Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa Pag - Mandre druga poł. lipca 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Heterka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 21.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heterka » 05.08.2009 09:42

helen - bankomat był w porciku w budynku , gdzie jest Agencja Turystyczna
Nie dziwię się, że nie znależliście poczty w Kolan bo my naszukalismy się jej sporo i gdyby nie to, że siostra musiała zadzwonić do domu ( a wiadomo jak drogo z komórki ) to zrezygnowalibyśmy - a i tak kartę kupiła dopiero za 3 naszą wizytą-
1 raz - sobota zamknięte,
2 raz - byliśmy koło 15.00 a poczta czynna do 14.30

A to chyba WASZE zejście nad morze
blue
Obrazek
Ostatnio edytowano 05.08.2009 12:41 przez Heterka, łącznie edytowano 2 razy
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 05.08.2009 09:43

NO tak, to nie były Wasze rejony? Coś źle zrozumiałam?
Heterka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 21.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heterka » 05.08.2009 09:50

Bankomat był tak jak na tym zdjęciu
blue
Obrazek
Burza była w sobotę rano 18 lipca
Burza na plaży w Mandre
blue
Obrazek
blue
Obrazek
Ostatnio edytowano 05.08.2009 12:38 przez Heterka, łącznie edytowano 1 raz
Heterka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 21.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heterka » 05.08.2009 10:48

Mieliśmy jedno miejsce na plażowanie w Mandre,
Droga na plaże
blue
Obrazek
Nasza plaża
blue
Obrazek
blue
Obrazek
W czasie spacerów idąc w stronę zachodnią od porciku ( jakieś 1, 5 km ) odkryliśmy plaże piaszczystą, tzn. wejście było żwirkowe, ale w wodzie był piasek i nie było głęboko. Idealne miejsce dla dzieci.
blue
Obrazek
blue
Obrazek
Heterka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 21.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heterka » 05.08.2009 11:02

Może pasuje przenieść temat w relacje? :)
Pozdrówki![/quote]

tylko jak to zrobić????
Heterka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 21.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heterka » 05.08.2009 11:58

Po kilku dniach błogiego lenistwa, postanowiliśmy sobie załatwić jakiś FISZPICNIC, aby pozwiedzać okoliczne wyspy. Agencja Turystyczna ( koło restauracji, gdzie był KANTOR ) oferowała róże rejsy. Zaproponowano nam rejs za 1500 kn od naszej gromadki - 13 osób. W sumie wydawało nam się nie drogo - od 08.00 do 18.00 z obiadem i piciem ( soki, wino, rakija ). Zaliczkę trzeba było dać - 300 kun.
W wyznaczonym dniu i godzinie nasza grupka stawiła się w komplecie. Wyczekaliśmy się, ale cierpliwość ma swoje granice - i o 10.30 odwiedziłam Agencję - kazali nam czekać kolejne 10 minut. Jakież było nasze zdziwienie jak podpłynęła mała łajba do której za żadne pieniądze świata bym nie wsiadła, a co dopiero mówić o rejsie po okolicznych wyspach.
blue
Obrazek
A właściciel jeszcze miał dwoje chętnych na rejs bo twierdził, że statek jest na 15 osób. Były z nami przecież dzieci, a tam nawet się nie dało stanąć nie mówiąc już o jakimkolwiek zadaszeniu czy cieniu.
Zawiedzeni i wściekli udaliśmy się wszyscy do Agencji, gdzie zdziwiona naszą reakcją Pani oddała nam naszą zaliczkę. I takim to sposobem nie udał się nasz FISZPICNIC.
Heterka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 21.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heterka » 10.08.2009 07:53

Odwiedzaliśmy też, inne plaże, ale szczególnie nam do gustu przypadła Plaża Cista ( drugi asfaltowy zjazd ). Muszę jednak przyznać, że ten stromy zjazd na parking przyprawiał mnie o zawrót głowy. Można tam sobie wypić kawkę, coś przekąsić, napić się i zjeść lody. Ceny nie były wygórowane i spokojnie na małe szaleństwo można sobie pozwolić – kawa, lody.
Oczywiście inne trunki też były, ale nasi panowie kierowcy musieli się obejść smakiem.
Widok na plażę
blue
Obrazek
Nasz cichy zakątek na bocznej plaży
blue
Obrazek
Heterka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 21.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heterka » 10.08.2009 08:11

Widoki ze skałek obok naszego zkątka
blue
Obrazek
blue
Obrazek
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 10.08.2009 13:38

Tak, to nasze zejście do morza, dzięki za zdjęcie, a plaża Cista fajna, ale nie byliśmy. Nasza ulubiona była za Sv. Duhem, zdjęcia niedługo w mojej relacji.
Heterka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 21.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heterka » 18.08.2009 07:42

Wyczytałam w internecie o plaży ISOLA ( chyba u NERO ) - skręt koło lustra jak się wjeżdża do Mandre.
Oczywiście lustro od razu mi się rzuciło w oczy i postanowiłam namówić męża na odwiedziny na tej plaży. Musiałam coś pokręcić bo jakież było moje zdziwienie, gdy po 10 minutowej jeżdzie przez kamienistą , wąską drogę dojechaliśmy do jakiegoś domu i plaży.
Były tam samochody, nawet z POLSKĄ rejestracja, ale to nie była ISIOLA ze zdjęć.
Mąż wściekły – że baba coś sobie wymyśliła – samochód zakurzony no i oczywiście wydawało się mojej połówce, że porysowany. Całe szczęście po powrocie do naszego lokum i wytarciu naszego pojazdu po rysach nie było śladu – to był TYLKO osiadły kurz.
Dobrze chociaż, że znajomi z nami nie pojechali bo byliśmy na rekonesansie sami – bo dopiero by było ze mnie śmiechu i nabijania. Zdjęć niestety z nerwów nie zrobiłam.
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 18.08.2009 09:05

No to może ktoś opisze dokładną trasę od lustra? ;)
Pozdrówki!
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 18.08.2009 09:19

Hetera, jeśli skręciliście koło lustra i jechaliście cały czas prosto to musiała być ta plaża. Na zdjęciach nero wygląda ona może ciut atrakcyjniej niż jest w rzeczywistości, ale innego wyjścia nie ma, trafić tam jest bardzo łatwo. . Od tego domu przy plaży trzeba iść w prawo, po chwili jesteście na plaży. Za nią jest następna. A te polskie samochody to pewnie nasz i znajomych, których tam poznaliśmy ;) .
Heterka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 21.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heterka » 18.08.2009 12:03

I jechaliście cały czas tą kamienistą wąską drogą ? Czy może jest tam inna bardziej dogodna droga?
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 18.08.2009 12:07

Cały czas tą wąską, trzeszczącą pod kołami drogą, zerknij do mojej relacji, są tam zdjęcia:
forum/viewtopic.php?t=25001&start=105
Heterka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 21.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heterka » 18.08.2009 12:36

Tak to jest właśnie ta droga - więcej bym nią już nie pojechała
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Wyspa Pag - Mandre druga poł. lipca 2009 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone