Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zauroczenia i zniesmaczenia Cro czyli uwagi debiutanta

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 01.09.2006 10:47

zawodowiec napisał(a):no to mamy cos wspolnego :D

Japona napisał(a):normalnie uwierz mi , że macie coś jeszcze, ale o tym może już kasiafu niech opowie :wink:


Ani Japona ani Kasia na razie nie opowiedzialy... :lol:
Japona
Cromaniak
Posty: 739
Dołączył(a): 30.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Japona » 01.09.2006 10:50

już Ci opowiadam skoro się dopominasz :wink:
otóż, wszyscy jesteśmy z łódki :D
i być może mijamy się na ulicy ? :lol:
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 01.09.2006 11:59

hmmmm tylko szkoda ze w Lodce bywam kilkanascie dni w roku, ale przy najblizszej okazji trzeba sie jakos ustawic :)
lenka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 23.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lenka » 01.09.2006 17:51

keraj napisał(a):tłum ludzi w PLITVICACH - czułem się jak na Krupówkach w trakcie pucharu świata w skokach


Nooooooooooooooo... Doświadczyłam tego. Dzikie tłumy były wszędzie. Strach było poruszać się po tych niezbyt szerokich kładeczkach i mostkach. :)
Za to polecam Wodospady Kravica (BiH).
Piotrys
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrys » 01.09.2006 23:05

- chorwackie radio - zero normalnej muzyki, na każdej częstotliwości muzyka folk lub lubowa - zero eropejskiego czy amerykańskiego rocka - nic


No nie wiem, ja tam w Primosten łapałem jakieś rockowe kawałki na stacjach włoskich i chorwackich, a raz nawet puścili piosenkę Kazika!
Deeno
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Deeno » 04.09.2006 12:18

sebak napisał(a):Z tym radiem to swieta racja!!! Albo pogadanki albo miejscowe przeboje, nie kazdmu musi to sie podobac;)
Jeszcze rok czy dwa temu byla stacja nadajaca "normalna" muze, nazwala sie Open Radio/Otwiereno Radio ale w tym roku juz go nie namierzylem:(


Mnie sie udalo zlapac to radio ;) Ale potwierdzam ze stacje radiowe w cro to rzygi ;)
Poza tym ciagla zasieg gubi i szumi ale to juz wina raczej uksztaltowania terenu.
Asia&Grześ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 21.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia&Grześ » 04.09.2006 13:13

Hejka!

Z tym radiem to sie zgadza...
W tym roku jechaliśmy wynajetym busem z Pagu do Plitvic - i kierowca cały czas zapuszczał na swoim radioodtwarzaczu muzyke z CD - ot takie jego mp3 ... po 20 minutach zacząłem z nim nucić i uderzać nogą w takt muzy...nawet mi sie to podobało a żona powiedziała że teraz rozumie z kąd u nich taki patryjotyzm :):) muzyczny chyba:) ... tak ze po powrocie mam ich pare mp3 - dar kierowcy :)
co do cen to masz racje - niestety trochi drogo ale reszta ok...
dede
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 209
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dede » 15.09.2006 10:23

Witam. Cro radio to pikus w porównaniu z austriackim, jechalismy przez Austrię nocą i rds łapał mi tylko jakies stacje z taka potworna muzą ludową, że muzyka chorwacka to super muza. A tak swija droga to równie ż czasami jadą w Cro łapałem stację na której leciała oczyuwiście nie cąły czas normalna euro-muza. Pzdr! :lol:
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 15.09.2006 11:45

Nie, no nie przesadzajcie, słuchałam przez tydzień Radio Dubrownik i leciały często klasyczne kawałki znane mi z listy przebojów trójki z dawnych, dawnych lat (a wiec na bank nie było to chorwacki folk :-) ).

A zniesmaczenia: brzydkie zapachy w toaletach i niektórych zaułkach Kotoru i Dubrownika. Pojawiający sie smar na kamieniach Sticovickiej plaży.

Zauroczenia: południowa Chorwacja, Kotor.
gratkorn
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 31.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) gratkorn » 15.09.2006 12:49

dede napisał(a):Witam. Cro radio to pikus w porównaniu z austriackim, jechalismy przez Austrię nocą i rds łapał mi tylko jakies stacje z taka potworna muzą ludową, że muzyka chorwacka to super muza. A tak swija droga to równie ż czasami jadą w Cro łapałem stację na której leciała oczyuwiście nie cąły czas normalna euro-muza. Pzdr! :lol:


Cześć !

W Austrii polecam http://www.kronehit.at/ (częstotliwości złap sam). Świetna muzyka przez całą dobę, szkoda, że nie nadają satelitarnie, bo mogłabym ich słuchać przez okrągły rok a nie tylko podczas urlopu .... Dobre radio to O3 - napewno jest w okolicach Graz , z daleka trzeba się trzymać od radia Steiermark - podejrzewam, że łapałeś właśnie coś w tym stylu - dobre dla geriatryków :wink:

W Cro jedziemy raczej na muzie zabranej z sobą - chociaż w tym roku w campowej restauracji były wieczorki z muzyką na żywo i grali sporo chorwackiej muzyki i podobało mi się .

Jako ciekawostkę zapodam, że w zeszłym roku, w Słowenii na jakiejś stacji radiowej grali Kukiza! Wiecie jak się zdziwiłam :?: :lol:

Pozdrawiam. M.onika
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 16.09.2006 15:02

gratkorn napisał(a):
Jako ciekawostkę zapodam, że w zeszłym roku, w Słowenii na jakiejś stacji radiowej grali Kukiza! Wiecie jak się zdziwiłam :?: :lol:

Pozdrawiam. M.onika


A po jakiemu ten Kukiz śpiewał? Bo ja w chorwackiej wersji słyszałam w radiu najróżniejsze polskie piosenki :)
A! Na makarskiej Riwierze jest RMR FM (Radio Makarska Rivijera) - hehe - dżingiel żywcem z RMF-u wzięty - tylko ze zmienioną literką :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.09.2006 16:33

Plumek napisał(a):
gratkorn napisał(a):.....Na makarskiej Riwierze jest RMR FM (Radio Makarska Rivijera) - hehe - dżingiel żywcem z RMF-u wzięty - tylko ze zmienioną literką :)

Słyszałem w tym roku....myślałem, że przyleciała jakaś fala znad Wisły.. :lol:
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 16.09.2006 20:55

W tym roku jadąc Jardanką i słuchając chorwackiego radia usłyszałem
"Malcziki " w orginalnym wykonaniu Kazika Staszewskiego. Widać bracia Chorwaci doceniaja polskiego turystę.
GAJUS
*p*a*t*i*
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 324
Dołączył(a): 23.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) *p*a*t*i* » 17.09.2006 07:55

Chorwackie radio rzeczywiście nie każdemu musi się podobać - mi osobiście średnio - dlatego wzięłam ze sobą troszkę płytek i problem z głowy :lol: Zreszta taki problem to nie problem :lol: :lol:
nero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2541
Dołączył(a): 26.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) nero » 17.09.2006 21:06

Co do tłoku w Plitvicach to trzeba zaczynać "deptanie" od rana :wink:
My byliśmy w piątek 8 września( od godz.9 ) i ludzi było mało. Dopiero jak wychodziliśmy około 15 to się zrobiło gęsto.
Kilka fotek z Plitvic
http://fotokonto.pl/showGallery.php?id=697
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Zauroczenia i zniesmaczenia Cro czyli uwagi debiutanta - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone