Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Znad fjordów do Jadranu

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 02.11.2014 20:15

Nie narzekać mi tu na pogodę :wink:
Macie unikatowe fotki :wink:

Misiek....mimo pogody, zdjęcia super :wink: :D
Misiek78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 264
Dołączył(a): 06.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misiek78 » 02.11.2014 20:41

Dzięki :D
Można powiedzieć że to jakaś odmiana, coś nowego a nie tylko słońce i słońce :D
Misiek78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 264
Dołączył(a): 06.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misiek78 » 03.11.2014 13:59

Kolejny dzień i pogoda pod psem. Dobrze że zabraliśmy zapas książek więc jest co robić . Dzieciaki mają polską tv i jakieś filmy na kompie, więc też się jakoś nie nudzą.
Po południu przestaje padać, na plaże jednak nie ma co jeszcze iść zatem wybieramy się na jakąś przejażdżkę zobaczyć co jest w pobliżu, może jakaś inna fajna plaża albo co innego, zobaczy się. Zajechaliśmy do Breli . Spacer nabrzeżem, jakaś kawka, koniecznie gorąca bo jednak upałów nie ma , dzieciaki też bez lodów tylko jakieś ciastka :D
Zdjęć mam tylko kilka, bo aparat zabrałem, szkoda tylko że bateria w ładowarce została :( fotki robiłem tylko telefonem, a że są wakacje i nie trzeba być pod zasięgiem więc baterii starczyło tylko na kilka fotek . Wrzucę więc wszystkie fotki jakie zrobiłem w Breli.
IMG_0838.JPG

IMG_0836.JPG

IMG_0835.JPG

IMG_0827.JPG

IMG_0822.JPG

IMG_0818.JPG

Na pewno jeszcze wrócimy do Breli, nie koniecznie w przyszłym roku ale wrócimy :papa:
Misiek78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 264
Dołączył(a): 06.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misiek78 » 03.11.2014 17:30

Środa,nareszcie mamy piękną pogodę :D
Nie tracąc czasu zjadamy szybkie śniadanie i jedziemy na plażę zanim dotrą tam tłumy
Nareszcie można się trochę opalić i popływać, trzeba korzystać póki jest pogoda :hut:
DSC_0007.JPG

DSC_0004.JPG
Penia szczęścia

DSC_0016.JPG


Poranny połów
DSC_0008.JPG

niestety nie mój, ten pan co rano wypływał i sprawdzał sieci
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 03.11.2014 17:52

Śliczne fotki, fajna relacja, że nie wspomnę już o imponujących rozmiarach ośmiornicy :D
Misiek78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 264
Dołączył(a): 06.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misiek78 » 03.11.2014 20:40

Następnego dnia od rana piękna pogoda :D
Po śniadaniu znowu jedziemy na plażę i oddajemy się słodkiemu robieniu niczego :mrgreen: jak my uwielbiamy takie lenistwo.
Po obiedzie zastanawiamy się co robić z dalszym dniem, kontynuować robienie niczego czy zrobić jednak coś ? Postanawiamy pozwiedzać w końcu Omiś. Codziennie robimy tam zakupy, trzy lata z rzędu przejeżdżaliśmy przez niego, a dwa lata temu spędziliśmy kilka godzin w dino parku,teraz czas na zwiedzenie go.

Parkujemy na parkingu koło wesołego miasteczka, tam za godzinę było 3 kuny a w centrum sporo drożej i nie trzeba szukać miejsca. Najpierw idziemy na zamek.
DSC_0334.JPG

DSC_0335.JPG

masa schodów, dosyć stromo
DSC_0349.JPG

DSC_0352.JPG

ale widoki wspaniale
DSC_0354.JPG

DSC_0365.JPG

DSC_0338.JPG

takie spacerowanie na świeżym powietrzu zaostrza apetyt, idziemy coś zjeść i chwilkę odsapnąć.
W zeszłym roku jak byliśmy w Gradaciu, to akuraat w tv lecial jeden odcinek Makłowicz w podróży, właśnie z omisia i gotował na placu w tym miejscu (mniej więcej )
DSC_0402.JPG


siadamy w jakiejś knajpce gdzie jest sporo ludzi i zamawiamy, najpierw piwko dla mnie, teraz żonka będzie prowadzić ja już swoje przejechałem
DSC_0432.JPG

DSC_0433.JPG


Dzieci z żonką zamówili jakąś pizze, a ja kalmary... ale co to były za KALMARY !!!!!!
Zamawiamy kolejną porcję bo niepotrzebnie się żonce pochwaliłem jakie pyszne i mi zaczęła podjadać :wink:
a wyglądały one tak
DSC_0434.JPG

niby nic specjalnego... a jednak
Po kolacji poszliśmy jeszcze pospacerować po przystani, i daliśmy się namówić na rejs, w poniedziałek rano płyniemy na wycieczkę Juniorem :D

DSC_0475.JPG


Zrobiło się już ciemno, wszyscy zmęczeni, synuś już nie ma siły iść więc muszę go nieść, wracamy do domu. Gdy przechodziliśmy koło lunaparku synek nagle odzyskał wszystkie siły, a i starszy też jakoś się lepiej poczuł :P więc bawimy się dalej
DSC_0470.JPG

było już po północy jak pojechaliśmy do domu
DSC_0487.JPG
wukor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 25.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wukor » 03.11.2014 21:09

Fajna relacja :D
Nie wiem dlaczego ale jakoś wszyscy się męczą na wczasach i ja też :oczko_usmiech:
Misiek78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 264
Dołączył(a): 06.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misiek78 » 03.11.2014 21:19

wukor napisał(a):Fajna relacja :D
Nie wiem dlaczego ale jakoś wszyscy się męczą na wczasach i ja też :oczko_usmiech:


Dziękuję, staram się :D
A to jest takie przyjemne zmęczenie, takie inne od tego monotonnego codziennego
Misiek78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 264
Dołączył(a): 06.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misiek78 » 04.11.2014 20:39

Kolejny dzień mieliśmy wspaniałą pogodę i cały dzień spędziliśmy na plaży, a pod wieczór postanowiliśmy w końcu przejść się na spacer połazić po górkach w pobliżu. Wszędzie rosły drzewka oliwne, owocowe jakieś opuszczone domki.
Ten niepowtarzalny zapach i odgłosy cykad, był tam naprawdę niepowtarzalny klimat :D
DSC_0017.JPG

DSC_0028.JPG

DSC_0030.JPG

DSC_0048 (2).JPG
kamieniołom na wyspie brać

DSC_0049 (2).JPG

DSC_0067 (2).JPG

DSC_0076 (2).JPG

DSC_0095 (2).JPG
emi13214
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 409
Dołączył(a): 16.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) emi13214 » 04.11.2014 22:46

Bardzo przyjemna relacja. Fajnie, że często piszesz :).
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 05.11.2014 13:13

Misiek78 napisał(a):Dzieci z żonką zamówili jakąś pizze, a ja kalmary... ale co to były za KALMARY !!!!!!
Zamawiamy kolejną porcję bo niepotrzebnie się żonce pochwaliłem jakie pyszne i mi zaczęła podjadać :wink:
a wyglądały one tak

aleś smaka narobił, dla mnie obowiązkowe w Chorwacji, w Splicie bodajże jest nawet Fastfood z takimi kalmarami, ale na niego nie trafiłem
Misiek78 napisał(a):Ten niepowtarzalny zapach i odgłosy cykad, był tam naprawdę niepowtarzalny klimat :D

z tym odgłosem m.in. mój mózg kojarz słowo urlop :D
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 05.11.2014 13:31

aleś mi smaka narobił tymi kalmarami tez w Omisie jedliśmy oj zjadło by się na obiadek takie jedzonko
świetna relacja i miło powspominać znane miejsca
Pozdrawiam Jacek :hut:
emi13214
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 409
Dołączył(a): 16.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) emi13214 » 05.11.2014 20:12

Mmmmmm prżene lignje. Ale by się zjadło. Marzenie :)
Misiek78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 264
Dołączył(a): 06.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misiek78 » 09.11.2014 14:47

W sobotę rano pogoda zaczęła się znowu psuć, to znaczy że dzisiaj jakaś wycieczka.
Padło na Blagaj, wyruszamy po śniadaniu, niestety akurat dzisiaj mamy kłopoty z netem i nie możemy dokładnie sprawdzić jak dojechać. Musimy zaufać GPSowi, wpisuję Blagaj i pokazuje mi 140 km więc dystans się mniej więcej zgadza, wiem że to koło Mostaru, więc bez dalszego sprawdzania Duży Błąd, normalnie wielbłąd :evil: )jedziemy.
Na początku nawet fajnie, droga nie najgorsza,pogoda się troszkę poprawiła na granicy prawie bez korka :D jest super.
Dojeżdżamy do jakiegoś jeziorka, widoki super więc kilka fotek, jestem ciekaw gdzie to jest dokładnie, ale nie chce mi si e teraz sprawdzać na mapie więc robię fotkę telefonem będę miał namiary gps, a mogłem wtedy sprawdzić ile kłopotów by to zaoszczędziło :D
DSC_0491.JPG


Teraz już wiem było to jezioro Buśko.

Jedziemy dalej, pogoda zaczyna się załamywać. Zaczęło lać, po prawie dwóch godzinach jazdy zaczynam się zastanawiać czemu nie ma jeszcze znaków na Mostar ?????
Spokojnie czekam na jakąś miejscowość i sprawdzę sobie mapę, o widzę jakąś tablicę, ooooo kur...czę Banja luka 50 km COOOOOO? gdzie ja jestem? No trudno stało się, jesteśmy na jakimś totalnym zadupiu, trudno odpuszczamy sobie blagaj, jedziemy do Mostaru. Zawracamy, kolejne prawie dwie godziny w aucie ale teraz GPS już pod kontrolą mapy.
Widoki po drodze super
DSC_0525.JPG

DSC_0535.JPG

DSC_0542.JPG


Po jakimś czasie widzimy drogowskaz BLAGAJ 35 km :D No to jednak jedziemy zobaczyć klasztor
Po ponad czterech godzinach jazdy jesteśmy na miejscu, już nie pada za to jest bardzo gorąco i duszno, termometr w aucie pokazuje 38st. celsjusza
Najpierw idziemy coś zjeść, siadamy w restauracji przy rzece, od wody wieje orzeźwiający chłód, widoki cudne, nawet rodzinka się relaksuje i przestają się tak na mnie dąsać :mrgreen:
DSC_0566.JPG

DSC_0557.JPG

DSC_0555.JPG


Po dobrym obiedzie z duuuużym deserem idziemy połazić
DSC_0573.JPG

DSC_0574.JPG

DSC_0598.JPG
Dzikie kapary

DSC_0599.JPG

DSC_0603.JPG

DSC_0624.JPG
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 09.11.2014 15:02

Blagaj nieustannie piękne...
a błąd Navi faktycznie spory, gdzie tam Jez.Buśko i 50km do Banja Luki 8O
zupełnie nie ten kierunek :?

dla pocieszenia dodam, że moja navi też zgupiała tam na granicy, ale ponieważ już tam byłem nie dałem się wprowadzić w błąd,
ale z drugiej strony zobaczyliście piękną Bośnię środkową, więc nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Znad fjordów do Jadranu - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone