Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dla jadących pierwszy raz - koszty dojazdu

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.11.2009 01:31

piotrf napisał(a):
Serce w pasy napisał(a):I taką postawe będziemy promować!


. . . bo to mają być wczasy . . . chyba :wink:

Jak to mówią starożytni Czesi "ano"
kkk6969
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 15.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkk6969 » 16.03.2010 00:38

Witajcie - a jak jest z opłatami za tunele w Austrii - bo niektórzy wymieniają a niektórzy nie - jedziecie innymi drogami czy jak?
Zavadcoff
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 15.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zavadcoff » 16.03.2010 11:18

Tak, są różne drogi. Na trasie Wiedeń-Graz-Spielfeld wystarczy sama winietka. Więcej napiszą może ludzie jeżdżący np. od Salzburga.
Pozdrawiam
jurekk
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 02.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurekk » 16.03.2010 16:05

kkk6969 napisał(a):Witajcie - a jak jest z opłatami za tunele w Austrii - bo niektórzy wymieniają a niektórzy nie - jedziecie innymi drogami czy jak?
W Austrii jest wiele tuneli-przejazd niektórymi jest płatny.
Kup dobrą mapę Austrii- tunele"płatne" są oznaczone słowem MAUT.
Daniel DJR
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 18.03.2010
trasy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniel DJR » 19.03.2010 08:53

Witajcie
Cały czas przeglądam forum, mam jeszcze pytanie? czy ktoś z was jechał w okolice Szybernika drogami lokalnymi? chodzi mi o uniknięcie autostrad? z autostrady widać tylko widoki a nie życie codzienne, pomyślałem że ktoś z was przetestował jakieś inny dojazd.
Plan trasy: Śląsk-Słowacja-Węgry-Chorwacja Szybernik, ale bez autostrad?
Pozdrawiam
m.kulczycki
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 24.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) m.kulczycki » 19.03.2010 10:15

W ub. roku wakacje spedzalem w Podgorze, cala trase przejechalo sie drogami lokalnymi, autostrada jechalo sie tylko tam gdzie bylo to nieuniknione. Jak patrze na google maps to wspolny odcinek w samej cro stanowi trasa do DMISia (jak dobrze pamietam), ale do KNIN'a na 100% niemniej jednak polecam, nie bedziesz zalowal jak chcesz zwiedzic okolice przez szybe samochodu. Jest to spokojna trasa, mi sie udalo ja przejechac praktycznie bez problemow. Zwracam szczegolna uwage aby kazdy kto ja wybierze zaobserwowal jak zmienia sie roslinnosc - niesamowite.
Użytkownik usunięty
Re: trasy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.03.2010 17:14

Daniel DJR napisał(a):Cały czas przeglądam forum, mam jeszcze pytanie?

Słabo przegladasz - w FAQ masz opis trasy tzw "starą" drogą do Dalmacji
www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=17814
Daniel DJR
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 18.03.2010
trasy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniel DJR » 19.03.2010 17:28

Wiem, ale nawi inaczej, may inaczej a viamichelin inaczej i badź tu mądry?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 19.03.2010 17:37

Wyrzuć to wszystko w cholerę. Na tej trasie nie da się zgubić :)
Użytkownik usunięty
Re: trasy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.03.2010 17:47

Daniel DJR napisał(a):Wiem, ale nawi inaczej, may inaczej a viamichelin inaczej i badź tu mądry?

Nawet nie wiesz jaki jestem szcześliwy a przede wszystkim wolny NIE MAJĄC GPSa :lol:
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010
Re: trasy

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 19.03.2010 18:09

Piotrek_B napisał(a):
Daniel DJR napisał(a):Wiem, ale nawi inaczej, may inaczej a viamichelin inaczej i badź tu mądry?

Nawet nie wiesz jaki jestem szcześliwy a przede wszystkim wolny NIE MAJĄC GPSa :lol:

Droga prosta jak drut , tylko nawigacja będzie w oczy razić.:lol:
Daniel DJR
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 18.03.2010
trasy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniel DJR » 19.03.2010 20:14

Napewno
Daniel DJR
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 18.03.2010
Tasay

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniel DJR » 19.03.2010 20:17

Z doświadczeni, jestem wyuczony na mapach, wadomo do czego jest nawi, ale pytam doświADCZONYCH tubylców Chorwacji :D
Daniel DJR
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 18.03.2010
trasy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniel DJR » 19.03.2010 20:22

Tak przegladając, to zdecydujemy sie na Istre, chcemy odpocząć w słońcu,mam nadzie że zaspokoimy nasze dorodne panieniki 8) + narybek :D
erci
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 05.04.2010 13:26

witam
Czytając ten temat nabralem mam nadzieję blednego przekonania ze nie ma nikogo kto nie płaci za przejazdy przez kraje posrednie w drodze na wakacje... Pojedyńcze wypowiedzi ludzi którzy próbowali ominąc drogi płatne pozostały raczej bez odpowiedzi. Majac GPS i chociażby google-maps można łatwo wyznaczyć trasę z Polski do Chorwacji z ominięciem płatnych autostrad a droga najczesciej idzie równolegle z trasą płatną a niejednokrotnie jest krótsza i bardziej malownicza ale przede wszystkim DARMOWA. Nie wiem jak inni ale ja wolal bym jechac 2 godziny dlużej a zaoszczedzone talary przelac ze znajomymi w barze tymbardziej ze prawdopodobnie pojedziemy na 3 auta a to juz jest pewna oszczednosc...
mam kilka pytan:
1. czy jadac do cro MUSZĘ placic za przejazd (winiety) przez Słowację, Czechy, Słowenię i Węgry jeśli będę unikać tras płatnych czy jest to tak jak w Polsce ze jak bede omijal platne autostrady to moge myslec jedynie o tankowaniu?
2. jesli bylo by tak jak w PL i cos by poszlo nie tak czy moge zaplacic za przejazd autostrada (płatna) przy wjeździe na dany odcinek czy musze miec wcześniej wykupiona winiete?
3. Jak jakościowo wyglądają drogi ekspresowe (darmowe) w poszczególnych krajach? i tu prosił bym o wypowiedź kogoś kto w ten sposób jechał.
4. Chorwacje planuje w polowie przejechać autostradami a póżniej wycieczka krajoznawcza rownolegle do wybrzeża. Ma to sens czy lepiej do konca (Makarska) autostradą?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Dla jadących pierwszy raz - koszty dojazdu - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone