Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Włochy - przełęcz Stelvio

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Włochy - przełęcz Stelvio

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 13.01.2014 19:00

A za którą trasę na Stelvio sie płaci?

W ł o c h y

Z dniem 01.01.2013 zostanie wprowadzona opłata za przejazd drogą z Bormio do Gomagio przez przełęcz Stelvio. Kierowcy samochodów osobowych i motocykli będą zobowiązani wykupić winietkę „Green Pass” w cenie 10 EUR/tydzień. Rowery i samochody z napędem elektrycznym zostaną wyłączone z opłaty.
(OTA sie012)

http://www.pzmtravel.com.pl/pzminfo/akt ... a,269.html

i

http://motovoyager.net/2013/08/przelecz ... rzednikow/

Jedni piszą co wiedzą, inni wiedzą, co piszą.
Jechałem w lipcu i info o opłacie nie było.
Bramek także nie dostrzegłem.

A czytać ze zrozumieniem potrafię.
To Ty burzyłeś się o te parę kun.
:wink:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013
Re: Sv. Jure

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 13.01.2014 20:13

FUX napisał(a):A za którą trasę na Stelvio sie płaci?

W ł o c h y

Z dniem 01.01.2013 zostanie wprowadzona opłata za przejazd drogą z Bormio do Gomagio przez przełęcz Stelvio. Kierowcy samochodów osobowych i motocykli będą zobowiązani wykupić winietkę „Green Pass” w cenie 10 EUR/tydzień. Rowery i samochody z napędem elektrycznym zostaną wyłączone z opłaty.
(OTA sie012)

http://www.pzmtravel.com.pl/pzminfo/akt ... a,269.html

i

http://motovoyager.net/2013/08/przelecz ... rzednikow/

Jedni piszą co wiedzą, inni wiedzą, co piszą.
Jechałem w lipcu i info o opłacie nie było.
Bramek także nie dostrzegłem.

A czytać ze zrozumieniem potrafię.
To Ty burzyłeś się o te parę kun.
:wink:


W 2012 wjechałam za darmo, od 2013 miało być płatne - info.m.in. z pzm i naszego forum. A jezeli dalej jest za free to tym gorzej dla Chorwatów ,bo wjazdu na Sv Jure nie ma co porownywać z wjazdem na Stelvio - 1000 m rórnicy w wysokości i co najmniej 50 zakrętów
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Sv. Jure

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 13.01.2014 20:16

FUX napisał(a):. Rowery i samochody z napędem elektrycznym zostaną wyłączone z opłaty.
(OTA sie012)


I za to Fux Cię lubię :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Sv. Jure

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 13.01.2014 20:23

Na rowerach dziesiątki ludzi. W Livigno mekka rowerowa, kilka drużyn kolarskich, w tym polska, przygotowane ścieżki, drogi.
Ale na Stelvio katować się nie będę! :mrgreen:
rodaivuk
Re: Sv. Jure

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 13.01.2014 20:59

travel napisał(a):[,bo wjazdu na Sv Jure nie ma co porownywać z wjazdem na Stelvio - 1000 m rórnicy w wysokości i co najmniej 50 zakrętów

Jurek jest troche wyżej i sądzę, że zakrętów jest może nawet więcej :)
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013
Re: Sv. Jure

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 14.01.2014 11:20

rodaivuk napisał(a):
travel napisał(a):[,bo wjazdu na Sv Jure nie ma co porownywać z wjazdem na Stelvio - 1000 m rórnicy w wysokości i co najmniej 50 zakrętów

Jurek jest troche wyżej i sądzę, że zakrętów jest może nawet więcej :)


To zależy , którego Jurka masz na myśli :lol: . Ale jeżeli jest powyżej 2758m nad poziomem morza - to faktycznie jest wyżej :papa:
rodaivuk
Re: Sv. Jure

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 14.01.2014 11:23

travel napisał(a):
rodaivuk napisał(a):
travel napisał(a):[,bo wjazdu na Sv Jure nie ma co porownywać z wjazdem na Stelvio - 1000 m rórnicy w wysokości i co najmniej 50 zakrętów

Jurek jest troche wyżej i sądzę, że zakrętów jest może nawet więcej :)


To zależy , którego Jurka masz na myśli :lol: . Ale jeżeli jest powyżej 2758m nad poziomem morza - to faktycznie jest wyżej :papa:

Piszesz o 1000m przewyższenia. Sv Jura ma 1762 metry a podjeżdża się prawie z poziomu morza. Przewyższenie jest więc większe niż 1000m.
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013
Re: Sv. Jure

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 14.01.2014 11:46

rodaivuk napisał(a):
travel napisał(a):
rodaivuk napisał(a):
travel napisał(a):[,bo wjazdu na Sv Jure nie ma co porownywać z wjazdem na Stelvio - 1000 m rórnicy w wysokości i co najmniej 50 zakrętów

Jurek jest troche wyżej i sądzę, że zakrętów jest może nawet więcej :)


To zależy , którego Jurka masz na myśli :lol: . Ale jeżeli jest powyżej 2758m nad poziomem morza - to faktycznie jest wyżej :papa:

Piszesz o 1000m przewyższenia. Sv Jura ma 1762 metry a podjeżdża się prawie z poziomu morza. Przewyższenie jest więc większe niż 1000m.


No to pełen szacun . Zmusiłeś mnie do pomyszkowania w necie.
1762m - na sv.Jura jest faktycznie z poziomu morza, a od szlabanu :?: Chyba mniej.
To tak jak z przełęczą Stelvio - zależy skąd zaczynasz wjazd :
-jak z Wenecji -wys. 2758m ( albo więcej , bo Wenecja jest poniżej poziomu morza)
-jak z nad jez.Garda(60m npm) - 2698m ( stamtąd jechałam)
- jak z Bormio (1225m npm) - 1533 m (miejscowość położona najbliżej przełęczy).

I tak możemy sobie dyskutować bez końca o wyższości "świąt Wielkiej Nocy nad świętami Bożego Narodzenia" :lol:
Ale dla mnie osobiście - sv. Jure ma się tak do przełęczy Stelvio jak w Polsce Śnieżka do Rys.
Inna wysokość, inne otoczenie, inne widoki - to i to zachwyca
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Sv. Jure

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.01.2014 11:52

travel napisał(a):( albo więcej , bo Wenecja jest poniżej poziomu morza)

A to coś nowego.
Chyba jeszcze ponad poziom morza wystaje... :wink:

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wenec ... ry-rocznie
rodaivuk
Re: Sv. Jure

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 14.01.2014 12:03

travel napisał(a):No to pełen szacun . Zmusiłeś mnie do pomyszkowania w necie.
1762m - na sv.Jura jest faktycznie z poziomu morza, a od szlabanu :?: Chyba mniej.
To tak jak z przełęczą Stelvio - zależy skąd zaczynasz wjazd :
-jak z Wenecji -wys. 2758m ( albo więcej , bo Wenecja jest poniżej poziomu morza)
-jak z nad jez.Garda(60m npm) - 2698m ( stamtąd jechałam)
- jak z Bormio (1225m npm) - 1533 m (miejscowość położona najbliżej przełęczy).

I tak możemy sobie dyskutować bez końca o wyższości "świąt Wielkiej Nocy nad świętami Bożego Narodzenia" :lol:
Ale dla mnie osobiście - sv. Jure ma się tak do przełęczy Stelvio jak w Polsce Śnieżka do Rys.
Inna wysokość, inne otoczenie, inne widoki - to i to zachwyca

Pisałaś o 1000m , teraz już o prawie 2700...
Szlaban jest na wysokości ok 360m, przewyższenia jest więc ok 1400m. Ja nie dyskutuję o wyższości czegokolwiek bo na włoskiej przełęczy nie byłem, nie mam więc o czym mówić. Odnoszę się tylko do tego co piszesz...
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013
Re: Sv. Jure

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 14.01.2014 12:25

FUX napisał(a):
travel napisał(a):( albo więcej , bo Wenecja jest poniżej poziomu morza)

A to coś nowego.
Chyba jeszcze ponad poziom morza wystaje... :wink:

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wenec ... ry-rocznie


Jak coś tam jeszcze stoi ....to chyba wystaje :mrgreen:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013
Re: Sv. Jure

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 14.01.2014 13:15

rodaivuk napisał(a):
travel napisał(a):No to pełen szacun . Zmusiłeś mnie do pomyszkowania w necie.
1762m - na sv.Jura jest faktycznie z poziomu morza, a od szlabanu :?: Chyba mniej.
To tak jak z przełęczą Stelvio - zależy skąd zaczynasz wjazd :
-jak z Wenecji -wys. 2758m ( albo więcej , bo Wenecja jest poniżej poziomu morza)
-jak z nad jez.Garda(60m npm) - 2698m ( stamtąd jechałam)
- jak z Bormio (1225m npm) - 1533 m (miejscowość położona najbliżej przełęczy).

I tak możemy sobie dyskutować bez końca o wyższości "świąt Wielkiej Nocy nad świętami Bożego Narodzenia" :lol:
Ale dla mnie osobiście - sv. Jure ma się tak do przełęczy Stelvio jak w Polsce Śnieżka do Rys.
Inna wysokość, inne otoczenie, inne widoki - to i to zachwyca

Pisałaś o 1000m , teraz już o prawie 2700...
Szlaban jest na wysokości ok 360m, przewyższenia jest więc ok 1400m. Ja nie dyskutuję o wyższości czegokolwiek bo na włoskiej przełęczy nie byłem, nie mam więc o czym mówić. Odnoszę się tylko do tego co piszesz...


Na zachętę wysyłam kilka zdjęć ze Stelvio, niestety pogoda nam nie dopisała:
Załączniki:
P1030799.JPG
Ta wijąca się "ścieżka" na dole to zjazd z przełęczy
P1030819.JPG
Lodowiec
P1030805.JPG
P1030798.JPG
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Sv. Jure

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 14.01.2014 13:24

FUX napisał(a):Na rowerach dziesiątki ludzi. W Livigno mekka rowerowa, kilka drużyn kolarskich, w tym polska, przygotowane ścieżki, drogi.
Ale na Stelvio katować się nie będę! :mrgreen:

Stelvio jedno z moich marzeń :) mam nagranie z tego podjazdu :) Jeden kolarz profi, jeden dziennikarz jeżdżący pokonali tą trasę. Kapitalnie podzielony ekran na kilka okien, można zobaczyć to co oni widzą jadąc (duże) w innych małych oknach jest kąt bieżący nachylenia podjazdu, podgląd na trasę, kolejne zakręty, przełożenia na których jadą :) niesamowite :)
Ostatnio edytowano 14.01.2014 13:26 przez bluesman, łącznie edytowano 1 raz
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013
Re: Sv. Jure

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 14.01.2014 13:26

Ups :oops:
Zapomniałam ,że wątek jest o Sv Jure a nie o Stelvio.
Z góry przepraszam wszystkich oburzonych :oczko_usmiech:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Sv. Jure

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.01.2014 13:30

bluesman napisał(a):
FUX napisał(a):Na rowerach dziesiątki ludzi. W Livigno mekka rowerowa, kilka drużyn kolarskich, w tym polska, przygotowane ścieżki, drogi.
Ale na Stelvio katować się nie będę! :mrgreen:

Stelvio jedno z moich marzeń :) mam nagranie z tego podjazdu :) Jeden kolarz profi, jeden dziennikarz jeżdżący pokonali tą trasę. Kapitalnie podzielony ekran na kilka okien, można zobaczyć to co oni widzą jadąc (duże) w innych małych oknach jest kąt bieżący nachylenia podjazdu, podgląd na trasę, kolejne zakręty, przełożenia na których jadą :) niesamowite :)

Podaj link.

I może niech ktoś to Stelvio faktycznie wydzieli...
Następna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Włochy - przełęcz Stelvio
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone