następnie udaliśmy się do Podstrany i też byliśmy zadowoleni, do plaży schodziliśmy schodkami, było to miejsce w którym odpoczywaliśmy.
Czy ktoś byłby w stanie polecić nam małą mieścinę niedaleko Dubrownika? Spokojną i cichą? :)

Z góry dziękuję za odpowiedzi :).
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 02.10.2017 14:36

naszą bazą wypadową w 2016.r było Soline i gdybyśmy jeszcze kiedyś planowali zwiedzanie tych rejonów z pewnością wybór byłby ten sam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.10.2017 16:46

Każdy by tak chciał, cicho i spokojnie. Będzie problem.
Może Mlini?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.10.2017 20:13

annakarp napisał(a):Witam wszystkich :),

Czy ktoś byłby w stanie polecić nam małą mieścinę niedaleko Dubrownika? Spokojną i cichą? :)


Jest kilka mieścin >>> upa-dubrova-ka-t31731.html
Wasyl74
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 18.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wasyl74 » 05.10.2017 09:57

Może Slano?

Blisko Peljesac, Dubrovnik, dobra baza wypadowa do Bośni a nam udało się nawet wybrać na jeden dzień do Kotoru w Czarnogórze.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.10.2017 16:38

Wasyl74 napisał(a):Może Slano?

Blisko Peljesac, Dubrovnik, dobra baza wypadowa do Bośni a nam udało się nawet wybrać na jeden dzień do Kotoru w Czarnogórze.


Byłem w tym roku.
Mieścina nawet ładna ale te masakryczne tłumy na plaży.
Kometa4
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 07.02.2010
Okolice Dubrovnika gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kometa4 » 30.12.2017 16:32

Witam, szukam fajnej w miarę spokojnej,ale nie nudnej miejscowości niedaleko Dubrownika. Zależy mi żeby były tam ładne plaże- najlepiej piaszczyste albo żwirkowe. Bardzo proszę o radę gdzie warto pojechać?
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013
Re: Okolice Dubrovnika gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 30.12.2017 17:37

Kometa4 napisał(a):Witam, szukam fajnej w miarę spokojnej,ale nie nudnej miejscowości niedaleko Dubrownika. Zależy mi żeby były tam ładne plaże- najlepiej piaszczyste albo żwirkowe. Bardzo proszę o radę gdzie warto pojechać?

Mlini -5 km od Dubrovnika :papa:
Kometa4
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 07.02.2010
Re: Okolice Dubrovnika gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kometa4 » 30.12.2017 23:20

Dziękuję :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 31.12.2017 17:18

Tylko w samym Mlini z tymi ładnymi plażami to ciężko (dla mnie są średnie). Na ładne i ciekawe to trzeba jednak podjechać... a szczegóły znajdziesz w odpowiednim wątku...
79villemo
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 08.05.2016
Wiocha blisko Dubrownika???

Nieprzeczytany postnapisał(a) 79villemo » 05.01.2019 07:13

Dzień dobry,
gorąco pozdrawiam wszystkich forumowiczów!
:D Do Chorwacji wybieram się z rodzinką po raz czwarty. Do tej pory było to Vrsi, Zecevo Rogoznicko i Podstrana.
W tym roku chcemy wreszcie poznać okolice Dubrownika.
Szukamy małej, spokojnej wioseczki, z kameralnymi plażami i jak najcieplejszą wodą w promieniu +/- 30 km od Dubrownika, miejsca gdzie nie ma tłumów, masy kafejek, pubów i sklepów. Zależy nam na ciszy, relaksie i pięknych zachodach słońca.
Czy ktoś z Was może mi coś polecić?
Będę bardzo wdzięczna za pomoc!
79villemo
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 08.05.2016
Re: Wiocha blisko Dubrownika???

Nieprzeczytany postnapisał(a) 79villemo » 05.01.2019 10:52

Dziękuję anakin za szybką odpowiedź :D . Czytałam dzisiaj sporo na forum i właśnie o Mlini zaczynam coraz poważniej myśleć. Cavtat wydaje mi się zbyt duży i gwarny, jak na moje potrzeby. Ale ten Mljet - to może być strzał w dziesiątkę!!!
W Zecevie do najbliższego sklepu mieliśmy 2 km od domku, nawet autko z pieczywem tam nie docierało ... i tak lubię! Ale za to na plaży, było od kilku do maksymalnie kilkunastu osób. :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Wiocha blisko Dubrownika???

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.01.2019 16:17

79villemo napisał(a):Dzień dobry,
gorąco pozdrawiam wszystkich forumowiczów!
:D Do Chorwacji wybieram się z rodzinką po raz czwarty. Do tej pory było to Vrsi, Zecevo Rogoznicko i Podstrana.
W tym roku chcemy wreszcie poznać okolice Dubrownika.
Szukamy małej, spokojnej wioseczki, z kameralnymi plażami i jak najcieplejszą wodą w promieniu +/- 30 km od Dubrownika, miejsca gdzie nie ma tłumów, masy kafejek, pubów i sklepów. Zależy nam na ciszy, relaksie i pięknych zachodach słońca.
Czy ktoś z Was może mi coś polecić?
Będę bardzo wdzięczna za pomoc!

Poczytaj wątek Żupa Dubrowacka - link moim w poście wyżej.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Dubrownik i okolice - baza wypadowa
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone