Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wiedeńskie impresje

Około 1/4 ludności Austrii mieszka we Wiedniu – stolicy kraju. Jest to głównie spowodowane górzystym, alpejskim krajobrazem. Wodospad Krimml jest największym europejskim wodospadem (380 metrów wysokości). Największy szmaragd na świecie jest wystawiony w Wiedniu (2860 karatów).
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 08.12.2015 09:18

Lednice napisał(a):Jak ktoś ma blisko do czeskiej Karwiny, to jest tam dość wypasiony świąteczny jarmark:

Dzięki za info ;)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 08.12.2015 15:57

Przez przypadek odwiedziliśmy wrocławski tydzień temu.
No odczucia mieszane.
Mydło i powidło.
Głównie szynki z Litwy, jakieś polskie wędliny, serwetki, pełno wyszynku jak na Ceprostradzie w Zakopanem.
Żaden szał.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.12.2015 17:55

FUX napisał(a):Przez przypadek odwiedziliśmy wrocławski tydzień temu.
No odczucia mieszane.
Mydło i powidło.
Głównie szynki z Litwy, jakieś polskie wędliny, serwetki, pełno wyszynku jak na Ceprostradzie w Zakopanem.
Żaden szał.

Ciesz się, że nie trafiłeś na krakowski - z roku na rok jest coraz skromniejszy i niej ciekawy...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.12.2015 18:29

Raz byłem na krakowskim jarmarku i najbardziej mnie zdumiały kebaby, hamburgery i hotdogi sprzedawane jako potrawy świąteczne :D :wink:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 08.12.2015 18:33

A ja bywam na cieszyńskich i czesko cieszyńskich i innych imprezach w Havirzowie i zawsze jest fajnie ;)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.12.2015 18:40

Lednice napisał(a):Raz byłem na krakowskim jarmarku i najbardziej mnie zdumiały kebaby, hamburgery i hotdogi sprzedawane jako potrawy świąteczne :D :wink:

Budki z jedzeniem dalej są, ale jeśli dobrze pamiętam sprzed tygodnia to były: kiełbaski, kapusta, ziemniaczki pieczone i jakieś warzywa. Oczywiście i beczki z grzańcem galicyjskim.
Dodatkowo można skosztować pierogów i oscypków oraz pierników, orzechów w karmelu, owoców w czekoladzie. Jedzeniowo tyle...
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 08.12.2015 18:42

Nie pierwszy raz pamiętam jesteś w stolicy Austrii...pokazuj, pokazuj, ja tam będę oglądał i czytał :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.12.2015 20:45

Różne jarmarki odbywają się we Wiedniu przez cały rok. 8)

Ten był w czerwcu koło Kościoła Szkockiego:
Obrazek

Austriacy stosują dość ostrą selekcję sprzedawców i mogą przebić się tylko dobrzy producenci.
Takich w Austrii nie brakuje.
Przebija się tam nasz Bolesławiec, przebijają się licznie dobrzy wytwórcy z Węgier, są Włosi z weneckim szkłem i wyrobami rzemieślników z Dolomitów :D
Itp.
W Polsce tak selekcja jest raczej niemożliwa.
Raz że ludzie by narzekali na ceny.
To co dobre przeważnie nie jest tanie. 8)
Dwa, że niestety wielu ludziom brakuje wyczucia smaku i estetyki, narzekaliby, że nie ma plastiku :? :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.12.2015 15:19

Gdyby ktoś wybierał się do Wiednia w czasie Świąt lub w Nowy Rok,
to tu jest ściąga z godzinami otwarcia obiektów muzealnych:

https://www.wien.info/media/files/musee ... vester.pdf

Śniegu nie ma, więc wrzucam fotkę, jak wygląda biały Wiedeń :wink:
Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 20.12.2015 16:59

Lednice napisał(a):Tak prezentowała się w sobotni wieczór katedra

Całkiem ładnie.

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia strona

Powrót do Austria - Österreich


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wiedeńskie impresje - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone