Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciłam z Baska Voda !!!

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 02.08.2015 19:32

Senegal napisał(a):
karin74 napisał(a):My w tym roku wynajęliśmy łódkę z silnikiem, nie trzeba mieć uprawnień. Super sprawa, popłynęliśmy na Brać i pozwiedzaliśmy zatoczki. Cena nie mała - 500 kun na 8 godzin. Ale warto naprawdę. Jeżeli chodzi o te śpiewające molochy to cen nie wiem. W latach poprzednich zaliczyliśmy te molochy 3 razy, więc wystarczy. Na przeciwko restauracji z przepysznymi rybkami Mars ul. Blato jest targ warzywno - owocowy. Co do oliwy to nie wiem, bo kupuje oliwę tylko w sklepie. Kiedyś kupiłam 2 butelki podobno super oliwy na targu, niestety w domu po kilku dniach zrobiła się gorzka.


Ilu osobowa jest taka łódka?

Plynelismy w dwójkę, ale jest na maksymalnie 6 osób.
moody78
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) moody78 » 03.08.2015 23:21

Vodicka napisał(a):ceny rejsu statkiem z początku lipca : stateczek od własciciela Karlo Mali ( większy od wspomnianego , niestety zapomniałam nazwy - cumuje koło Bibe ( prostopadle )- 150 kun od dorosłej osoby , dziecko 11 lat 50 % , maluch 3 latka gratis. Rejs na wyspę Brać strat ok 8.30 , na wyspie dwugodzinny przystanek , w drodze powrotnej obiad ( świeżo wędzona makrela- pycha ! lub kurczak - ile się chce,b. dobra sałatka z kapusty , bagietka, wino ) . Wszystkiego, tak jak zapowiadał szef , ile żołądek pomieści, albo głowa zniesie ( wino ). Powrót ok 14 . 30. Wycieczka super!Kapitan zabawny , zaczepia rejsowiczów, uprzejmy. Na wyspie Brać warto kupić wyroby z białego kamienia , które są tańsze niż w Basce.


Pewnie chodziło o ten stateczek - on sie też nazywa Karlo Mali :) https://www.facebook.com/karlomalicom
RONINEK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 08.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) RONINEK » 03.08.2015 23:28

karin74 napisał(a):My w tym roku wynajęliśmy łódkę z silnikiem, nie trzeba mieć uprawnień. Super sprawa, popłynęliśmy na Brać i pozwiedzaliśmy zatoczki. Cena nie mała - 500 kun na 8 godzin. Ale warto naprawdę. Jeżeli chodzi o te śpiewające molochy to cen nie wiem. W latach poprzednich zaliczyliśmy te molochy 3 razy, więc wystarczy. Na przeciwko restauracji z przepysznymi rybkami Mars ul. Blato jest targ warzywno - owocowy. Co do oliwy to nie wiem, bo kupuje oliwę tylko w sklepie. Kiedyś kupiłam 2 butelki podobno super oliwy na targu, niestety w domu po kilku dniach zrobiła się gorzka.


Hejka.
Gdzie dokładnie wynajeliście tą łódkę ? Można prosić o namiary ? łódka z zadaszeniem, z kabiną, czy zwyczajna prosta łajba ? :)
Pozdrawiam.
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 04.08.2015 14:24

Na samym końcu portu, stoi pod wieczor bardzo miła dziewczyna. Wszystko dokladnie tlumaczy. To jest prosta łajba z materiałowym dachem. Ale w nie całą godzinke na wyspę Brać dopłyniesz
RONINEK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 08.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) RONINEK » 04.08.2015 18:02

karin74 napisał(a):Na samym końcu portu, stoi pod wieczor bardzo miła dziewczyna. Wszystko dokladnie tlumaczy. To jest prosta łajba z materiałowym dachem. Ale w nie całą godzinke na wyspę Brać dopłyniesz


Śliczne dzięki za odpowiedz.
Dawno wróciliście z BV ?? Jak z dostępnością kwater w ciemno ? Coraz więcej czytam, że jest ciężko i zaczynam trochę panikować, tym bardziej że jedziemy z psem. Planowany przyjazd do BV w czwartek 13,08 w godzinach rannych. 2+1 + pies. :D
irreversible
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 20.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) irreversible » 04.08.2015 19:32

RONINEK napisał(a):
karin74 napisał(a):Na samym końcu portu, stoi pod wieczor bardzo miła dziewczyna. Wszystko dokladnie tlumaczy. To jest prosta łajba z materiałowym dachem. Ale w nie całą godzinke na wyspę Brać dopłyniesz


Śliczne dzięki za odpowiedz.
Dawno wróciliście z BV ?? Jak z dostępnością kwater w ciemno ? Coraz więcej czytam, że jest ciężko i zaczynam trochę panikować, tym bardziej że jedziemy z psem. Planowany przyjazd do BV w czwartek 13,08 w godzinach rannych. 2+1 + pies. :D


Napisz do Pani Uli, może coś znajdzie dla Ciebie. Adres znajdziesz w postach wyzej. Ja bym rezerwowala wcześniej. W tamtym roku przyjechaliśmy wykonczeni i jeszcze szukaliśmy kwatery ponad 2 godziny (Makarska ).

Drodzy, orientujecie się czy w BV są jakieś skałki do skakania???
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 04.08.2015 20:59

:papa:
RONINEK napisał(a):
karin74 napisał(a):Na samym końcu portu, stoi pod wieczor bardzo miła dziewczyna. Wszystko dokladnie tlumaczy. To jest prosta łajba z materiałowym dachem. Ale w nie całą godzinke na wyspę Brać dopłyniesz


Śliczne dzięki za odpowiedz.
Dawno wróciliście z BV ?? Jak z dostępnością kwater w ciemno ? Coraz więcej czytam, że jest ciężko i zaczynam trochę panikować, tym bardziej że jedziemy z psem. Planowany przyjazd do BV w czwartek 13,08 w godzinach rannych. 2+1 + pies. :D

Wróciliśmy 13 lipca, więc ten termin to inna bajka. W terminie co byliśmy to mnóstwo osób stało z kartkami.
My mieliśmy zarezerwowany apartament. Ale rezerwowalismy 1,5 tygodnia przed wyjazdem, bo nagle zmieniliśmy termin wyjazdu z września na przełom czerwca i lipca. Wejdz na stronę http://www.baskavoda.hr i wyslij do wszystkich email z zapytaniem o termin. Nie patrz na ile osób apartament tylko...kopiuj , wklej i wyslij.
Jak ktoś odpisze to wtedy będziesz oglądał apartament. Ją tak zrobiłam. I udało mi się zarezerwować fajny apartament. Normalnie tam bym nie napisała, bo apartamenty 50 m, na min.cztery osoby, a my w dwójkę. Nic nie szkodzi spróbować, ewentualnie wieczór pójdzie na zabawę z emailami, a może coś się uda. Pozdrawiam
RONINEK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 08.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) RONINEK » 04.08.2015 21:24

Wymieniam e-maile z Panią Ulą " ulabrej@op.p"od kilku dni, niestety twierdzi że o kwatery ciężko, zwłaszcza z psiakiem.
Wszedłem kilka dni temu na stronę http://www.baskavoda.hr i wysłałem kilkanascie e-maili i był tylko jeden odzew, niestety kwatera dostępna od piątku, a my przyjeżdżamy do BV w czwartek rano.. :(
JEŚLI KTOŚ BY COKOLWIEK WIEDZIAŁ O KWATERZE W BV 2+1+PIES TO BĘDĘ BARDZO WDZIĘCZNY (BO CHYBA ZACZYNAM PANIKOWAĆ :D
Pytanie jeszcze do Karin74 (najlepszy rocznik :D ) : piszesz że na samym końcu portu stoi dziewczyna wieczorami, na którym końcu ? Bo są dwa :D Ten w stronę Breli czy ten w stronę Tucepi ? I czy ma jakąś tabliczkę/reklamę ?

Pozdrawiam. :P
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 04.08.2015 21:44

Na końcu portu w stronę Breli. Dziewczyna stoi przy przenośnym stoisku że zdjęciem i łódki i chyba była tam też cena.
Piszesz, że wysłałem kilkanaście emaili....ją wyslalam do wszystkich przeszło 100 ...i się udało.
A rocznik 74, chyba najfajnieszy ze wszystkich :-):-):-)
Senegal
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 25.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Senegal » 05.08.2015 01:19

karin74 napisał(a):Na końcu portu w stronę Breli. Dziewczyna stoi przy przenośnym stoisku że zdjęciem i łódki i chyba była tam też cena.


Dzięki za odpowiedzi w kwestii łódki, też zamierzałem coś takiego wynająć i popływać po okolicy. Piszesz, że cena jest za 8 godzin, a to już z paliwem czy trzeba zatankować? Na łódkach się kompletnie nie znam, jak możesz to napisz coś więcej, jak z paliwem, gdzie płynęliście itd.
RONINEK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 08.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) RONINEK » 05.08.2015 07:39

Wyslane zapyganie do wszystkich ze strony Baskavoda. W sumie kilkadziesiąt. :D
jarod
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarod » 05.08.2015 10:14

RONINEK napisał(a):Wyslane zapyganie do wszystkich ze strony Baskavoda. W sumie kilkadziesiąt. :D

Napisz proszę jaki był odzew i ewentualnie co wybrałeś.
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 05.08.2015 13:49

Senegal napisał(a):
karin74 napisał(a):Na końcu portu w stronę Breli. Dziewczyna stoi przy przenośnym stoisku że zdjęciem i łódki i chyba była tam też cena.


Dzięki za odpowiedzi w kwestii łódki, też zamierzałem coś takiego wynająć i popływać po okolicy. Piszesz, że cena jest za 8 godzin, a to już z paliwem czy trzeba zatankować? Na łódkach się kompletnie nie znam, jak możesz to napisz coś więcej, jak z paliwem, gdzie płynęliście itd.

Paliwo jest w cenie. Wystarcza na 5-6 godzin ciągłego pływania. Na łóżkach nie musisz się znać, dziewczyna wszystko wytłumaczy,nie ma żadnego strachu. Poplynelismy z portu prosto na Brać, a później w kierunku Povji, są tam piękne dzikie zatoczki. Na dwóch byliśmy sami....cudnie. Zacumowalismy też na chwilę w Povli. Można też popłynąć w stronę Breli, Pisaka, lub w drugą stronę w kierunku Promajny. Ale tam to już sporu ludzi.
Lodke wynajelismyśmy 2 razy, więc troszkę można pozwiedzac. Jak na 1 raz, to tylko płynąć na Brać.
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 05.08.2015 14:16

karin74 napisał(a):Na łóżkach nie musisz się znać, dziewczyna wszystko wytłumaczy,nie ma żadnego strachu.

Tylko tłumaczy czy może praktycznie też coś demonstruje? ;)
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 05.08.2015 15:26

Na lódce...nie musisz sie znac....
Tablet mi tak lubi zmienic....hihi chwilka zagapienia i z łódki łóżka wychodzą
:-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wróciłam z Baska Voda !!! - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone