Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.06.2014 08:40

dymek napisał(a):drugim podst. językiem w Cro po Chorwackim jest język POLSKI.

Raczej Polakom się wydaje, że jak wtrącą co któreś słowo po rosyjsku to Chorwaci to rozumieją...
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 14.06.2014 10:31

Bocian napisał(a):
dymek napisał(a):drugim podst. językiem w Cro po Chorwackim jest język POLSKI.

Raczej Polakom się wydaje, że jak wtrącą co któreś słowo po rosyjsku to Chorwaci to rozumieją...



Raz spotkałam sprzedawcę w Cro, który mówił trochę po polsku, ale on miał żonę polkę. Dogaduje się w Cro po angielsku, jednak zdecydowanie z młodszymi Chorwatami. Starsi często trochę mówią po niemiecku, lub może znają kilka słówek. Czuje się słowiański klimat w chorwackim, ale jest zupełnie inny niż polski. Teraz załapałam parę chorwackich słówek, np lubenica znaczy arbuz, zupełnie inne słowa..Dogadać się po polsku z Chorwatami to karkołomny pomysł :)
maluszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1213
Dołączył(a): 07.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maluszek » 14.06.2014 10:58

Bocian napisał(a):
dymek napisał(a):drugim podst. językiem w Cro po Chorwackim jest język POLSKI.

Raczej Polakom się wydaje, że jak wtrącą co któreś słowo po rosyjsku to Chorwaci to rozumieją...

ja tam wtrącam polskie słowa.... :lol:
maluszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1213
Dołączył(a): 07.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maluszek » 14.06.2014 11:02

Fanka napisał(a):
Bocian napisał(a):
dymek napisał(a):drugim podst. językiem w Cro po Chorwackim jest język POLSKI.

Raczej Polakom się wydaje, że jak wtrącą co któreś słowo po rosyjsku to Chorwaci to rozumieją...



Raz spotkałam sprzedawcę w Cro, który mówił trochę po polsku, ale on miał żonę polkę. Dogaduje się w Cro po angielsku, jednak zdecydowanie z młodszymi Chorwatami. Starsi często trochę mówią po niemiecku, lub może znają kilka słówek. Czuje się słowiański klimat w chorwackim, ale jest zupełnie inny niż polski. Teraz załapałam parę chorwackich słówek, np lubenica znaczy arbuz, zupełnie inne słowa..Dogadać się po polsku z Chorwatami to karkołomny pomysł :)

Na pierwszej kwaterze, której byliśmy parę lat temu gospodyni trochę mówiła po polsku, a jej dzieci mówiły świetnie po polsku. A nauczyły się od turystów, bo większość turystów mieli z Polski, więc tak też można... :lol:
Justyna_S
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 14.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Justyna_S » 14.06.2014 18:04

Witam,
W tym roku planujemy jechać na Chorwację po raz 3 z rzędu.
Teraz chcemy już dojechać do Dubrownika i zwiedzić to miasto;
Mam pytanie czy znajdę coś sensownego tam na miejscu dla 6 osób czy lepiej zarezerwować coś wcześniej. Planujemy jechać na ok. 10 dni w sierpniu w pierwszej połowie miesiąca.
Chętnie poznamy namiary na dobrze wyposażony apartament dla 4 dorosłych osób + 2 dzieci w okolicy Dubrownika, w odległości do 100 km.
Apartament z klimatyzacją, 2 miejsca parkingowe, przynajmniej 2 sypialnie, pokój dzienny z aneksem kuchennym, łazienka, chętnie z niewielkim tarasem lub szerokim balkonem. Do 300m do plaży.
Czysto i schludnie.
Poproszę o jakieś ciekawe namiary. Mój adres adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
pretywomen
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 23.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pretywomen » 15.06.2014 22:15

Jak wynajmujecie bezpośrednio apartament to jaką walutą płacicie euro czy kuny?
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 15.06.2014 22:16

99 % w euro.
gakako
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 27.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gakako » 16.06.2014 08:07

zawsze euro płaciliśmy
housemaster
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 16.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) housemaster » 16.06.2014 08:12

Ciekawe jest to, że kantory na miejscu wymieniają złotówki i to po bardzo korzystnym kursie, więc warto zabrać parę groszy.
gakako
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 27.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gakako » 16.06.2014 08:46

ja akurat kuny biorę zawsze z bankomatu bez prowizji na miejscu... chyba wtedy jest najkorzystniejszy kurs
Wojtek__
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 16.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtek__ » 16.06.2014 11:45

yarek777 napisał(a):Witam! Chciałbym pierwszy raz pojechać na Chorwację. Druga połowa lipca. 2 osoby dorosłe + 2 dzieci (6 i 8 lat) + teściowa :D . Myślałem o północnej Dalmacji. Planuję jechać w ciemno, ale trochę się obawiam. Czy moglibyście mi polecić jakieś ciekawe miejsce (miejscowość), apartament? Gdzie jechać? adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Dziękuję za rady.



Witam wszystkich :)

mamy zamiar wyjechać w podobnym składzie tzn. bez teściowej ;)
a reszta podobnie tj.: 2 osoby dorosłe i dwoje dzieci 2 i 7 lat.
I też "w ciemno"
Do chorwacji wybieramy się 2gi raz, pierwszy był pod namiot 3 lata temu i jeszcze w składzie trzy osobowym do Rażanca z wcześniejszą rezerwacją.
Jednak jeszcze do dziś pamiętam dodatkową opłatę za rezerwację i to że potem na miejscu widziałem znacznie lepsze lokalizacje, a także i tańsze...
W zasadzie nie wybraliśmy jeszcze miejsca docelowego jednak po przeczytaniu kilku postów z tego forum skłaniamy się na miejscowość Brela przede wszystkim ze względu na plażę żwirowo/ piaszczystą.
Co myślicie o tym, żeby się tam wybrać w ciemno w okresie 01.08 - 15.08 ?
Jak oceniacie szanse na znalezienie przyzwoitego apartamentu w przedziale 40 - 50 ojro za taki skład?
a może jesteście w stanie na adres adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl podesłać jakieś namiary na apartamenty w tamtym rejonie.
A może jakiś inny rejon z plażą żwirkową, piszczystą lub mieszaną....
Pozdrawiamy i będziemy wdzięczni za wszelkie Wasze rady, porady, uwagi :)
aglig
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) aglig » 16.06.2014 12:06

Przeczytaj sobie relacje z tamtego roku( mniej więcej od stron 150 tego wątku), następnie odpowiedz sobie na pytanie czy jesteś wstanie męczyć swoje dzieciaki kilka godzin w poszukiwaniu apartamentu lub zapłacić nie 50 euro ale np.100
aglig
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) aglig » 16.06.2014 12:16

Nasajem napisał(a):W piątek 02.08 o 21:00 wyjechaliśmy... Droga ciężka, korki kosmiczne. Do Breli dotarliśmy w sobotę o 17.
Niestety nic nie udało się znaleźć, zjechaliśmy do Makarskiej, później udaliśmy się w kierunku Splitu, przy drodze zlitował się nad nami Pan i dał nam nocleg w ogromnym apartamencie - godzina 22.
Rano z pozytywnym nastawieniem ruszyliśmy dalej, Split, Sibenik, Vodice, Biograd NM i wszystkie wioski po drodze nasze - dalej bez skutku. Ok, jedziemy znowu na dół. O 21 byliśmy na skraju załamania, wylądowaliśmy na parkingu przy autostradzie, jak się okazuje nie jedyni. Masa ludzi nie potrafiła znaleźć noclegu. Po nocy w samochodzie szukamy dalej, dołącza do nas 6 znajomych, może w kupie będzie łatwiej. Niestety oni nocleg znajdują w 3h, my dalej szukamy. Nie stać nas na to, żeby zapłacić we dwójkę za apartament na 4-6 osób.
W poniedziałek w okolicach godziny 18 poddaliśmy się - wracamy do kraju, decyzja zapadła. Zrobiliśmy 800km po Chorwacji szukając noclegu. Jedyna oferta jaką odrzuciliśmy to pokój za 50eur na poddaszu, w którym było chyba z 50 stopni.
Chorwaci stwierdzili, że czegoś takiego jeszcze nie widzieli, my też nie. To był mój 4 raz w Chorwacji, kolejny w ciemno. Aktualnie jestem tak zdegustowana, że nawet nie chce mi się myśleć o wakacjach w tym kraju.
Nie mam odwagi powiedzieć komukolwiek, żeby jechał w ciemno nawet we wrześniu.

To tak dla rozwagi dla tych co chcą w szczycie wysokiego sezonu jechać z małymi dziećmi w ciemno.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 16.06.2014 12:21

Wojtek__ napisał(a):Do chorwacji
Chorwacji :roll:

Wojtek__ napisał(a):skłaniamy się na miejscowość Brela przede wszystkim ze względu na plażę żwirowo/ piaszczystą.
Piaszczystą? :?
Ładne, żwirowe oraz przepiękna Punta Rata z otoczaków to tak, ale piaszczyste?
Niewątpliwie Brela ma zalety wskazujące na pobyt tam z dziećmi, cień wzdłuż plaż, plac zabaw dla dzieci, ale jednocześnie ze względu na swoje specyficzne położenie skazujecie się na pokonywanie kilkudziesięciu metrów w pionie drogą z wózkiem lub z dzieckiem na rękach po schodach.

Mz od razu udajcie się dalej, do Baski Vody, Promajny lub Krvavicy. Jeśli tam nic nie znajdziecie, to pozostaje wam jeszcze Tucepi, Podgora, Igrane ... Ceny gwarantować nie można, ale jakieś lokum powinniście znaleźć.

Makarską bym sobie odpuścił.

Natomiast ze względu na dzieci i na to, żeby na miejscu być jak najwcześniej i mieć więcej czasu na poszukiwania, to może raczej powyżej Szybenika? Pakostane, Biograd na Moru, Vodice?
aglig napisał(a):Do Breli dotarliśmy w sobotę o 17.
:roll: Lokum to się szuka w godzinach pracy, a nie, jak Chorwaci już poszli do swoich domów.
vlado vrankowic
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 11.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) vlado vrankowic » 16.06.2014 12:47

Dzień dobry,
Poszukuję kwatery na 6 osób (4 dorosłe + 2 dzieci) w okresie 02.08-16.08 w miejscowości Ivan Dolac (wyspa Hvar). Piszę na wszystkie możliwe kontakty i lipa, wszędzie podobna odpowiedź :

Dear Mr
we are very sorry but in June, July and August we have no apartments available .
We wish You luck in further search.
Kind regards,
Matej Caric
Ivan Dolac,
21465, island Hvar
Croatia

Będę niezmiernie zobowiązany za pomoc, w ramach podziękowania przywiozę i dostarczę dowolny produkt z gamy (prosek, vino, rakija, ulje) :D

Jeżeli ktoś dysponuje wiedzą proszę pisać na adres adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Pozdrawiam
Tomek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 194
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone