Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa Cres 2006

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.10.2006 22:56

Bardzo chciałem być na Cresie i Losinj, ale zawsze coś przeszkadzało, dzięki relacji Szopisko mogę powiedzieć, że "jedną nogą" już byłem :lol:
A Magda niech nie płacze, bo następne wakacje już niedługo :wink:
Pozdrawiam
gratkorn
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 31.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) gratkorn » 13.10.2006 11:12

Roznosicielu zarazków :wink: :lol: ..... Dziękuję !!!!

Kusi mnie znowu ten Cres, a i mąż napewno będzie "za" - tym bardziej, że jak na razie pomysłu na przyszły rok zero.

Znajomi z Omisia też już nie chcą tam spedzać kolejnego urlopu, więc może uzbierałoby się parę osób. I numer telefonu do "stałej' kwaterki nadal mam ...... No, wszystko na dobrej drodze, wiec może, może .... Tej/tego Beli nie widzieliśmy i fontanny z delfinami w Łosiu - tak więc motywacja już jest a i dziecko na tyle duże, że z kamieniami sobie poradzi .....

Pomyślę nad tym, bo czuję, że warto ..... (no zaraziłeś mnie ... czymś :!: :hearts: )

:papa:
Szopisko
Croentuzjasta
Posty: 121
Dołączył(a): 21.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szopisko » 14.10.2006 06:59

Dzięki za dobre słowo i cierpliwość ;) Muszę przyznać, że za pisanie wziąłem się chyba zbyt późno, bo o wielu rzeczach po prostu zapomniałem...

Chyba za rok będę pisał na wakacjach pamiętnik :lol:
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 16.10.2006 06:58

Ooooo już koniec ? :lol: Szybko poszło :twisted:
Epidemia trwa, trzeba się zgłościć do ambasady Chorwacji po prowizję od kolejnych zarażonych :wink:
kiziormizior
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 02.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiziormizior » 08.04.2007 02:02

Witam
mamy zamiar pojechac w lipcu (15.07 -29.07) na camp Slatina , w zwiazku z tym mam pytanko ( bo chcialem troszke pojezdzic do Puli itd) czy oplata za prom jest kazdorazowo pobierana , wjazd - wyjazd z wyspy ? czy sa jakies ryczalty ,karnety cos w tym rodzaju ? Nigdy nie plynelismy promem (nie liczac tego miedzy Dover a Calais czy jak to tam sie pisze , ktory to i tak byl oplacany przez pilota , wiec nie mam zadnego doswiadczenia)
Pozdrawiam Sławek
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 08.04.2007 06:58

Sa dwije mozliwosći:
Porozina-Brestova
Merag-Valbiska(via Krk i Rijeka)
Szczegoly zobacz:http://www.jadrolinija.hr

pozdrawiam
kiziormizior
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 02.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiziormizior » 08.04.2007 12:02

OKi
dzieki, juz przeliczylem na nasze zlotowki i zmartwilo mnie to okropnie , myslalem ze po dlugim szukaniu znalazlem wymarzony camp, a tu ceny wjazdu na wyspe wybily mi mlotkiem z glowy pobyt na Slatina. A ja jeszcze chialem sobie przez te dwa tygodnie powyjezdac do Puli , Opatji itd. Za kazdy wjazd , wyjazd koszt w moim przypadku (3 osoby + dziecko 5 lat + samochod do 5 metrow ) 139 zl / 35 euro . Minimum 3 wjazdy i wyjazdy do wspomnianych miejscowosci daje kosmiczna sume 834 zl / 214 euro . Nie wiem czy to dobrze podliczylem , znalazlem w tym cenniku tylko 50% upustu dla dziecka . Szkoda !
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.04.2007 17:22

Podzielcie dwa tygodnie na dwa - tydzień na Istrii , w okolicy Puli jest kilka kempingów, a drugi tydzień na wyspie.
:papa:
kiziormizior
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 02.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiziormizior » 08.04.2007 23:45

No jest to jakies rozwiazanie , ciekawe jak to wyjdzie z rezerwacja na dwoch campach , bo chyba w ciemno w lipcu to nie wolno jechac ? nie wiem. Rok temu bylem w czerwcu u Boza w Maslinie (Orasac /Dubrovnik) bylo zajefajnie , ale teraz chce troche blizej tzn zona i dziecko, ktore slabo znioslo podroz przez doline Neretvy (wymioty w poblizu miejscowosci Jajce) Powrot byl po autostradach , ale i tak troche daleko mimo ze u Boza i Mirka jest atmosfera nie do zapomnienia i na pewno tam kiedys wrocimy.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.04.2007 00:17

Na Istrii jest duży wybór kempingów i rezerwacja nawet na lipiec nie jest potrzebna.
http://www.istra.com/katalog/katalog/in ... ta=3&j=eng
Również na wyspie Cres jest kilka kempingów i też rezerwacja nie jest konieczna.
http://www.tzg-cres.hr/h/h_kampovi.htm
Ja jeździłem na różne kempingi -małe i duże, w lipcu i sierpniu i nigdy nie rezerwowałem, zawsze miejsce się znalazło, jeśli jedziecie z jednym namiotem, to tym bardziej.
I jeszcze jeden pomocny link do kempingów
http://www.eurocampings.pl/pl/europie/c ... na-105216/

:papa:
Ps. I nigdy nie byłem na wyspie gdzie przeprawa jest promem, "odstraszała" mnie cena promu i "przywiązanie" do wyspy :wink:
kiziormizior
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 02.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiziormizior » 09.04.2007 01:01

Dzieki za linki , zwlaszcza pierwszy przydatny. Bardzo mnie inetresuje camp Oliva ale ceny nie za bardzo rozumiem , to znaczy cyfry byly w szkole podstawowej ale cos mi sie tu nie zgadza 91 euro za co?
Pozdrawiam Panie Januszu
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.04.2007 23:09

:lol: opłata 91 euro na kempingu jest za dobę pobytu w 5-cio osobowym mobil home , natomiast cennik kempingu jest tu:
http://www.suncamp.nl/campings/zomer/kr ... rijslijst/
jeśli dobrze sobie ten cennik tłumaczę to doba pobytu na tym kempingu za dwie osoby, postawienie namiotu i samochodu oraz przyłącze prądu kosztuje 26.6
euro i za każdą następna osobę płaci się 5.9 euro. (za dziecko 5-12 lat 2.9 euro)
Jest też dodatkowo opłata 1 euro za dobę od osoby (taksa klimatyczna , która jest zawsze pobierana na kempingach (na kwaterach też) (dziecko do 12 lat nie płaci taksy) oraz 0.80 euro od osoby jednorazowo za tzw. rejestrację.
Tak więc za trzy osoby (2+1) na tym kempingu zapłacicie za dobę 31.5 euro
:papa:
kiziormizior
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 02.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiziormizior » 10.04.2007 13:08

Ja znalazlem cennik http://www.istra.com/katalog/katalog/ka ... =232&j=eng i na podstawie tam zawartych cen obliczylem ze mozna zejsc ( 3 osoby dorosle + dziecko 5,5 rok + miejsce z pradem (P+E) ) do ceny 390 euro za 14 noclegow ( 27,9 na dzien )taksy w tym nie liczylem. Roznica w cennikach jest na pewno na uogolnieniu miejsca pod namiot (ja wybralem nie parcele tylko miejsce z podpieciem pradu )
Ale dziwna wydaje mi sie ta roznica w cenie za osobe 5,9 ero i w tym moim cenniku 4,9 euro i 2,45 euro za dziecko.
Co smieszniejsze znalazlem gdzies link na forum (teraz gdzies mi przepadl)do cennika z ktorego po wyliczeniu (te same parametry osobowe itd) wychodzilo 25 euro za dzien . Roznica polegala chyba na tym ze dzieci do 7 lat byly gratis. Wszystkie cenniki byly z 2007 roku
Badz teraz czlowieku madry i pisz wiersze???
Pozdrawiam.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.04.2007 13:27

Chyba na tej stronie są jakieś błędy , bo 4.9 jest w maju/czerwcu i taka sama w środku sezonu, w tym czasie są największe opłaty.
Ale ok. 30 ero doba w pełni sezonu będzie na pewno.Lepiej być przygotowanym na wyższą opłatę, a być mile zaskoczonym jak będą niższe.
A najmądrzejsi będzie na miejscu :wink:
mariush_foto
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 09.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariush_foto » 10.04.2007 15:08

Powiem krótko - gdybym miał pisać własną relację z sierpniowego pobytu na Cresie, wyglądałaby prawie tak samo :-) Z tą różnicą, że nie udało nam się odwiedzić Beli, nie wleźliśmy na sam szczyt Televriny (wyruszyliśmy jeszcze później niż wy, a sierpniowe słońce "dawało" jeszcze ostrzej).
Slatina do wyśmienite miejsce na wypoczynek, jest dokładnie tak jak pisałeś - niby duży camp, ale "boksy" dają poczucie intymności, a 10 minut od główych plaż jest puściutko.
I informacja praktyczna - polecam restaurację obok mostu łączącego Cres z Losinij: klimat, klimat, klimat (np. zbalzowany kelner) + wybitnie niskie ceny (w sierpniu za rybną kolację dla dwojga + piwko płaciliśmy ok. 40 zł). Wracaliśmy tam dwa razy.


Tutaj http://www.obiektywni.pl/autorzy/autor-271-0-0-0-0.php , w katalogu Cro przypomnicie sobie kilka widoczków, w większości z Cresu (np. z wyspą Losinij w tle).


Po prostu łezka kręci się w oku...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wyspa Cres 2006 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone