Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapomnieć

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Rozum i rozsadek...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.05.2009 21:42

Piuus napisał(a):No coz, porad mam jeszcze co niemiara ale czas juz najwyzszy konczyc, bo za chwile zona podlozy mi do podpisania pozew rozwodowy ;) Wpadne tu moze jutro...


Witaj.

Jak wpadniesz tu jutro, to postaraj się napisać następne porady z polskimi literami :wink:
Pamiętaj, że pisząc poprawnie pokazujesz klasę :lol:

Pozdrav

PS Na forum jest temat gdzie witamy się z innymi użytkownikami.
pam
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 26.05.2009
Re: Rozum i rozsadek...

Nieprzeczytany postnapisał(a) pam » 29.05.2009 21:56

Janusz Bajcer napisał(a):
Piuus napisał(a):No coz, porad mam jeszcze co niemiara ale czas juz najwyzszy konczyc, bo za chwile zona podlozy mi do podpisania pozew rozwodowy ;) Wpadne tu moze jutro...


Witaj.

Jak wpadniesz tu jutro, to postaraj się napisać następne porady z polskimi literami :wink:
Pamiętaj, że pisząc poprawnie pokazujesz klasę :lol:

Pozdrav

PS Na forum jest temat gdzie witamy się z innymi użytkownikami.


Kurcze, jaka tu dyscyplina 8O
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Rozum i rozsadek...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.05.2009 22:03

pam napisał(a):Kurcze, jaka tu dyscyplina 8O


Jest regulamin forum pkt.4 oraz akcja BYKOM STOP i ją w całej rozciągłości popieram :lol:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 29.05.2009 22:21

Janusz Bajcer, czy Ty nie mógłbyś się czasami pohamować... :roll:
To juz sie naprawdę robi nudne; gość trochę pobędzie, poczyta i sam zauważy...
Zawital doświadczony Cromaniak, to Go szanujmy.
Bądź zawsze tak konsekwentny.

Bez urazy.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.05.2009 22:36

FUX , szanuję jak najbardziej każdego i nie widzę nic nagannego w delikatnym przypomnieniu o zasadach polskiej pisowni.

Staram się przypominać o tym każdemu.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3886
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 29.05.2009 22:44

FUX napisał(a):Janusz Bajcer, czy Ty nie mógłbyś się czasami pohamować... :roll:
To juz sie naprawdę robi nudne; gość trochę pobędzie, poczyta i sam zauważy...
Zawital doświadczony Cromaniak, to Go szanujmy.
Bądź zawsze tak konsekwentny.

Bez urazy.

Masz całkowitą rację FUX, tym bardziej jeśli jednym się "odpuszcza", a innych krytykuje... :papa:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 29.05.2009 22:46

Dzieki Ci Kobieto za dobre slowo... :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.05.2009 22:55

majeczka napisał(a):Masz całkowitą rację FUX, tym bardziej jeśli jednym się "odpuszcza", a innych krytykuje... :papa:


Majeczko zwrócenie uwagi to nie krytyka.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3886
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 29.05.2009 23:24

Reasumując Janusz, nadmiar wiedzy w życiu jest prawdopodobnie równie szkodliwy jak jej brak, czyż nie?
:papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.05.2009 23:56

Reasumując - to co Piuus napisał bardzo mi się podobało, nie mniej jeśli byłoby napisane z polskimi literami jak relacje z podróży, podobałoby mi się jeszcze bardziej.

Mam nadzieję, że Piuus się nie obrazi za małą uwagę (nie krytykę) i podzieli się jeszcze z nami swoją wiedzą o Chorwacji.
Ostatnio edytowano 30.05.2009 00:08 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 30.05.2009 00:05

"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym".
http://www.tvp.pl/wiedza/jezyk-polski/p ... echu/wideo
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006
Re: Rozum i rozsadek...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 30.05.2009 11:03

Piuus napisał(a):[...] Nie musisz zabierac kremow o niebotycznych liczbach filtrow[...]


Z takimi radami byłabym mimo wszystko ostrożna; po pierwsze nie wierzę, by nasi rodacy mieli ochotę stosować się do zasad "rozsądnego plażowania" (czyli nie robić tego w ciagu dnia, ale rano lub późnym popołudniem), a po drugie trudno porównywać skórę "miejscowych" (ogorzałą i przywyczajoną do silnego słońca) ze skórą kogoś z północy Europy, kto słońce widuje 2 miesiące w roku (i to raczej znacznie słabsze)plus podczas wakcji...
Smarujmy się, bezapelacyjnie!!!
Piuus napisał(a):[...]Powyzej Sibenika w kierunku na Rijeke z pogoda bywa juz roznie a i widoki nie sa ciekawe...[...]


Z tym, że pogoda tam bywa nieco bardziej kapryśna, ewentualnie można się zgodzić, ale że widoki nieciekawe....?

Piuus napisał(a): [...]W czerwcu wypoczywa sie NAJLEPIEJ !! Pogoda jest idealna, dzien jest najdluzszy i co najwazniejsze - NIE MA TURYSTOW !! Wrzesien rowniez jest bardzo przyjemny, ale dzien jest juz krotki i wieczory bywaja chlodne (zwlaszcza na wyspach)...[...]

Na wyspach chłodniejsze wieczory we wrześniu? Hm...

Pozdrawiam
Piuus
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 29.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piuus » 04.06.2009 12:50

Janusz Bajcer napisał(a):Reasumując - to co Piuus napisał bardzo mi się podobało, nie mniej jeśli byłoby napisane z polskimi literami jak relacje z podróży, podobałoby mi się jeszcze bardziej.

Mam nadzieję, że Piuus się nie obrazi za małą uwagę (nie krytykę) i podzieli się jeszcze z nami swoją wiedzą o Chorwacji.


Oczywiscie, ze sie nie obrazam. Juz wyjasniam dlaczego nie uzywam polskich znakow. Otoz czesto spotykalem sie z informacja - zwlaszcza na poczcie - ze polskie znaki nie sa widoczne. Bylo to co prawda juz dosyc dawno temu, ale tak juz sie przyzwyczailem do pisania w sieci bez "naszych ogonkow" ze chyba przy tym juz pozostane ;)... Co do przywitania, rzeczywiscie - jako nowo przybyly - powinienem to uczynic. Witam wiec wszystkich serdecznie teraz, a jesli jest specjalne miejsce na forum dla tego rodzaju wpisu, to tez i tam to niezwlocznie uczynie ;)...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.06.2009 13:11

Wiem Piuus, że z przyzwyczajeniami ciężko walczyć :wink: i nie zmuszę Cię do pisania z ogonkami :D

Pamiętaj jednak, że na forum widać polskie znaki i długie teksty oraz relacje lepiej się czyta, jeśli są napisane z polską pisownią (tak jak książki, prasa itp.

Jest też taka akcja BYKOM STOP i ja ją popieram.

Cytat z linku powyżej:

"Pisząc poprawnie, pokazujesz swoją klasę. Drobna rzecz, a cieszy. Warto jest pokazać się z dobrej strony!"

Witaj na forum i pisz co wiesz o Chorwacji (i nie tylko) :D

Tu się witamy

Pozdrav.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.06.2009 13:19

Wychodząc na przeciw Twoim pragnieniom podsyłam linka
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=9747

Edit: Witam tu....
Ostatnio edytowano 04.06.2009 14:00 przez Vjetar, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapomnieć - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone