Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WYSPY: Šolta, Rab, Cres, Lošinj...7 raz w CRO!:)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 26.09.2010 21:19

Jacek S napisał(a):
ines napisał(a):
lolek80 napisał(a):Ines gdzie cd ?? czekamy :)


juz za chwileczkę, już za momencik :) :twisted:


A tu ani chwileczka, ani momencik... :wink:


już jest, jest :twisted:
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 26.09.2010 22:52

CD...

O 6.30 pobudka. Śniadanie, ostatnie pakowanie i w drogę...żegnamy Solte, która wita nas dziś pięknym słońcem, pogoda jak marzenie :) Jesteśmy 5min przed odpłynięciem promu z Rogac...

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

No i wyspa Solta zostaje już w oddali...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wieje bardzo mocny wiatr, eh znów, w tamta stronę bujało promem na wszystkie strony, teraz też nie lepiej..coś w tym roku pogoda w Cro zmienna, chmury, słonce, deszcz i mocny wiatr...Podroż mija nam szybko, po 30 min zbliżamy się do Splitu...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Mamy zamiar skierować się na autostradę, nią do Zadaru, a tam zjechać na Jadrankę i do Jablanca na prom, Przed Sv. Rokiem Velebit ukrywa się cały pod pierzynką w chmurach..śliczny widok.

Obrazek

Kampery, autobusy i motocykle nie są puszczane z powodu silnego wiatru, ograniczenie do 30km/h...już w zeszłym roku przeżyliśmy tak silny wiatr, że cały nasz samochód skakał na wszystkie strony, jednak my kierunek na wyspę Rab, zjeżdżamy przed tunelem na Jadranę.....Wyspy Rab nie było w planach na 2010 r., jednak kiedyś przeglądając neta, trafiłam na takie foto i stwierdziłam, ze muszę tą wyspę zobaczyć...fotka podretuszowana, ale co tam :)

Obrazek

Widoki z Jadranki cudne, Wyspa Pag, która ciągnie się wzdłuż lądu, te skały i ten granat...wyspa Pag urzekła mnie w tamtym roku, aż mieliśmy ochotę znów tam wrócić, ale nie...musimy zobaczyć coś innego :)

Obrazek

Obrazek

Na prom spóźniamy się chyba 2minuty, my wjeżdżamy on odpływa, jesteśmy tacy wkurzeni, drugi za 1,5 godz, no nic idziemy kupić bilety i będziemy czekać..ale jak wieje, wychodzę z auta to mnie na niego rzuciło, wooow, takiego wiatru to chyba jeszcze nie było, za nami ustawia się już kolejka, ale patrzymy i płynie prom..ooo okazuje się, że dziś jest tule chętnych, że pływają co 20min..no to super :) Prom ma problemy z dobiciem do brzegu, są takie fale, że co chwila robią przerwę w puszczaniu aut..ale ich ich jest..wyjeżdżają i końca nie widać, wreszcie koniec, no to siup, wjeżdżamy jako pierwsi :) Podroż trwa ok 20 min, są duże fale ale promu nie rzuca..hmm..dziwne :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nieważne dla mnie to i lepiej..Zbliżamy się do wyspy, a tu widać sznur aut, kolejka ma więcej niż 1km...oj tyle ludzi opuszcza wyspę...Widok iście Paski, same skały nic więcej :) piękny widok :)
A my kierujemy się na Kampor lub Suhą Puntę :)

Obrazek
Ostatnio edytowano 02.10.2010 13:37 przez ines, łącznie edytowano 5 razy
lolek80
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 26.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lolek80 » 27.09.2010 08:23

Ines, ale przyspieszenie :)
Super foty, Solta rzeczywiście bardzo spokojna!!
To teraz czekamy na Rab :)
Czesiek63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 658
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czesiek63 » 27.09.2010 10:18

:) bardzo ładne zdjęcia ..i szczerze powiem ze tez myślę o takiej trasie myślałem w tym roku ale wrzesień pewniejszy na południu a plan mój był Krk-Rab-Pag sledze dalej relacje i przymierzam się na przyszły rok pozdrawiam
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 27.09.2010 17:15

FUX napisał(a):Kolory wieczornych fotek przepiękne...


Fux to prawda, a w rzeczywistości wyglądało to jeszcze piękniej :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 27.09.2010 18:00

Wow! 8O
Ines, Rab robi piorunujące pierwsze wrażenie! Od razu przypomina mi się moment, kiedy dobijaliśmy do brzegów Pagu. Podobne księżycowe krajobrazy. Super :D Na Rab najbardziej ciągnie mojego męża, mnie do tej pory trochę mniej ciągnęło, ale po Twoich fotkach, kto wie :wink: A to przecież dopiero początek... :D
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 27.09.2010 19:38

Rab niby podobny z lądu do Pagu ... Nic bardziej błędnego :wink:
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 27.09.2010 20:19

Czesiek63 napisał(a)::) bardzo ładne zdjęcia ..i szczerze powiem ze tez myślę o takiej trasie myślałem w tym roku ale wrzesień pewniejszy na południu a plan mój był Krk-Rab-Pag sledze dalej relacje i przymierzam się na przyszły rok pozdrawiam


Dzięki :)
Krk zwiedziłam w 2004 roku, teraz posłużył nam jako baza przesiadkowa między wyspami :)
Natomiast Pag, dla mnie bomba :)!
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 27.09.2010 20:51

maslinka napisał(a):Wow! 8O
Ines, Rab robi piorunujące pierwsze wrażenie! Od razu przypomina mi się moment, kiedy dobijaliśmy do brzegów Pagu. Podobne księżycowe krajobrazy. Super :D Na Rab najbardziej ciągnie mojego męża, mnie do tej pory trochę mniej ciągnęło, ale po Twoich fotkach, kto wie :wink: A to przecież dopiero początek... :D


Maslinko to bardzo mylne wrażenie...Pag jest jedyny i w swoim rodzaju, a Rab...sama zobaczysz :twisted:
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 27.09.2010 23:15

mkm napisał(a):Rab niby podobny z lądu do Pagu ... Nic bardziej błędnego :wink:


zgadzam się :)
lolek80
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 26.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lolek80 » 28.09.2010 09:05

Na zdjęciach Rab wygląda bosko, właśnie ma się wrażenie, że wjeżdża się na Pag..to zobaczymy jaki Rab jest naprawdę :twisted:
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 28.09.2010 17:32

lolek80 napisał(a):Na zdjęciach Rab wygląda bosko, właśnie ma się wrażenie, że wjeżdża się na Pag..to zobaczymy jaki Rab jest naprawdę :twisted:


no właśnie zobaczymy :)
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 28.09.2010 19:05

Ines , bądż obiektywna i pokaż nam wszystkie oblicza Rabu :D
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 28.09.2010 19:10

mkm napisał(a):Ines , bądż obiektywna i pokaż nam wszystkie oblicza Rabu :D

Tak jest, bardzo jestem ciekawa Twoich wrażeń.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 28.09.2010 22:43

helen napisał(a):
mkm napisał(a):Ines , bądż obiektywna i pokaż nam wszystkie oblicza Rabu :D

Tak jest, bardzo jestem ciekawa Twoich wrażeń.


Są jak najbardziej OK :D W całej Cro nie znajdziesz drugiej takiej wyspy ... Od piaszczystej Sahary do tropikalnego Kalifrontu :D No i jest też antyczna stolica wyspy ... Miasto jedyne i niepowtarzalne . Dla mnie nr 1 :D ... Ale to Ines zdaje się ma o tym opowiadać :wink:

Na dobranoc kawałek zielonego Rabu ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
WYSPY: Šolta, Rab, Cres, Lošinj...7 raz w CRO!:) - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone