Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WiFi Calling

Największym miastem Turcji jest Stambuł - miasto o dużej wadze historycznej (niegdyś znany był pod innymi nazwami: Bizancjum i Konstantynopol). Ciekawostką jest, że w Stambule zmarł Adam Mickiewicz – wybitny polski poeta epoki romantyzmu. W jego niegdysiejszym domu mieści się dziś Muzeum Adama Mieckiewicza, gdzie znajduje się ekspozycja poświęcona pamięci artysty. Turcja jest jednym z niewielu państw na świecie, które są całkowicie samowystarczalne pod względem produkowanej żywności.
esem
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) esem » 27.05.2022 10:51

Też nie jestem w Orange :D
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 27.05.2022 10:53

Zasugerowałem się tym wpisem:

esem napisał(a):Cały Orange i jak ich polubić :mrgreen:

:D
esem
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) esem » 27.05.2022 11:07

iPlus chat:
Ty
11:00
Za granicą WiFi Calling to tylko inna jakość? A opłaty takie jak za SIM?
11:01
Z Turcji do Polski bezpłatnie.
11:02
Z Polski do Turcji 1,85 zł za min.
Ty
11:03
Na pewno WiFi Calling przy moim abonamencie jest bezpłatny?
Jak odbieram w Turcji telefony po WiFi Calling to też gratis?
11:03
Tak.

Wierzyć czy nie? Oto jest pytanie :hut:
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 27.05.2022 11:14

esem napisał(a):iPlus chat:
Ty
11:00
Za granicą WiFi Calling to tylko inna jakość? A opłaty takie jak za SIM?
11:01
Z Turcji do Polski bezpłatnie.
11:02
Z Polski do Turcji 1,85 zł za min.
Ty
11:03
Na pewno WiFi Calling przy moim abonamencie jest bezpłatny?
Jak odbieram w Turcji telefony po WiFi Calling to też gratis?
11:03
Tak.

Wierzyć czy nie? Oto jest pytanie :hut:


Jak Twoj operator PL ma rozroznic, z jakies sieci IP/WiFi 'dzwonisz'?
Wlacz tryb samolotowy, wlacz WiFiCalling i Twoj operator 'widzi' Cie, jakbys byl np. w PL - polaczenia wychodzace wg taryfy, a przychodzace free. ;)
esem
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) esem » 27.05.2022 11:20

Czyli dla mnie ( :!: ) koszty z Polski i do Polski są dokładnie "zero". Natomiast dzwoniący z Polski do mnie płacą jak za połączenie z np. Turcją :cry:
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 27.05.2022 11:27

esem napisał(a):Czyli dla mnie ( :!: ) koszty z Polski i do Polski są dokładnie "zero". Natomiast dzwoniący z Polski do mnie płacą jak za połączenie z np. Turcją :cry:


Lopatologicznie: masz numer PL, jestas w TUR, masz aktywny WFCall - przede wszystkim dzwonisz wg swojej taryfy u operatora:
1. wybierasz +48xxx - dzwonisz do kogos w PL (nawet jak jest z Toba w TUR (jesli go stac, placi za polaczenie przychodzace, bo jest poza granicami PL, akurat tutaj druga strefa))
2. wybierasz np. +39xxx (ładna Włoszka na lezaku obok) - dzwonisz, jakbys byl w PL, czyli w taryfie UE (chyba, ze masz inna).
3. wybierasz +20xxx, bo zamawiasz taxi na wieczorne zwiedzanie Kairu - placisz wg taryfy, jakbys dzwonil z PL do Egiptu...

W TUR/EGT nie wlaczaj transmisji danych (chyba, ze musisz) - ja po 1,5 dnia mialem -2000 :(
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 27.05.2022 12:07

robertms napisał(a):Jak Twoj operator PL ma rozroznic, z jakies sieci IP/WiFi 'dzwonisz'?
Wlacz tryb samolotowy, wlacz WiFiCalling i Twoj operator 'widzi' Cie, jakbys byl np. w PL - polaczenia wychodzace wg taryfy, a przychodzace free. ;)

Sądzisz, że adres IP routera nie ma danych o lokalizacji? :lol:
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 27.05.2022 13:28

esem napisał(a):Jeżeli mam abonament bez ograniczeń na połączenia telefoniczne w Polsce (i SMSy) to będąc np. w Turcji to ile płacę za połączenia z Polski i ile do Polski? Oczywiście karta SIM wyłączona.
Wydaje mi się, że 0,-PLN. Może mnie ktoś wyprowadzić z błędu?


Dokładnie 0. Korzystałem z WiFi Calling wielokrotnie, nigdy nic nie płaciłem. Karty SIM oczywiście nie wyłączysz :).
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 27.05.2022 13:54

esem jak wrócisz to daj znać jak to faktycznie wyglądało :wink:
esem
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) esem » 27.05.2022 14:19

Oczywiście :roll:
Operator zna lokalizację po adresie IP i naliczy Ci koszty połączenia np. z USA. A ja zapłacę 0,- PLN za Twój telefon do mnie. Mój koszt telefonu do Ciebie z USA to 0,-PLN.
Tak to działa :hut:
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 27.05.2022 16:49

Zainwestuj w VPN :idea:
esem
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) esem » 27.05.2022 16:55

A po co?
esem
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) esem » 15.06.2022 07:54

Wróciłem z Turcji. WiFi Calling działa czyli do Polski SMSy i telefony za darmo. Nikt do mnie nie dzwonił więc nie wiem jakie poniósł z tego tytułu koszty. Przysyłano mi SMSy podpytam przy okazji czy ponieśli jakieś koszty.
Tryb samolotowy i WiFi za free.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 15.06.2022 09:08

greenrs napisał(a):
robertms napisał(a):Jak Twoj operator PL ma rozroznic, z jakies sieci IP/WiFi 'dzwonisz'?
Wlacz tryb samolotowy, wlacz WiFiCalling i Twoj operator 'widzi' Cie, jakbys byl np. w PL - polaczenia wychodzace wg taryfy, a przychodzace free. ;)

Sądzisz, że adres IP routera nie ma danych o lokalizacji? :lol:


Tutaj nie chodzi o rozroznianie puli adresowej, ta usluga ma inne zalozenia.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 15.06.2022 09:10

esem napisał(a):Wróciłem z Turcji. WiFi Calling działa czyli do Polski SMSy i telefony za darmo. Nikt do mnie nie dzwonił więc nie wiem jakie poniósł z tego tytułu koszty. Przysyłano mi SMSy podpytam przy okazji czy ponieśli jakieś koszty.
Tryb samolotowy i WiFi za free.


Jak pisalem, Twoj numer byl 'widoczny' dla innych, jakbys byl w PL. Jesli ktos by dzwonil, skad mialby wiedziec, ze jestes np. w TUR? To bylby Twoj problem/koszt, jesli mialbys normalnie zalogowany tel. w roamingu miedzynarodowym.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Turcja - Türkiye

cron
WiFi Calling - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone