Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

żeglowanie w Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Korala
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korala » 13.07.2005 00:48

espeso napisał(a):Do Korala i wszystkich wilków morskich :wink:

jeśli chodzi o żeglowanie jestem zielona jak szczypior na wiosnę a połowica dała mi takie zadanie bojowe:

po 1 primo - o przepisach obiecuję poczytać i przesledzić możliwe wątki
po 2 primo- rozważamy możliwość kupienia łodzi...jeszcze nie bardzo wiemy co (najlepiej tanio oczywiście) wszystko zaczęło się od pontonu...moze z napędem...poprzez małe motorowki ...i doszliśmy do żagli oczywiście.
problem w tym ze nie wiem jakim jachtem możana pływać po adriatyku. Wiadomo Mazury to co innego i nie wiem czy takie niewielkie (jak dla mnie ogromne :)) 6 metrowe jachty już nadają się do cro ??? na co należy zwrócić uwagę przy tych naszych "dywagacjach"
plisss help :roll:
może jest jakieś forum dla takich szczurów które chcą pomału stać się wilkami morskimi ??


Czy jak chcesz sie napić piwa to odrazu kupujesz browar?
Wynajmij cos, popływaj ze dwa sezony, naucz się trochę, a później zastanów czy warto kupować.

Wg mnie mniej niż 9 metrów nie wchodzi w grę.
Ale widziałem tez polskie Tanga w Chorwacji. Więc jak ktoś sie uprze to się da. Tylko że śródlądowe łodki nie są przystosowane do pływania na większej fali i już przy trochę większej trzeba sie chować.

No i jeszcze kilka rad:
Jest takie powiedzenie - Jeśli pytasz ile ten jacht kosztuje to znaczy, że Cie na niego nie stać.

To czego nie zapłacisz w cenie jachtu zapłacisz w ciągu następnego sezonu w naprawach, a w Cro są one wyjątkowo drogie.

Jeśli nie możesz spędzać na jachcie 5 tygodni w roku to kupno będzie nie opłacalne.
espeso
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 524
Dołączył(a): 30.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) espeso » 13.07.2005 08:44

hmmm...dzięki..dużo ciekawych uwag. Na pewno wezmę je pod uwagę , zwłaszcza że trochę się z tym zgadzam (jestem okropnie zapobiegliwa i asekurantka niestety) ale...nie wiadomo czy mój mąż da sie powstrzymać :) co ma też swoje dobre strony oczywiście.
Boję się tych wszystkich przepisów i tego że nic o tym temacie nie wiemy...ale każdy kiedyś był początkujący przeciez :lol:
Korala
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korala » 19.07.2005 02:08

espeso napisał(a):hmmm...dzięki..dużo ciekawych uwag. Na pewno wezmę je pod uwagę , zwłaszcza że trochę się z tym zgadzam (jestem okropnie zapobiegliwa i asekurantka niestety) ale...nie wiadomo czy mój mąż da sie powstrzymać :) co ma też swoje dobre strony oczywiście.
Boję się tych wszystkich przepisów i tego że nic o tym temacie nie wiemy...ale każdy kiedyś był początkujący przeciez :lol:


tylko ze 4-5 lat temu to zupełnie inaczej wyglądało.
Same ceny marin wzrosły od 2000 roku o 50%!
Jeszcze trochę i w Chorwacji pozostaną tylko jachty lokalnych firm czarterowych i luksusowe jachty z zagranicy z liczną zawodową załogą dla których ceny nie maja znaczenia a zresztą i tak będą niższe niż na Sardyni.
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 04.08.2005 16:24

MorskiPas napisał(a):Wygląda na to, że te dwa dokumenty są sprzeczne ze sobą.
No to w ramach zbierania materiałów do pracy doktorskiej napisałem do MMTPR (Ministarstvo mora, turizma, prometa i razvitka). Na razie minęły 2 dni i nie odpowiedzieli.
Może też nie wiedzą?


Tego maila wysłałem 16 lutego. A dzisiaj :D dostałem odpowiedź.
Oto jej fragment:

"Vessels of length more than 2,5 m regardless of the propulsion power are issued the Vignette. Also vignette is issued to vessels of 5 kW or more regardles of the length."

Ta odpowiedź i to czego dowiedział się Korala na miejscu rozwiewa wszystkie wątpliwości.

Korala napisał(a):Podaję co się dowiedziałem w Kapitanacie w sobotę 28 maja:

1. Zmiany skippera są mozliwe, pod warunkiem, że ilość osób nie przekroczy dozwolonej oraz, że osoba deklarowana jako skipper posiada kwalifikacje. Nalezy go wpisać na List of Person, oraz jako skipera na listę załogi.

2. Winieta jest konieczna w przypadku gdy przekroczony jest jeden z parametrów (długość łódki lub moc silnika) a więc zarówno mała łódka z duzym silnikiem, jak i odwrotnie muszą mieć wykupioną winietę


pozdraviam MP
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 05.08.2005 14:42

Ahoj Morski.A gdzie ostatnio żeglowałeś?
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 05.08.2005 18:09

Hej Morski Pasie!
Dawno cię tu na forum nie było i dobrze że wreszcie jesteś!
Oby na dłużej :wink:
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 05.08.2005 22:23

Żeglowałem po mniej burzliwych i mniej mętnych wodach.

Teraz też wpadłem tylko na moment i już wracam tam, gdzie woda gładka i klarowna.

:papa: MP
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 05.08.2005 23:02

Witaj Krzysztofie czyli Morski Pasie.

Wreszcie jesteś!!!


Pozdrawiam
Prot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 843
Dołączył(a): 30.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prot » 06.08.2005 10:56

MorskiPas napisał(a):Żeglowałem po mniej burzliwych i mniej mętnych wodach.

Teraz też wpadłem tylko na moment i już wracam tam, gdzie woda gładka i klarowna.

:papa: MP

Każdy żegluje gdzie chce. :wink: Całej prawdy o żeglowaniu nie znam.Burzliwe wody czasem zanoszą w ciekawe miejsca,a woda jak to woda po burzy coraz mniej mętna..
W każdym razie serdecznie pozdrawiam. :D
milcar
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 18.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) milcar » 18.08.2005 15:12

--------------------------------------------------------------------------------

Witam może ktoś wie ile może kosztować OC przy zakupie winety na łódż 4,9 m z silnikiem 90KM na 1 miesiąc w chorwacji lub zna stronę z takimi informacjami koszty winiety już poznałem z innych dyskusji.
Pozdrawiam wszystkich.
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 18.08.2005 16:52

milcar napisał(a):--------------------------------------------------------------------------------

Witam może ktoś wie ile może kosztować OC przy zakupie winety na łódż 4,9 m z silnikiem 90KM na 1 miesiąc w chorwacji lub zna stronę z takimi informacjami koszty winiety już poznałem z innych dyskusji.
Pozdrawiam wszystkich.
czkawkę masz ?
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 18.08.2005 18:48

milcar napisał(a):Witam może ktoś wie ile może kosztować OC przy zakupie winety na łódż 4,9 m z silnikiem 90KM na 1 miesiąc w chorwacji lub zna stronę z takimi informacjami koszty winiety już poznałem z innych dyskusji.
Pozdrawiam wszystkich.


W zeszłym roku było 360 kn. Na 12 miesięcy.
milcar
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 18.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) milcar » 23.08.2005 10:48

[W zeszłym roku było 360 kn. Na 12 miesięcy.[/quote]


Dzięki za informację
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
żeglowanie w Chorwacji - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone