Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

waluta

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rolka68
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 27.06.2006
KTOŚ pobierał euro uni-credito na Słowacji ?

Postnapisał(a) rolka68 » 20.06.2009 13:38

KTOŚ pobierał euro z bankomatu uni-credito na Słowacji ?
Ciekawe jaki jest przelicznik .
kajjo
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 23.06.2009

Postnapisał(a) kajjo » 23.06.2009 18:43

mawek napisał(a):Czy można wymienić Euro na kuny na granicy węgiersko - chorwackiej jadąc autostradą, czy trzeba zjeżdżać na stare przejście, które podobno od 01.06.09 do 31.08.09 jest otwarte dla samochodów osobowych.
Czy są tam jeszcze kantory?
Chcę wymienić troche ze względu na opłaty na bramkach.


Na nowym przejściu na autostradzie nie da się nic wymienić bo nie ma żadnego kantoru. Na dobrą sprawę to nie ma tam nic poza pomieszczeniami dla obsługujących przejście nawet stacji benzynowej. Przejeżdżałem tam dziś w nad ranem.
Haweł
Cromaniak
Posty: 1727
Dołączył(a): 01.07.2002

Postnapisał(a) Haweł » 23.06.2009 19:34

kajjo napisał(a):
mawek napisał(a):Czy można wymienić Euro na kuny na granicy węgiersko - chorwackiej jadąc autostradą, czy trzeba zjeżdżać na stare przejście, które podobno od 01.06.09 do 31.08.09 jest otwarte dla samochodów osobowych.
Czy są tam jeszcze kantory?
Chcę wymienić troche ze względu na opłaty na bramkach.


Na nowym przejściu na autostradzie nie da się nic wymienić bo nie ma żadnego kantoru. Na dobrą sprawę to nie ma tam nic poza pomieszczeniami dla obsługujących przejście nawet stacji benzynowej. Przejeżdżałem tam dziś w nad ranem.


a da sie zjechac z autostrady na stare przejcie,ktos pisal,ze mozna...
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Postnapisał(a) BOLETUS » 23.06.2009 21:05

Witam.
A czy kuny można kupić w polskich kantorach? Pytam bo jeszcze się tym nie interesowałem. Bedę wdzieczny za informację.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Postnapisał(a) Bocian » 23.06.2009 21:09

Spokojnie się da w większości. Kurs oczywiście zapewniający zarobek dla kantoru, no bo przecież dla kogo :) ale przy niewielkiej ilości ta strata to nic przy całych kosztach. Ja nadal obstawiam kartę Maestro i bankomaty na miejscu...
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Postnapisał(a) BOLETUS » 23.06.2009 21:15

Boćku ale wiesz, zjeżdźając z autostrady trzeba miec kuny bo nie wiem czy na każdym zjeżdzie mają bramki na których można kartą zaplacić
mariusz 69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 05.02.2009

Postnapisał(a) mariusz 69 » 23.06.2009 21:56

BOLETUS napisał(a):Witam.
A czy kuny można kupić w polskich kantorach? Pytam bo jeszcze się tym nie interesowałem. Bedę wdzieczny za informację.

Kupisz bez problemu, tylko kurs jest powalający !
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Postnapisał(a) Bocian » 23.06.2009 22:03

BOLETUS napisał(a):Boćku ale wiesz, zjeżdźając z autostrady trzeba miec kuny bo nie wiem czy na każdym zjeżdzie mają bramki na których można kartą zaplacić

Wydaje mi się , że na każdej bramce można zapłacić kartą, są ludzie którzy praktycznie tylko takich pieniędzy używają, plastikowych. Poza tym zawsze można zapłacić w ojro , tylko , że to wychodzi więcej. Co do karty to już gdzieś tu słyszałem, że są dużo mniejsze kolejki do tych bramek. Też kiedyś kupowałem ze 300 kun w Polsce ale potem to olałem i płaciłem kartą...
gordipi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 284
Dołączył(a): 16.05.2009

Postnapisał(a) gordipi » 23.06.2009 22:07

mariusz 69 napisał(a):
BOLETUS napisał(a):Witam.
A czy kuny można kupić w polskich kantorach? Pytam bo jeszcze się tym nie interesowałem. Bedę wdzieczny za informację.

Kupisz bez problemu, tylko kurs jest powalający !

Przy 25000 kun kurs jest powalający, ale przy 1000? :D
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Postnapisał(a) BOLETUS » 24.06.2009 07:31

No właśnie. przy małej ilości kun to wyjdzie kilkanaście złotych więcej. Co to jest jak się płaci ponad 2 tyś PLN za apartament.
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Postnapisał(a) pablo2222 » 24.06.2009 08:39

BOLETUS napisał(a):No właśnie. przy małej ilości kun to wyjdzie kilkanaście złotych więcej. Co to jest jak się płaci ponad 2 tyś PLN za apartament.

Na przejściu granicznym w Chorwacji są kantory, wymienisz złotówki na kuny. Nie ma z tym żadnego problemu. Kurs o wiele lepszy od tego w Polsce.
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Postnapisał(a) BOLETUS » 24.06.2009 08:57

Nawet na tym nowym autostradowym w Letenye?
sebol
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 01.06.2009

Postnapisał(a) sebol » 03.07.2009 14:12

W kwestii formalnej mając złotówki w Chorwacji można je wymienić na kuny w kantorze lub na poczcie ???
filus1974
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 01.03.2008

Postnapisał(a) filus1974 » 03.07.2009 14:22

sebol napisał(a):W kwestii formalnej mając złotówki w Chorwacji można je wymienić na kuny w kantorze lub na poczcie ???


Oczywiście, że można :) Sam wymieniałem w zeszłym roku i kurs był korzystniejszy , niż zakup kun w Polsce.....
sam_fischer
Croentuzjasta
Posty: 214
Dołączył(a): 17.06.2007

Postnapisał(a) sam_fischer » 03.07.2009 14:30

Euro bierzemy tylko aby zapłacic za apartament Pani Gospodyni naszej.
Po drodze wszystko kartą a na miejscu złotówki na kuny.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2026 Wszystkie prawa zastrzeżone