Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zakupy W Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 13.05.2009 21:37

AndrzejJ. napisał(a):O co chodzi w tym temacie pewnie już nikt się nie dowie.Wiadomo jak Janusz się zjawia ze swoimi dziecinnymi wstawkami to rozwala każdy temat.Dlatego apeluję .!!!! Nie piszcie .!!! Nie prowokujcie modratora Janusza.Na każdy Wasz post Janusz ma link, obrazek i złotą myśl i cytat.
Dlatego cicho sza. :wink:

Toć jeszcze niedawno mówiłeś by pisać o Chorwacji. Sam widzisz jaka to przeprawa . . .
Lepiej na forum pierdołki lub o ..., to będziesz cacy, a Ty nas tu w niezłe maliny wpuszczasz.

aha. . . miałem dodać coś do listy Twoich rozrywek, ale możesz tu komuś podziękować, że będziesz miał mniej do zwiedzania.

Pozdrav :wink:

Ps. A coś Ty taki ostatnio potulny się zrobił? :wink:
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 13.05.2009 21:57

Popiel napisał(a):Toć jeszcze niedawno mówiłeś by pisać o Chorwacji. Sam widzisz jaka to przeprawa . . .

Ok.Zacznę nowy temat.I zobaczymy co Janusz na to. :D
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 14.05.2009 20:30

AndrzejJ. napisał(a):O co chodzi w tym temacie pewnie już nikt się nie dowie.Wiadomo jak Janusz się zjawia ze swoimi dziecinnymi wstawkami to rozwala każdy temat.Dlatego apeluję .!!!! Nie piszcie .!!! Nie prowokujcie modratora Janusza.Na każdy Wasz post Janusz ma link, obrazek i złotą myśl i cytat.
Dlatego cicho sza. :wink:



Popieram, Janusz zbyt ingeruje w posty, przecież nie jesteśmy uczniami szkoły podstawowej czy gimnazjum tudzież liceum. 8O

Ma wiele trafnych uwag ale czasami traktuje użytkowników jak uczniów w wszkole.
pride
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 14.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pride » 14.05.2009 20:54

wracając do tematu
warto wozić napoje z polski czy kupowac na miejscu
chodzi o mineralke i coca-cole ?
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 15.05.2009 08:35

pride napisał(a):wracając do tematu
warto wozić napoje z polski czy kupowac na miejscu
chodzi o mineralke i coca-cole ?

Jeżeli chodzi o coca-cole to jest tam taka sama jak u nas. Cenowo też podobnie no może przy obecnym kursie trochę drożej ale czy warto dla kilku złotych tachać ją przez pół europy?
Mineralną natomiast można zabrać z Polski bo jak dla mnie ichnie nie są zbyt dobre - za słone.
asik NS
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) asik NS » 15.05.2009 08:40

Ja myślę że jeżeli komuś zostaje miejsce w samochodzie to warto tam właśnie wrzucić wodę i inne napoje - a oszczędności przeznaczyć na prawdziwe przysmaki - lody :D owoce morza :D
pride
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 14.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pride » 15.05.2009 09:20

wlasnie tak zrobimy - woda do bagaznika
a zaoszczedzona kasiorka pojdzie na miejscowe specjaly kulinarne i nie tylko :wink:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 15.05.2009 09:23

pablo2222 napisał(a):
pride napisał(a):wracając do tematu
warto wozić napoje z polski czy kupowac na miejscu
chodzi o mineralke i coca-cole ?

Jeżeli chodzi o coca-cole to jest tam taka sama jak u nas. Cenowo też podobnie no może przy obecnym kursie trochę drożej ale czy warto dla kilku złotych tachać ją przez pół europy?
Mineralną natomiast można zabrać z Polski bo jak dla mnie ichnie nie są zbyt dobre - za słone.



Oj, już gdzieś o tym pisałam.. Lekko słonawa jest Jamnica..., ale jest tyle innych bez słonawego posmaku... Moim zadniem na hr rynku jest bardzo duży wybór wód (nie tylko rodzimych): gazowanych, niegazowanych, naturalnych i smakowych....Kiedy ktoś pisze, że hr wody są niedobre, to naprawdę jestem przkonana, że raz tylko napił się Jamnicy i to wszystko, co o wodach sprzedawancyh w Hr wie (naprawdę, aż mnie język świeżbi, by zapytać Cię, ile i jakie wody próbowałeś ....)
..Bez sensu jest wieźć wody z Pl; tym bardziej, że ma to też swoje znaczenie ekologiczne: mianowicie w Hr butelki po napojach (w tym i plastikowe; nawet małe 0,33) i inne opakowania (puszki, duże słoiki; z wyjątkiem butelek po oliwie i oleju) są zwrotne i skupowane przez sklepy - markety o określonej przepisami powierzchni (50 lip sztuka). Ale naturalnie tylko te, kupione w Hr! W żadnym sklepie nie przyjmą butelki z obcą etykietą.
Wszyscy żalicie się na to, że Hr jest zaśmiecana itp. To może i w ten sposób przyczyniecie się do tego, by nie przywozić tutaj i nie pozostawić po sobie śmieci i plastiku, którego trudno się będzie pozbyć...
Pozdrawiam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.05.2009 09:30

Kasiu - butelka a sprawa Chorwacka chciałoby się powiedzieć.
Historia zatoczyła koło - bo wcześniej Popiel już napisał, że butelki ze śmietników mają swoje drugie życie trafiając do domowych rozlewni...
Sam nie raz widziałem takich zbieraczy.
To tyle w temacie i nie w temacie.
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 15.05.2009 09:35

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Oj, już gdzieś o tym pisałam.. Lekko słonawa jest Jamnica..., ale jest tyle innych bez słonawego posmaku... Moim zadniem na hr rynku jest bardzo duży wybór wód (nie tylko rodzimych): gazowanych, niegazowanych, naturalnych i smakowych....Kiedy ktoś pisze, że hr wody są niedobre, to naprawdę jestem przkonana, że raz tylko napił się Jamnicy i to wszystko, co o wodach sprzedawancyh w Hr wie (naprawdę, aż mnie język świeżbi, by zapytać Cię, ile i jakie wody próbowałeś ....)
..Bez sensu jest wieźć wody z Pl; tym bardziej, że ma to też swoje znaczenie ekologiczne: mianowicie w Hr butelki po napojach (w tym i plastikowe; nawet małe 0,33) i inne opakowania (puszki, duże słoiki; z wyjątkiem butelek po oliwie i oleju) są zwrotne i skupowane przez sklepy - markety o określonej przepisami powierzchni (50 lip sztuka). Ale naturalnie tylko te, kupione w Hr! W żadnym sklepie nie przyjmą butelki z obcą etykietą.
Wszyscy żalicie się na to, że Hr jest zaśmiecana itp. To może i w ten sposób przyczyniecie się do tego, by nie przywozić tutaj i nie pozostawić po sobie śmieci i plastiku, którego trudno się będzie pozbyć...
Pozdrawiam

Oj piłem wody chorwackie i nikt mi nie powie że są one lepsze od Żywca, Kropli Beskidu a nawet tańszej Cisowianki.
Zgadzam się z argumentem ochrony środowiska, ale procedura zwrotu plastikowych butelek jest skąplikowana. Można wymienić je w sklepie w którym się je kupiło lub w skupie. Ja poświęcam się wymieniając butelki po piwie. Chyba to takie przyzwyczajenie z Polski. :oops:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 15.05.2009 09:36

JacYamaha napisał(a):Kasiu - butelka a sprawa Chorwacka chciałoby się powiedzieć.
Historia zatoczyła koło - bo wcześniej Popiel już napisał, że butelki ze śmietników mają swoje drugie życie trafiając do domowych rozlewni...
Sam nie raz widziałem takich zbieraczy.
To tyle w temacie i nie w temacie.


Ci, którzy "grzebią", to robią to na "sprzedaż" (tych 50 lip za sztukę dla niektórych to wystarczający powód, by zbierać i nurkować w śmieciach; wierz mi, naprawdę trzeba mieć potrzebę, by to robić... znacznie ważniejszą i inna z natury niż deficyt butelek do rozlewania "domowych wyrobów"; to jest wstydliwa rzecz takie zbieractwo)
... A jeśli naprawdę uważasz, że ktoś potem w to nalewa wino czy oliwę i sprzedaje, to zapytam: a kto kupuje rozlewane do "używanej" butelki???? Jak się idzie do rozlewni,to ze swoimi butelkami czy kanisterkiem na wino itd.....
Pozdrawiam
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 15.05.2009 09:46

pablo2222 napisał(a):Zgadzam się z argumentem ochrony środowiska, ale procedura zwrotu plastikowych butelek jest skąplikowana. Można wymienić je w sklepie w którym się je kupiło lub w skupie. Ja poświęcam się wymieniając butelki po piwie. Chyba to takie przyzwyczajenie z Polski. :oops:


To też nie prawda. Przecież rachunku nikt od Ciebie nie żąda, a czym różni się butelka "Jany" kupiona w Konzumie na ulicy X, od "Jany" zakupionej w Kerum na ulicy Y?? Nikt tego nie stwierdzi i dlatego nie ma podstawy, by takiej butelki nie przyjąć z argumentem: "bo Pan jej tu nie kupił".
Jedyne ograniczenie, to iliść sztuk do jednorazowego zwrotu (10 szt.), właśnie, by zapobiegać "zbieractwu"; poza tym butelki muszą być czyste.
Pozdrawiam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.05.2009 09:47

No nie wszyscy chodzą ze swoimi i żyją w błogiej nieświadomości - generalnie się z tobą zgadzam ale ...
O wstydliwych tematach nie będziemy tu dywagować
Życzę wszystkim miłego wypoczynku z wodą z PL lub bez.
Pozdrawiam Katarzynę.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 15.05.2009 21:46

asik NS napisał(a):Ja myślę że jeżeli komuś zostaje miejsce w samochodzie to warto tam właśnie wrzucić wodę i inne napoje - a oszczędności przeznaczyć na prawdziwe przysmaki - lody :D owoce morza :D


Popieram koleżanki styl myślenia. Od przybytku głowa nie boli i nie trzeba po sklepach chorwackich biegać. Na to macie czas w Polsce. Brać napoje i żywność, to co się lubi. W Chorwacji taniej nie kupicie tylko drożej. Coca cola nie jest wcale w przystępnej cenie jak podają na forum chyba że pola cocta, taka ich " Helena". Jak się zmieści w bagażniku zgrzewka to brać i nie przejmować się. Zaoszczędzone pieniądze wydać na lody, krafne, burki, małże, figi, sery owcze itp. Powodzenia.
gego
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1114
Dołączył(a): 13.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gego » 16.05.2009 16:04

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a): ... A jeśli naprawdę uważasz, że ktoś potem w to nalewa wino czy oliwę i sprzedaje....

Byliśmy trzy razy w Cro., zjeżdziliśmy ją od Puli po Makarską i wszędzie, powtarzam WSZĘDZIE na przydrogowych straganach można było kupić wino w butelkach po wodzie (niekiedy i po polskiej), coli oraz innych napojach.

Czy to ludzie kupują :?: oczywiście. :!:

Byliśmy świadkami nawet przekrętu z rakiją - pewien Czech chciał kupić rakiję "trawawicę" (z gałązkami jakiegoś zielska) przemiła pani miała tylką czystą rakiję, powiedziała że skoczy nieopodal do domu i przyniesie :D
Za rogiem zerwała parę gałązek z krzaczków przy plaży, włożyła to do "czystej rakiji" (butelki po litrowej coli) i sprzedała panu nie po 40 a po 50 kuna :? Bo lepsza ta rakija.
Także Katarzyno nie wiem gdzie ty byłaś, co widziałaś widocznie się mijamy.
A propo mało znam ludzi by do rozlewni chorwackiej szli ze swoimi naczyniami :D
Powiem więcej nie znam nikogo (w realu), ty jesteś pierwsza.
W Rozlewniach w których ja kupowałem nie było "nieorginalnych" butelek.

Na marginesie lepiej kupować w sklepie zapłacisz 5 kun więcej a pijesz spokojniej :D myślę że w cro. też jest sanepid czy cuś
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Zakupy W Chorwacji - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone