Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podgory ciąg dalszy - 2016 s. 16

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Wakacyjne ABC- Podgora 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.02.2016 21:55

figusek napisał(a):Pewnie, że się nie obraziłam, za kilka miesięcy skoczymy na plażę, którą wstawiłaś i poleniuchujemy :D byliśmy na niej na spacerze, ale nie podobał mi się ten beton, lecz drugiej strony woda i słońce są takie same, a jest zdecydowanie mniej ludzi 8)

Czyli znowu Podgora :D Ten sam app. czy coś nowego? Plaża jest fajna a więcej zdjęć plaży znajdziesz w mojej już starej relacji. My tą plażę (a raczej Pan M.) upatrzyliśmy jeszcze w domu chodząc sobie ludzikiem google :D
Gondziczka
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 02.01.2014
Re: Wakacyjne ABC- Podgora 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gondziczka » 16.02.2016 23:49

Piter_M napisał(a):
figusek napisał(a):
Piter_M napisał(a):Widzę, że moja naklejka jechała na te wakacje ... i zajechała dalej niż ja kiedykolwiek ... no to jestem 8)

Wszystko przed Tobą :D naklejka wzbudzała niemałe zainteresowanie :)


Widzę, że naklejka się przydała bo zostaliście ustrzeleni :D

Witam serdecznie
Widoki i relacja zachęcająca.
Nie byłam w tym rejonie Chorwacji,ale aż kusi.Może masz namiary na ciekawe,nie przesadzone cenowo apartamenty.Bede wdzięczna>
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014
Re: Wakacyjne ABC- Podgora 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 17.02.2016 10:04

r00x napisał(a):Witam sąsiadów :).
Fajna relacja.

Pozdrawiam.

O proszę, ktoś z naszego miasteczka się znalazł :papa: witamy witamy :)
agaluszka33 napisał(a):
piekara114 napisał(a):
agaluszka33 napisał(a):szczególnie fajna gdy za oknem śnieg i mróz,a relacja jest z zeszłorocznego urlopu ... :hut: :papa:

To gdzie jesteście, skoro mróz i śnieg za oknem 8O 8O :?: U mnie może nie słonecznie, ale zdecydowanie powyżej zera.


aaa,takie cuda to tylko w Niemczech :( :(

Przesyłam Wam trochę słoneczka, dziś w Łodzi mam za oknem prawdziwą wiosnę, lekko mrozi, ale jest pięknie :)
piekara114 napisał(a):Czyli znowu Podgora :D Ten sam app. czy coś nowego? Plaża jest fajna a więcej zdjęć plaży znajdziesz w mojej już starej relacji. My tą plażę (a raczej Pan M.) upatrzyliśmy jeszcze w domu chodząc sobie ludzikiem google :D

Już po kilku dniach spędzonych w Podgorze zdecydowaliśmy się wrócić do niej podczas kolejnych wakacji :) mamy jeszcze trochę do zobaczenia w tamtych okolicach, w przyszłym roku uderzymy pewnie w inne miejsce, może wyspa :) apartament ten sam, pod koniec pobytu ustaliliśmy wszystko z właścicielami, a we wrześniu przesłaliśmy zaliczkę :D zaraz kliknę w Waszą relację :) :papa:
Gondziczka napisał(a):Witam serdecznie
Widoki i relacja zachęcająca.
Nie byłam w tym rejonie Chorwacji,ale aż kusi.Może masz namiary na ciekawe,nie przesadzone cenowo apartamenty.Bede wdzięczna>

Pisałam o apartamentach, w których byliśmy kilka stron wcześniej :) nie wiem, co oznacza dla Ciebie stwierdzenie "nie przesadzone cenowo"? :) Jeśli pojedziecie w sezonie, to musicie liczyć się z wydatkiem większym niżeli poza sezonem :) wszystko zależy od tego, kiedy jedziecie, w ile osób, jakiego standardu oczekujecie, ile metrów od morza, czy na uboczu, czy w centrum i wiele wiele innych czynników składa się na cenę :)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Wakacyjne ABC- Podgora 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 17.02.2016 12:24

figusek napisał(a):Przesyłam Wam trochę słoneczka, dziś w Łodzi mam za oknem prawdziwą wiosnę, lekko mrozi, ale jest pięknie :)


To widzę, że tak jak i u mnie. Powoli na niektórych krzewach dostrzegłam pączki :wink: dobrze, niech przyjdzie wiosna, bo zaraz po wiośnie jest lato, a lato = Chorwacja :mrgreen:


figusek napisał(a):Już po kilku dniach spędzonych w Podgorze zdecydowaliśmy się wrócić do niej podczas kolejnych wakacji :)



A kiedy jedziecie? :)
agaluszka33
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 24.06.2015
Re: Wakacyjne ABC- Podgora 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) agaluszka33 » 17.02.2016 13:02

piekara114 napisał(a):Czyli znowu Podgora :D Ten sam app. czy coś nowego? Plaża jest fajna a więcej zdjęć plaży znajdziesz w mojej już starej relacji. My tą plażę (a raczej Pan M.) upatrzyliśmy jeszcze w domu chodząc sobie ludzikiem google :D



Z ciekawosci weszlam na Twoja relacje z Podgory i tak sie wkrecilam, ze szarpnelam ja w kilka godzin (do 2-ej rano,zamiast spac).Zdalam sobie sprawe,ze choc bylismy tam,nie zobaczylismy wielu miejsc o ktorych piszesz...a szkoda.W zeszlym roku upaly mojej ekipie daly sie we znaki... :evil:
Swietna relacja,super sie ja czytalo,dziekuje :papa:
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014
Re: Wakacyjne ABC- Podgora 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 17.02.2016 13:16

EithelAmarth napisał(a):
figusek napisał(a):Przesyłam Wam trochę słoneczka, dziś w Łodzi mam za oknem prawdziwą wiosnę, lekko mrozi, ale jest pięknie :)


To widzę, że tak jak i u mnie. Powoli na niektórych krzewach dostrzegłam pączki :wink: dobrze, niech przyjdzie wiosna, bo zaraz po wiośnie jest lato, a lato = Chorwacja :mrgreen:


figusek napisał(a):Już po kilku dniach spędzonych w Podgorze zdecydowaliśmy się wrócić do niej podczas kolejnych wakacji :)



A kiedy jedziecie? :)

U nas też już pączki się pojawiają na drzewkach :mrgreen: wyjeżdżamy 18 lipca, wracamy 2 sierpnia :)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Wakacyjne ABC- Podgora 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 17.02.2016 13:40

To się nie spotkamy, my dopiero będziemy w Baska Voda od 24.08 .
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014
Re: Wakacyjne ABC- Podgora 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 17.02.2016 18:48

Jedna z najlepszych decyzji na urlopie, a zarazem najlepiej zainwestowane pieniądze, to Fish Picnic. Dzisiaj opowiem Wam o samej idei, jak to wygląda w praktyce.

Pewnego wieczoru zatrzymaliśmy się przy Pani, która oferowała wycieczki. Ogólnie w Podgorze jest wiele miejsc, w których możecie się zapisać na różnego rodzaju wypady, po plaży śmigał też naganiacz. Wcześniej zapoznałam się z opiniami dotyczącymi pikników i wiedziałam, z których "firm" korzystać, a które lepiej omijać. Wybraliśmy załogę "David".

Zdecydowaliśmy się na Korčulę, gdyż odpowiadał nam termin. Wpłaciliśmy zaliczkę i na 7 rano umówiliśmy się w porcie. Cena za osobę to 350 kun.

Około 6.30 (wyobrażacie sobie to wstawanie po prawie dwóch tygodniach leniuchowania :? ) pojawiliśmy się w pocie, część uczestników już przybyła, reszta pojawiła się w niedługim czasie. Większość osób biorących udział w rejsie była Polakami (o czym później...). Na początku rozegrała się bitwa o miejsca- wszyscy koniecznie chcieli iść na górę statku. Bez problemu się tam zmieściliśmy :)
P8070770.JPG
Podgora jeszcze śpi :)


Moim największym marzeniem związanym z Chorwacją było zobaczenie delfinów. Mówiłam A. o tym już kilka razy i kiedy wypływaliśmy, przypatrywaliśmy się morzu. Jak na złość A. zapomniał okularów z pokoju i jedynym obserwatorem byłam ja :(
40 minut od rozpoczęcia wyprawy słyszę A.:
A.: zobacz tam, to chyba delfin!
P.: jaki znowu delfin- podekscytowana, ale wątpiąca- gdzie!?
A.: no tam! Zobacz wyłania się płetwa, to rekin albo delfin!
P. patrzy we wskazane miejsce i... jest! Płetwa pojawia się i znika...
Doskonale wiem, że to delfin :hearts:
Szukam w plecaku aparatu, udaje mi się zrobić przybliżenie, cyknąć zdjęcie i delfina już nie było...
P8070775.JPG

A.: widziałem go dużo wcześniej, ale wiesz jak ja widzę bez okularów. Na początku pomyślałem, że to rekin, ale później jak się przypatrzyłem i zobaczyłem, że płetwa raz jest pod wodą, a raz nad, to wiedziałem, że to delfin!
Możecie sobie wyobrazić moją euforię... Ludzie na statku byli tak zafascynowani robieniem sobie zdjęć, że nawet go nie zauważyli :lol:

O godzinie 9 podano nam wino, rakiję, wodę i miał być sok, ale go nie dostarczono. Największy minus- do butelek wlano kranówkę, której nie dało się pić :evil:
P8070776.JPG

Płyniemy przez miejsca znane nam z innych fotorelacji :)
P8070780.JPG

P8070783.JPG

P8070784.JPG

Na każdym stole ląduje butelka wody, wina/rakiji.
P8070791.JPG

Razem z A. próbujemy tylko wina, bo nastawiliśmy się na konkretne zwiedzanie miasteczka i kąpiel. Ale niestety jesteśmy jednymi z nielicznych, ponieważ na statku gości się duża grupa Polaków, którzy piją na umór, krzyczą i zachowują się jak (nie lubię tego określenia, ale tu pasuje) bydło. Ludzie ci wyszli z założenia, że jeśli płacą za Fish Picnic, to korzystają z niego na maxa. Podany alkohol po chwili się im skończył i poszli do załogi po więcej :? oczywiście otrzymali kolejne butelki i część z nich usnęła przy stole...

O godzinie 10:45 każdy otrzymał pyszną makrelę z grilla (bądź kurczaka- do wyboru), porcję surówki i chleb. Makrela była wyśmienita :P
P8070808.JPG

Zapomniałam Wam wspomnieć, że w połowie drogi tak bujało statkiem, że moja choroba morska się odezwała i siedziałam zielona jak mr green :mrgreen: :D

Powoli dopływamy do wyspy:
P8070814.JPG

P8070817.JPG


O godzinie 11:15 byliśmy na miejscu. Zbiórkę ustalono na 14:30.

Część o Korčuli pojawi się niebawem, a więc o godzinie 15 opuszczamy Perłę:
P8070916.JPG

Oczywiście nasi sąsiedzi znów musieli o sobie przypomnieć, pijani skakali do wody (port=zakaz), nie mogli z niej wyjść, a kiedy im się w końcu udało, okazało się, że rozwalili sobie stopy o jeżowce, a uda o muszle przyklejone do betonu.. Na statku oczywiście atak paniki, krew na pokładzie i alkohol na uśmierzenie bólu.

Robimy ostatnie zdjęcia (tak nam się wydaje):
P8070918.JPG

P8070924.JPG

P8070927.JPG

P8070931.JPG

P8070933.JPG


O 16:30 podano kawę i ciastka, woda i alkohol nadal do oporu.
Robi się pochmurno...
P8070937.JPG


Kiedy dopływamy do Igrane, na statku robi się totalny chaos, każdy łapie aparaty i kamery.
A.: delfiny zobacz, z tej strony!
P.: gdzie, gdzie!!??
A.: już ich nie ma... chodź może są z drugiej strony.
P.: nie ma, jak zawsze mnie wszystko omija... (już się zapomniało, co było rano :oops: )
A.: wyskoczyły obok statku!
P.: .... :( :cry:

Nagle moim oczom ukazały się dwie sztuki, zdjęcia zrobiłam na największym zoomie :D
P8070940.JPG

P8070941.JPG

P8070942.JPG

Co do tego ostatniego osobnika miałam wątpliwości, czy to na pewno delfin, może ktoś coś wie? :)

Wieczorem pełni emocji wróciliśmy do Podgory. Byliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi. W przyszłym roku też wybieramy się na Fish Picnic, tym razem Vrboska :hearts:

Podsumowując: warto wydać pieniążki na Fish Picnic z Davidem. Statek zabierał ludzi z innych miejscowości, m.in. z Igrane. Rejs umilała chorwacka muzyka i zapach rybki z grilla, która była rewelacyjna :) P O L E C A M Y :!:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Wakacyjne ABC- Podgora 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 17.02.2016 19:05

Super, że udało Ci się zobaczyć delfiny na żywo :!: :)

My też mieliśmy to szczęście w tym roku :mrgreen:
agaluszka33
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 24.06.2015
Re: Wakacyjne ABC- Podgora 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) agaluszka33 » 17.02.2016 19:22

My na Korčulę płyneliśmy "Makarskim Jadranem" którym znaczna większość forumowiczów tak wychwalała.Nie brakowało niczego,nawet Rakiji po której byłam niemal pewna,że za chwilę wszyscy będą świadkami jak to na otwartym morzu można zaobserwować yyyy " pawie"? :oops: :lool:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Wakacyjne ABC- Podgora 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.02.2016 19:39

Mnie takie rejsy nużą, a pijane towarzystwo zniechęca dodatkowo, więc bez żadnego żalu odpuszczam i nawet nie kusi mnie spojrzenie na ceny....

agaluszka33 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Czyli znowu Podgora :D Ten sam app. czy coś nowego? Plaża jest fajna a więcej zdjęć plaży znajdziesz w mojej już starej relacji.

Z ciekawosci weszlam na Twoja relacje z Podgory i tak sie wkrecilam, ze szarpnelam ja w kilka godzin (do 2-ej rano,zamiast spac).Zdalam sobie sprawe,ze choc bylismy tam,nie zobaczylismy wielu miejsc o ktorych piszesz...a szkoda.W zeszlym roku upaly mojej ekipie daly sie we znaki... :evil:
Swietna relacja,super sie ja czytalo,dziekuje :papa:

Dzięki. Miło mi, że aż noc zarwałaś. Powiem Ci, że wiele z moich planów nie udało się wtedy zrealizować, bo brakło czasu no i upał też był spory. Można z Podgory jeszcze wyskoczyć do Mostaru i wodospadów Kravica (BiH), Bratuś + Krvavica, Brela ze skałką, górny zamek w Omisiu (o nim dowiedziałam się już po powrocie), wodospad w Zadvarje, rafting Cetiną, Solina i Klis. W tej okolicy nie można się nudzić :mrgreen:
agaluszka33
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 24.06.2015
Re: Wakacyjne ABC- Podgora 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) agaluszka33 » 17.02.2016 23:43

piekara114 napisał(a):Mnie takie rejsy nużą, a pijane towarzystwo zniechęca dodatkowo, więc bez żadnego żalu odpuszczam i nawet nie kusi mnie spojrzenie na ceny....


Powiem Ci, że wiele z moich planów nie udało się wtedy zrealizować, bo brakło czasu no i upał też był spory. Można z Podgory jeszcze wyskoczyć do Mostaru i wodospadów Kravica (BiH), Bratuś + Krvavica, Brela ze skałką, górny zamek w Omisiu (o nim dowiedziałam się już po powrocie), wodospad w Zadvarje, rafting Cetiną, Solina i Klis. W tej okolicy nie można się nudzić :mrgreen:


[/quote]
W Breli byliśmy cztery lata temu więc skałkę miałam praktycznie na co dzień,a i rafting w Omišu też zaliczyliśmy :mrgreen:
Super przeżycie!!!
Co do Fisch p. na Korčulę to tak średnio do udanych zaliczam.Prawie 5 h rejsu w jedną mańkę,półtora godziny łażenia (między innymi po muzeach w których byliśmy ściśnięci jak sardynki,bo polska ekipa była największa, a że w tym czasie akurat pech chciał że były pożary to klimy oczywiście nie było),no i powrót kolejne 4h...NIEeee :evil:
A więc zaznaczam w kajeciku resztę miejsc które opisujesz na kolejny raz !!! :D
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012
Re: Wakacyjne ABC- Podgora 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 18.02.2016 08:26

piekara114 napisał(a):Bratuś + Krvavica

A co tam jest, że polecasz? Po prostu się przespacerować czy coś konkretnego do zobaczenia? :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Wakacyjne ABC- Podgora 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.02.2016 10:02

ewula91 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Bratuś + Krvavica

A co tam jest, że polecasz? Po prostu się przespacerować czy coś konkretnego do zobaczenia? :)

Ustronną plażyczek tylko dla siebie (byliśmy) i spenetrowanie opuszczonego hotelu - ośrodka leczniczego dla dzieci (po plazowaniu zapomnieliśmy podejść :? ).
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Wakacyjne ABC- Podgora 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 18.02.2016 10:37

Tak to już jest z Polakami, że naród pijacki.
My również lubimy takie rejsiki. Ostatnim razem z Tucepi płynęliśmy do Jelsy i do Bolu statkiem Vittorio. Rakija, wino i rybki pycha, ale na statku ogólnie trochę nudno.
Oczywiście próbujemy i winka i troszkę rakiji, ale w granicach rozsądku. Sama nie lubię patrzec jak towarzycho pijane robi "wiochę". Niech piją ale kulturalnie :D :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Podgory ciąg dalszy - 2016 s. 16 - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone