Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Założenia merytoryczne działu FAQ - "manifest grudniowy

Zaglądnij tu zanim zadasz pytanie. Być może temat był już omawiany i odpowiedź na Twoje pytanie już tu jest.
[W FAQ mogą pisać tylko osoby uprawnione. Jeśli chcesz dołączyć do grupy redaktorów FAQ skontaktuj się z adminem.]
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 03.12.2007 19:06

admin1 napisał(a):Spróbuję podsumować:

1. Prawo zakładania nowych tematów w dziale FAQ będą mieli tylko redaktorzy tematów, natomiast każdy zarejestrowany forumowicz będzie mógł dopisywać podpowiedzi dla "redaktora".

2. Redaktor tematu przykładowo o trasie przez Austrię zakłada tutaj czyli w dziale FAQ temat "Trasa przez Austrię i Słowenię" i tam umieszcza linki do odpowiednich postów na forum, własne komentarze i wszystko co uzna za stosowne. Potem w miarę przybywania informacji ten pierwszy post będzie zmieniany tak jak robi to a_to_ja w kalendarzu wyjazdowym.

3. W innych działach przyklejamy jeden post o tytule np: "Przeczytaj zanim zadasz pytanie" i tam umieszczamy linki do odpowiednich tematów w FAQ.

4. Umawiamy się, że w dziale FAQ nie ma żadnych postów nie na temat, tylko opracowania autorskie redaktorów i podpowiedzi innych użytkowników. Wszystko inne wycinamy równo z glebą. Ten manifest też później przeniesiemy do społeczności, żeby w FAQ było samo mięcho.

5. Tematy w FAQ można zakładać już teraz choćby miały być na razie puste.

Dokładnie tak = admin czyta w moich myślach :wink:

admin1 napisał(a):Jeśli są jakieś uwagi to proszę się nie krępować.

Są.
Jak będą się zgłaszać następni chętni (na co liczę) z kolejnymi propozycjami tematów do opisania w FAQ to niech admin decyduje wedle uznania o dopuszczaniu, w myśl dotychczas obowiązującej tu zasady; "lepiej za dużo luzu niż za dużo zamordyzmu"
Więc jak ktoś ma chęci zrobić coś pożytecznego na forum to niech się tu wpisuje z pomysłem a będzie mu dane... :wink:
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 03.12.2007 19:43

Janusz Bajcer napisał(a):Historia FAQ


Heh, dobre, nigdy bym się nie domyślił że FAQ powstał już w XIX wieku.
A najbardziej podoba mi się zdanie: "Komplet FAQ wręcza się na wstępie rekrutom Armii USA żeby nie męczyli starszych kolegów nudnymi pytaniami".
Możnaby zatem rzec, że doszliśmy na tym forum, niezależnie, do tych samych wniosków co US-Army... :lol: Tudzież odkryliśmy ponownie Amerykę 8)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 03.12.2007 20:46

Warto rozważyć, aby kilka osób miało możliwość moderowania poszczególnych wątków, tzn. zamykania tematów, łączenia, przenoszenia, etc.
I tak bedą duble gazów, tras, korków, bankomatów, itd.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.12.2007 21:05

FUX napisał(a):...I tak bedą duble gazów, tras, korków, bankomatów, itd.

Bedą - masz rację - no chyba, że wreszcie Admin weźmie sie za OPR tych którzy słowa pisanego nie rozumieją i zamiast najpierw poszukać zadają głupie pytania w swoich nowo-zakładanych multiwątkach :lol: W sumie taka jest idea tego o czym w tym wątku mówimy: ŻEBY WYELIMINOWAĆ ŚMIETNIK (na ile to będzie możliwe).
Ale do tego potrzebna jest współpraca cro_userów :idea: Bo jeżeli bedziemy dopuszczali do takich sytuacji, że zwracasz komuś (grzecznie) uwage, żeby trzymał się swojego wątku a nie zakładał każdego dnia taki sam na ten sam temat na co wyrywa się "Miszczu" (notabene stary cro_user) i poucza Ciebie a nie tego sklerotyka w stylu: "po to jest forum, żeby zadawac pytanie" to ja wymiękam :roll: Jeżeli sami nie będziemy pilnowali porządku na forum to:
1) zaleje nas śmietnik (prawdopodobnie juz od kwietnia/maja),
2) jeżeli sami będziemy chceli coś znaleźć w wyszukiwarce forumowej to może od razu wejdźmy na google bo tam szybciej coś trafimy,
3) serwer też nie jest z gumy :lol:
A tak na marginesie to rzeczywiscie kiedyś, dawno, dawno temu na forum było o wiele "czyściej" i o informacje było o wiele łatwiej jak dziś. Nie wiem dlaczego, może ktoś wtedy bardziej pilnował porządku.....
Pozdrav
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 03.12.2007 21:06

A ja mam taką propozycję, żeby w okolicy powiedzmy kwietnia 2008 gotowe FAQ skopiować i wrzucić na stronę www.cro.pl
Wielu zaczyna czytać od tej strony i znajdująć FAQ TAM nie zada niepotrzebnego pytania na forum, tak myślę
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.12.2007 21:21

Lider16 napisał(a):....Wielu zaczyna czytać od tej strony i znajdująć FAQ TAM nie zada niepotrzebnego pytania na forum, tak myślę

optymista :lol: :lol: :lol: :papa:
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 03.12.2007 21:29

Lider16 napisał(a):A ja mam taką propozycję, żeby w okolicy powiedzmy kwietnia 2008 gotowe FAQ skopiować i wrzucić na stronę www.cro.pl
Wielu zaczyna czytać od tej strony i znajdująć FAQ TAM nie zada niepotrzebnego pytania na forum, tak myślę

Dobry pomysł - jestem "za". Trudno też od wszystkich wymagać żeby rejestrowali się na forum żeby poczytać użyteczne informacje.
Sam kiedyś znlazłem i "przeczytałem" stronę www a dopiero po jakimś czasie skapnąłem się, że istnieje forum :wink:

FUX napisał(a):Warto rozważyć, aby kilka osób miało możliwość moderowania poszczególnych wątków, tzn. zamykania tematów, łączenia, przenoszenia, etc.
I tak bedą duble gazów, tras, korków, bankomatów, itd.


FUX, ale tu jest wszystko o FAQ.
Moderacja to zupełnie inna bajka - całego CRO-świata nie da się od razu zmienić na lepsze...
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 03.12.2007 21:36

niezawodny napisał(a):

Moderacja to zupełnie inna bajka - całego CRO-świata nie da się od razu zmienić na lepsze...

Jeżeli już robić wiosenne porządki, to gruntownie..... 8)
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 03.12.2007 22:31

FUX napisał(a):
niezawodny napisał(a):

Moderacja to zupełnie inna bajka - całego CRO-świata nie da się od razu zmienić na lepsze...

Jeżeli już robić wiosenne porządki, to gruntownie..... 8)

Ty zdaje się miałeś jakiś konkretny temat napocząć a coś nic nie widzę na liście tematów w dziale FAQ...

A tak w ogóle to otwarłem 3 nowe wątki i na razie mi starczy.
Liczę na odzew kolejnych userów bo jak wspomniałem w "manifeście" w 3-ch FAQ nie zbudujemy.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 03.12.2007 22:47

niezawodny napisał(a):
FUX napisał(a):
niezawodny napisał(a):

Moderacja to zupełnie inna bajka - całego CRO-świata nie da się od razu zmienić na lepsze...

Jeżeli już robić wiosenne porządki, to gruntownie..... 8)

Ty zdaje się miałeś jakiś konkretny temat napocząć a coś nic nie widzę na liście tematów w dziale FAQ...

A tak w ogóle to otwarłem 3 nowe wątki i na razie mi starczy.
Liczę na odzew kolejnych userów bo jak wspomniałem w "manifeście" w 3-ch FAQ nie zbudujemy.

Nie mogę założyć tematu. Brak uprawnień 8O :roll: .
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 03.12.2007 22:52

FUX napisał(a):Nie mogę założyć tematu. Brak uprawnień 8O :roll: .


:oops: już są :oops:
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 03.12.2007 22:52

FUX napisał(a):Nie mogę założyć tematu. Brak uprawnień 8O :roll: .

Eno, to się chyba admin tylko zagapił...
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 03.12.2007 23:01

admin1 napisał(a):
FUX napisał(a):Nie mogę założyć tematu. Brak uprawnień 8O :roll: .


:oops: już są :oops:

Dzięki.
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 03.12.2007 23:07

FUX napisał(a):Jeżeli już robić wiosenne porządki, to gruntownie..... 8)


To nie jest takie proste. Po pierwsze nie ma możliwości łączenia kilku tematów w jeden. Jak ktoś zna jakieś forum gdzie jest taka możliwość to proszę o namiary.
Po drugie świat nie jest czarno-biały i decyzja o skasowaniu postu czy tematu jest trudna. Często zanim przeczytam tysięczne pytanie o LPG ktoś napisze odpowiedź i już jest dylemat: kasować czy nie kasować.
Proponuję na razie skoncentrować się na utrzymaniu porządku w dziale FAQ, bo to powinno zdecydowanie ograniczyć przysłowiowe pytania o LPG. a może w międzyczasie ktoś wpadnie na pomysł skutecznego zwalczania tej "plagi".
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 03.12.2007 23:13

admin1 napisał(a):
FUX napisał(a):Jeżeli już robić wiosenne porządki, to gruntownie..... 8)


To nie jest takie proste. Po pierwsze nie ma możliwości łączenia kilku tematów w jeden. Jak ktoś zna jakieś forum gdzie jest taka możliwość to proszę o namiary.
Po drugie świat nie jest czarno-biały i decyzja o skasowaniu postu czy tematu jest trudna. Często zanim przeczytam tysięczne pytanie o LPG ktoś napisze odpowiedź i już jest dylemat: kasować czy nie kasować.
Proponuję na razie skoncentrować się na utrzymaniu porządku w dziale FAQ, bo to powinno zdecydowanie ograniczyć przysłowiowe pytania o LPG. a może w międzyczasie ktoś wpadnie na pomysł skutecznego zwalczania tej "plagi".

Na Subaru Modowie zamykają powielony temat i łączą z już istniejącym. Inna opcją jest wydzielenie wątku z tematu i założenie nowego.
Oczywiście wszyscy piszący otrzymuja powiadomienie o zmianie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania

cron
Założenia merytoryczne działu FAQ - "manifest grudniowy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone