Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wypad do Triestu?

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017
Wypad do Triestu?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 08.06.2019 22:53

Dużymi krokami zbliża się nasz kolejny wyjazd na kemping na Istrii i jak co roku , chcemy zwiedzać wszystko co ciekawe wkoło . Ale ile razy można odwiedzać Rovinji , Poreć , Novigrad czy Groznijan :wink: (pewnie wiele razy), ale w tym roku zdecydowaliśmy ...kierunek Triest i tu moje pytanie ...Czy warto? co warto zobaczyć ? Co warto wiedzieć ? o czym pamiętać jadąc do Triestu na jednio-dniowy wypad? Wszystkie rady i sugestie mile widziane :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.06.2019 23:39

Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 09.06.2019 07:46

Przeczytałem relację maslinki jak zwykle z zaciekawieniem (szkoda że już bez zdjęć). Chcę tam jechać z dziećmi ,więc o tak intensywnym zwiedzaniu nie ma mowy. Bardziej zależało mi na suchych informacjach , gdzie sensownie zostawić autko , żeby mieć blisko do zwiedzania , gdzie można sensownie zjeść itd
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.06.2019 09:15

Zostawić sensownie auto w Trieście polecam w garażu poziomowym vis a vis szpitala - Parking Saba (Parcheggio Ospedale Maggiore), Via Pietà 7. Duży, w centrum, aktualnie 1.8 EUR za godzinę (moje auto dwa razy waletowało tam po kilka dni bo parkowanie na ulicy mnie przerazało, pomimo iż jest tańsze to jeszcze znalezienie miejsca było kłopotliwe).

Co w Trieście zobaczyć... Port w południowo zachodniej części wybrzeża (w głównej marinie przy Piazza Venezia można podziwiać piękne jachty) - można podgladnąć, jak działa port; bezwarunkowo Piazza Unita d'Italia i Molo Audace, Piazza della Borsa ;) Stąd spacerkiem do Canale Grande, można chodzić śladami Jamesa Joycea, amfiteatr przy Via del Teatro Romano, zamek Saint Giusto i katedrę o tej samej nazwie. Poza miastem, tak jakieś 15 minut jazdy autem, jest jaskinia Gigante (Grotta Gigante), pałac Miramare (autem nie polecam, autobus lepszy) i Muzeum Morskie.

Jedzenie... Właściciel mieszkania polecał nam pizzerię Al Barattolo ale tu jest wiecznie pełno, przegryzki sami sobie znaleźliśmy obok naszego mieszkania - Il Pane Quotidiano. Pizza i ogólnie coś włoskiego to jeszcze pizzeria Cittavecchia, osteria Tempo Perso a lody to gdziekolwiek przy placu Borsa albo Zjednoczonych Włoch czyli tam, gdzie kolejka najdłuższa :mrgreen:
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 09.06.2019 10:03

Pääkäyttäjä napisał(a):Zostawić sensownie auto w Trieście polecam w garażu poziomowym vis a vis szpitala - Parking Saba (Parcheggio Ospedale Maggiore), Via Pietà 7. Duży, w centrum, aktualnie 1.8 EUR za godzinę (moje auto dwa razy waletowało tam po kilka dni bo parkowanie na ulicy mnie przerazało, pomimo iż jest tańsze to jeszcze znalezienie miejsca było kłopotliwe).

Co w Trieście zobaczyć... Port w południowo zachodniej części wybrzeża (w głównej marinie przy Piazza Venezia można podziwiać piękne jachty) - można podgladnąć, jak działa port; bezwarunkowo Piazza Unita d'Italia i Molo Audace, Piazza della Borsa ;) Stąd spacerkiem do Canale Grande, można chodzić śladami Jamesa Joycea, amfiteatr przy Via del Teatro Romano, zamek Saint Giusto i katedrę o tej samej nazwie. Poza miastem, tak jakieś 15 minut jazdy autem, jest jaskinia Gigante (Grotta Gigante), pałac Miramare (autem nie polecam, autobus lepszy) i Muzeum Morskie.

Jedzenie... Właściciel mieszkania polecał nam pizzerię Al Barattolo ale tu jest wiecznie pełno, przegryzki sami sobie znaleźliśmy obok naszego mieszkania - Il Pane Quotidiano. Pizza i ogólnie coś włoskiego to jeszcze pizzeria Cittavecchia, osteria Tempo Perso a lody to gdziekolwiek przy placu Borsa albo Zjednoczonych Włoch czyli tam, gdzie kolejka najdłuższa :mrgreen:


To forum jest bezcenne !!! Proszę o Triest w pigułce ...bach i mam !! Pääkäyttäjä Wielkie dzięki , gdyby było bliżej postawił bym browca z pianką na dwa palce :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.06.2019 10:15

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.06.2019 14:08

Rafi70 napisał(a):To forum jest bezcenne !!! Proszę o Triest w pigułce ...bach i mam !! Pääkäyttäjä Wielkie dzięki , gdyby było bliżej postawił bym browca z pianką na dwa palce :wink:


Zjedz duże lody za mnir i popij Spritzem :mrgreen: Jak mi się co przypomni to napiszę albo pytaj :papa:
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 10.06.2019 11:28

Rafał, możesz jeszcze obejrzeć odcinek Makłowicza z Triestu i okolic:

https://www.youtube.com/watch?v=kTLtkZPCu9Y

Opowiada on o kilku ciekawych miejscach.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 23.06.2019 11:05

Piran, Koper, Izola pewnie już widziałeś...podobnie punkt widokowy na port Triest przy zamku Socerb...

Powrót do Włochy - Italia

cron
Wypad do Triestu?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone