Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podgory ciąg dalszy - 2016 s. 16

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014
Re: Wakacyjne ABC- Podgora 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 25.02.2016 19:46

Zaczynamy zwiedzanie starego miasta :)
P8070875.JPG

Tutaj też jest dużo wąskich uliczek :)
P8070878.JPG

P8070886.JPG

P8070884.JPG

Zaczynamy poszukiwania domu Marco Polo, wszędzie są sklepiki, które przypominają o podróżniku, ale gdzie jest do cholery ten dom :?: :!: szukamy i szukamy, okazało się, że przed nim stoimy, informuje o tym mała tabliczka :|
P8070891.JPG

Marco zaprasza nas w swoje skromne progi :D (wejście darmowe)
P8070892.JPG
Można było wspiąć się wyżej (ale chyba już za opłatą)- po schodkach; ale my nie mieliśmy na to czasu :(

P8070893.JPG

P8070894.JPG

P8070896.JPG

Zwiedzanie miasteczka upłynęło nam na co 20-minutowych przystankach po zimne napoje, niestety woda w plecaku się zagotowała i nie można było jej pić, dobrze, że ceny za sok i colę w konobach były ok, więc co chwilę się schładzaliśmy :)
P8070899.JPG

A tutaj część restauracyjna :D :
P8070900.JPG

Robimy kilka zdjęć i szukamy miejsca do kąpieli :)
P8070903.JPG

Udało nam się je znaleźć po jakimś czasie, jednak był to fragment portu i niestety w wodzie pływały różne rzeczy, bardzo dużo igieł od sosen i wiele innych resztek roślin, poza tym plaża była jednym wielkim betonem, zresztą dno też było wybetonowane... No, ale nie ma co narzekać, udało nam się schłodzić, w kącie przebraliśmy się w bieliznę i wracaliśmy.
P8070910.JPG

Oczywiście po drodze wstąpiliśmy do Konzuma, kupiliśmy kolejne napoje, w tym lodowatą wodę.
Usiedliśmy w cieniu i oglądaliśmy przejeżdżające samochody i skutery...
P8070914.JPG


Wnioski z wyprawy na Korčulę i Fish Picnic z "Davidem":
- Korčula rzeczywiście jest małym Dubrovnikiem i właśnie z tego względu przypadła nam do gustu; nie było tak dużo ludzi, miasteczko jest bardziej klimatyczne,
- warto pokręcić się po wąskich uliczkach, często stoją w nich sprzedawcy z lokalnymi produktami czy pamiątkami,
- sklepy firmowe Marco Polo są na całej wyspie, ceny jednak dość wysokie,
- warto wybrać się na Fish Picnic, to przyjemny rejs statkiem i inny sposób spędzenia dnia,
- poza tym możecie spełniać swoje marzenia (tak, jak ja :)) i zrobić rozeznanie- a może to właśnie w to miejsce pojedziecie na kolejne wakacje? :)

* A w ostatnim wpisie: kilka rad dla przyszłych fanów Podgory i ogólnie Chorwacji, a także smutne pożegnanie... :papa: i może jakiś wniosek końcowy :D
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Wakacyjne ABC- Podgora 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 25.02.2016 19:59

Nareszcie się doczekałam :) Niektóre uliczki te same, co i u mnie :wink:
Loucipher
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 82
Dołączył(a): 22.03.2009
Re: Wakacyjne ABC- Podgora 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loucipher » 26.02.2016 13:31

To tak jak ja... Wszystkie wspomnienia do mnie wróciły :)
Zdjęcie wejścia na starówkę niemal takie, jak moje :) I te wąskie uliczki... i ta słynna "promenada restauracyjna" zaraz za armatami...
lawenda80
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 12.04.2014
Re: Wakacyjne ABC- Podgora 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lawenda80 » 26.02.2016 13:44

Relacja bardzo fajna i piękne zdjęcia
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014
Re: Wakacyjne ABC- Podgora 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 27.02.2016 14:34

Widzę tu wielu fanów Korčuli :papa:
Loucipher
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 82
Dołączył(a): 22.03.2009
Re: Wakacyjne ABC- Podgora 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loucipher » 29.02.2016 12:01

Bo Korčula piękną wyspą jest :)
A kto twierdzi inaczej, tego będę tak długo w kotle gotował, aż zmieni zdanie... :twisted:
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014
Re: Wakacyjne ABC- Podgora 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 03.03.2016 17:38

Nadszedł czas pożegnania z Podgorą...

W przeddzień wyjazdu zabraliśmy rano aparat na plażę, by porobić sobie zdjęcia. Teraz, kiedy na nie patrzę, widzę dwóch murzynów zachłyśniętych szczęściem :mrgreen: moje czoło jest tak spalone, że moglibyśmy smażyć na nim jajka 8)
Na plażę dociera rodzinka Bladaczek- pamiętacie moje pierwsze spostrzeżenie związane z wizytą na plaży? :)
A.: po nich widać, że dopiero zaczynają wakacje :)
P.: a po nas, że je kończymy :(
A.: pamiętasz, jak w pierwszy dzień zeszliśmy na plażę i czuliśmy wzrok plażowiczów na sobie?
P.: pamiętam, pewnie myśleli o tym samym, co my teraz...

Dzień na plaży upłynął mi pod parasolem, ponieważ od kilku dni na skórze pojawiały mi się dziwne, swędzące krostki. Wykluczyłam wszystko: uczulenie, alergię, może to od słońca? Skórę mam wrażliwą, wystawiać jej na słońce za bardzo nie mogę, ale chowałam się pod parasolem i smarowałam 50-tką, więc jak to od słońca? :roll: A. postanowił konkretnie się przypiec, rozumiecie- ten efekt wow po powrocie z wakacji :D

Tego dnia zrobiliśmy sobie ostatniego grilla. W Podgorze niestety nie ma targu rybnego, ani miejsca, w którym można by rybki zakupić. Ane powiedziała nam, że w Makarskiej można kupić ryby na rynku lub w sklepie rybnym. Podjechaliśmy pewnego razu do tegoż sklepu. Znajduje się kawałek przed Super Konzumem, obok myjni samochodowej. Adres z paragonu to:
Srdelica T.O.
21300 Makarska, Dubrovačka bb
Poniżej wrzucam Wam budynek, który jest mały i można go przeoczyć :)
mapa.jpg

Ceny ryb zależą od ich rozmiaru, oznaczenie wyglądało jakoś tak:
(z tego, co pamiętam- były też mniejsze ryby o wadze poniżej 300g)
- L - 300-400g
- LL - 400-600g
- LLL - 600-...g
Kupiliśmy duże dorady (LL) cena za kg to 83.90 oraz średnie lubiny (L) za 72.90. Rada na przyszły rok jest taka, żeby kupować rozmiar L, ponieważ LL ciężko nam było zjeść :D mam nadzieję, że jakoś to ogarnęliście :D ogólnie sklep był mały, ale dobrze wyposażony, były tam przeróżne stwory morskie :D

Po grillu spakowaliśmy się, odpoczęliśmy i poszliśmy kupić pamiątki. Część rzeczy kupiliśmy podczas zakupów w Konzumie, a były to:
P8111015.JPG

P8111021.JPG
Dla fana słodyczy

Na promenadzie kupiłam kilka lawendowych pierdółek (niestety kubek zbił mi się po 3 miesiącach.... :evil: )
P8111020.JPG

Zrobiliśmy też małe zaopatrzenie u sąsiada:
P8111017.JPG

P8111018.JPG


A. wymyślił, że na kolację jemy pizzę, a drugą bierzemy na wynos- rano nie ma apetytu, a potem zjadłby coś pożywnego bez zatrzymywania się na stacji. Ahipara zaliczona, więc wracamy i kładziemy się spać. Długo nie pospałam, bo o 3 obudził mnie A. z informacją, że on spać nie może, mam się ogarniać i wyjeżdżamy.
Było mi szkoda, bo nie pożegnaliśmy się z Ane :(

Aaa tak w ogóle podczas powrotu z Konzuma, wydawało mi się, że zobaczyłam samochód z naklejką Cro. Kiedy wracaliśmy, auto dalej stało, a naklejka oczywiście była :) o 4 rano zrobiłam fotkę i jechaliśmy dalej :)
P8101013.JPG
Niestety nie wiemy, kim jest ta osoba :(

P8101014.JPG


Droga minęła nam bez problemu, oczywiście kiedy dojechaliśmy do Polski zaczęły się komplikacje. Przez kraj przeszła nawałnica i droga, którą jechaliśmy była zablokowana przez leżące drzewo, nawigacja pokierowała nas przez jakieś wiejskie dróżki, które nie były lepsze- wszędzie leżały gałęzie, kupa liści, w rowach powyrywane drzewa :roll: modliliśmy się tylko o to, żeby dalej droga była przejezdna i żeby nawałnica nie wróciła..

Bezpiecznie dotarliśmy do domu :)

Po dwóch tygodniach wybrałam się też do dermatologa, gdyż krostki nie znikały. Okazało się, że to reakcja na słońce, lekarz kazał mi stosować filtr 100 (to taki jest? :P ) i najlepiej nie wychodzić na słońce. No nieee, już to widzę :mrgreen: przecież już teraz wszyscy znajomi dziwili się, dlaczego wróciłam tak mało opalona :lol: a jak na moje możliwości, to było dopiero coś :D

Obiecałam wnioski z wyjazdu:
* z Polski zabieramy więcej wody i soków niż tym razem,
* zabieramy też mniej piwa :oczko_usmiech: ,

* po raz kolejny potwierdziło się, że pizza w Chorwacji jest naprawdę pyszna,
* dobrze przyrządzone kalmary zrobiły furorę (tęsknimy za nimi),
* częściej będziemy robić grilla- rybka smakuje lepiej niż w restauracji, jest dużo tańsza; grillowanie ma oczywiście swój urok; Ane przynosiła nam warzywka z ogródka, dzięki którym smaki były jeszcze lepsze :D,
* zmrożony arbuz na plaży jest lepszy niż inne przekąski,
* ceny- jakie są każdy wie, ale spotkaliśmy raz Polaków, którzy przyjechali będąc przekonanymi, że wakacje w Chorwacji wyniosą ich taniej niż w Polsce, pytali się zdziwieni, skąd te ceny w sklepach,

* Fish Picnic jest dobrą inwestycją,
* Dubrovnik jest przereklamowany- na jego tle wybija się Korčula, która robi wrażenie,
* Sv. Jure to punkt, który trzeba zobaczyć, będąc w okolicach Makarskiej,
* Nugal to najpiękniejsza plaża, którą widzieliśmy,
* Podgora jest miejscem idealnym- nie tak duża jak Makarska, ale też nie totalne zadupie,

* burza w Cro to coś, co zapamiętamy do końca życia,
* Biokovo zapiera dech w piersiach,
* to nie tylko widoki, ale także ludzie tworzą niesamowity klimat Chorwacji,

* ostatnia praktyczna rada: zabierajmy tylko rzeczy bawełniane :D
:hearts: :hearts: :hearts: :hearts: :hearts: :hearts: :hearts: :hearts: :hearts: :hearts:
P8080964.JPG

Podgoro, widzimy się za 5 miesięcy :papa:
A Wam dziękuję za udział w relacji :D
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Wakacyjne ABC- Podgora 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 03.03.2016 17:51

Szkoda, że już koniec relacji. Świetnie się z Wami podróżowało :)
ryszard22
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2425
Dołączył(a): 06.04.2013
Re: Wakacyjne ABC- Podgora 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 03.03.2016 18:32

Piękna relacja, fajnie się z Wami zwiedzało :D
Dziękujemy :papa:
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9102
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: Wakacyjne ABC- Podgora 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 03.03.2016 18:58

No i masz babo placek. Kolejna relacja dobiegła do końca :(
Dobrze, że to już za parę miesięcy pierwsi Cromaniacy zaczną swoje wyjazdy, a po powrocie zaczną pisać pisać i pisać swoje relacje. :wink:
I mam nadzieję, że będzie co poczytać :papa:
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Wakacyjne ABC- Podgora 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 03.03.2016 22:37

Ja też dziękuję. W tym roku zamierzam wykorzystać trochę Twoich informacji z tego tematu :D
Udanych kolejnych wakacji :papa:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Wakacyjne ABC- Podgora 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 04.03.2016 01:28

Już koniec :?:
Ale zleciało :roll:
dzięki :papa:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: Wakacyjne ABC- Podgora 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 04.03.2016 09:51

Dzięki za super wycieczkę :D
Do zobaczenia w innej relacji :papa:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Wakacyjne ABC- Podgora 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.03.2016 19:37

Melduje się Dla fana słodyczy.

Jak oceniacie ten wyjazd?
Chyba dobrze skoro już za 5 m-cy kolejny. :D
Zakochani?
(w HR oczywiście)


Pzdr
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Wakacyjne ABC- Podgora 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 07.03.2016 11:01

Dzięki za relację :D No, to teraz czekamy na tę przyszłoroczną :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Podgory ciąg dalszy - 2016 s. 16 - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone