Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Włochy 2014?

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Consigliere
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 05.06.2013
Włochy 2014?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Consigliere » 02.02.2014 03:29

Znalazłem loty do Bolonii, stamtąd rzut beretem do Rimini, gdzie byłem dawno temu ;)
Szukam stron z prywatnym zakwaterowaniem, pierwsze 3 strony google wyrzucają linki sponsorowane. Może ktoś z cromaniaków korzystał z czegoś podobnego i chętnie się podzieli :)
Szukam jakiejś dobrej wyszukiwarki do prywatnych apartamentów, planuje lądować w bolonii wiec interesuja mnie wschodnie wlochy :) moze ktos z was ma doswiadczenie i chetnie sie podzieli.

Milych wakacji 2014 w CRO! :-)))))))
Zbyszko666
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2871
Dołączył(a): 20.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszko666 » 03.02.2014 21:23

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.02.2014 23:02

Consigliere napisał(a):Znalazłem loty do Bolonii, stamtąd rzut beretem do Rimini, gdzie byłem dawno temu ;)
Szukam stron z prywatnym zakwaterowaniem, pierwsze 3 strony google wyrzucają linki sponsorowane. Może ktoś z cromaniaków korzystał z czegoś podobnego i chętnie się podzieli :)
Szukam jakiejś dobrej wyszukiwarki do prywatnych apartamentów, planuje lądować w bolonii wiec interesuja mnie wschodnie wlochy :) moze ktos z was ma doswiadczenie i chetnie sie podzieli.

Milych wakacji 2014 w CRO! :-)))))))



W Rimini i okolicach na moje oko poza kempingami 90% śpi w hotelach.
tam prawie nie ma apartmanów,
hotele, hotele, hotele, itd. :roll:

Ja w Cesenatico znalazłem jedną agencję oferującą apartmany, jakaś mała tabliczka tam była,
ale nie było ani jednego apartmanu w centrum miejscowości 8)
mariuszula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 477
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszula » 03.02.2014 23:07

No tak po głowie mi chodzi wypad w czerwcu do Włoch,no ale to nie to samo co Cro.
Faktycznie apartmanów nie widać
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.02.2014 23:20

Więcej apartmanów jest w Bibione, w regionie Wenecja, gdzie przyjeżdżają masowo Niemcy.
Bardzo wielu Niemców lubi gotować.

Ale w Rimini Niemcy są zdecydowane mniejszości i tam dominują gusta Włochów, a ci wybierają hotele.
Zresztą nie po to, żeby tam siedzieć w środku i się gapić w sufit :roll:
Hotel służy do spania i do jedzenia śniadania oraz kolacji.

Przypuszczam, że to się bierze stąd, że wyżywienie hotelowe jest zdecydowanie tańsze od żywienia się w restauracjach.
Włoskie restauracje, nie mylić z fast-foodami, są zdecydowanie droższe niż w Chorwacji, porównanie różnych cen:
http://www.numbeo.com/cost-of-living/co ... ity2=Split
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.02.2014 23:50

Włochy są zdecydowanie bardziej atrakcyjne od Chorwacji ale i niestety znacznie droższe...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.02.2014 00:09

Poziom cen jest sprawą obiektywną.

Poziom atrakcyjności jest sprawą subiektywną :roll:

Trudno porównywać, Włochy mają prawie 15 razy więcej mieszkańców :!: :roll: 8)

Włochy mają 49 obiektów na liście UNESCO, doliczmy 2 z Watykanu i 1 z San Marino, razem 52
Chorwacja ma 7 obiektów.

Bawiąc się w statystyka jeden obiekt UNESCO we Włoszech przypada na 1,15 miliona mieszkańców,
a w Chorwacji na 0,6 miliona.
Czyli Chorwacja wygrywa :D
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 04.02.2014 01:37

Moim zdaniem :
Morze, plaże - Chorwacja
Zabytki - Włochy
Ceny na dzień dzisiejszy - remis

Lednice napisał(a):Włochy mają 49 obiektów na liście UNESCO, doliczmy 2 z Watykanu i 1 z San Marino, razem 52
Chorwacja ma 7 obiektów.
Bawiąc się w statystyka jeden obiekt UNESCO we Włoszech przypada na 1,15 miliona mieszkańców,
a w Chorwacji na 0,6 miliona.
Czyli Chorwacja wygrywa :D


Bardziej miarodajne jest (wg.mnie oczywiście) liczba atrakcji Unesco na km/2 i tu Italia zwycięża bo 1 Unesco na niecałe 5800 km/2 a Cro 7900 km/2
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.02.2014 08:52

Kwestia gustu...trudno znaleźć w cro takie miejsce jak włoska Apulla a na mnie największe wrażenie w Chorwacji robią wyspy i wysepki...osobiście żałuję, że nie byłem jeszcze na Sardynii ale mam nadzieję, że i to się zmieni...

Powrót do Włochy - Italia



cron
Włochy 2014?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone