Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa KRK na początek.. co ? gdzie? i jak?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 14.04.2011 19:09

Dokładnie. Nie wyobrażam sobie przewagi polskiego jadła na wakacjach (wszelakich za granicą). W klimatach HR, to nawet ich piwo mi smakuje, tak wybrzydzane przez wielu :wink: A te dwie, trzy butelczyny żywca to wiozę tylko po to, żeby mieć jakiś suvenir pod ręką. :wink: Pozdrawiam.
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 15.04.2011 07:29

witam powiem tak.cały rok odkładam na wakacje po to żeby sobie nie odmawiać :D i tak naprawde na urlopie kto ma czas i checi przeliczac ile bedzie to kosztowało a ile to?wiadomo że przy obiadach czy noclegu można sie zastanowic,ale przy kupowaniu piwa czy drobnych rzeczy?szkoda pięknego urlopu :D ja nigdy nie jadę wyliczony co do zł.bo zawsze sie może coś wydarzyć nieoczekiwanego,wieć jakaś kasa rezerwowa musi być.pozdro
radkoski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 14.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) radkoski » 15.04.2011 09:41

Oczywiście zawsze się znajdzie ktoś kto powie: "a jadłem to czy tamto i było do..."
Ale w Polsce jak jest?Tak samo...
Będąc w różnych miejscach i na Węgrzech, w Chorwacji czy we Włoszech zawsze kupowałem w restauracji to na co miałem ochote( w PL pewnie zapłaciłbym podobnie), a że nie zawsze mi smakowało (Włochy) trudno...
Następnym razem wiem co mi smakuje i to kupuje (gulasz- Węgry)...ale odeszliśmy od tematu...także kończymy :wink:
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 15.04.2011 10:18

W sumie można ustawić 4 kategorie pobytu w Chorwacji:

1.Opcja - Full wypas - najlepiej załatwić ALL inclusive. Wtedy 2 tygodnie za 4 osoby (w tym 2 dzieci) : pobyt + "wyżywienie all inclusive", przejazd + pamiątki na miejscu to ok. 15 tys PLN. Wariantu nie stosowałem i nie zamierzam, nie chcę przytyć na wakacjach ... 8) pzoa tym odstraszają mnie ludzie uwiązani do szafy z piwem i wódką oraz przekąskami non stop ... w hotelu..

2. Opcja : własny dojazd, apartament, jedzenie tylko w restauracjach (1 obiad a Makarskiej Riwierze dla 4 osób to prawie 200 Kun za 1 posiedzenie), śniadania i kolacje zakupione w chorwackich sklepach to koszt wyjdzie ok. 10 tys. PLN.

3. Opcja umiarkowana (rozsądna): własny dojazd, apartament, jedzenie zakupione w Polsce, obiady w restauracji, ale 3÷4 razy maks w ciągu 14 dni, trunki chorwackie na miejscu, zakupy w sklepach chorwackich (chleb, nabiał, owoce, warzywa itp., piwko jak skończy się te z Polski ), pamiątki. Koszt sumaryczny wyjdzie wtedy w granicach 7 ÷ 8 tys. PLN.

4. Opcja dla uboższych: własny dojazd, noclegi w namiotach bez klimy 8), jedzenie tylko z Polski i oczywiście "0" restauracji i "0" zakupu chorwackich trunków to wtedy koszt wyniesie ~5 tys PLN.

Nie ma co roztrząsać tematu więcej. Wybór należy do każdego z nas z osobna... Jeśli chodzi o Chorwację to wybieram zwykle wariant 3 i sprawdza się zwylke w 100%.
radkoski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 14.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) radkoski » 15.04.2011 14:50

U mnie wyjazd 2+1 od soboty do soboty
Domek 300E
Jedzenie obiady po knajpach reszta raczej w sklepie kupowana
Nie licze "małych" drobiazgów: lody ,piwko w knajpie bez kolacji
Wyjazd z Malinska do Wenecji

Koszt całości : domek 300E plus ok 3,5-4tys

PS
Dodam że kolega pod namiotem objazdówka co 4 dni i wydał 2,5tys
Jedzenie w większości z Polski :)
Ostatnio edytowano 15.04.2011 17:33 przez radkoski, łącznie edytowano 1 raz
nimm2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 21.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) nimm2 » 15.04.2011 15:40

zbig99 napisał(a):W sumie można ustawić 4 kategorie pobytu w Chorwacji:

1.Opcja - Full wypas - najlepiej załatwić ALL inclusive. Wtedy 2 tygodnie za 4 osoby (w tym 2 dzieci) : pobyt + "wyżywienie all inclusive", przejazd + pamiątki na miejscu to ok. 15 tys PLN. Wariantu nie stosowałem i nie zamierzam, nie chcę przytyć na wakacjach ... 8) pzoa tym odstraszają mnie ludzie uwiązani do szafy z piwem i wódką oraz przekąskami non stop ... w hotelu..

2. Opcja : własny dojazd, apartament, jedzenie tylko w restauracjach (1 obiad a Makarskiej Riwierze dla 4 osób to prawie 200 Kun za 1 posiedzenie), śniadania i kolacje zakupione w chorwackich sklepach to koszt wyjdzie ok. 10 tys. PLN.

3. Opcja umiarkowana (rozsądna): własny dojazd, apartament, jedzenie zakupione w Polsce, obiady w restauracji, ale 3÷4 razy maks w ciągu 14 dni, trunki chorwackie na miejscu, zakupy w sklepach chorwackich (chleb, nabiał, owoce, warzywa itp., piwko jak skończy się te z Polski ), pamiątki. Koszt sumaryczny wyjdzie wtedy w granicach 7 ÷ 8 tys. PLN.

4. Opcja dla uboższych: własny dojazd, noclegi w namiotach bez klimy 8), jedzenie tylko z Polski i oczywiście "0" restauracji i "0" zakupu chorwackich trunków to wtedy koszt wyniesie ~5 tys PLN.

Nie ma co roztrząsać tematu więcej. Wybór należy do każdego z nas z osobna... Jeśli chodzi o Chorwację to wybieram zwykle wariant 3 i sprawdza się zwylke w 100%.


to ja dodam jeszcze wariant 3.5 tzn. bardzo podobny z tym ze zamiast apartamentu to namiot... kilka razy restauracja... male pamiatki... lody... piwko... jedna moze dwie wycieczki... koszt 2 tygodni to ok. 5 - 6 tys.
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 16.04.2011 07:37

witam ja powiem tak jade na 10 dni 3 osoby spokojnie 4 tys starczy.i nie biore jedzenia z PL,i jadam w restauracjach.bez odmawiania sobie,ale też bez wydawania pieniędzy na rzeczy niepotrzebne.pozdro
bormio
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 13.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bormio » 16.04.2011 12:49

Witam.Ja zwylke jeżdzę z lodówką z powodu swojej córki obecnie 5-letniej, której wożę serki, jogurty, deserki ulubione jaja wiejskie a którch w Chorwacji nie kupię. Na Baśce byłem jak miała 15 miesięcy i wtedy lodówka była niezbedna. Teraz biorę nawet dwie lodóki, jedna na prąd pod zapalniczkę druga na wkłady. No cóż dziecko rośnie. Pozdrawiam.
radkoski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 14.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) radkoski » 16.04.2011 21:02

anubis2423 napisał(a):witam ja powiem tak jade na 10 dni 3 osoby spokojnie 4 tys starczy.i nie biore jedzenia z PL,i jadam w restauracjach.bez odmawiania sobie,ale też bez wydawania pieniędzy na rzeczy niepotrzebne.pozdro


U mnie gorzej było z rzeczami niepotrzebnymi...juz wiem dlaczego koszty urosły :wink:
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 18.04.2011 08:37

anubis2423 napisał(a):witam ja powiem tak jade na 10 dni 3 osoby spokojnie 4 tys starczy.i nie biore jedzenia z PL,i jadam w restauracjach.bez odmawiania sobie,ale też bez wydawania pieniędzy na rzeczy niepotrzebne.pozdro


No w sumie nie wiem jak to robicie... ale ...

1. sam dojazd paliwo, winietki w obie strony to jadac z Katowic wychodzi 1500PLN a w północnej Polski wiadomo wyjdzie drożej.. (chyba że auto macie na gaz to wyjdzie pewnie 1200)
2. Apartament na 14 dni dla 4 osób z kilmą - średnia cena to ~3,5 tys PLN, w czerwcu da się znaleźć za ~2,5 tys PLN.
Te dwie pozycje to już od 5 tys PLN, jadąć w czerwcu tto 4 tys PLN.
3. Wyżywieniedla 4 osób to 2 tys trzeba liczyć.

4 tys.... hmmm. ale w sumie piszesz o 10 dniach.. ale to i tak coś za tanio podałeś... jesli nei bierzesz jedzenia z Polski to tam na miejscu w restauracjach czy barach jest bardzo drogo..

Znajomy nad Bałtykiem wydał 7 tys. PLN za 2 tyg. za 4 osoby...
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 18.04.2011 12:47

powiem tak zależy jakie apartamenty bierzesz i w jakim miesiącu jedziesz.ja byłem w Baśce trzy lata temu we wrześniu i płaciłem za nocleg 1000zl za 7 dni mieszkałem w Jurandvorze miejscowość przed Baśką.Do plaży w Baśce 10 min drogi.i nie była to szopa tylko normalny dom kuchnia łazienka w kafelkach kuchnia bardzo dobrze wyposażona naprawdę nie było na co narzekać.teraz jadę we wrześniu z 14 miesięcznym dzieckiem do tej samej rodziny i koszt na 10 dni to ok 1500 za nocleg.jedziemy na dwa auta z Wielkopolski w 7 osób (3 pary +dziecko)koszt paliwa + winety liczymy koło 2500zł na dwa auta to średnio po 850 zł na parę.(1500+850=2350)zostaje 1600 na 10 dni więc ja uważam że spokojnie wystarczy.wszystko zależy jakie kto ma wymagania i tyle .Mam pytanie do Bormio jak wyjazd się udał z małym dzieckiem?Były jakieś problemy?Może doradził byś coś na wyjazd.każda rada mile widziana :D wolę byc choć troszkę przygotowany.pozdro
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 18.04.2011 12:58

aha dodam jeszcze że jest inaczej jak jedzie rodzina z dziećmi a inaczej jak jedzie kilka par.bo rodzina nastawia się na obiadki w restauracjach bo tak naprawdę nie ma czasu na robienie jedzonka w domu.a my mogliśmy coś w domku raza po raz przygotować.Choć większość to były bary i restauracje.pozdro :D
radkoski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 14.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) radkoski » 18.04.2011 20:04

zbig99 napisał(a):
anubis2423 napisał(a):witam ja powiem tak jade na 10 dni 3 osoby spokojnie 4 tys starczy.i nie biore jedzenia z PL,i jadam w restauracjach.bez odmawiania sobie,ale też bez wydawania pieniędzy na rzeczy niepotrzebne.pozdro


No w sumie nie wiem jak to robicie... ale ...

1. sam dojazd paliwo, winietki w obie strony to jadac z Katowic wychodzi 1500PLN a w północnej Polski wiadomo wyjdzie drożej.. (chyba że auto macie na gaz to wyjdzie pewnie 1200)
2. Apartament na 14 dni dla 4 osób z kilmą - średnia cena to ~3,5 tys PLN, w czerwcu da się znaleźć za ~2,5 tys PLN.
Te dwie pozycje to już od 5 tys PLN, jadąć w czerwcu tto 4 tys PLN.
3. Wyżywieniedla 4 osób to 2 tys trzeba liczyć.

4 tys.... hmmm. ale w sumie piszesz o 10 dniach.. ale to i tak coś za tanio podałeś... jesli nei bierzesz jedzenia z Polski to tam na miejscu w restauracjach czy barach jest bardzo drogo..

Znajomy nad Bałtykiem wydał 7 tys. PLN za 2 tyg. za 4 osoby...


Bałtyk po wyprawie na HR i przeliczeniu kosztów obecnie to porażka niestety...o pogodzie nie wspominam...
Pisałem że Domek w Malinskiej wysoki standard 300E plus dwie osoby dorosłe i trzylatek...o jedzeniu w knajpach nie bede sie powtarzał i spokojnie wystarczy...a jakby się tak zaciągnęło pasa :wink:
Ale to nie dla mnie...bynajmniej na wakacjach :wink:
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 18.04.2011 21:29

jakoś każdy da radę ważne żeby być Cro bo urlopy w Chorwacji są niezapomniane :D :D pozdro dla wszystkich cromaniaków.udanych urlopów życzę :D
bormio
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 13.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bormio » 18.04.2011 22:13

U mnie to wychodzi tak: apartament na trzy osoby/dziecko teraz 5 lat/ - 300E czyli ok 1200 zł./na 10 dni/ ; benzyna + winietki ok 2000 zł./dystans z Białegostoku do Tucepi/,wydatki własne na ,miejscu ok 300E czyli ok 1200 zł/ nie jesteśmy rozrzutni, w razie awarii jest karta w zanadrzu/ i zakupy zarcia w Polsce, głownie dla dziecka, choć pare słoiczków też mam dla siebie.
W sumie 4500 do 5000 da się zmieścić.
Odnośnie odpowiedzi dla anubisa - moja córka wspaniale znosi podróże, pierwszy wyjazd miała mając 15 miesięcy i zero marudzenia, trochę spania po drodze trochę postojów/najwięcej w Polsce bo 4/,nocna jazda przez Czechy, 2 godzinki spania na parkingu, potem ranna jazda przez Austrię, a dziecko budzi się już w Chorwacji i jeżeli na Krk to jeszcze jeden, może dwa postoje krótkie po drodze, a jeżeli Dalmacja to jedziemy do Plitwic, tam całodzienny odpoczynek, a następnego ranka reszta drogi do Dalmacji. Ważne jest to,ze na miejscu jesteśmy wypoczęci, odświeżeni rannym prysznicem a ja ogolony. Przez to nie straszę Chorwatów swoją nieświeżością po takiej jeżdzie i łatwiej mi negocjować ceny wynajmu apartamentu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wyspa KRK na początek.. co ? gdzie? i jak? - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone