Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ZTL 2018 - Kalabria Apulia Małopolska

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 24.11.2018 13:07

Z miasta pamiętam już bardzo niewiele, natomiast w pamięć mi się wryło, że szukałem tam (i w końcu udało mi się kupić) uszczelki do kuchenki gazowej, bo się nam spaliła.

Pozdrawiam,
Wojtek
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 24.11.2018 13:18

Coraz bardziej ta Apulia i Kalabira nam sie poodba
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8673
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 24.11.2018 13:55

tony montana napisał(a):Parkujemy z zupełnie innej strony centro storico niz w 2013... tutaj
Obrazek


Coś mi tu nie pasuje, bo Piazzale Democrate jest właśnie od tej strony scarry :? , a szedłeś przecież tym razem od przeciwnej.

taranto.jpg


Żeby nie było, że nie czytam uważnie :smo: .


tony montana napisał(a):Cattedrale di San Cataldo (chiuso)

W ciągu dnia też mieliśmy chiuso. Aperto zrobiło się dopiero wieczorem, jak już opuszczaliśmy miasto :D .
elfik99
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9206
Dołączył(a): 13.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik99 » 24.11.2018 15:20

A tutaj te kolumny są takie małe przy domach ale za to kampanila jest taka wysoka!!! :P :P :P

:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13785
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 29.11.2018 20:50

kmichal napisał(a):Jak powiadają lepiej późno niż wcale ... :hut: ...
Takimi uliczkami to można spacerować ... 8) ...
Pozdrawiam.


Choc przypominam, że to TARANTO.... chyba nie pamiętasz mojej relacji z 2013 roku hihihih :)

piekara114 napisał(a):Kolumny na błękitnym niebie - CUDO. Aż dziw bierze, że we Włoszech jest coś darmowe 8O 8O



I PUSTE, bez człowieków w lato :)

Franz napisał(a):Z miasta pamiętam już bardzo niewiele, natomiast w pamięć mi się wryło, że szukałem tam (i w końcu udało mi się kupić) uszczelki do kuchenki gazowej, bo się nam spaliła.

Pozdrawiam,
Wojtek


Uszczelka, wężyk..... to pasuje do Taranto :)

amatus1 napisał(a):Coraz bardziej ta Apulia i Kalabira nam sie poodba


Jeśli nie byłeś - warto spróbować.A do Apulii dopiero wjechalismy :0 Będą hity, obiecuję :)

marze_na napisał(a):Coś mi tu nie pasuje, bo Piazzale Democrate jest właśnie od tej strony scarry :? , a szedłeś przecież tym razem od przeciwnej.

Żeby nie było, że nie czytam uważnie :smo: .


Marzenko, oczywiście MASZ RACJĘ! Poryrało mi się, tym razem wjechalismy przecież tak jak pisałem od kolumienek, czyli od drugiej strony, Gmaps mnie zmylił /;0

Dzięki za czujność

8) 8)

elfik99 napisał(a):A tutaj te kolumny są takie małe przy domach ale za to kampanila jest taka wysoka!!! :P :P :P

:papa:



Jak to kampanila :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.11.2018 21:03

To czekamy na kolejny odcinek...
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13785
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 29.11.2018 21:07

1 dzień w Apulii

Z Taranto jedziemy do "naszej Orii" ale o niej opowiem nieco więcej kiedy indziej, na razie tylko tyle, że jest to bardzo klimatyczne miasteczko
Jedziemy okrężną drogą, bo chcemy zobaczyć obłędne wybrzeże Morza Jońskiego za Taranto w kierunku Marina di Pulsano
Obrazek

Popołudniem jedziemy się wykąpać (a potem do Lidla w Brindisi)
Obrazek

Obrazek

Jesteśmy w Torre San Gennaro
Obrazek

Obrazek

Nie ma za bardzo lazurów bo jest już po 19 ;)
Obrazek

Zalezy od ustawień aparatu
Obrazek

Obrazek

Mare Adriatico
Obrazek

Jedziemy do LIDLA, jak zwykle pierwsze zakupy spore - 65 Oiro
Obrazek

:papa: :papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 29.11.2018 23:05

tony montana napisał(a):Nie ma za bardzo lazurów bo jest już po 19 ;)

Jakoś nie widzę powodów do narzekań...

Pozdrawiam,
Wojtek
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 29.11.2018 23:11

tony montana napisał(a):Nie ma za bardzo lazurów


... co tam lazury, najważniejsze że plaża raczej z tych niebrzydkich ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8673
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 29.11.2018 23:19

kmichal napisał(a):
tony montana napisał(a):Nie ma za bardzo lazurów


... co tam lazury, najważniejsze że plaża raczej z tych niebrzydkich ... :oczko_usmiech: ...

Bo to przecież Apulia :!:

:mrgreen:
Ostatnio edytowano 30.11.2018 07:03 przez marze_na, łącznie edytowano 1 raz
elfik99
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9206
Dołączył(a): 13.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik99 » 30.11.2018 00:59

I tak mało ludzi!!! Kąpiel musiała być super!!! :P :P :P

:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13785
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 30.11.2018 11:32

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Nie ma za bardzo lazurów bo jest już po 19 ;)

Jakoś nie widzę powodów do narzekań...

Pozdrawiam,
Wojtek


No ja w sumie też nie.... ale w porównaniu do lazurów, które pokażę (a jeszcze lepsze pokazuje Marzena, bo Mrooczki lepiej robią zdjęcia), to jest NIC :)

kmichal napisał(a):
tony montana napisał(a):Nie ma za bardzo lazurów


... co tam lazury, najważniejsze że plaża raczej z tych niebrzydkich ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.


Taka średnia jak na Apulię w sumie /;0

marze_na napisał(a):
kmichal napisał(a):
tony montana napisał(a):Nie ma za bardzo lazurów


... co tam lazury, najważniejsze że plaża raczej z tych niebrzydkich ... :oczko_usmiech: ...

Bo to przecież Apulia :!:

:mrgreen:


Aż dziwne, że ta kraina tak mało znana ludziom no nie? :)

elfik99 napisał(a):I tak mało ludzi!!! Kąpiel musiała być super!!! :P :P :P

:papa:



Woda była bardzo ciepła, także dzieki temu, że są te falochrony odgraniczające plaże od otwartego morza
8)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13785
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 30.11.2018 11:44

Oria cz1 z 10 ;)

Na początek kilka ujęć z miasteczka, w ktorym mamy apartman w samym sercu centro storico - wieczornej Orii - miasto znajduje się w interiorze na wzgórzu w połowie drogi pomiędzy Taranto a Brindisi
Obrazek

Wąskie średniowieczne uliczki wyłożone brukiem wychodzą na przyjemne place. Białe domy uzupełniają kolorami kwiaty.
Knajpki na ulicach otwarte od 20
Obrazek

Castello na wzgórzu zbudowany przez Cesarza Fryderyka II, potężna twierdza jest otoczona dwoma imponującymi cylindrycznymi wieżami i ozdobiona jest wewnętrznym ogrodem na dziedzińcu.
Obrazek

Nasza knajpka śniadaniowa - dostaliśmy na 6 nocy kupony na słodkie sniadanie i napoje do tego przybytku od naszego gospodarza o dziwnym imieniu MIMMO
Obrazek

Obrazek

białe domy
Obrazek

Obrazek

Katedra została zbudowana na pozostałościach greckiego akropolu, obiekt został odbudowany w stylu rokoko po trzęsieniu ziemi.
Obrazek

Obrazek

CDN
:papa:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8673
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 30.11.2018 11:45

tony montana napisał(a):Aż dziwne, że ta kraina tak mało znana ludziom no nie? :)

Też się dziwię :? . Chociaż może to i dobrze, nie będą mi robić tłoku :nice: .

Pracowałam kiedyś z gościem, który miał za sobą parę lat pracy we Włoszech. Mieszkał w Rzymie i zwiedził w tym czasie praktycznie całą Italię. Pogadaliśmy sobie kiedyś przy winku (to było na początku mojego włoskiego podróżowania) i bez wahania stwierdził, że dla niego najpiękniejszym regionem jest właśnie Apuliia. Wtedy słuchałam go z pewną rezerwą, bo przecież o tej Apulii w przewodnikach prawie nie piszą :roll: :lol:.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 30.11.2018 11:56

Znowu miłe oku klimaty wieczorne.

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
ZTL 2018 - Kalabria Apulia Małopolska - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone