Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wynajecie mieszkania i zycie w Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sylwiadonbass
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 03.03.2009
Wynajecie mieszkania i zycie w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) sylwiadonbass » 03.03.2009 11:00

Witam Wszystkich,
Jestem tutaj Nowa i chcialabym sie od Was czegos dowiedziec, w kwietniu mamy wyjechac do Chorwacji a dokladnie do Croatia, Zagreb na pol roczny kontrakt. Prosze powiedzcie jak wyglada wynajecie mieszkania tam dla czteroosobowej rodziny i jakie sa stawki na miesiac.
Pytam bo gdzie bysmy nie pojechali np: Niemcy czy Norwegia robili nam straszne problemy bo mamy dwojke dzieci i wynajecie czego kolwiek graniczylo z cudem.
Bede wdzieczna za jakies wiadomosci , jak wyglada cenowo mniej wiecej zycie jak jest z opieka lekarska w razie choroby....
Z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam :)
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 03.03.2009 11:07

To firma Wam nie załatwia mieszkania? Podobnie jak zezwolenia na pobyt i pracę?
Opieka lekarska dla turysty wygląda inaczej niż dla rezydenta. Powinnaś mieć opłacaną służbę zdrowia, podobnie jak podatki - wynika to z kontraktu.
sylwiadonbass
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 03.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sylwiadonbass » 03.03.2009 11:46

Tak kontrakty niektóre maja ze płaci się za mieszkanie samemu, nasza agencja zajmuje sie pozwoleniami na pobyt i prace jak i podatkami , nas takie rzeczy nie interesują wszystko robią za coś się im wkoncu płaci ale mieszkanie w naszej kwestii zostaje . Tak jest na każdym kontrakcie chyba ze sobie zażyczymy inaczej ale zazwyczaj robimy to samo bo biorę mieszkanie jakie mi się podoba i nikt mi nie narzuca jakiegoś innego co nie zmienia kwestii ze jak biorę je sama to podwyższają stawkę na dzień automatycznie
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 03.03.2009 11:59

Cześć,
przyłkładowe ceny mieszkań do wynajęcia w Zagrzebiu możesz znaleźć na przykład TU (pierwsza lepsza "multijęzyczna" "agencja" w necie; na chybił - trafił).
Co do reszty - pobyt w HR 6 miesięcy to juz nie pobyt turystyczny (ten trwa do 3 miesięcy); zatem potrzebny jest meldunek tymczasowy (niezbędny też do pozowolenia na pracę)
Ubezpieczenie zdrowotne - zatrudnionemu pracodawca ma obowiązek je opłacać. Dla rodziny - osoba nieubezpieczona nie ma możliwości korzystania z ubezpieczenia pracującego i ubezpieczonego współmałożnka (nie dla obcokrajowców); nie wiem, jak z dziećmi;
Jest możliwość, ale nie mam pojęcia jak to działa, korzystać z ubezpieczenia w PL (w zależnosci od tego, jak wygląda Wasze ubezpieczenie w tym czasie w PL)

Ale myślę, podobnie jak Plumek, że pracodawca się tym zajmie (przynajmniej ma taki obowiązek, ale zawsze warto wypytać w szczegółach).
Przeczytaj też Ten temat, może się przyda (kilku forumowiczów na kontraktach - może uda się nazwiąć z nimi pontakt za pośrednictwem forum).
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 03.03.2009 15:53 przez Katarzyna Głydziak Bojić, łącznie edytowano 1 raz
sylwiadonbass
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 03.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sylwiadonbass » 03.03.2009 12:26

Dziękuje bardzo za informacje i rady wiemy teraz czego mamy przypilnować żeby agencja pozałatwiała nam wszystko jak należy, czyli ubezpieczenie trzeba wykupić na miejscu najlepiej.
Pozdrawiam serdecznie
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 03.03.2009 15:03

sylwiadonbass napisał(a):Dziękuje bardzo za informacje i rady wiemy teraz czego mamy przypilnować żeby agencja pozałatwiała nam wszystko jak należy, czyli ubezpieczenie trzeba wykupić na miejscu najlepiej.
Pozdrawiam serdecznie


Moja sytuacja zupełnie inna, więc trudno mi coś sensownego podpowiedzieć nt. ubezpieczenia zdrowotnego ("grzebię" w necie i niczego konkretnego się "niedogrzebałam"; poza tym Ty najlepiej sama znasz szczegóły Waszego pobytu w Hr). Kiedy uzyskasz już szczegółowe info od pracodawcy (być może jednak on zatroszczy się o to, by cała rodzina została objęta ubezpieczeniem zdrowotnym przynajmniej w podstawowym zakresie), będziesz wiedziała, na czym stoicie.
Może przyda się strona HZZOczyli hr publicznego zakładu ubezpieczeń zdrowotnych (można wysłać zapytanie).Jeśli będą jeszcze jakieś wątpliwośc,i w ostateczności można chyba zwrócić się z zapytaniem do Ambasady RP w Zagrzebiu.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.03.2009 15:38

sylwiadonbass napisał(a):Dziękuje bardzo za informacje i rady wiemy teraz czego mamy przypilnować żeby agencja pozałatwiała nam wszystko jak należy, czyli ubezpieczenie trzeba wykupić na miejscu najlepiej.
Pozdrawiam serdecznie


Sylwia, pozwól na małe pytanko - agencja jest polska czy ukraińska :?:
sylwiadonbass
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 03.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sylwiadonbass » 03.03.2009 17:08

Agencja jest Angielska bo to ze mieszkamy na Ukrainie to tylko dlatego ze tam tez byliśmy na kontrakcie spodobało się i zostaliśmy tam.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 03.03.2009 18:06

sylwiadonbass napisał(a):Agencja jest Angielska bo to ze mieszkamy na Ukrainie to tylko dlatego ze tam tez byliśmy na kontrakcie spodobało się i zostaliśmy tam.


To nie ma znaczenia. Znaczenie moż emieć obywatelstwo. Macie polskie, jak rozumiem?
sylwiadonbass
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 03.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sylwiadonbass » 03.03.2009 18:55

Tak oczywiście ze Polskie obywatelstwo
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 03.03.2009 19:30

sylwiadonbass napisał(a):Tak oczywiście ze Polskie obywatelstwo


Wcale nie takie oczywiste ;)

No to przynajmniej z wizami walczyć nie trzeba.
BLADE27
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 16.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) BLADE27 » 06.03.2009 15:36

Cześć,

Jeżeli chodzi o mieszkanie to najlepiej szukać w Oglasnikach,

W Splicie można je kupić od Chorwatów stojących na skrzyżowaniach.

Nie wiem jak sytuacja wygląda w Zagrebiu..

Najlepiej w ten sposób podłapać jedną Agencję, określić preferencje i czekać na telefon
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012
Mieszkanie lub dom do wynajęcia na stałe w Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 19.03.2013 23:43

Chcę wynająć dom lub mieszkanie w Chorwacji na stałe. Nie jakiś apartament czy willę lecz zwykłe mieszkanie/dom/piętro, takie 100 mkw w cenie 1500-2500 zł w miejscowości nadmorskiej, najlepiej na południu.

Znalazłem jakieś tam oferty tutaj, ale jest ich bardzo mało a w chorwackim Google prawie nie ma serwisów ogłoszeniowych. Jak już są to wszystkie dla turystów i jest to drogo, oferty z tego linka w przeliczeniu mieszczą się w budżecie.

Dobrze myślę, czy jestem w błędzie że za 2000 zł można wynająć coś na Chorwacji?

Pracę mam online, zero zobowiązań w Polsce więc czemu by nie zamieszkać z żoną i dziećmi w tym pięknym kraju :D
drwal
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 06.02.2011
Re: Mieszkanie lub dom do wynajęcia na stałe w Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) drwal » 20.03.2013 05:39

bylo juz kilka watkow na ten temat musisz poszukac , tak sie sklada ze ja tez przebywam w chorwacji dosyc dlugo w roku i mowie tobie ze za ta sume znajdziesz bez problemu ale z sytuacja prawna sie zapoznaj no chyba ze jestes obrzydliwie bogaty lub w lotto wygrales ,no ale wtedy bym cos do kupna szukal
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 20.03.2013 08:57

Tematy połączyłem.

Poczytaj (zapytaj) także ten temat w świetle wejścia HR do UE.

Pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Wynajecie mieszkania i zycie w Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone