Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

życie nocne w maju?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rigel
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.04.2009
życie nocne w maju?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rigel » 29.04.2009 12:10

Czy jest jakies?
Dostalśmy urlop od 14 maja i chcielibyśmy jechać do Chorwacji na ok 10 dni. Myślimy o południowej Dalmacji. Jesteśmy ludzmi młodymi, bezdzietnymi i zalezy nam na bogatym życiu nocnym i imprezach :)
Czy ktoś, kto był w maju mógłby podzielić się wrażeniami, gdzie jechać, albo gdzie nie jechać, bo nie działo się absolutnie nic? :)

Myślimy o Korczuli, albo Cavtadzie, ale nigdize nie możemy znależć informacji odnośnie klubów (conajwyżej o pogodzie) w maju :(

pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedz
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 29.04.2009 12:36

Cavtat - Cavtacie...
Maj to jeszcze nie sezon, zatem w małych miasteczkach nie oczekujcie, że będzie gdzie imprezować. Tu w grę wchodzą tylko ośrodki miejskie, a te z kolei nie nadają się na stacjonowanie... Może w takim razie ulokować się gdzieś "w pobliżu"...Maj to tutaj czas idealny na zwiedzanie i odpoczynek (bo ciepło, ale nie upalnie i nie ma ludzi), ale na imprezowanie raczej nie bardzo.
Pozdrawiam
Rigel
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rigel » 29.04.2009 13:15

w poblizu?... bardzo chętnie :)
ale w pobliżu których miast? :) aktórych na pewno nie? :)
Kurzy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 107
Dołączył(a): 31.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kurzy » 29.04.2009 13:45

chyba najlepszym wyjsciem bedą okolice Riviery Makarskiej.. :)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 29.04.2009 14:18

Kurzy napisał(a):chyba najlepszym wyjsciem bedą okolice Riviery Makarskiej.. :)


W maju na r. Makarskiej jeszcze praktycznie nic się nie dzieje; wszyscy intensywnie przygotowują się do sezonu.. Myślałam bardziej o Dubrovniku, może Zadarze czy Splicie - bo to ośrodki uniwersyteckie - a jak studenci to i kluby; ale zarówno Zadar jak i Split to spore miasta (zwłaszcza Split - drugie co do wielkości miasto w Hr), więc ciężko w pobliżu znaleźć miejsce na odpoczynek - należałoby szukać w większym promieniu kilometrów (ok 50).
Pozdrawiam
ozyrys760
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 174
Dołączył(a): 04.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ozyrys760 » 05.05.2009 14:56

KATARZYNA MA RACJĘ. BYŁEM W MAJU ALE O WIELKICH IMPREZACH MOŻNA ZAPOMNIEĆ :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.05.2009 15:52

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Cavtat - Cavtacie...
Maj to jeszcze nie sezon

Kasiu "lejesz miód na moje serce"....jeszcze 17 dni do wyjazdu, a jak z kąpielą w Jadranie
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 05.05.2009 15:59

lubelski napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Cavtat - Cavtacie...
Maj to jeszcze nie sezon

Kasiu "lejesz miód na moje serce"....jeszcze 17 dni do wyjazdu, a jak z kąpielą w Jadranie


Kąpiel - cóż zależy jakie temperaty są dla Ciebie do zaakceptowania...W zeszłym roku kąpałam się już cały ostatni tydzień maja (było ok 21 st.)...Ale to nie reguła, wszystko zależy od pogody....

Tu aktualne dane, można śledzić na bieżąco...
Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.05.2009 16:08

Dzięki wielkie Kasiu, każda temperatura powyżej sierpniowego Bałtyku (14 stopni) jest do zaakceptowania :wink: :D . Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
zuziata
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 01.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) zuziata » 05.05.2009 16:37

Ja byłam jakies 8 lat temu niedaleko Puli, kiepsko, żadnych imprez, jedynie knajpki i inne drobne atrakcje były czynne, chociaż nawet i nie wszystkie sklepy mialy rolety zabezpieczające zdjęte. to był mój ostatni wypad do Chorwacji, teraz mogło się pozmieniać, ale z tego co piszecie raczej marnie.

Kąpiel - no popluskaliśmy się nieco, ale na siedzenie w wodzie to nie było szans. Wogóle turystów było nie tak mało, ale można było od razu poznać kto tubylec kto przyjezdny, chorwacji chodzili poubierani, a przyjezdni - akurat większość Polaków, w krótkich porteczkach, dla nas było ciepło. :lol:
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 05.05.2009 22:01

zuziata napisał(a):Ja byłam jakies 8 lat temu niedaleko Puli, kiepsko, żadnych imprez, jedynie knajpki i inne drobne atrakcje były czynne, chociaż nawet i nie wszystkie sklepy mialy rolety zabezpieczające zdjęte. to był mój ostatni wypad do Chorwacji, teraz mogło się pozmieniać, ale z tego co piszecie raczej marnie.

Kąpiel - no popluskaliśmy się nieco, ale na siedzenie w wodzie to nie było szans. Wogóle turystów było nie tak mało, ale można było od razu poznać kto tubylec kto przyjezdny, chorwacji chodzili poubierani, a przyjezdni - akurat większość Polaków, w krótkich porteczkach, dla nas było ciepło. :lol:


8lat temu to szmat czasu, sporo się w tym czasie w Cro zmieniło.. :)
Iwona Baśka
Cromaniak
Posty: 1096
Dołączył(a): 15.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona Baśka » 06.05.2009 10:06

ines napisał(a):8lat temu to szmat czasu, sporo się w tym czasie w Cro zmieniło.. :)

Tak, to prawda, że przez 8 lat sporo się zmieniło, jednak maj jest w Chorwcji stosunkowo "martwy". O imprezach masowych nie ma co marzyć. Dużo więcej niż kilka lat temu otwarych jest kafejek, restauracyjek i sklepików. Już na pierwszy weekend majowy, który był długi zwłaszcza dla Słoweńców / już od 27 maja mieli wolne - Praznik osvobodilne fronte/, uruchomiono wiele atrakcji. Słoweńcy urządzili "najazd" na wybrzeże chorwackie.
Jeżeli ktoś lubi ciszę i spokój, a chce dużo zwiedzić, to maj jest idealnym miesiącem na taki wypoczynek. Jest ciepło i przyjemnie zwiedza sie takie miasta jak Dubrownik, Split czy spaceruje po parkach narodowych, bez pośpiechu i tłoku.
Pozdrawiam
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 06.05.2009 15:05

Iwona Baśka napisał(a):
ines napisał(a):8lat temu to szmat czasu, sporo się w tym czasie w Cro zmieniło.. :)

[..] Już na pierwszy weekend majowy, który był długi zwłaszcza dla Słoweńców / już od 27 maja mieli wolne - Praznik osvobodilne fronte/, uruchomiono wiele atrakcji. Słoweńcy urządzili "najazd" na wybrzeże chorwackie. [..]


27 kwietnia Słoweńcy świętują Dan upora proti okupatorju; Dan osvobodilne fronte to dawna ("komunistyczna") nazwa; nie funkcjonuje już kilkanaście lat.

A tak wracając do tematu permanentnych imprez... to chyba logiczne, że na wybrzeżu (nawet na mega imprezowym Zrću) nie można na nie liczyć wcześniej niż pod koniec czerwca.. Przecież uczestnikami tego typu imprez jest przede wszystkim młodzież (studenci i uczniowie szkół średnich), a ci muszą najpierw skończyć rok szkolny i akademicki, by urządzać "wypady nad morze" i spędzać wakacje na wybrzeżu... To jest "konstans"; nic się w tym względzie nie zmieniło w ciągu ostatnich 8 lat i raczej się nie zmieni...
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 06.05.2009 16:55 przez Katarzyna Głydziak Bojić, łącznie edytowano 1 raz
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 06.05.2009 16:52

Jadę w drugiej połowie maja do Podgory, trzeci raz w maju. Jest tam życie!
Nawet niezłe! Co to znaczy wielka impreza? Dla mnie wielką imprezą jest Sylwester, dla innych.....właśnie co macie na myśli?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.05.2009 17:45

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
Iwona Baśka napisał(a):
ines napisał(a):8lat temu to szmat czasu, sporo się w tym czasie w Cro zmieniło.. :)
.. Już na pierwszy weekend majowy, który był długi zwłaszcza dla Słoweńców / już od 27 maja mieli wolne...


27 kwietnia Słoweńcy świętują


To w kwietniu czy w maju? Zdecydujcie się :) Czy to osobne (inne) święta?
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone