Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zagreb je uvijek dobar!

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.05.2014 19:43

maslinka napisał(a):Mój małżonek powiedział: "A może byśmy wyskoczyli na majowy weekend do Zagrzebia?"
Niemal zakrztusiłam się piwem :mrgreen: Przecież to ja jestem od pomysłów, zwłaszcza tych szalonych ;) 3 dni w Zagrzebiu, ponad 700 km w jedną stronę... Dlaczego nie :lol:

:lol: Ubawiło mnie to.
Czyżby się tym zasugerował? ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 05.05.2014 19:54

Ja również z chęcią pooglądam Zagrzeb na Twoich fotkach. Cieszy mnie to, że pojawiają się już majówkowe relacje z Cro.
Co prawda, Twoja będzie bez Jadranu, ale przecież nie samym morzem żyje człowiek :D
Pozdrawiam i czekam na dalszy ciąg :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107704
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.05.2014 21:11

maslinka napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Pierwszy spacer zaliczony :lol: hvala :idea:

Jeszcze się zmęczycie spacerami :mrgreen:

Jak będzie piwko ... to dam radę :wink: :lol:
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1887
Dołączył(a): 23.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 05.05.2014 21:20

Myślę, że tak jak większość przez Zagrzeb tylko przejeżdżam spiesząc się na wybrzeże, dlatego miło zobaczyć zdjęcia z tego miasta.
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4910
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 05.05.2014 22:13

Cześć Agnieszko - jestem :papa: w końcu zobaczę notorycznie pomijaną stolicę... 8)
maslinka napisał(a):
Według przewodnika jest to również miejsce spotkań zagrzebian, którzy umawiają się "pod repom", czyli pod ogonem konia Jelačića. Sprawdziliśmy o różnych porach dnia i nocy ;) i raczej nie jest to prawdą. Nigdy nikt tam na nikogo nie czekał.


"U nas" od dawien dawna umawiano się "pod Adasiem" - bywało to nawet wstępem do nadejścia kolejnych pokoleń.... :wink: (często bywa tak że nawet przyjezdni krajanie jako orientacyjny punkt spotkań obierają to kultowe miejsce - "Adaś"z tego co wiem to i na gromadki croplowców nawet spoglądał... :lol: )
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18331
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 05.05.2014 22:24

Z przyjemnością dołączam do spacerujących z Tobą po Zagrzebiu , bo jak zapewne więszość z nas tylko "liznąłem" ten temat :)

Czekam na dalszy ciąg

Pozdrawiam
Piotr
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.05.2014 22:28

maslinka napisał(a):....Pomysł krótkiego wypadu do Zagrzebia zrodził się w wielkanocną sobotę. Było to zresztą na wrocławskim Rynku.....

Miło słyszeć :lol: ...po to m.in. mamy we Wrocku ten Rynek... :lool:

Relacje z Crostolicy chętnie poczytam, bo ogarnęliśmy Ją (tą stolicę) tylko w kilka godzin.
Pozdrav
Ewa i Piotr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 01.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa i Piotr » 06.05.2014 08:29

Z wielką przyjemnością pozwiedzamy z Tobą Zagrzeb- tyle razy był tylko przejazdem, a widzę ,że zasługuje chociaż na kilka dni . Czekamy na ciekawą relację :papa:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.05.2014 08:41

agata26061 napisał(a):Co prawda, Twoja będzie bez Jadranu

Ale może będzie Jarun :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15684
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.05.2014 08:57

CROberto napisał(a):Cześć Agnieszko - jestem :papa: w końcu zobaczę notorycznie pomijaną stolicę... 8)
maslinka napisał(a):
Według przewodnika jest to również miejsce spotkań zagrzebian, którzy umawiają się "pod repom", czyli pod ogonem konia Jelačića. Sprawdziliśmy o różnych porach dnia i nocy ;) i raczej nie jest to prawdą. Nigdy nikt tam na nikogo nie czekał.


"U nas" od dawien dawna umawiano się "pod Adasiem" - bywało to nawet wstępem do nadejścia kolejnych pokoleń.... :wink: (często bywa tak że nawet przyjezdni krajanie jako orientacyjny punkt spotkań obierają to kultowe miejsce - "Adaś"z tego co wiem to i na gromadki croplowców nawet spoglądał... :lol: )


A z drugiej strony to "pod skarbonką" przepraszam za OT :D
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 06.05.2014 09:23

Bocian napisał(a): Jedyny problem to tak jak piszesz było parkowanie. Jeden samêochód stał na wewnętrznym parkingu na Ilica 8 a drugi na zbiorczym parkingu płatnym , także na Ilica, 5 minut spacerkiem. Opłata niestety nie najmniejsza :)

Mam pytanko do osób, które mogą porównać Pragę i Zagrzeb, czy problemy z parkowaniem są w Zagrzebiu porównywalne z Pragą? Większych niż w centrum Pragi sobie nie wyobrażam, chyba że całkowity zakaz wjazdu... :wink: i opłata za podziemny parking przy Námestí Republiky też hardkorowa (1800 CZK za 3 dni parkowania) 8O
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.05.2014 10:31

PabloX napisał(a):
Bocian napisał(a): Jedyny problem to tak jak piszesz było parkowanie. Jeden samêochód stał na wewnętrznym parkingu na Ilica 8 a drugi na zbiorczym parkingu płatnym , także na Ilica, 5 minut spacerkiem. Opłata niestety nie najmniejsza :)

Mam pytanko do osób, które mogą porównać Pragę i Zagrzeb, czy problemy z parkowaniem są w Zagrzebiu porównywalne z Pragą? Większych niż w centrum Pragi sobie nie wyobrażam, chyba że całkowity zakaz wjazdu... :wink: i opłata za podziemny parking przy Námestí Republiky też hardkorowa (1800 CZK za 3 dni parkowania) 8O

Nie wiem jak jest w Pradze bo ja w Pradze korzystałem z komunikacji. W Zagrzebiu gdzie mieszkaliśmy na Ilicy nigdzie na samej ulicy się nie zaparkuje. Wszędzie są zakazy. Na Górnym Mieście także. Koszt parkingu płatnego był na tyle duży, że za jedno auto płaciliśmy wspólnie w dwie rodziny. Inna sprawa, że tylko tym autem jeździliśmy na wycieczki po Zagorju. Nasze auto stało tam gdzie zwykły turysta nie wjedzie, Hrvoje, nasz gospodarz wprowadził nas na wewnętrzny dziedziniec domu gdzie mieszkaliśmy. Kawałek trzeba było przejechać pod prąd. Doradzał nam aby zostawiać auto na ulicy i płacić codziennie mandat bo jest mniejszy niż koszt parkingu :)
Tu cennik, jeśli nieaktualny to może być tylko drożej bo czytałem że czynsz wzrósł z 9 kilo na 18,5 kilo euro za miesiąc :)
CJENIK GARAžE: Ponedjeljak-subota od 07-21 h: 7,00 kn/sat Ponedjeljak-subota od 21-07 h: 5,00 kn/sat Nedjelja od 00-24h: 5,00 kn/sat Parkiranje od 17-07 h za 30 dana: 800,00 kn Parkiranje od 00-24 h za 30 dana: 2.500,00 kn Parkiranje od 17-07 h
Ostatnio edytowano 06.05.2014 14:40 przez Bocian, łącznie edytowano 2 razy
rafi19
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 07.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafi19 » 06.05.2014 10:52

Bardzo ciekawa relacja. Chyba każdy kto przejeżdżał obwodnicą miał z tyłu głowy żeby kiedyś wpaść choć na chwilę do Zagrzebia. Ja miałem, więc z ciekawością czekam na dalszy ciąg.
Mi$iek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 22.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mi$iek » 06.05.2014 13:54

Zagrzeb? wciąż myślę czy długi weekend w czerwcu to odpowiedni moment...

mam nadzieję, że ta relacja pomoże mi z decyzją :)

:)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.05.2014 14:48

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Zagreb je uvijek dobar! - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone