Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wenezuela

Nazwę Ameryki zaproponował w 1507 roku niemiecki kartograf, pochodzący z Alzacji, Martin Waldseemüller. Przypisywał on odkrycie Nowego Świata, jak wówczas określano nowo odkryty ląd, Amerigo Vespucciemu i na jego cześć nadał mu miano America. Jednym z najstarszych globusów, na którym pojawiła się nazwa Ameryka, jest Globus Jagielloński z 1508 roku.
wrocławianka
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 24.05.2008
Wenezuela

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrocławianka » 03.01.2011 00:47

Byłam, widzialam :lol: i..........czuję niedosyt. Miałam wakacje życia i powiem Wam, że mogłabym tak na okrągło, zimą - Karaiby, a latem - Chorwacja i Hvar :D . Marzy mi sie, a marzenia są po to by je realizować :lol:
Film ściągnęłam , oddaje klimat

adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 03.01.2011 11:30

a nad - Salto del Angel

http://pl.wikipedia.org/wiki/Salto_del_Angel


(to jedno z moich marzeń)

byłaś? może jakieś fotki?



pozdrav.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 03.01.2011 13:26

Jak Wenezuela to od razu pytam- Roraima, tepuis, Salto Angel zaliczone?
Czy bardziej standardowo, czyli same wyspy karaibskie typu Margarita itp...?
wrocławianka
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 24.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrocławianka » 03.01.2011 20:57

Salto Angel-zaliczone. Park Narodowy Canaima-zaliczony, Park Narodowy Morrocoy - zaliczony, Margarita -zaliczona, Caracas tylko z okien samochodu. Za kilka dni minie rok od mojego tam pobytu i stąd wspomnienia. Zdjęć mnóstwo, rozglądam się jak je dołączyć :roll:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 03.01.2011 22:34

To jak się nie pogniewasz- bardzo Cię proszę o jakiś bliższy kontakt, ponieważ będę miał sporo pytań a materiał jaki pewnie zamieścisz, nie odda całości tematu....
(Chcę zorganizować małą wyprawę do Canaimy...). :) :wink:
Mój mail jest zdaje się w profilu.
wrocławianka
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 24.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrocławianka » 04.01.2011 00:14

http://wrocawianka.fotosik.pl/albumy/807666.html

Może się udało :oops: :lol: , uczę się , stawiam pierwsze kroki w tworzeniu tego typu albumów :roll: :lol: . Na naukę nigdy nie jest za późno :D
Dzisiaj tyle, jestem wykończona, jutro więcej zdjęć.
Fatamorgana, jeżeli tylko będę mogła w czymś pomóc to nie ma sprawy. :D
Tej wyprawy już Ci zazdroszczę :P :D
twister07
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3071
Dołączył(a): 24.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) twister07 » 04.01.2011 00:18

to ja poprosze o szczegółową relację bo po fotkach to tylko niedosyt pozostaje ;)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 04.01.2011 00:44

twister07 napisał(a):to ja poprosze o szczegółową relację bo po fotkach to tylko niedosyt pozostaje ;)


Do tej prośby się przyłączę i chętnie poczekam :)



Pozdrawiam
Piotr
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 04.01.2011 02:11

Niedosyt niedosytem, ale skoro już o fotach stamtąd mowa, to zapraszam do zerknięcia na stronę pewnego Słowaka znanego mi wirtualnie (przynajmniej na razie).
Ma on fantastyczne zdjęcia z wielu różnych miejsc świata, z Canaimy i Roraimy też.

http://photo.infrastellar.net/
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 04.01.2011 10:53

Ja też z prawdziwą przyjemnością przeczytałbym relację. :)
Zwłaszcza, że z "mojej" Wenezueli na pewno takowa nie powstanie. Te fotki nawet nie umywają się do tych, wskazanych przez Fatamorganę, z kolei tamte zostawiają olbrzymi niedosyt. Mnie zwłaszcza interesowałby trekking w Roraimie, a tam krajobrazów jak na lekarstwo. Chyba nie oddają przyjemności przebycia tej trasy...
Co do moich fotek - gdy je zamieszczałem, nie wiedziałem, że istnieje coś takiego, jak choćby podstawowa obróbka zdjęć. To po prostu oryginalna produkcja małpki Panasonica, bez żadnej ingerencji. Teraz zrobiłbym to inaczej. ;)

A więc - czekam na relację.

Pozdrawiam,
Wojtek
wrocławianka
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 24.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrocławianka » 04.01.2011 21:26

http://wrocawianka.fotosik.pl/albumy/807680.html
Dzisiaj udało mi się wkleić trochę zdjęć z wyprawy do Canaimy.
Franz, ja podobnie -pstrykałam w aparat na prawo i lewo, przy czym rownież zero obróbki. Ślubny bawił się kamerą i nagrał kilka fajnych scen. Niestety nie mam pojęcia jak je obrobić i Wam pokazać. Muszę się zeźlić i nauczyć.
Odnośnie relacji z podróży, to raczej kiepski ze mnie narrator i pewnie prędzej bym zanudziła niż zainteresowała :lol: . Jednak jak znajdę trochę czasu to postaram się coś niecoś skrobnąć.
Tutaj jest świetna, bardzo dowcipna relacja z wyprawy do Wenezueli http://www.gedzior.net/wenezuela_2003/relacja.htm
wrocławianka
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 24.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrocławianka » 04.01.2011 21:38

Wojtek, Słowak to profesjonalista, a my naturszczyki :lol: , w każdym razie nie przypuszczam byśmy byli mniej szczęśliwi niż on :wink:
Pozdrawiam
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 04.01.2011 21:51

Po przeczytaniu ich relacji mam bardzo mieszane uczucia...
Nie wiem z jakiego kręgu kulturowego pochodzą, ale zastosowany język pasuje bardziej do imprezy piwnej niż do takiej podróży. 8O :lol: :wink:

No nic, cieszy mnie każda przydatna informacja- im tego więcej, tym lepiej.
I tak wyciągnie się średnią. W Roraimie była też wyprawa naukowa PAN, jakieś 8 lat temu. Próbowali oni zdobyć jedną z "dziewiczych" (niezbadanych!) tepui.
Nie ukrywam, że i mnie właśnie to chodzi po głowie, ponieważ jednym z moich największych marzeń, jest dotrzeć tam, gdzie jeszcze nikt nie był, odkryć malutki kawałek niezbadanej ziemi.

Dziękuję za polinkowanie!

P.S. Słowak (Lukaś) nie jest fotografem profesjonalnym (nie żyje z tego), ale profesjonalnie podchodzi do fotografii.
Poza tym, używa systemu Sony...a powszechnie uważa się, że ci co używają SONY, to nie są prawdziwi zawodowcy. :lol: :lol: :lol: :wink:
Ostatnio edytowano 04.01.2011 21:54 przez Fatamorgana, łącznie edytowano 1 raz
wrocławianka
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 24.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrocławianka » 04.01.2011 21:54

Fatamorgana, mimo najszczerszych chęci nie mogę się z Tobą skontaktować, przyczyna - prywatnych wiadomości przez forum przesyłać nie można.
Pozdrawiam
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 04.01.2011 21:56

Dlatego pisałem o mailu, który jest (powinien być) w profilu użytkownika.
(u góry strony jest odnośnik).
Pozdr. :) :wink:
Następna strona

Powrót do Ameryka Południowa

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone