Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wpływ sztormu na wynajęcie aparatmentu

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mati73
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 06.04.2015
Wpływ sztormu na wynajęcie aparatmentu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mati73 » 12.04.2015 19:11

Witam !

Chciałbym spytać czy spotkał się ktoś z podobna sytuacją do mojej.
Próbuje znaleźć apartament na "majówkę" w okolicy Gradaca. Wybór nasz padł na apartamenty Anci w miejscowości Podaca. Znaleźliśmy stronę apartamentów w miejscowości Podaca i na niej właśnie szczegółową informację o apartamentach Anci ( zdjęcia, opis i wszystko co niezbędne ). Ponieważ apartament spodobał się nam - postanowiliśmy go zarezerwować. Napisałem maila - uzyskałem dość szybką odpowiedź ( wraz z ceną za noc - 45 E ). Zdecydowaliśmy się na rezerwację. Poinformowałem osobę z którą korespondowałem o tym iż chcemy wynająć apartament. Dostałem zwrotnie dane do przelewu na depozyt ( 90 E ). Za 15 minut otrzymałem ponownego maila z informacją że w Chorwacji był ogromny sztorm i apartament jest zniszczony ( konkretnie wybite są szyby ). Pan który się ze mną kontaktuje ( jest to osoba która zajmuję się procesem wynajmu ) informuje mnie że przykro mu bardzo ale dopiera teraz poinformował go o "kataklizmie" właściciel apartamentów 8O
Dalej pan informuje mnie że ma inny apartament i negocjował już ze swoim ojcem ( który to jak wnioskuje jest w/w właścicielem ) i pomimo że cena za apartament u taty jest 70 E on zrobi mi 45 E.....
Sprawdziliśmy proponowany przez pana apartament i wyszło nam że jest to średnia miejscówka a cena normalna 50 E ( więc 70 E to raczej z kosmosu ) więc zrezygnowaliśmy.
I w podsumowaniu moi drodzy mam pytania:
1. Czy komuś udało się apartament Anci wynająć
2. Czy Anci istnieje ( strona istnieje - ale czy tylko ona....)
3. Czy spotkaliście się z taką akcją ?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 12.04.2015 19:33

Mati73
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 06.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mati73 » 12.04.2015 20:17

Użyłem wyszukiwarki ( sprawdziłem wyniki )
1. Anci istnieje
2. Na resztę pytań odpowiedzi nie znalazłem
Radoslau
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 01.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radoslau » 12.04.2015 20:34

hej, niedawno w Dalmacji faktycznie była bardzo ostra bura (wiatr z gór) i było dużo szkód, typu pourywane fasady w blokach,
drzewa wyrwane z korzeniami itp, więc możliwe, że co do zniszczeń gostek nie kłamie. Ale na maj to można mieć lepszą cenę.
Jeśli chcesz, napisz na priv, to Ci polecę kwatery w Slatine lub na Kaštelu Lukšiciu. W Gradacu o tej porze raczej czarna dziura
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 12.04.2015 20:53

Mati73 napisał(a):Użyłem wyszukiwarki ( sprawdziłem wyniki )
1. Anci istnieje
2. Na resztę pytań odpowiedzi nie znalazłem

No ale chyba zorientowałeś się, że literat tam mieszkał i możesz do niego skierować pytania, jeśli napisał:
literat napisał(a):Ja jeszcze nie wróciłem tylko siedzę na tarasie w Apartamencie Anci w Podace i upajam się pięknymi widokami na morze i półwysep Pleješac :) Pozdrawiam wszystkich Cromaniaków i jeżeli macie jakieś pytania to śmiało piszcie :)

To bardzo uczynny user.

Radoslau napisał(a):polecę kwatery w Slatine lub na Kaštelu Lukšiciu. W Gradacu o tej porze raczej czarna dziura

Dlaczego w Gradacu miałaby być czarna dziura, a w Kaštelach nie?
Dobrze wiesz, że Kaštele nie przebiją Makarskiej Riwiery pod względem, nazwijmy to, estetycznym... :roll: W sezonie na riwierze są tłumy, więc tam nie jeżdżę, ale poza nim - nie wahałabym się.

Ale cena rzeczywiście wysoka, zwłaszcza jak na Podacę. W tym terminie sugerowałabym rozejrzeć się za jakąś ciekawszą miejscowością tej riwiery i mocniej negocjować cenę.
Radoslau
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 01.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radoslau » 12.04.2015 21:48

Czarna dziura dlatego, że w maju tam po prostu wszystko zamknięte i żywej duszy nie będzie, jak w każdej małej miejscowości na Riwierze Makarskiej. Może nawet nie być żadnej knajpy czynnej. Kaštela to w miarę duże miasto i nawet poza sezonem są tu knajpy, otwarte sklepy, a blisko jest Split i Trogir. Jeśli ktoś woli czarną dziurę, to faktycznie Gradac lepszy
Mati73
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 06.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mati73 » 12.04.2015 21:50

Najdziwniejszej w tym całym sztormie to jego "wybiórcze" ataki - niszczy Anci a inne nie....
Mati73
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 06.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mati73 » 12.04.2015 22:04

Jeżeli Podaca to "czarna dziura" a była miejscem na "reset" z rodziną oraz bazą wypadowa na Dubrownik, Mostar i inne w Dalmacji Południowej to jaka jest alternatywa Podstrana czy Podgora ?
Radoslau
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 01.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radoslau » 12.04.2015 22:05

bo to był sztorm anty-Anci :D
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 12.04.2015 22:06

Radoslav, ciekawe, dokąd w maju udaje się półtora tysiąca stałych mieszkańców Gradaca?... :roll:
Co do knajp - pewnie w Podacy czy Briście są pozamykane, ale w samym Gradacu - wątpię.

Mateusz, nie snułabym spiskowej teorii. Sama byłam świadkiem, jak na śląskiej wsi po wielkiej burzy w jednym domu były powybijane szyby, a w drugim obok nie. Nie mniej jednak sądzę, że z ceną przegięli, chyba że tam są złote klamki i jacuzzi. :wink:
Radoslau
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 01.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radoslau » 12.04.2015 22:07

raczej Podgora
Radoslau
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 01.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radoslau » 12.04.2015 22:11

nie wiem, dokąd się udają, 1500 to pewnie jest zameldowanych, ale te miejscowości poza sezonem są martwe, jedna knajpa czynna, nic się nie dzieje, dlatego uważam, że na maj jest lepsza choćby trochę większa miejscowość
Mati73
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 06.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mati73 » 12.04.2015 23:13

A czy ktoś na przełomie kwietnia i maja był w Chorwacji - czy ciekawe do zobaczenia rzeczy nie są jeszcze zamknięte ?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 12.04.2015 23:33

Mati73 napisał(a):A czy ktoś na przełomie kwietnia i maja był w Chorwacji - czy ciekawe do zobaczenia rzeczy nie są jeszcze zamknięte ?

Mateusz, a tutaj w ogóle zaglądasz?
nasze-relacje-z-podrozy-f22.html
Bo te "ktosie" które były w Chorwacji w maju wiele relacji napisały, np.:
majowka-2013-peljesac-planowany-a-wyszla-brela-t40986.html?hilit=maj%C3%B3wka
majowka-w-tucepi-t44549.html?hilit=maj%C3%B3wka (kawałek)
majowka-2013-vodice-t41086.html?hilit=maj%C3%B3wka
majowka-istria-2013-i-raz-w-cro-t41052.html?hilit=maj%C3%B3wka
itd.
majowka-2014-w-chorwacji-t44668.html

Nie wiem co to są dla ciebie konkretnie "ciekawe do zobaczenia rzeczy", ale podejrzewam, że wiele z nich może mieć swoje strony internetowe z informacjami o otwarciu. Poza tym jest informacja turystyczna w każdym większym miasteczku - szukasz ich stron wpisując TZ i nazwę miejscowości w googlach. Możesz popytać też w interesujących Cię relacjach. Oczywiście możesz również czekać tutaj na odpowiedź... :roll:

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wpływ sztormu na wynajęcie aparatmentu
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone