Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zuberec (Słowacja) na ferie???

Słowacja może poszczycić się jednym z najdłuższych w Europie systemów tras turystycznych, które są oznaczone i przystosowane do ruchu pieszego. Łącznie w kraju znajduje się około 13 tysięcy kilometrów pieszych szlaków. Na terenie Słowacji znajduje się ogromna liczba zamków – jest ich tu ponad 200. W słowackiej miejscowości Herlany znajduje się jeden z niewielu gejzerów zlokalizowanych w kontynentalnej Europie. Gejzer ten jest wyjątkowy ze względu na temperaturę wody, która wynosi zaledwie 20 stopni. Do wybuchów wodnych dochodzi co około 30 godzin, a każda erupcja trwa pół godziny i pozwala na podziwianie dwudziestometrowego gejzera.
CalaLuna
Odkrywca
Posty: 94
Dołączył(a): 13.12.2009
Zuberec (Słowacja) na ferie???

Nieprzeczytany postnapisał(a) CalaLuna » 26.01.2010 11:19

Mieliśmy jechać do Czech do Rokytnicy, ale dziecię mi zachorowało i postanowiliśmy poszukać ubytovania w innym terminie i znaleźliśmy w Zubercu nza Słowacji. Dla nas lepiej, bo o 100 km bliżej niż do Rokytnicy, ale czy myślicie że to fajne miejsce na pobyt z dziećmi? Starsza prawie 7-latka już nieco jeździ, a młodzszy tylko na sanki. Mąż jeździ na nartach średnio, no w każdym razie nie jest wyczynowcem. Jest gdzie pospacerować zimą - szlaki? I w ogóle czy to klimatyczna miejscowość? Jak wrócę to pewnie opiszę nasz pobyt, ale na co się szykować? W ogóle apartamenty tam są nieco tańsze niż w innych ski centrach na Słowacji i tańsze zdecydowanie niż w PL .
dubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 01.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dubaj » 26.01.2010 11:25

Byłem tam parę lat temu,
tak więc wiedza może być nieco przeterminowana,
ale bardzo miło wspominam ten wyjazd.

Były narty, był śnieg,
były przyjemne knajpki,
były ładne widoki
nie mieli Euro, więc ceny też wtedy były znośne...

Zaryzykuje i polecę Ci to miejsce.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 26.01.2010 11:38

CalaLuna napisał(a):ale czy myślicie że to fajne miejsce na pobyt z dziećmi? Starsza prawie 7-latka już nieco jeździ, a młodzszy tylko na sanki. Mąż jeździ na nartach średnio, no w każdym razie nie jest wyczynowcem.


Jest gdzie pojeździć :!: W samym Zubercu 2 lub 3 dosyć duże wyciągi , jeżeli się nic nie zmieniło to talerzyki + zaplecze narciarskie. W Oravicach 7km jest "kanapa" + gorące źródła. Nowe , przepełnione i drogie i stare , luźniejsze i tanie.

CalaLuna napisał(a):Jest gdzie pospacerować zimą - szlaki?

W pobliżu Rohaće ze szlakami
CalaLuna napisał(a): I w ogóle czy to klimatyczna miejscowość?

nie bardzo. szeregowa zabudowa , ulica przez środek miejscowości.
Jaki pensjonat masz zarezerwowany :?:
CalaLuna
Odkrywca
Posty: 94
Dołączył(a): 13.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) CalaLuna » 26.01.2010 23:37

Już potwierdzone. Jedziemy do pani Bebejovej tu:

http://www.bebej.eu/doku.php?id=en:apartmany

Apartament kolorowy (taka nazwa) 90m2 cena po wynegocjowanej zniżce -

36 eur/dzień za 4 osoby. To tyle ile wołają w polskich górach za pokój.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 27.01.2010 00:34

CalaLuna napisał(a):Już potwierdzone. Jedziemy do pani Bebejovej tu:

http://www.bebej.eu/doku.php?id=en:apartmany

Apartament kolorowy (taka nazwa) 90m2 cena po wynegocjowanej zniżce -

36 eur/dzień za 4 osoby. To tyle ile wołają w polskich górach za pokój.


dobry standard i dobra cena . Chyba Słowakom już przeszło....
CalaLuna
Odkrywca
Posty: 94
Dołączył(a): 13.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) CalaLuna » 27.01.2010 10:35

Tak, szczególnie w Zubercu mają dobre ceny - znalazłam też pensjonat z apartamentami po 30 eur za 4 os., jednak w Donovaly, gdzie też by nam pasowało ceny zaczynały się od 60/70 eur. Przyjemne ceny mieli też w Oscadnicy. Czyli zasada im bliżej polskiej granicy, tym taniej.

A jak będzie u Pani Bebeojovej - okaże się na miejscu czyli za troszkę ponad tydzień. I to co mi się tam podoba, nie chcą zaliczki. :P
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 27.01.2010 13:01

Byłem tam , w zasadzie nad Zubercem w schronisku Zverovka , jakieś 4 lata temu .

Zuberec troche mało klimatyczny jak na wieś ( miejscowośc) górską powiedzmy coś jak nasz Korbielów , ale dośc zadbany i w sumie na miejscu wszystko jest co trzeba .

Apartament masz faktycznie bardzo przyzwoity i niedrogi . :)

W Zubercu można pojedzic też wieczorem - stok oświetlony

Warto wybrac sie do Spalenej Doliny (wyżej położona , tatry-Rohace)- ale jeśli nie jeździcie za dobrze na nartach to musicie odpuścic sobie kolejkę na samą górę ( choc stamtąd niezłe widoki ) - bo trasa z góry miejscami dośc stroma , pozostają orczyki na dole .

Można wybrac się do schroniska Zverovka ( jeżdżą autobusy ) - ja tam nocowałem i jadłem najlepszą watróbkę na świecie , z makaronem :D
Po drodze jest skansen oravski i też stylowa restauracja .

Napewno też warto zwiedzic Orawski Zamek , juz samo jego położenia robi wrażenie ( na skale ) , chociaż w zimie nie puszczają ze względów bezpieczeństwa do jego najwyższej części :?

Powrót do Słowacja - Slovensko



cron
Zuberec (Słowacja) na ferie???
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone