Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd z własną łódką, pontonem... (przeniesione z FAQ).

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 15.06.2010 11:53

mottom napisał(a):
FUX napisał(a):Mądre te radyjka... 8)

Mądre ? w znaczeniu.............. ? :roll:

Zrób kurs, to się dowiesz.
Cos jakby połączenie komórki z CB w baaardzo dużym uproszczeniu...
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 15.06.2010 12:21

FUX napisał(a):Zrób kurs, to się dowiesz.

Wydawało mi się, że tego typu urządzenie nie może być ani mądre, ani głupie 8O (nawet sztuczną inteligencję trudno podciągnąć pod "mądrość") - dlatego się zapytałem :?
Coś mi się widzi, że taki kurs to chyba coś na zasadzie prania mózgu :oops: (zmienia się światopogląd) :wink:

A tak na poważnie - skoro już zacząłeś, to uchyl rąbka tajemnicy (coś więcej o tej "mądrości radyjek") :o
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 15.06.2010 13:19

mottom napisał(a):
FUX napisał(a):Zrób kurs, to się dowiesz.

Wydawało mi się, że tego typu urządzenie nie może być ani mądre, ani głupie 8O (nawet sztuczną inteligencję trudno podciągnąć pod "mądrość") - dlatego się zapytałem :?
Coś mi się widzi, że taki kurs to chyba coś na zasadzie prania mózgu :oops: (zmienia się światopogląd) :wink:

A tak na poważnie - skoro już zacząłeś, to uchyl rąbka tajemnicy (coś więcej o tej "mądrości radyjek") :o

Wyslij na gg maila, to Ci wyśle program kursu.
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 15.06.2010 13:30

FUX napisał(a):Wyslij na gg maila, to Ci wyśle program kursu.


mottom[małpa]epf.pl - daj co masz :wink:

Dzięki.
Pozdrawiam
Tomek
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 16.06.2010 16:50

MorskiPasie, skoro zrobiłeś taki ruch w FAQ - robimy porządki :) to może "odkleić" przyklejony temat Do Chorwacji z własną łódką. Przeczytaj zanim zadasz pytanie - niech sobie "popłynie w czasie" :roll: :oops: :D . Zamiast tamtego można "przykleić" obecny wątek w dziale Plaże i Adriatyk. Żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie ..., a ewentualnie posty z tamtego przenieść tutaj (może trochę za mocno kombinuję :( )
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 16.06.2010 17:17

mottom napisał(a):MorskiPasie, skoro zrobiłeś taki ruch w FAQ - robimy porządki :) to może "odkleić" przyklejony temat Do Chorwacji z własną łódką. Przeczytaj zanim zadasz pytanie - niech sobie "popłynie w czasie" :roll: :oops: :D . Zamiast tamtego można "przykleić" obecny wątek w dziale Plaże i Adriatyk. Żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie ..., a ewentualnie posty z tamtego przenieść tutaj (może trochę za mocno kombinuję :( )


Myślę, że przyklejanie tego wątku nie ma sensu, bo starzy i tak o nim wiedzą, a nowi niech lepiej trafią najpierw na wątek w FAQ. Stamtąd mają link do tego wątku.

Ten, który był do tej pory tu przyklejony już odkleiłem, ale nie wiem, czy połączenie go z tym wątkiem nie zrobi "sieczki", bo posty w łączonych wątkach układają się według dat, a tamten wątek jest starszy od tego i sporo postów wejdzie przed moim pierwszym postem w tym wątku.

Nie wiem, czy wystarczająco jasno to opisałem. Czasem łatwiej coś zrobić, niż o tym pisać :wink:
mirekkrk
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirekkrk » 17.06.2010 04:19

witajcie
co do winiety
ja kupowlem w biograd na more w kapitanacie i zaplaciel w 2009 r 420 kun czyli 60 euro
moja lodka to 4.3m i silnik 55km
nie bylo zadnrgo problemu
ubezpieczenie mialem polskie z warty chonoruja
Ostatnio edytowano 19.06.2010 12:07 przez mirekkrk, łącznie edytowano 1 raz
mirekkrk
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirekkrk » 17.06.2010 04:21

espesso
a gdzie teraz wodujesz bo na mogile lipa
moze jakis pomysl
podobno maja zurawia na dabiu ale czy sie da
rafiKRK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafiKRK » 17.06.2010 08:12

mirekkrk napisał(a):espesso
a gdzie teraz wodujesz bo na mogile lipa
moze jakis pomysl
podobno maja zurawia na dabiu ale czy sie da


Z tego co się dowiedziałem to niema żadnego problemu. Trzeba pójść pogadać z gościem od żurawia i wrzuci czy wyciągnie chętnie. Ma nawet pasy :wink:
Jacekxxx
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 10.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacekxxx » 10.07.2010 18:12

Witam, jestem tu pierwszy raz i nie wiem czy w "dobrym miejscu" zadaję pytanie (jeżeli nie to z góry przepraszam :)

Mam mały ponton jak na załączonym obrazku :
http://www.google.pl/imgres?imgurl=http ... s%3Disch:1

Używam go w Polsce do wędkowania na jeziorach.
Nie mam silnika (używam wioseł).
Jeżdżę od kilku lat do CRO i w tym roku też się wybieram.
Zastanawiam się czy nie kupić do niego jakiś silnik i nie wziąć go ze sobą.
Chciałbym używać go do "spacerowego" pływania wzdłuż lini brzegowej (max. 100m)

Mam prośbę do doświadczonych Żeglarzy o opinię czy jest to dobry pomysł ?
Zaznaczam że nie mam żadnego doświadczenia żeglarskiego. Nie prowadziłem nigdy motorowej łodzi/pontonu po morzu.
Prosiłbym również o dodatkowe informacje :
1. Czy takie coś musi być gdzieś zarejestrowane, zgłoszone ?
2. Czy muszę coś opłacać (winiety, OC)
3. Czy na jakieś granicy muszę to zgłaszać ?
Dla jasności : długość 2m, max moc silnika wg tabliczki producenta 3 KM

Pozdrawiam,
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.07.2010 09:47

Jacekxxx napisał(a):Witam,
1. Czy takie coś musi być gdzieś zarejestrowane, zgłoszone ?
2. Czy muszę coś opłacać (winiety, OC)
3. Czy na jakieś granicy muszę to zgłaszać ?
Dla jasności : długość 2m, max moc silnika wg tabliczki producenta 3 KM

Pozdrawiam,


TU masz praktucznie wszystko o pływaniu pontonem w Chorwacji.

Jeśli będziesz pływał sam to te 3 KM ...... i tak bardzo mało. Nieprzewidywalna Bora, prąd zatokowy, itp. .... będziesz musiał bardzo uważać!

Nie jest istotne, że będziesz płynął 50m, 100m czy 500m ......od brzegu. Prąd wody między stałym lądem, a wyspą, którą widzisz będzie wiele szybszy - mocniejszy od twojego silniczka, to samo z prądem nabierającym prędkości, który odbija się od cypla lądu, na którym stoisz, itp. .......... a wtedy lądujesz nagle na pełnym morzu.

Może nawet od prądu jest groźniejszy nagle zrywający (nieprzewidywalny) wiatr, tworzący wysokie fale nawet w bardzo pogodny słoneczny dzień. Poczytaj tematy związane z pływaniem, naprawdę wiele można się nauczyć.

Wyjazd na wakacje ma być przyjemnością nie katastrofą.

Życzę udanych wakacji z pontonem.

Pozdrawiam. :lol:

smoki3
bogdan63
Croentuzjasta
Posty: 332
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 11.07.2010 09:55

witam,
tak żeby nie tylko straszyć to dodam ze na takim zestawie 2m + 3KM można pływać np. w Zuljanie w zatoczce przy kempingu Vucine, i myślę ze jest to jedno z wielu miejsc, w których bez ryzyka popływasz ale z drugiej strony
cieśninka między korculą a Peljesacem, WYKLUCZONA !!!!
POZDRAWIAM
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.07.2010 10:25

bogdan63 napisał(a):witam,
tak żeby nie tylko straszyć
POZDRAWIAM


Absolutnie nie zamierzam nikogo straszyć, ale uważam, że lepiej wiedzieć niż nie! :lol:

Pozdrawiam.

Smoki3
Jacekxxx
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 10.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacekxxx » 11.07.2010 12:14

Dzięki SMOKI i BOGDAN za dobre rady. Na pewno skorzystam,
Pozdrawiam :lol:
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 27.01.2011 17:27

Od 2010 roku, opłata klimatyczna i winiety dla żeglarzy 8O

http://www.mint.hr/UserDocsImages/100614-Info_Nautic2010.pdf
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Wyjazd z własną łódką, pontonem... (przeniesione z FAQ). - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone