Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dla jadących pierwszy raz - koszty dojazdu

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 02.08.2009 19:58

Thomas81 napisał(a):czy ceny autostrad w chorwacji są takie jak podano na tej stronce:

http://abc.onet.pl/2029,1064815,,chorwacja,kontent.html

bo mam zamiar jechać do Split'u i jestem przerażony, w dwie strony za przejazd przez samą chorwację wyjdzie ok 400zł :o


Skąd wziąłeś te 400 złotych? Jedziesz czołgiem, czy promem kosmicznym?
Zagrzeb-Split 157 kun.
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 02.08.2009 20:42

No właśnie :) Ja za podróż od początku autostrady do końca czyli dalej za Split do końca autostrady zapłaciłem łącznie w dwie strony ok 250 zł.
daw7
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) daw7 » 02.08.2009 20:43

Lubuszanin napisał(a):Zmień auto na bardziej oszczędne, to i ból serca będzie mniejszy ;).

Nie jest to takie łatwe. Może to zabrzmi trochę śmiesznie dla niektórych ale jestem bardzo przywiązany do mojego samochodu i ciężko będzie mi go zamienić na inny. Ale masz racje diesel będzie już oszczędniejszy.
daw7
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) daw7 » 02.08.2009 20:48

To jest dobry kalkulator opłat za autostrady
http://www.hac.hr/?task=aut
Kocurek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 03.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kocurek » 03.08.2009 08:45

Nasza trasa:
Rzeszów - Barwinek - Słowacja nie po autostradzie tylko za darmo lokalnymi, bo uznaliśmy, że to krótki odcinek drogi i nie warto kupować winiety - potem winieta na Węgrzech (szuknę karteczki, ile nas to kosztowało, bo nie pamietam :oops: ) i opłaty autostradowe w Chorwacji to autocesta do Zagrzebia 49 kn, i Zagrzeb - Makarska 171 kn w jedna stronę.
Łatwo obliczyć, jaki to po naszemu koszt.
Thomas81
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thomas81 » 03.08.2009 20:38

Lubuszanin napisał(a): Zagrzeb-Split 157 kun.

no tak, ale samochody poniżej 1,3 m (jak napisano na stronce) a ja mam forda mondeo 1,4m więc III taryfa czy tam jest błąd ??
Ostatnio edytowano 03.08.2009 21:09 przez Thomas81, łącznie edytowano 1 raz
vazyl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 15.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) vazyl » 03.08.2009 21:06

Kocurek napisał(a):.... i opłaty autostradowe w Chorwacji to autocesta do Zagrzebia 49 kn, i Zagrzeb - Makarska 171 kn w jedna stronę.
Łatwo obliczyć, jaki to po naszemu koszt.

Gorican - Sveta Helena kosztuje przecież oficjalnie 36 kun, a nie 49. Czyżby Was oszukali?
Kocurek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 03.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kocurek » 03.08.2009 21:29

vazyl napisał(a):
Kocurek napisał(a):.... i opłaty autostradowe w Chorwacji to autocesta do Zagrzebia 49 kn, i Zagrzeb - Makarska 171 kn w jedna stronę.
Łatwo obliczyć, jaki to po naszemu koszt.


Gorican - Sveta Helena kosztuje przecież oficjalnie 36 kun, a nie 49. Czyżby Was oszukali?


Nie wiem :roll: w drodze do Chorwacji płaciliśmy właśnie tyle, ale z powrotem faktycznie 36 kn...
Thomas81
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thomas81 » 03.08.2009 21:36

podpowiedźcie, jak jest z tymi kategoriami ?? bo nigdzie nie mogę znaleźć ??
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 03.08.2009 22:31

Thomas81 napisał(a):podpowiedźcie, jak jest z tymi kategoriami ?? bo nigdzie nie mogę znaleźć ??

http://www.hac.hr/?task=ces&stask=1
jack_top
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 27.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jack_top » 03.08.2009 23:05

freyu napisał(a):Może komuś jadącemu z północy przyda się moje wyliczenie. Ja jechałem ze Słupska na płw Peljesac do miejscowości Sreser. Wg google maps 2050km.
Koszt przejazdu na LPG+paliwo na miejscu na zwiedzanie: ok 1300zł (łącznie ok 5200km)
Koszt winiety w AU+tunele w obie strony: ok 209zł
Koszt przejazdu autostradami w Cro: ok 260zł
Łącznie ok 1750zł
Do tego nocleg w Oekotelu pod Grazem 20Eur/os/noc

Kursy walut jak ja jechałem: EUR miałem za 4,49zł, kuna w przeliczniku banku 0,65zł.
Starałem się jak najwięcej płacić kartą i nie było w zasadzie nigdzie problemów. Nawet na bramkach bardzo szybko.


Freyu! Skontaktuj się ze mną! Też jestem ze Słupska i w piątek wybieram się identyczną trasą do Ch i mam do Ciebie kilka pytań.

Pisałeś w którymś miejscu że cały czas przejechałeś na LPG- jaki miałeś zasięg na jednym zbiorniku?

Gdzie kupowałeś winiety na Czechy i Austrię? Przed samą granicą?

Brałeś ze sobą gotówkę, wypłacałeś na miejscu? Jak Ci za to policzyli w banku?

Pozdrawiam.
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 04.08.2009 06:11

jack_top napisał(a):
freyu napisał(a):Może komuś jadącemu z północy przyda się moje wyliczenie. Ja jechałem ze Słupska na płw Peljesac do miejscowości Sreser. Wg google maps 2050km.
Koszt przejazdu na LPG+paliwo na miejscu na zwiedzanie: ok 1300zł (łącznie ok 5200km)
Koszt winiety w AU+tunele w obie strony: ok 209zł
Koszt przejazdu autostradami w Cro: ok 260zł
Łącznie ok 1750zł
Do tego nocleg w Oekotelu pod Grazem 20Eur/os/noc

Kursy walut jak ja jechałem: EUR miałem za 4,49zł, kuna w przeliczniku banku 0,65zł.
Starałem się jak najwięcej płacić kartą i nie było w zasadzie nigdzie problemów. Nawet na bramkach bardzo szybko.


Freyu! Skontaktuj się ze mną! Też jestem ze Słupska i w piątek wybieram się identyczną trasą do Ch i mam do Ciebie kilka pytań.

Pisałeś w którymś miejscu że cały czas przejechałeś na LPG- jaki miałeś zasięg na jednym zbiorniku?

Gdzie kupowałeś winiety na Czechy i Austrię? Przed samą granicą?

Brałeś ze sobą gotówkę, wypłacałeś na miejscu? Jak Ci za to policzyli w banku?

Pozdrawiam.


pisz na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
w miarę możliwości (praca) będę odpisywał jak szybko się da.

Zasięg na zbiorniku ok 300km.
Ja jechałem DE, AU, Sło, Cro a nie przez Czechy. Więc winieta na AU (ostatnia stacja przed granicą DE-AU) + tunele (bramki). Ta trasa jest najszybsza. Nocleg w Oekotelu pod Grazem. Potem trasa na Mureck - Lenart - Ptuj w celu ominięcia płatnej drogi w Słowenii.
Miałem ze sobą Eur na noclegi i tak w razie jakby co. Ale gdzie się dało to płaciłem kartą. Na stacjach, na bramkach. Bez problemu.
Jak coś to pisz na maila, chętnie służę moją skromną wiedzą.
markinn
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 30.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) markinn » 04.08.2009 14:27

To jeszcze ja dopiszę swoje świeże kalkulacje.
Trasa Wawa-> Zavala na wyspie Hvar; przez Lublin, Barwinek, Słowacja, Węgry, Chorwacja (Split, prom -> Stari Grad, Zavala), dystans: 1586km

Auto Kia Ceed SW, 1.6CRDI, 2 osoby dorosłe+dziecko, bagażnik upychany kolanami.
Total km: 3500, średnie zużycie 6.08 l/100km
Na autostradach ok 5.8/5.9, prędkość przelotowa 140km/h.

Koszty (przeliczone na PLN):
paliwo 893,91
Autostrada H: 55
Autostrada HR: 230.29
Prom HR: 463.51

Total: 1642.71

Wszędzie płaciłem kartą kredytową mBank, w drodze powrotnej wychodziło taniej bo kuna spadła :-)

Pozdrawiam,
markinn
jack_top
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 27.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jack_top » 04.08.2009 17:11

markinn napisał(a):Wszędzie płaciłem kartą kredytową mBank, w drodze powrotnej wychodziło taniej bo kuna spadła :-)

Pozdrawiam,
markinn



Markinn a napisz jeśli możesz jaki miałeś przelicznik kuny na złotówkę przy tych ostatnich płatnościach. Też mam kartę mBanku ale nie sposób sobie samemu to policzyć, bo pierw wymiana na euro, potem złotówki, prowizja- eh.
jack_top
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 27.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jack_top » 04.08.2009 17:23

freyu napisał(a):Zasięg na zbiorniku ok 300km.
Ja jechałem DE, AU, Sło, Cro a nie przez Czechy. Więc winieta na AU (ostatnia stacja przed granicą DE-AU) + tunele (bramki). Ta trasa jest najszybsza. Nocleg w Oekotelu pod Grazem. Potem trasa na Mureck - Lenart - Ptuj w celu ominięcia płatnej drogi w Słowenii.
Miałem ze sobą Eur na noclegi i tak w razie jakby co. Ale gdzie się dało to płaciłem kartą. Na stacjach, na bramkach. Bez problemu.
Jak coś to pisz na maila, chętnie służę moją skromną wiedzą.


Freyu dzięki za pierwszorzędne informacje!

Napisz jeszcze jak wygląda kwestia LPG w Niemczech- pisałeś że bez problemu- czy to znaczy że na każdej/prawie każdej autostradowej stacji jest gaz? Ja będę miał zasięg z przyczepą max. 200km i zastanawiam się czy uda mi się jechać wyłącznie na gazie. Pamiętasz w jakiej cenie było tam LPG?

Pb tankowałeś do pełna gdzieś przed granicą z Niemcami? Nie wiem czy zatankować w Słupsku (4.28zł/l w Leclercu) czy wstrzymać się do jakiejś stacji po drodze?

A co do trasy to u mnie mam planowany postój w Pradze, stąd moja droga taka a nie inna- ale jeśli ktoś wie powiedzcie jak wyglądają różnice wysokości na autostradzie z Drezna do Pragi?

Czy w ogóle jest gdzieś jakaś mapa w necie podająca takie informacje o ostrych podjazdach???
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Dla jadących pierwszy raz - koszty dojazdu - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone