Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

zecevo k.Rogoznicy

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
hania731
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 29.03.2006
zecevo k.Rogoznicy

Nieprzeczytany postnapisał(a) hania731 » 18.12.2012 12:09

Sporo już nim poczytałam na forum, ale brakuje mi informacji czy przy kwaterach przy morzu są miejsca z łagodnym zejściem do wody, czy tylko drabinki?
A może ktoś zna taki apartament, chciałabym aby do morza nie było dalej niż 100 m.
marrcin
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 25.12.2012
Zacevo k/Rogoznicy - proszę o info

Nieprzeczytany postnapisał(a) marrcin » 04.02.2013 21:01

Witam, wybieram sie pierwszy raz do Chorwacji wstępnie padło na miejscowość Zacevo, czy moze ktoś opisać dokładnie tą miejscowość a szczególnie jakie są zejścia do wody, plaże .
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011
Re: Zacevo k/Rogoznicy - proszę o info

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 04.02.2013 22:30

dąbrówka
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 12.01.2007
Re: Zacevo k/Rogoznicy - proszę o info

Nieprzeczytany postnapisał(a) dąbrówka » 08.02.2013 14:10

W Zecevie jest bardzo malutki kawałek plaży żwirkowej (jak sie jedna rodzina z dmuchańcami rozłoży to juz nie ma miejsca na drugą) i są betonowe podesty z zejściem do wody po drabinkach. Każdy wylew betonowy należy do poszczególnego apartamentu - nie wiedzieliśmy o tym i raz nas Chorwaci pogonili oblewając nasze rzeczy wodą z wiadra i zamiastając wszystko szczotą. "Plaża" mieści się w małej zatoczce, która często jest brudna (napływają śmieci z pobliskiej Rogoźnicy). Sama plaża ta żwirkowa też jest nie sprzątana a Chorwaci lubią wyrzucać jeżowce na brzeg, które potem śmierdzą i takie śmierdzące cemantrzysko zawsze było w rogu tej plażyczki. Ogólnie ze wszystkich moich 4 wyjazdów do Cro - to kąpielisko wspominam najgorzej i nigdy juz tam nie wrócę ani nie polecę nikomu.
Plusem było to, że ponieważ plaża jest właściwie dzika to widziałam z bliska wiele żyjątek morskich, które na plażach oczyszczanych ciężko zobaczyć.
Ostatnio edytowano 08.02.2013 14:14 przez dąbrówka, łącznie edytowano 2 razy
dąbrówka
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 12.01.2007
Re: Zacevo k/Rogoznicy - proszę o info

Nieprzeczytany postnapisał(a) dąbrówka » 08.02.2013 14:12

Acha, w miejcowości nic nie ma oprócz kilku apartamentów. Codziennie rano przyjeżdża samochód z piekarni i można się zaopatrzyć w pieczywo, słodkie bułki i to tyle :)
dąbrówka
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 12.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dąbrówka » 08.02.2013 14:24

Wszystkie apartmanety są umiejscowione na wzniesieniu, więc do plazyczki (bo ciężko to nazwać plażą) jest zejście polną drogą ze wzniesienia - przy samej plaży dosyć strome.
Na plaży jest bardzo mała plaża zwirkowa a tak to podesty betonowe z drabinkami, gdzie już jest głeboko.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 08.02.2013 16:34

dąbrówka napisał(a):Wszystkie apartmanety są umiejscowione na wzniesieniu, więc do plazyczki (bo ciężko to nazwać plażą) jest zejście polną drogą ze wzniesienia - przy samej plaży dosyć strome.
Na plaży jest bardzo mała plaża zwirkowa a tak to podesty betonowe z drabinkami, gdzie już jest głeboko.

To o czym mówisz, to Zečevo-Stara Draga.
Obrazek
Ale wydaje mi się, że domy w kierunku do Rogoznicy, także znajdują sie w Zečevo. Wg mnie, Zečevo jest częścią Rogoznicy. I te domy są nad wodą, można pomiędzy nimi a morzem dojść do samej Rogoznicy.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 08.02.2013 16:42

Obrazek
Kółkiem zaznaczona jest zatoka o której pisze dąbrówka.
sekrecja
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sekrecja » 08.02.2013 16:56

Obrazek

a ja mam taką pamiątkę z Zeceva...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Zacevo k/Rogoznicy - proszę o info

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 08.02.2013 17:25

Ja dla odmiany, nie widziałem tam śmieci. Woda była bardzo czysta. Co do tych wylewek betonowych, to rzeczywiście są one niby przypisane do konkretnych apartmanów. Sądzę, że nieformalnie i na dziko. Ta miejscowość to część Rogoznicy, kiedyś był tam jeden sklepik, przy skręcie w prawo, w drogę zakończoną ślepo i prowadząca w kierunku morza.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Zacevo k/Rogoznicy - proszę o info

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 08.02.2013 17:57

Bocian napisał(a): Co do tych wylewek betonowych, to rzeczywiście są one niby przypisane do konkretnych apartmanów. Sądzę, że nieformalnie i na dziko.

Nie wiem jak tam, ale w Rażanj niekonieczne.
Raz zajęliśmy betonkę takim jednym waleniom błękitnym.
Jesssssssssu, ale wrzeszczały! :roll:
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010
Re: Zacevo k/Rogoznicy - proszę o info

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 08.02.2013 18:12

W Cesaricy widział na słupkach do cumowanie na wylewanych plażach numery domów więc sprawa była jasna :wink:
sekrecja
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 22.05.2009
Re: Zacevo k/Rogoznicy - proszę o info

Nieprzeczytany postnapisał(a) sekrecja » 08.02.2013 18:20

Będąc w Rogoznicy w 2009 wybraliśmy się na wycieczkę do Zeceva. I dziękowaliśmy Bogu ,że nie podsunął nam pomysłu taniego apartamentu w Zec. Wioseczka brudna,na zejściu do morza pokrzywy ,skrzynki po amunicji (sic!).Generalnie niebo a ziemia w porównaniu Rogoznica /Zecevo.Zdecydowanie nie polecam.Chyba ,że miłośnikom militariów...
Obrazek
dziewczyny wołały "chodźmy stąd..."
Obrazek
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Zacevo k/Rogoznicy - proszę o info

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 08.02.2013 19:00

anakin napisał(a):
Bocian napisał(a): Co do tych wylewek betonowych, to rzeczywiście są one niby przypisane do konkretnych apartmanów. Sądzę, że nieformalnie i na dziko.

Nie wiem jak tam, ale w Rażanj niekonieczne.
Raz zajęliśmy betonkę takim jednym waleniom błękitnym.
Jesssssssssu, ale wrzeszczały! :roll:

Wrzeszczały i będą wrzeszczeć. Mnie chodzi jedynie o fakt bycia właścicielem. Nie wierzę, ze akurat ten kawałek wybrzeża, często oddalony od posesji ze 200m, jest czyjś tam i mają na niego papier :) Jest to podzielone umownie i wszystko.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Zacevo k/Rogoznicy - proszę o info

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 08.02.2013 19:02

sekrecja napisał(a):Będąc w Rogoznicy w 2009 wybraliśmy się na wycieczkę do Zeceva. I dziękowaliśmy Bogu ,że nie podsunął nam pomysłu taniego apartamentu w Zec. Wioseczka brudna,na zejściu do morza pokrzywy ,skrzynki po amunicji (sic!).Generalnie niebo a ziemia w porównaniu Rogoznica /Zecevo.Zdecydowanie nie polecam.Chyba ,że miłośnikom militariów...

Nigdzie tam niczego takiego nie widziałem. Gdzie to było dokładnie?
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone