Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dookoła Portugalii

W Portugalii znajduje się najbardziej wysunięty na zachód punkt w Europie. Historia Portugalii sięga starożytności. Portugalia jest jednym z najstarszych państw w Europie. Jej granice nie zmieniły się od pierwszej połowy XII wieku Każdego roku Portugalię odwiedza ponad 10 milionów turystów. W Porto znajduje się jedna z najpiękniejszych księgarni świata - jest to Księgarnia Lello (Livraria Lello & Irmano).
margaret-ka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2622
Dołączył(a): 05.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) margaret-ka » 27.06.2017 19:20

DSC_0237 (Kopiowanie).JPG


DSC_0238 (Kopiowanie).JPG


DSC_0240 (Kopiowanie).JPG


DSC_0241 (Kopiowanie).JPG


DSC_0242 (Kopiowanie).JPG


DSC_0244 (Kopiowanie).JPG


DSC_0245 (Kopiowanie).JPG


DSC_0246 (Kopiowanie).JPG


DSC_0251 (Kopiowanie).JPG


DSC_0252 (Kopiowanie).JPG


DSC_0254 (Kopiowanie).JPG


DSC_0259 (Kopiowanie).JPG


DSC_0260 (Kopiowanie).JPG
margaret-ka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2622
Dołączył(a): 05.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) margaret-ka » 27.06.2017 19:30

DSC_0261 (Kopiowanie).JPG


DSC_0263 (Kopiowanie).JPG


DSC_0264 (Kopiowanie).JPG


DSC_0267 (Kopiowanie).JPG


DSC_0269 (Kopiowanie).JPG


DSC_0270 (Kopiowanie).JPG


DSC_0271 (Kopiowanie).JPG


DSC_0273 (Kopiowanie).JPG


DSC_0275 (Kopiowanie).JPG


DSC_0278 (Kopiowanie).JPG


DSC_0279 (Kopiowanie).JPG


DSC_0292 (Kopiowanie).JPG



Niestety, zaczęliśmy nerwowo spoglądać na zegarek. Jeszcze trzeba zatankować, dojechać około 10 km. do lotniska, oddać auto i shuttle-busem dojechać do terminalu 2. Wyszło dokładnie jak planowałam, o 16.30 byliśmy w wypożyczalni. Samolot miał 15 minut opóźnienia, które nadrobił w powietrzu i wylądowaliśmy planowo.


DSC_0298 (Kopiowanie).JPG



Podsumowanie.
Cieszę się, że zrealizowałam kolejne marzenie. Miejsce, które wypadło z planu i którego żałuję to rezerwat na Wyspach Berlenga. Ale powrotów raczej nie planuję. No chyba, że będę miała fantazję skoczyć w weekend na kolację do Matosinhos (jak Ryanair zacznie latać z Wrocka do Porto).

Plaże Algavre są piękne- groty, kolor wody. Tylko stać i patrzeć. Gorzej tam dojść/dojechać, znaleźć miejsce do parkowania i zaliczyć schody z manelami na plecach. To wszystko w towarzystwie setek wczasowiczów. Sam Atlantyk to dla mnie mało przyjazne miejsce do kąpieli. Temperatura wody nigdy nie jest taka żeby nie chciało się wychodzić. Przeważnie wysoka fala podoba się tym, którzy pływają na deskach i mojemu mężowi, dla którego każda woda jest dobra. A ja czuję się jak w pralce, a kamienie tłuką mnie po kostkach. W głowie mi się poprzewracało i szukam akwenu podobnego do wanny :wink:
Na plażowanie wracam do cieplutkich kameralnych zatoczek w Grecji :papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 27.06.2017 21:22

W sumie to błyskawicznie objechałam z Wami tą Portugalię :oczko_usmiech: ,
sporo zdjęć mi podkradłaś :mrgreen:
Jak bendem planować moją podróż pozwolę sobie zajrzeć tu jeszcze raz :smo:

A kiedy i gdzie w tej Grecji będziesz się wygrzewać?
Bo wiesz ... ja też na wakacje do Grecji jadem ... może na siebie wpadniemy :oczko_usmiech:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 27.06.2017 21:35

Z pewnością będę wracać do tej relacji planując własny wypad do Portugalii.
Sporo tu cennych wskazówek 8) .

Dziękuję za miłą oku lekturę :D .
margaret-ka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2622
Dołączył(a): 05.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) margaret-ka » 27.06.2017 22:53

mysza73 napisał(a):A kiedy i gdzie w tej Grecji będziesz się wygrzewać?
Bo wiesz ... ja też na wakacje do Grecji jadem ... może na siebie wpadniemy :oczko_usmiech:


Mam do zagospodarowania czas od 9 września do 1 października, a gdzie to jeszcze nie wiem. To, że u Ciebie Peloponez to zarejestrowałam, ale kiedy to chyba nie. Jeżeli termin by się zazębiał to napisz cos na priv.


marze_na napisał(a):Z pewnością będę wracać do tej relacji planując własny wypad do Portugalii.
Sporo tu cennych wskazówek 8) .


Powodzenia w realizacji planów :D
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 28.06.2017 22:45

Świetna ta Wasza podróż. Kawał Portugalii poznaliście i pokazaliście. Również skorzystam z tej relacji przy planowaniu mojej podróży :) .
Dzięki i pozdrawiam,
M
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 28.06.2017 23:37

Fajnie było śledzić Wasze przygody , również zaznaczyłem Twoją relację jako ściągawkę do planowania Portugalii na wakacje 8)
bo było pięknie i ciekawie


Dziękuję i pozdrawiam
Piotr
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.06.2017 21:30

margaret-ka napisał(a):Cieszę się, że zrealizowałam kolejne marzenie.

Najlepsze podsumowanie... fajnie że tak odbierasz podróżowanie :)

margaret-ka napisał(a):Z moich obserwacji wynika, że wzdłuż wybrzeża ciężko o fajne miejsce. Warunki naturalne powodują, że na plaże samochodem wjechać się nie da, a nawet jeżeli jest gdzieś taki odcinek to fala i wiatr nie pozwolą tam dłużej zabawić. W najatrakcyjniejszych miejscach zabudowa jest dość gęsta.
Dużo lepiej pod tym względem jest na północy, w górach i wzdłuż granicy z Hiszpanią.

Jeszcze nigdy nie było, żeby jakoś nie było.... damy sobie radę :cool:
Portugalia to kamperowy bardzo popularny cel, podobno starają się nieco obostrzyć tę tamtejszą dotychczasową swobodę i pewnie kiedyś im się uda :roll: . Ale ja i tak nie widzę w tym dużego problemu. Większy w poruszaniu się tamtejszymi autostradami, w odległości i drogim dojeździe przez Francję.

margaret-ka napisał(a):Co do terminu- jak mam wybór, stawiam na wrzesień. Cieplejsza woda, więcej owoców. Czy mniej ludzi- nie wiem.
W każdym bądź razie jeżeli zorganizujecie taką wyprawę, będę śledziła z zapartym tchem.

Prawdopodobnie zorganizujemy, ale kiedy? nie wiem, choć Małgosia naciska :cool:
Ciężko powiedzieć, ale raczej byłaby to jednak wiosna.

Dzięki za fajny przewodnik :idea:

:papa:
margaret-ka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2622
Dołączył(a): 05.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) margaret-ka » 01.07.2017 21:18

Mikeee, piotrf, kulka53-

Czekam na długie i szczegółowe sprawozdania :wink:
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 02.07.2017 12:27

Jak zwykle relacja była niesamowicie ciekawa, a miejsca które zwiedziliście bardzo malownicze. Podziwiam Was za dyscyplinę i kondycję, bo ogarnąć tyle atrakcji w tak krótkim czasie to jest coś. Czekam na jesienną Grecję, no chyba, że będzie jeszcze jakiś weekendowy wyskok?
margaret-ka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2622
Dołączył(a): 05.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) margaret-ka » 15.07.2017 10:34

Sara76 napisał(a): Czekam na jesienną Grecję, no chyba, że będzie jeszcze jakiś weekendowy wyskok?



O wyskokach dosłownie weekendowych nie chce mi się pisać :wink:
Ale jest już grecki cel- Kreta i może coś po drodze :D
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 17.07.2017 22:11

margaret-ka napisał(a):
tony montana napisał(a):No rozpiska piękna, imponująca, ciekaw jestem ile z niej zrealizowaliście
Będę tu częstym gościem
:papa:


Się okaże :wink:


Tak pędziłaś z tą relacją, że nie nadążałem komentować ;) :oops: :oops: :cry:
Wiem, że się teraz nie zrehabilituję, ale dzielę sobie relację na kilka części, dziś do strony.... do której będę mógł siedzieć przy kompie... :)

Szkoda, że nie było Wam dane zwiedzić Klasztoru Hieronimitów od wewnątrz - jest imponujący

Cmentarz Prazeres nieco podobny do Cimetero Monumentale w Mediolanie, choć tam więcej neogotyku i strzelistych grobowców

Cabo de Roca to fantastyczne miejsce, zaś Usta Diabła trochę nas zawiodły

Jeśli chodzi o Sintrę, to widzę, że tak jak i my, musicie tam jeszcze wrócić - tyle tam do zobaczenia....

W Peniche są jedne z najdłuższych plaż w Portugalii, praktycznie do samego Nazare (bylismy, Wy pewnie też...)

Szkoda Wysp Berlenga, ale ja też nie byłem. W Obidos zaś mieliście kompletne pustki, my byliśmy podczas tego lipcowego festiwalu sztuki średniowiecznej

W ALcobaca parkowaliśmy w tym samym miesjcu, darmowo, za rondem pod górkę :)
Klasztor i Kościół sa tam fantastyczne, my trafilismy na ślub :)

Zaś historia Piotra i Ines de Castro jest porażająca i bardzo smutna

Batalha zaś to MAJSTERSZTYK nas majstersztyki
To jest właśnie to, co w architekturze gotyckiej kocham najbardziej - WZÓR

To na razie tyle :oops: :oops: :oops:
altezza
Croentuzjasta
Posty: 233
Dołączył(a): 21.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) altezza » 01.11.2017 23:18

Komentarz moderacji:
Treść posta zablokowana ze względu na problemy z prawami autorskimi do zdjęć użytkownika altezza.
margaret-ka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2622
Dołączył(a): 05.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) margaret-ka » 02.11.2017 00:37

altezza napisał(a):Fantastyczna wyprawa! Tyle miejsc odwiedzonych za jednym razem. Tylko wielka szkoda, ze zdjecia zniknely po awarii. A tyle byloby do ogladania... :cry:


Też bardzo żałuję, ale odtworzenie zdjęć to dużo czasu, którego ciągle brakuje :(
Poprzednia strona

Powrót do Portugalia - Portugal



cron
Dookoła Portugalii - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone