Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wędkowanie w Czarnogórze

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
czuczu777
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 28.07.2008
Wędkowanie w Czarnogórze

Nieprzeczytany postnapisał(a) czuczu777 » 28.07.2008 15:14

Witam wszystkich cromaniaków bardzo serdecznie!!

Wiem że o wędkowaniu w CR było troszkę ale moje pytanie dotyczy Czarnogóry. Ponieważ wybieram się tam w tym roku (chorwacja rok temu :) ) chciał bym się dowiedzieć jak właśnie tam jest z wędkowaniem z brzegu? Potrzebne jakieś zezwolenia, opłaty?

Ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie??

Za wszystkie wypowiedzi Bóg zapłać.

Pozdrawiam serdecznie
czuczu777
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 28.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) czuczu777 » 18.08.2008 11:29

Odświeżę pytanie.
może ktoś wrócił z czarnogóry i ma jakieś informacje na ten temat?
fiedler
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 27.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiedler » 18.08.2008 13:27

Witam.
Łowiłem rybki w Czarnogórze w 2005 i 2006 roku i nikt się nie czepiał. Zamieniłem nawet kilka słów z tubylcami którzy podchodzili ciekawi efektów i nic nie wspominali o pozwoleniach (polecali tylko dużo rozmarynu przy smażeniu;)). Krótko mówiąc - nie sądzę żeby obowiązywały jakiekolwiek opłaty w przypadku wędkowania z brzegu. Możliwe że taki papier będzie potrzebny w przypadku Jeziora Szkoderskiego ale też nie jestem na 100% pewien. :?
Najlepiej zapytać na miejscu.
Pozdrawiam.
czuczu777
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 28.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) czuczu777 » 19.08.2008 08:16

Witam.
Dzięki fiedler za odpowiedź, w końcu dostałem :)

Wysłałem też mejla do ludzi zajmujących się organizacją raftingu i zacytuję odpowiedzi. Może komuś się jeszcze przyda.

Milan Kosanovic:
Oficjalnie zezwolenie jest potrzebne ale napewno nikt sie nie bedzie czepial turystow. Jezeli chcecie powedkowac w Parku Narodowym (np. Jeziorze Szkoerskim) to zezwolenie jest konieczne - na miejscu sie dowiecie gdzie i jak sie kupuje.

Maria-Magdalen Kosanovic:
W Czarnogórze można wędkować w morzu na plaży bez zezwolenia.

A więc wiadomości z trzech źródeł rozwiały moje wątpliwości. Za wszystkie dziękuję i oczywiście zabieram sprzęt.

Pozdrawiam
Hellmutos
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hellmutos » 11.05.2017 07:23

Cześć.
Postanowiłem odświeżyć stary temat.
Zmieniło się coś? Chciałbym połowić z brzegu w Adriatyku. 9 lat minęło, być może wprowadzono jakieś opłaty lub inne wymogi?
Ro-bas
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 16.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ro-bas » 16.06.2017 09:03

Podczepię się pod temat, czy w kwestii wędkowania z brzegu, nadal można łowić bez zezwolenia.
Może wypowie się ktoś kto wędkował w zeszłym roku.
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 14.01.2018 16:35

Ja tez chciałbym spytać znawców tematu łowienia ale z kusza. Czy pod tym względem tez jest samowolka? :)

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone