Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zauroczenia i zniesmaczenia Cro czyli uwagi debiutanta

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
baca1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 05.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) baca1 » 29.10.2006 21:29

HEJ!
W sprawie radia to OTVORENO jest dziala i ma sie swietnie i daje calkiem ok muze jesli bedziesz w okolicach Zadaru to polecam RADIO BNM niezla muza
BOK
art 7
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 25.07.2005
zauroczenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) art 7 » 29.10.2006 22:57

Gajus kazik w orginale nie spiewał "Malcziki",grała ten kawałek kapela " Idoli" chyba z Belgradu około 1980 r.

art
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 30.10.2006 10:01

Piotrys napisał(a):- chorwackie radio - zero normalnej muzyki, na każdej częstotliwości muzyka folk lub lubowa - zero eropejskiego czy amerykańskiego rocka - nic...


Trzeba sobie było zrobić przerwę na Kit<reklama>....</reklama> :lol: hahaha
krzychu_72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_72 » 30.10.2006 10:28

baca1 napisał(a):HEJ!
W sprawie radia to OTVORENO jest dziala i ma sie swietnie i daje calkiem ok muze jesli bedziesz w okolicach Zadaru to polecam RADIO BNM niezla muza
BOK


Otvoreni Radio jest wypas! ;-) Odkryłem je podczas pierwszych wakacji w HR, grali taką muzę, że mi kapcie spadły, he he. Czasami słucham ich w necie, www.otvoreni.hr
Dobry jest One Man Show, dają dużo brytyjskiej electronica, naprawdę miodne rzeczy, których nie ma zupełnie w polskim radiu. Ostatnio tak mnie tam zastrzelił Coldcut, że od razu zakupiłem sobie singielek. Fajne radio :-)
ja1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 12.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ja1 » 30.10.2006 11:05

Witam!
Ja lubię bardzo chorwacką muzę, szczególnie te wieloglosowe śpiewy pojawiające się w utworach typowych dla muzyki folk. Zawsze słucham stacji radiowych regionu tam gdzie jestem. Radio Split słuchałem bardzo chętnie, jest sporo typowej dalmatyńskiej piesni.
Jeśli ktoś chce naprawdę ponarzekać, proponuję posłuchać przejeżdżając przez Węgry ich stacji radiowych .
Andrzejek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzejek » 05.12.2006 22:21

Wy łosie koszmarne!(do wielbicieli rocka).
A co pomyśli Chorwat jak przyjedzie do Polski i posłucha Brodki albo Ich Troje?!!
RobCRO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1502
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 06.12.2006 09:37

sam jestes "łoś" mowiac ze ich 3 czy jakas Brodka to rock...
ami
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 29.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ami » 29.12.2006 11:13

Moim zauroczeniem w Chorwacji był przecudny Trogir,o którym napisałam nawet wiersz.Drugim,burza,którą widziałam z balkonu.Całe niebo rozbłyskiwalo piorunami i deszcz pobudził do życia to prawie nie falujące morze.Coś pięknego!Zniesmaczenia.Brud.Jak widziałam śmieci wyrzucone do lasu,to mi się scyzoryk w kieszeni otwierał.Jednak teraz,moja rodzinka już się zastanawia gdzie jechać na wakacje.Włochy,czy Chorwacja?Głośno krzyczę "Chorwacja",bo to ona na zawsze zostanie w moim sercu,jako ten malutki raj na ziemii.To z nią wiążą się moje jedne z piękniejszych wierszy,czy opoiadań.I to właśnie w Chorwackim morzu nauczyłam się pływać :p
RobCRO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1502
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 29.12.2006 11:17

ami napisał(a):Moim zauroczeniem w Chorwacji był przecudny Trogir,o którym napisałam nawet wiersz.Drugim,burza,którą widziałam z balkonu.Całe niebo rozbłyskiwalo piorunami i deszcz pobudził do życia to prawie nie falujące morze.Coś pięknego!Zniesmaczenia.Brud.Jak widziałam śmieci wyrzucone do lasu,to mi się scyzoryk w kieszeni otwierał.Jednak teraz,moja rodzinka już się zastanawia gdzie jechać na wakacje.Włochy,czy Chorwacja?Głośno krzyczę "Chorwacja",bo to ona na zawsze zostanie w moim sercu,jako ten malutki raj na ziemii.To z nią wiążą się moje jedne z piękniejszych wierszy,czy opoiadań.I to właśnie w Chorwackim morzu nauczyłam się pływać :p


to napisz nam dluga relacje z podrozy, dodaj fotki (wierszyk tez) i witaj w gronie CROfanow... :D
Japona
Cromaniak
Posty: 739
Dołączył(a): 30.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Japona » 29.12.2006 14:45

ami napisał(a):.I to właśnie w Chorwackim morzu nauczyłam się pływać


A wiesz Ami, że ja też.
Trochę winka i do wody... ze statku. :D

pozdrav
Gollum
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 30.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gollum » 31.12.2006 00:43

Ceny chorwackie nie są wysokie jak na cywilizowany kraj. To polskie płace są na poziomie Czadu względnie Burkiny Faso, stąd ceny mogą się wydawać wysokie.
A że chorwackie radio nie daje angoamerykańskiej sieczki, wszystko jedno, czy to będzie Beyonce, Jay czy inne U2 - to bardzo dobrze! Świadczy o tym, że Chorwaci mają gust. Dowód - wspominane utwory Kukiza i Kazika. Oni po prostu wiedzą co dobre. A my mamy okazję posłuchać czegoś innego niż powiatowa liga anglojęzyczna.
boybondek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 22.02.2006
Temat postu

Nieprzeczytany postnapisał(a) boybondek » 06.01.2007 09:45

Witam, do Chorwacji jedzie się na wypoczynek i podziwiać wspaniałe krajobrazy a nie słuchać muzyki.
pozdrawiam
matkaboska
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 01.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) matkaboska » 07.03.2007 17:31

Radio zawsze można wyłączyć. Gorzej jest w knajpach, gdzie nei można nic z tym fantem zrobić ;)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 07.03.2007 18:24

Tym, którym przypadło do gustu Otvoreni Radio, polecam też Nautic Radio (z Visu). Nie wiem, jak tam u nich z zasięgiem, na Hvarze słychać ich tylko od strony Visu, niestety. Ale dobrze, że jednak się pojawili, bo wcześniej tam słychać było tylko włoskie stacje radiowe, a to dopiero jest straszne... :D
Hunter
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 339
Dołączył(a): 22.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hunter » 29.03.2007 00:37

Witam!
Może się starzeję ale bardo lubię chorwacką muzykę. Gdy wchodzę na forum to jednoczesnie uruchamiam SCREAMER RADIO i wyszukuję jakąś chorwacka stację nadającą przez internet. W ten sposób lepiej wczówam się w klimat. Na drogę również zabieram jakies dalmatyńskie melodje. Startuję z pod domu włąnczam tą muzykę i czuję się prawie tak jak bym był już u celu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Zauroczenia i zniesmaczenia Cro czyli uwagi debiutanta - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone