Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa Brač, wyspa Hvar i Gradac...Piąty raz w CRO :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 25.09.2008 16:37

Tekla napisał(a):Jedziemy do Supetaru, zbliża się wieczór...mijamy gaje oliwne..unosi sie duszny zapach sosen, cytrusów..Brac jest piękna...przepiękna..czuję, ze oprócz płw.Peljesac to drugie najpiękniejsze miejsce w Cro..przynajmniej dla mnie - Ines jakbym siebie słyszała (a raczej czytała) :lol:
Brac odwiedziłam w 2006 a Peljesac w 2004. Dziękuję za wspomnienia.


Tekla-Nie ma za co :D
Brac i płw.Peljesac są naprawdę piękne..miło, że odczuwamy podobnie.
Cieplutko Pozdrawiam
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 25.09.2008 22:12

Upał świetnie widać w pejzażach z Vidovej - powietrze drży !
Wąż kapitalny :!: Miał "zygzak" czy nie miał ? Bo jak miał - to nasza znajoma żmija ( choć ogromna ). Jak nie miał - trzeba poszukać, co to za okaz . Niezwykła przygoda.
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 25.09.2008 22:31

Oj gorąco to było..
Wąż zygzaka raczej nie miał..w rzeczywistości był dłuższy niż na zdjęciu i ...zajmował 3/4jednego pasa...
nie wiem co to mogło być 8O
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 26.09.2008 00:47

8 ,9 dzień (8-9.09.2008r.)


Dziś cały dzień poświęcamy na leżakowaniu na plaży, a raczej na moczeniu się w wodzie, bo upał niemiłosierny :(
Dziś też postanawiamy trochę powłóczyć się po Supetar, robimy ostatnie zakupy, kupujemy pamiątki...trochę smutno..bo trzeba będzie opuścić ta piękna wyspę..

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Trochę o Supetar:
Mający 3500 mieszkańców, Supetar jest największą osadą na wyspie Brač. Supetar jest usytuowany na północnej stronie wyspy Brač, w zatoce Św. Petra, od której otrzymał nazwę. Na cyplu przy zatoczce znajduje się mauzoleum rodziny Petrinović, obok jest cmentarz i kościołek
św. Nikoli. Obok niego znajdują się też dwa wczesnochrześcijańskie sarkofagi, a pod cmentarzem są resztki rzymskiej villae rusricae.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ani jednej chmurki..Postanawiamy zobaczyć powyższe zabytki ..które znajdują się przy plaży..
Droga prowadzi wśród sosen nad samym morzem, wszędzie tu skałki więc to idealne miejsce na opalanie dla ludzi, którzy nie lubią tłumów :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Miejsce ma bardzo specyficzny klimat...tak tu pusto, a przecież niedaleko jest centrum miasteczka..

Obrazek
Obrazek

Łazimy sobie wsód skałek..zapach sosen jest bardzo intensywny..


Supetar ma piękne plaże:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

cykady sobie sykają..aż zal, że pojutrze wyjeżdżamy..zastanawiam się czy zostać dłużej..jednak chcemy zobaczyć też Hvar...na Brac na pewno jeszcze wrócimy..muszę dać szansę wyspie Hvar, może mnie zauroczy...
Dzień spędzamy na opalaniu..

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 25.03.2009 16:07 przez ines, łącznie edytowano 2 razy
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 26.09.2008 08:39

Hmmm narobiłaś apetytu na Brac i Supetar .... a jakie apetyczne zdjecia potraw mniam :!: Juz jestem ciekaw realcji o Hwarze .... tym bardziej że tam mnie jeszcze nie widzieli a masz dar opisywania ...:D
Andrzej S
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 25.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej S » 26.09.2008 09:51

Super ta Brac i relacja rewelacja. Ja byłem w lipcu w Okrug Gornji - Ciovo ale Brac zdecydowanie ciekawsza będzie się trzeba wybrać w przyszłym roku ale po twojej relacji pewnie tłumy będą, czakam na Hvar
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 26.09.2008 13:27

10 dzień (10.09.2008r.)

Pobudka 6rano.
Ledwo zwlekamy się z łóżek, ale trzeba, o godz.9 mamy prom z Sumartin do Makarskiej..
Szybkie śniadanko na tarasie..jeszcze jest tak cicho..ten zapach..ten widok...eh..
Delektuję się ostatnimi chwilami w Supetar..żal wyjeżdżać, ale cóż trzeba zobaczyć i inne miejsca :)

Robię ostatnie foty apartamentu
Obrazek
Obrazek

Znosimy torby do auta i o godz.7.40 ruszamy do Sumartin..Mieliśmy zahaczyć jeszcze o Povlje, ale niestety nie uda się nam to już..
Mam choć pretekst, aby jeszcze wrócić na Brac :)
Droga zajmuje nam ok godziny.
Dojeżdżamy do Sumartin..miasteczko najmniej ciekawe ze wszystkich na Brac..

Obrazek
Obrazek

Na prom już czeka wiele aut, ale spokojnie mieścimy się.

Obrazek
Obrazek

Robimy fotki i prom odpływa..żegnamy się z piękna wyspą Brac...

Obrazek

Wyspa Brac według mnie-miejsce cudowne do wypoczynku...każdy znajdzie tu coś dla siebie..dobre drogi, bardzo czysto..ludzie mili, miasteczka sympatyczne z ładnymi staróweczkami i co ważne z fajnymi plażami...piękne krajobrazy..te zapachy...na pewno tu jeszcze wrócę..jestem wyspą zauroczona..
Mam duże nadzieje, że Hvar zrobi na mnie jeszcze większe wrażenie..w końcu ludzie piszą, że jest piękny...

Po 30miniutach dopływamy do Riwiery Makarskiej...Masyw Biokovo jak zwykle robi wrażenie..pięknie...no i znów jestem na mojej ukochanej Riwierze Makarskiej (no może teraz już mniej ukochanej :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

godz. 9.40 wyjeżdżamy z promu i kierujemy się na Drvenik..
Prom do Sucuraj na Hvar odpływa 10.30..mamy więc niecałą godzinę..daleko nie jest..ale chyba szybko jechać nie będziemy. Na lądzie policji od groma..prawie, że przy każdym miasteczku...czas jazdy bardzo się dłuży..zaczynamy mieć stracha, żeby się nie spóźnić na prom, następny za parę godzin...dojeżdżamy do Drvenika o 10.20 kolejka do promu długa..musimy jeszcze kupić bilety, tu też kolejka...w ostatniej chwili wjeżdzamy na prom..uradowani, że już płyniemy..

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teraz będziemy poznawać Hvar..szczerze jestem go bardzo ciekawa, ale i dużo od niego wymagam, bo Brac bardzo wysoko postawiła poprzeczkę...
Ostatnio edytowano 19.07.2009 23:32 przez ines, łącznie edytowano 2 razy
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 26.09.2008 13:34

Andrzej S napisał(a):Super ta Brac i relacja rewelacja. Ja byłem w lipcu w Okrug Gornji - Ciovo ale Brac zdecydowanie ciekawsza będzie się trzeba wybrać w przyszłym roku ale po twojej relacji pewnie tłumy będą, czakam na Hvar


Zapewniam, że Brac o wiele piękniejsza i ciekawsza od Ciovo...
Warto samemu się przekonać 8O :D
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 26.09.2008 13:38

armar napisał(a):Hmmm narobiłaś apetytu na Brac i Supetar .... a jakie apetyczne zdjecia potraw mniam :!: Juz jestem ciekaw realcji o Hwarze .... tym bardziej że tam mnie jeszcze nie widzieli a masz dar opisywania ...:D


Hvar tuż tuż..już do niego płyniemy :)
Broos
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 24.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Broos » 26.09.2008 14:04

ines napisał(a):
armar napisał(a):Hmmm narobiłaś apetytu na Brac i Supetar .... a jakie apetyczne zdjecia potraw mniam :!: Juz jestem ciekaw realcji o Hwarze .... tym bardziej że tam mnie jeszcze nie widzieli a masz dar opisywania ...:D


Hvar tuż tuż..już do niego płyniemy :)


Ja również jestem bardzo ciekaw Twoich wrażeń z Hvaru. W tym roku odwiedziłem tę wyspę i zrobiła na mnie kolosalne wrażenie (mimo, że trafiliśmy na naprawdę paskudną pogodę - gdy wracaliśmy do Sucuraja, lało jak z cebra).
Zarówno przejazd przez wyspę jak i przepiękne miasto Hvar z górującą nad nim twierdzą są warte odwiedzin. Według mnie to miasto nr dwa, po Dubrovniku; na pewno tam jeszcze wrócimy. Pozdrawiam.
RobZel
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobZel » 26.09.2008 14:44

"Powiem" tylko: .... aaaachchchch!

no i czekam wraz z całym już chyba forum :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.09.2008 14:49

Relacja według mnie jest super ale Ines...mogłaś darować sobie fotki tych potraw... :cry:
RobZel
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobZel » 26.09.2008 14:59

No fakt - ja to już ślinotoku dostałem i przełykam jedynie :lol: wspomnając te przesmaczne smaki.

Choc miło tez popatrzeć :wink:
Twiga
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 01.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twiga » 26.09.2008 16:48

Ines, wpisuję się by nieprzegapić Hvaru. Twoja relacja z Braci zachęca do odwiedzenia miejsca. I to bardzo! Kto wie,może w przyszłym roku? :D Teraz zbieram siły na relację z Baśki :D
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 27.09.2008 02:03

miło mi.. :)

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wyspa Brač, wyspa Hvar i Gradac...Piąty raz w CRO :) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone