Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Norwegii do Chorwacji w 1 dzien

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bartek L.
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 26.05.2010
Z Norwegii do Chorwacji w 1 dzien

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek L. » 23.06.2014 08:26

Witam,
W tym roku, zamiast samolotu, postanowilismy uzyc naszego auta, by dostac sie do naszej ukochanej Chorwacji.
Oto nasza trasa:

https://www.google.no/maps/dir/Beli,+Kroatia/9850+Hirtshals,+Danmark/@50.9902373,4.1701023,5z/data=!3m1!4b1!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x476342e27de79121:0xf71ecf606de04184!2m2!1d14.3547237!2d45.1112576!1m5!1m1!1s0x4648c84950fc8e4d:0x139a906a2601e4a9!2m2!1d9.9668379!2d57.586953

Prosze, by moze bardziej doswiadczeni kierowcy poprawili mnie i wzkazali na ewentualne zmiany w trasie, by uniknac korkow, "waskich gardel"...
Nasza podroz zaczyna sie w polnocnej Danii, bo mieszkamy niedaleko wybrzeza, i bierzemy prom do Danii.
W sumie to jest jakies 1850 km ,wiec nie tak zle... Rownie daleko ma ktos , kto sie udaje z Olsztyna na Peljesac np....
Trasa w 90 % poprowadzona autostradami, wiec srednia nie bedzie niska. Zjazd z promu o 19.30 i rura..... na poludnie, cala noc (bo Maly- 5 lat spi) . Pod Monachium przerwa na sniadanie, dla tych co spali, dla mnie drzemka 4-5 godz. i potem dalsza czesc przez AU i SL. Plan to dotrzec na wieczor w okolice Istrii , Cresu.
Zona moze prowadzic, ale to glownie ja bede kierowca.
Jak to widzicie, prosze o porady ....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.06.2014 09:17

Na hotel w Niemczech dla zony i malego dziecka nie masz kasy :?: :|

Zarobki w Norwegii glodowe :?: :(
Bartek L.
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 26.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek L. » 23.06.2014 09:20

Dzieki Lednice , faktycznie, dokladnie taka odpowiedz, jakiej oczekiwalem...

Moze jeszcze ktos mi poradzi , bardziej merytorycznie tym razem.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 23.06.2014 09:23

Mocne pęcherze macie , tylko jeden przystanek pod Monachium....hmm.... 8O
Bartek L.
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 26.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek L. » 23.06.2014 09:29

Maniust- ten przystanek jest przewidziany w 3/4 calosci trasy, jak Maly sie obudzi, przystankow na sikniecie nie licze, bo pewnie sie pojawia, ale tego nie przewidzisz.....
Spanie po drodze odpada, bo uwielbiam jechac w nocy a moj Maly nie lubi jechac w dzien.
Zapomnialem dodac, ze wyjezdzamy w sobote wieczor, wiec typowe korki nas omina? Niemniej obawiam sie okolic Monachium...
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 23.06.2014 09:42

Bartek L. napisał(a):moj Maly nie lubi jechac w dzien

To jak to przeskoczysz, skoro:
Bartek L. napisał(a):Plan to dotrzec na wieczor w okolice Istrii , Cresu.
?
Obawiam się, że nie unikniesz jazdy w dzień z dzieckiem.
Poza tym:
Bartek L. napisał(a):Plan to dotrzec na wieczor w okolice Istrii , Cresu.
jak to zwykle bywa, plany się kiepsko sprawdzają, więc jak ci się trafi jeden, dwa nieplanowane postoje, to na Cres dotrzesz w środku nocy.
Biorąc pod uwagę, że jednak musisz wystartować z Norwegii i jakiś czas poświęcić na prom, wjazd, zjazd itd. możesz w sumie jechać i 30 kilka godzin i te 4-5 godzin snu to może być mało.

Chyba lepiej by było zatrzymać się gdzieś na dzień, gdzie ty się prześpisz dłużej, żona zajmie się dzieckiem i też się trochę prześpi, pojedziecie na drugą noc, żeby dzieciaka nie męczyć. Będziecie rano - w sumie nic nie stracicie, a nie umordujecie się tak bardzo.
Bartek L.
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 26.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek L. » 23.06.2014 09:53

Nie, no wiem ,ze za dnia tez bedziemy jechac, niemniej cala noc przespi sie w aucie Maly, zupelnie nam nie pasuje branie noclegu, bo to by oznaczalo, ze dziecko by jechalo za dnia. Pytanie, czy zdarzymy przeskoczyc ten odcinek przez AU i SL do wybrzeza przez kilka godzin wieczorem, bo 2 nocy nieprzespanej nie dam rady :-)
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 23.06.2014 11:44

Bartku, nam droga spod Monachium do Rabac na Istrii zajmuje +- 6-7 godzin, przy pomyslnych wiatrach oczywiscie ;)
A korkow w Monachium w niedzielny poranek raczej byc nie powinno :)
Ferie zaczynaja sie u nas 30.07 i najgorzej bedzie na drogach
1-2.08-weekend..
Tez mam obawy, bo jak nigdy, ruszamy w sobote 02.08.. :roll:
Ania i Arek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania i Arek » 23.06.2014 12:48

Naszą ekipą (7 osób :D - jeden samochód) byliśmy w Marusici 2 lata temu. Jechaliśmy bez noclegu na trasie (drzemki w aucie) przez Monachium (z zachodniopom.- ok. 1850km). Kierowców było 4 ale i tak tylko mąż prowadził :roll: . Bardzo trudne były, jak można było się spodziewać "ostatnie" kilometry, więc przerwy trzeba było często robić chociaż na 15-20 min. Podróż trwała ok. 24-25h i wszyscy bardzo miło ją wspominają. W tym roku również wybieramy się do Chorwacji -Okrug Gornji przez Monachium w 7 osób, również bez noclegu na trasie (nasze dzieci mają 12 i 15 lat). Myślę, że to ile czasu możemy spędzić za kółkiem to indywidualna sprawa każdego kierowcy. Przemyślcie to dobrze i szerokiej drogi życzę :papa: .
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.06.2014 14:48

Bartek L. napisał(a):Nie, no wiem ,ze za dnia tez bedziemy jechac, niemniej cala noc przespi sie w aucie Maly, zupelnie nam nie pasuje branie noclegu, bo to by oznaczalo, ze dziecko by jechalo za dnia. Pytanie, czy zdarzymy przeskoczyc ten odcinek przez AU i SL do wybrzeza przez kilka godzin wieczorem, bo 2 nocy nieprzespanej nie dam rady :-)


Przecież pojedziesz całą noc i potem cały dzień :!: :roll:
W zasadzie cały dzień podróży promem, potem całą noc autem przez Niemcy, potem cały dzień przez Austrię i Słowenię, Chorwację, potem jeszcze prom na Cres :!: :!: :!:

Prom też potrafi zmęczyć.
To jest razem przeszło doba w podróży, około 30 godzin, bez wypoczynku :!: :?
I jeden kierowca. :wink: To jest przekroczenie wszelkich zasad bezpiecznej jazdy :|

To jest czyste wariactwo ten twój plan i narażanie życia i zdrowia twojego, twojej rodziny i innych uczestników ruchu drogowego :!: :!: :!: :| :| :| :|
vizila
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) vizila » 23.06.2014 15:26

Mogę śmiało z całą pewnością, że Twój plan legnie w gruzach. Wczoraj wróciłem z Niemiec od strony Dortmundu. Jakieś 4 dni temu jechała moja rodzina od strony Monachium. Zgodnie i jednogłośnie doszliśmy do wniosku, że całe Niemcy są rozkopane, a w zasadzie autostrady. Proponuję Ci nocleg w Niemczech będzie wygodniej BEZPIECZNIEJ i z głową. Trudno dziecko się przemęczy w dzień. Nic nie zrobicie o 3 w nocy w Chorwacji prócz spania w aucie.
Misiek78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 264
Dołączył(a): 06.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misiek78 » 23.06.2014 15:37

Bartek przelicz i przemyśl trasę jeszcze raz!!!! 8O Sam jeżdżę z norwegii i wiem że na raz jest ciężko, pierwszy wyjazd do Cro chciałem zrobić z jednym noclegiem w Szczecinie jako że nie płynąłem promem tylko mostami. Rano wypoczęci ruszyliśmy już do Cro pierwsze kilka godzin spoko zwłaszcza niemcy, ale zmęczenie daje szybko znać o sobie jak się siedzi drugi dzień w aucie więc na słowenii musieliśmy nocować, żona mimo iż nie prowadziła sama miała już dosyć a syn (też miał 5 lat) nie chciał już siedzieć w foteliku, jedziesz najpierw w nocy a potem dzień,więc będziesz bardziej zmęczony pamiętaj też że zawsze może się coś w trasie wydarzyć, a każde opóźnienie męczy coraz bardziej.
Jedziesz z rodziną na wakacje aby wypocząć, nie funduj im męczarni i lepiej nie ryzykuj, nocleg w trasie można znaleźć za 50 euro ze śniadaniem
Pozdrawiam
Ironman
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 16.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ironman » 23.06.2014 21:38

Myślę, że tak jak ktoś wspomniał to kwestia organizmu i człowieka. Każdy chyba sie orientuję, na ile jest w stanie sobie pozwolić. Żeby nie być gołosłownym w zeszłym roku jechałem z Lublina do Londynu też ponad 30 godzin, kilka przerw w tym jedna dłuższa ok 3 godzinna na sen w aucie. Fakt byłem zmęczony, ale nie aż tak żeby nie być w stanie jechać. Teraz jadąc do Chorwacji planuję podobnie, bez noclegów.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.06.2014 23:32

Jazda przez kilkanaście godzin to jest maksimum wytrzymałości zdrowego człowieka, do tego dodajemy przerwy na drzemkę, na posiłki, na sikanie, na tankowanie.

Od 20 godzin w górę zaczyna się zabawa z kostuchą :roll:
Taniec ze śmiercią w tle :roll:

Chyba, że jadą 2 kierowcy i śpią na zmianę :roll:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 28.06.2014 20:57

ale największy problem jest taki, że szkoda wam czasu na nocowanie w trasie i chcecie mieć jak najwięcej dni na miejscu?
czy w ogóle macie mało dni na cały urlop?
można tak zorganizować by w trasie coś fajnego zobaczyć, do tego przespać się i odpocząć...

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Z Norwegii do Chorwacji w 1 dzien
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone