Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wodospady Kravice

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
miru71
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 02.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) miru71 » 10.08.2008 14:52

Do: moscatel.

Pojechałem naokoło tylko dlatego, że była to wycieczka do Mostaru i w drodze powrotnej zajechaliśmy na wodospady. Do Mostaru chciałem jechać drogą "główną", a według mapy i Map-24 głowna droga (E 73) prowadzi przez przejście HR/BiH za miastem Metkovic i dalej obok Capljiny.
Pozdrawiam.
moscatel
Croentuzjasta
Posty: 231
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) moscatel » 10.08.2008 18:35

A to fakt, do Mostaru i ja jechałam drogą przez Metkovic, chcąc zahaczyć o Pocitelj, ale wracałam już tą żółtą i stąd wiedziałam, że nie ma potrzeby pchać się tak daleko jadąc do wodospadów.
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 10.08.2008 23:56

Dzięki takim wskazówkom na pewno trafimy,bo w tym roku już wodospadów nie odpuszczę :D
skee
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 10.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skee » 11.08.2008 10:31

Byliśmy na wodospadach dwa tygodnie temu i mostek (prymitywny bo prymitywny) ale był gwarantując przejście na drugą stronę suchą nogą. Po wycieczce do Mostaru i pielgrzymce do Medjugorie w prawdziwym upale (38 stopni), Kravica to było to!
Logistycznie powtórzę za kimś, nie zostawiajcie samochodu na górnym parkingu - zjeżdżajcie aż na sam dół, do samej 'kreski'. Zaoszczędzi wam to niepotrzebnego drałowania pod górę w drodze powrotnej. Aha, jeszcze jedno - niezapomnianych wrażeń dostarcza droga z Mostaru do Medjugorie, a zwłaszcza podjazd serpentynami (kiepska nawierzchnia, przerdzewiałe barierki, zero linii na asfalcie etc., za to widoki w dół na dolinę absolutnie niezwykłe)
Na koniec powtórzę: jadąc do Mostaru bądź Medjugorie NIE MOŻNA odpuścić Kravicy.
Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 03.11.2008 23:09 przez skee, łącznie edytowano 1 raz
yacek63
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 17.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) yacek63 » 19.08.2008 23:02

Myśmy tak właśnie uczynili. Z Makarskiej wyjechaliśmy rano o 8.00 70 km przez Vrgorac i byliśmy na wodospadach. Ja byłem tam juz drugi raz. w ubiegłym roku było mniej wody, teraz zalane piękne połacie piasku w rzece. Ogólnie warto jechać ale niestety wokół niesamowity syf. Tam chyba nikt nie sprząta. W ubiegłym roku były chociaż toi toi, w tym pustka. dzałały 2 restauracje po stronie parkingu i 2 bary przy samych wodospadach. Praktycznie z kładki wchodziło się prosto pod parasole. Jeżeli by to wszystko ocenić, to widoki i wrażenia w sskali 1-10 to daję 10, ale bałagan wokół to -10
Po 2 godzinnym pobycie nad wodospadami pojechaliśmy do Medjugorie i Mostaru. W Mostarze zaczepiali nas żebracy, ale to szcegół. Ponoć bez tego tam się nie obędzie. W drodze powrotnej Pocitelji, do jadrańskiej i do Makarskiej 2 godz z predkością żółwia. Jeden dzień wystarczy na taką wycieczkę spokojnie.
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 20.08.2008 11:25

ja tez własnie co powróciłem z urlopu . Nad wodospadami bylismy ok. 12.08. potwierdzam wczesniejsze spostrzezenia , kapiel po wycieczce do Mostaru wspaniała ( upał był do 40 stopni ) aczkolwiek było sporo ludzi . Warto autem zjechac na sam dół - pisze ze to parking grill baru ale wiele aut tam wjeżdzało, tylko przy wyjezdzie trzeba uważac . Tez jechałem tą droga co Skee , mocne wrażenia , podjazd pod górę robi wrażenie i na kierowcy i na pasażerach :P
yacek63
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 17.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) yacek63 » 20.08.2008 16:23

Ja byłem tam 8 sierpnia. Upał również pod 40 stopni i wilgostność duża. Raz trzeba to zobaczyć. Więcej razy mozna , ale jak zrobią tam porządek i zagospodarują trochę. No ale wtedy nie będzie już pewnie bezpłatnie :cry: :cry:
skee
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 10.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skee » 22.08.2008 15:37

Zgadzam się z yackiem63. Z jednej strony siermiężność Bośniaków to zaleta (nie trzeba płacić za parkingi i ogólnie powszechna 'wolna Amerykanka'), z drugiej jednak strony brak ucywilizowania pewnych miejsc może jednak doskwierać. Myślę, że to taka klasyczna sytuacja 'coś za coś'. I absolutnie nie odnosiłbym tego wyłącznie do Kravicy.
Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 23.08.2008 11:49 przez skee, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 22.08.2008 16:07

Jeśli chodzi o temperatury, to na słowo musimy uwierzyć Bośniakowi z Mostaru, że nad Neretwą 14 sierpnia mieliśmy 50 st 8) w cieniu. Jestem mu w stanie uwierzyć bo powietrze dosłownie parzyło ale może to był też efekt bijącego ciepła z nagrzanych kamieni podłogi w knajpce.
skee
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 10.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skee » 23.05.2009 09:17

Leszek Skupin napisał(a):Jeśli chodzi o temperatury, to na słowo musimy uwierzyć Bośniakowi z Mostaru, że nad Neretwą 14 sierpnia mieliśmy 50 st 8) w cieniu.

Jestem w stanie uwierzyć w te 50C w cieniu. Pamiętam, jakim wytchnieniem po wycieczce do Mostaru i Medjugorie był relaks na Kravicach.
greatdee
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 18.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) greatdee » 31.05.2009 23:42

No a ja znowu z pytaniem.
Chciałabym ze Splitu pojechać na wycieczkę do Mostaru, po drodze zahaczając o wodospady Kravica. Viamichelin poleca mi taką trasę:
http://www.tinyurl.pl?2GbR3lud
faktycznie warto tak jechać? Z tego co tu wyczytałam jadąc tą drogą mogłabym się zastosowac do opisu z pierwszego postu :D No chyba, że macie lepszy pomysł?
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 01.06.2009 07:04

Ja bym proponował trasę:
Split - Zadvarje - Imotski- Ljuboski - Kravica - Mostar :!:
peligrosa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) peligrosa » 20.08.2009 20:22

moscatel napisał(a):Zieloną kartę dostałam za darmo od ubezpieczyciela, w ramach ubezpieczenia w Polsce.

Z Makarskiej, trasą przez Ploce, Prolog, Ljubuski to jest jakieś 80-90 km.


Czy z Baskiej Vody jest jakaś krótsza trasa? Do Mostaru nie będę się już pchała, bo byłam tam w zeszłym rokiem. Celem są tylko wodospady Kravica.
Romo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romo » 21.08.2009 00:29

Ja tak tylko "poboczem" tematu. Jeżeli komuś będzie po drodze, to w trakcie wycieczki do wodospadów warto zajechać do miejsowości Vid. Jest tam niezła knajpa "DUDA I MATE" usytuowana na brzegu Neretwy. Niezłe żarełko w przystępnych cenach - porcje porządne, prostuje na jakiś czas :wink: . Polecam. Jest to po stronie chorwackiej, tamtędy można również dojechać do Krawicy, z Metkowić, z centrum miasta jest drogowskaz na Vid, granicę przekracza się błyskawicznie - nie to co w zakorkowanym Metkovic, a potem dojezdża się do Ljubuski i należy kierowac się na Studenici, Capljina, Mostar. pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.05.2010 19:56

Witam serdecznie wszystkich Cromaniaków! Do całości tematu a w szczególności dot. Mostaru i wodospadów w Kravicach. Ale od początku.
1. Mostar - moim zdaniem jedno w piękniejszych miejsc szczególnie okolice Starego Mostu. Najlepsze miejsce do parkowania to moim zdaniem opisywany już na forum parking (plac) przy kościele O.Franciszkanów. (Jedyną niedogością są żebrzące Cyganki z dziećmi, nie są zbytnio natarczywe ale trzeba uważać.)Trafić łatwo i później prosta droga do serca Mostaru. Najlepiej Mostar smakuje w nocy. Pięknie oświetlony most, uliczki KLIMAT. Niedaleko mostu po chorwackiej stronie świetna knajpa. Łatwo trafić bo w ogródku stoi stylowa fontanna.Trzy lata temu na wiadomość że jestem z Polski obsługa "zaaplikowała" mi darmową domacą rakije w ilościach zdecydowanie nie homeopatycznych. Mamy w Mostarze "polski" pensjonat bardzo blisko ww. kościoła Franków. Jest to pensjonat, którego właścicielką jest Polka i prowadzi go z mężem Bośniakiem i dwoma córkami. Dla zainteresowanych link http://www.salveregina.ba
2. Kravice - z roku na rok coraz łatwiej trafić. Jestem tam prawie co roku od ok. 4 lat i widzę znaczącą poprawę jeśli chodzi o infrastrukturę. Parking przed zjazdem na sam dół, dwie małe knajpki gdzie raczej można coś wypić niż zjeść ale ogólnie nie to jest najważniejsze. Same wodospady są warte wielu wyrzeczeń aby sobie nad nimi odpocząć. Ja osobiście nie polecam zjazdu na sam dół bo może być Zonk z miejscem do zaparkowania. Wiele zależy od pory roku i dnia.
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wodospady Kravice - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone