Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WiFi Calling

Największym miastem Turcji jest Stambuł - miasto o dużej wadze historycznej (niegdyś znany był pod innymi nazwami: Bizancjum i Konstantynopol). Ciekawostką jest, że w Stambule zmarł Adam Mickiewicz – wybitny polski poeta epoki romantyzmu. W jego niegdysiejszym domu mieści się dziś Muzeum Adama Mieckiewicza, gdzie znajduje się ekspozycja poświęcona pamięci artysty. Turcja jest jednym z niewielu państw na świecie, które są całkowicie samowystarczalne pod względem produkowanej żywności.
esem
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 06.07.2003
WiFi Calling

Nieprzeczytany postnapisał(a) esem » 25.05.2022 08:11

Czy ktoś tą technologię testował za granicą? Szczególnie interesuje mnie Turcja.
Czy faktycznie dzwoniąc do Polski po WiFi ma się połączenia za darmo? Za darmo bo taki mam abonament.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3150
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 25.05.2022 08:37

W Orange są płatne, choć tańsze niż połączenie tradycyjne :idea:

Telefoniczne połączenia przez Wi-Fi stają się coraz popularniejsze. To bardzo wygodne rozwiązanie szczególnie podczas zagranicznych wyjazdów i w miejscach z ograniczonym zasięgiem sieci komórkowej.

Co to Wi-Fi calling?
Wi-Fi calling jest usługą, która pozwala dzwonić i odbierać połączenia telefoniczne po zalogowaniu do dowolnej sieci Wi-Fi. Co ważne – jeśli chcesz korzystać z tej usługi, nie musisz instalować oddzielnych aplikacji, które zajmują miejsce na telefonie i mogą spowalniać jego pracę, tak jak niektóre komunikatory.

Aby zadzwonić przez Wi-Fi, wystarczy aktywować usługę na telefonie i wybrać numer z listy kontaktów. Osoba, do której dzwonisz, zobaczy Twój standardowy numer telefonu, a połączenie zostanie dopisane do historii.

Czy dzwonienie przez Wi-Fi jest w ogóle potrzebne? Zdecydowanie tak. To świetne rozwiązanie, które sprawdza się przede wszystkim w miejscach o słabym zasięgu sieci komórkowych, np. w centrum handlowym, górskich hotelach czy na lesistych terenach. Jest więc idealne m.in. dla turystów, którzy mogą korzystać z udostępnianych lokalnie sieci Wi-Fi, jak i stałych mieszkańców terenów, na których występują problemy z tradycyjnym połączeniem telefonicznym.

Wi-Fi calling doskonale sprawdza się też podczas zagranicznych podróży. Dzwoniąc przez Wi-Fi, możesz znacznie obniżyć rachunki za połączenia wykonywane z krajów, w których opłaty za takie usługi są wysokie. Z dowolnego miejsca na świecie możesz dzwonić do Polski bez narażania się na nieoczekiwanie wysokie koszty.

Jako klient Orange za połączenia przez Wi-Fi na terenie Polski zapłacisz tyle, ile za standardowe połączenia zgodnie z posiadanym planem taryfowym. Połączenia przychodzące są natomiast bezpłatne.

Po wyjeździe za granicę opłaty za połączenia są rozliczane zgodnie z cennikiem połączeń międzynarodowych realizowanych z Polski na numery zagraniczne. Czyli jeśli podczas pobytu w krajach, w których roaming jest wysoki (np. USA, Tunezja, Szwajcaria) zechcesz zadzwonić do rodziny w Polsce, za połączenie zapłacisz tyle, ile za telefon wykonany z Polski za granicę. To oznacza, że dzwonienie przez Wi-Fi to bardzo korzystne rozwiązanie, które pomoże Ci zaoszczędzić spore kwoty.
esem
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) esem » 25.05.2022 12:01

To jak to rozumieć:
Gdy korzysta się z niej poza granicami Polski oraz w przypadku rozmów międzynarodowych, trzeba brać pod uwagę odpłatność usług, zgodnie z cennikiem usługodawcy.

Przebywając za granicą, opłaty za połączenia przez WiFi Calling wyglądają w ten sposób, iż połączenia na numery z Polski są rozliczane jak połączenia krajowe. Natomiast połączenia międzynarodowe są obciążone kosztem, wynikającym z cennika połączeń międzynarodowych, dokonywanych z Polski na numer zagraniczny.

Jeśli jednak jesteś posiadaczem oferty z nielimitowanymi rozmowami, możesz cieszyć się darmowymi połączeniami, również przebywając za granicą.

Rozmowy odbieram (w Turcji) za darmo ale dzwoniąc z Turcji do Polski płacę wg cennika połączeń z Polski do Turcji? No chyba nie :?:
Ktoś to sprawdził empirycznie?
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 25.05.2022 16:07

Jak jesteś połączony z wifi to dzwoń przez messengera, Whatsup czy inny Signal a będzie prawdziwe free
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3150
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 25.05.2022 16:14

esem napisał(a):To jak to rozumieć:
Gdy korzysta się z niej poza granicami Polski oraz w przypadku rozmów międzynarodowych, trzeba brać pod uwagę odpłatność usług, zgodnie z cennikiem usługodawcy.

Przebywając za granicą, opłaty za połączenia przez WiFi Calling wyglądają w ten sposób, iż połączenia na numery z Polski są rozliczane jak połączenia krajowe. Natomiast połączenia międzynarodowe są obciążone kosztem, wynikającym z cennika połączeń międzynarodowych, dokonywanych z Polski na numer zagraniczny.

Jeśli jednak jesteś posiadaczem oferty z nielimitowanymi rozmowami, możesz cieszyć się darmowymi połączeniami, również przebywając za granicą.

Rozmowy odbieram (w Turcji) za darmo ale dzwoniąc z Turcji do Polski płacę wg cennika połączeń z Polski do Turcji? No chyba nie :?:
Ktoś to sprawdził empirycznie?


Ja z tej usługi nie korzystam. Powyższy zapis, który cytujesz rozumiem tak: jeżeli przebywasz za granicą i chcesz zadzwonić do Polski (na polski numer), to zapłacisz tak, jak za połączenie krajowe. Jeśli jednak chciałbyś w tym trybie wykonać połączenie międzynarodowe, to operator policzy opłatę jak za połączenie międzynarodowe wykonane z Polski.
esem
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) esem » 26.05.2022 05:58

Czyli to jest nieprawda:
Czyli jeśli podczas pobytu w krajach, w których roaming jest wysoki (np. USA, Tunezja, Szwajcaria) zechcesz zadzwonić do rodziny w Polsce, za połączenie zapłacisz tyle, ile za telefon wykonany z Polski za granicę.
:?:
Cały Orange i jak ich polubić :mrgreen:
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 27.05.2022 08:42

esem napisał(a):Czy ktoś tą technologię testował za granicą? Szczególnie interesuje mnie Turcja.
Czy faktycznie dzwoniąc do Polski po WiFi ma się połączenia za darmo? Za darmo bo taki mam abonament.


Chyba mylisz WiFiCalling z połączeniami internetowymi? WiFiCalling (VoWifi), podobnie jak VoLTE to tylko zmiana technologii, przez którą nawiązywane jest połączenie w ramach obowiązujących stawek w Twoim cenniku. Darmowe połączenie możesz uzyskać dzwoniąc przez któryś z komunikatorów - o ile oczywiście masz dostęp do darmowego internetu (np. hotelowe WiFi). Niesie to jednak ze sobą pewne ryzyko. Ja nigdy nie korzystam z hotelowych sieci.
Jeśli jednak jesteś skłonny zaryzykować to jakość takiego połączenia może być znacznie lepsza niż zwykłego połączenia.
Inna sprawa, że nie każdy telefon obsługuje VoWifi i VoLTE. Jest to zależne zarówno od modelu telefonu, jak i operatora.
esem
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) esem » 27.05.2022 09:06

Jeżeli mam abonament bez ograniczeń na połączenia telefoniczne w Polsce (i SMSy) to będąc np. w Turcji to ile płacę za połączenia z Polski i ile do Polski? Oczywiście karta SIM wyłączona.
Wydaje mi się, że 0,-PLN. Może mnie ktoś wyprowadzić z błędu?
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 27.05.2022 09:10

esem napisał(a):Jeżeli mam abonament bez ograniczeń na połączenia telefoniczne w Polsce (i SMSy) to będąc np. w Turcji to ile płacę za połączenia z Polski i ile do Polski? Oczywiście karta SIM wyłączona.
Wydaje mi się, że 0,-PLN. Może mnie ktoś wyprowadzić z błędu?

Nie rozumiem. Jak chcesz dzwonić z wyłączoną kartą SIM?
esem
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) esem » 27.05.2022 09:18

greenrs napisał(a):... Nie rozumiem. Jak chcesz dzwonić z wyłączoną kartą SIM?

Normalnie, rozmawiam po WiFi więc karty SIM do niczego nie potrzebuję (ale faktycznie nie da się wyłączyć :oops: ). Poza tym mając włączone WiFi Calling karta SIM jest nieaktywna.
Sprawdzone w Polsce. :!:
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 27.05.2022 09:27

esem napisał(a):Poza tym mając włączone WiFi Calling karta SIM jest nieaktywna.
Sprawdzone w Polsce. :!:

Nie wiem jak to sprawdziłeś ale to raczej niemożliwe. Wyjmij kartę fizycznie z telefonu i spróbuj zadzwonić przez WifiCalling. Gwarantuję Ci, że się nie uda. Chyba, że ciągle mylisz WifiCalling z inną usługą? Może masz zainstalowaną jakąś aplikację do połączeń VOIP?
esem
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) esem » 27.05.2022 09:30

Może jednak wróćmy do tematu kosztów (opłat). :hut:
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 27.05.2022 09:40

esem napisał(a):Może jednak wróćmy do tematu kosztów (opłat). :hut:

No to podsumowując :D

Za tradycyjne połączenie, jak i WifiCalling zapłacisz tyle samo. A ile, to zależy od operatora i Twojej taryfy.
TU masz kalkulator połączeń dla Orange.

Za połączenie przez Wifi za pomocą Whatsapp, Signal czy innego komunikatora nie zapłacisz nic. Warunkiem jest oczywiście darmowe Wifi i posiadanie takiej samej aplikacji przez odbiorcę połączenia.

Jest trzecia możliwość - aplikacje VOIP. Tu ceny są różne (darmowych już nie ma) ale zazwyczaj jest tanio. Zaletą jest możliwość nawiązywania połączeń ze wszystkimi numerami.

Mam nadzieję, że odpowiedź jest jasna i wyczerpująca :oczko_usmiech:
esem
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) esem » 27.05.2022 09:46

greenrs napisał(a):No to podsumowując :D
...
Za tradycyjne połączenie, jak i WifiCalling zapłacisz tyle samo. A ile, to zależy od operatora i Twojej taryfy.
...
Mam nadzieję, że odpowiedź jest jasna i wyczerpująca :oczko_usmiech:

Czyli "zero" w moim przypadku :?: Bo połączenia na terenie Polski mam za 0,-PLN
Jeśli jednak jesteś posiadaczem oferty z nielimitowanymi rozmowami, możesz cieszyć się darmowymi połączeniami, również przebywając za granicą.

Prawda czy fałsz :wink:
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 27.05.2022 09:50

esem napisał(a):
Jeśli jednak jesteś posiadaczem oferty z nielimitowanymi rozmowami, możesz cieszyć się darmowymi połączeniami, również przebywając za granicą.

Prawda czy fałsz :wink:

Nie wiem, nie jestem w Orange. Najlepiej sprawdź w szczegółowym cenniku dla swojej taryfy lub na infolinii (choć tu bym nie ufał do końca :wink: )
Następna strona

Powrót do Turcja - Türkiye

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone