Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WAKACJE 2009 - Turcja, Kemer, Pamukkale Kapadocja.

Największym miastem Turcji jest Stambuł - miasto o dużej wadze historycznej (niegdyś znany był pod innymi nazwami: Bizancjum i Konstantynopol). Ciekawostką jest, że w Stambule zmarł Adam Mickiewicz – wybitny polski poeta epoki romantyzmu. W jego niegdysiejszym domu mieści się dziś Muzeum Adama Mieckiewicza, gdzie znajduje się ekspozycja poświęcona pamięci artysty. Turcja jest jednym z niewielu państw na świecie, które są całkowicie samowystarczalne pod względem produkowanej żywności.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.08.2009 21:24

el_guapo napisał(a):Za tym klifem (dziurawym zresztą u podstawy jak ser szwajcarski) jest szeroka piaszczysta plaża, a na niej wrak jakiegoś transportowca - wyglądał interesująco.

Skąd to wiem? - bo ja też tam byłem, Efes i Raki piłem :wink: (Beldibi)



Zatoka i plaża nazywa się Moonlight (Światło Księżyca)

Wg mnie ładniej prezentuje sie z powietrza

Obrazek

niż z obecności na niej

Obrazek

Przy tej zatoce i plaży znajduje się ekskluzywny ośrodek Club Med Kemer
jacky6
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 893
Dołączył(a): 14.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky6 » 13.08.2009 21:28


Januszku - czy masz usprawiedliwienie i L4 za minione 2 doby nieróbstwa ?


:cry: :cry: :wink: :wink: :twisted: :twisted:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2009 22:07

Janusz, no nie osłabiaj mnie :lol:
To ja zdążyłem wyjechać do Turcji, pokręcic się tam swoim samochodem prawie 3 tyg. i jeszcze na dodatek wrócic cały a Ty dalej z Kemeru nie wyjechałeś 8O :lol: 8O
Ale sie obijasz :P
Pisz.........jak skończysz to może mnie najdzie na pisanie :wink:
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 13.08.2009 22:14

Piotrek_B napisał(a):Janusz, no nie osłabiaj mnie :lol:
To ja zdążyłem wyjechać do Turcji, pokręcic się tam swoim samochodem prawie 3 tyg. i jeszcze na dodatek wrócic cały a Ty dalej z Kemeru nie wyjechałeś 8O :lol: 8O
Ale sie obijasz :P
Pisz.........jak skończysz to może mnie najdzie na pisanie :wink:



Ja bym pogonił jeśli można kolegę. Podróż samochodem do Turcji ...
3 tygodnie ....
hmmm .... jak najbardziej ... smakowicie brzmi ...
Dawaj Piotrze jak możesz.
A Ty Januszu nie ociągaj się dłużej .. :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2009 22:23

Crayfish napisał(a):....Dawaj Piotrze jak możesz....

Cuś tam dam :lol:
Ale chwile trzeba będzie poczekać bo dopiero dziś wróciłem.
Wiecej zajmie mi czasu wgranie zdjęć na serwer niz ubranie myśli w słowa.

Dajmy najpierw szanse Januszowi, żeby skończył.......... :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.08.2009 22:43

Miło, że popędzacie ale pora na małe usprawiedliwienie :wink:

Syn mi komputer "naprawiał" i trochę to trwało.
Trochę po skibach i po górkach się skakało :D

W weekend brat zaprosił na "parapetówkę" do Rybnika :D
z czego dalsza przerwa w relacji wynika.

PS Piotrek, Ty już w kraju - ale ten czas szybko pomyka 8O
jacky6
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 893
Dołączył(a): 14.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky6 » 13.08.2009 23:55


śladami Piotrka i dzięki jego indywidualnemu poradnictwu startuję tam już za 26 godzin...
wszystkie zaprezentowane fotografie w tym wątku napawają "dobrotliwą" atmosferą...
ciekawe jak to wypadnie z mojego skromnego obiektywu i dziennika...


:wink: :wink: :P :P
piotrmks
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 02.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrmks » 14.08.2009 20:21

Piotrek_B napisał(a):Janusz, no nie osłabiaj mnie :lol:
To ja zdążyłem wyjechać do Turcji, pokręcic się tam swoim samochodem prawie 3 tyg. i jeszcze na dodatek wrócic cały a Ty dalej z Kemeru nie wyjechałeś 8O :lol: 8O
Ale sie obijasz :P
Pisz.........jak skończysz to może mnie najdzie na pisanie :wink:


Wszelki duch.... Pisz, pisz. Może i ja się wreszcie zabiorę za moja relacje.
póki co uciekam na Murter.
tadzikmal
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 17.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tadzikmal » 16.08.2009 20:43

Witaj Januszu,
Dopiero tu trafiłem. Relacja jak zwykle dokładna i pełna ciekawostek. Czekam na ciąg dalszy ...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.08.2009 21:15

tadzikmal napisał(a):Witaj Januszu,
Dopiero tu trafiłem. Relacja jak zwykle dokładna i pełna ciekawostek. Czekam na ciąg dalszy ...


Witaj Tadzik, może jeszcze dzisiaj coś się "urodzi" :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.08.2009 01:04

WAKACJE 2009 - Turcja, Kemer, Pamukkale Kapadocja.

Obrazek

9.Wycieczki fakultatywne z Kemer (bliższe i dalsze do różnych miejsc w Turcji)

Z racji wcześniejszej rezerwacji wczasów w Biurze ITAKA (grudzień 2008), jedną wycieczkę fakultatywną mieliśmy mieć gratis, ale na miejscu okazało się, że była to najmniej atrakcyjna wycieczka do Antalyi, tzw. shoppingowa (czyli zakupowa) połączona ze zwiedzaniem starówki miasta, więc z niej zrezygnowaliśmy - w Antalyi w ciągu dnia bywa ok. 40 stopni w cieniu, chodzenie po ulicach i sklepach dużego miasta w takiej temperaturze to średnia przyjemność.

(Shopping robiliśmy prawie codziennie wieczorami w Kemer, o czym jeszcze napiszę w oddzielnym wątku)

Ponieważ w pobliżu Kemer i w dalszej odległości jest wiele ciekawych miejsc do zwiedzania, można wybrać się na następujące wycieczki:

KLIKAMY i zwiedzamy

KAPADOCJA
- dwudniowa wycieczka z noclegiem w centrum Kapadocji i z trzema posiłkami na trasie. Program tej wycieczki obejmuje m.in. wizytę w mieście Konya, gdzie w jednym z meczetów znajduje się Mauzoleum, zwiedzanie podziemnego miasta, wizytę w kościołach kapadockich w Goreme, podziwianie z platform widokowych niesamowitych widoków tej przepięknej krainy.
W cenie wycieczki oprócz zakwaterowania w hotelu **** i trzech posiłków dziennie w formie all inclusive (tylko napoje dodatkowo płatne) są zawarte bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz wejścia do miejscowych fabryk rękodzielniczych z możliwością zakupu pamiątek w przyfabrycznych sklepach.

PAMUKKALE & HIERAPOLIS
- całodniowa wycieczka z posiłkami na trasie (śniadanie, lunch, kolacja w cenie, napoje płatne) do jednego z najwspanialszych cudów natury. W programie wizyta w mieście Denizli w sklepie z tekstyliami, spacer po starożytnym mieście Hierapolis oraz po słynnych wapiennych tarasach. Dla chętnych dodatkowo płatna kąpiel odmładzająca w basenie Kleopatry.

EFEZ & PAMUKKALE & HIERAPOLIS
- dwudniowa wycieczka do najpiękniej zachowanego w Turcji antycznego miasta Efez a w nim m.in. łaźnie, agora, biblioteka Celsusa, teatr (pierwszy dzień) oraz do Pamukkale i Hierapolis (drugi dzień) W cenie wycieczki bilety wstępu, nocleg i wyżywienie jak przy wycieczce do Kapadocji

KEMER YACHT
- rejs jachtem wzdłuż malowniczego wybrzeża Kemer, wycieczka relaksowa, kąpiel w morzu i opalanie na jachcie, podziwianie okolicznych szczytów gór Taurus.

NOC TURECKA
- wieczór w typowej tureckiej restauracji, w czasie którego można zapoznać się z tradycjami osmańskiego dworu oraz ludowymi tradycjami ze wszystkich najważniejszych regionów Turcji. W programie pokaz tańca brzuch i inne pokazy taneczne.

RAFTING
- spływ pontonami po rwącej rzece górskiej Kopru pod opieka wykwalifikowanej ekipy. Po adrenalinie w wodzie, na brzegu w cenie wycieczki lunch, napoje dodatkowo płatne.

JEEP SAFARI
- całodzienna wycieczka jeepami w góry Taurus, w programie przejazd prze górskie wioski gdzie życie płynie niezmiennie od wielu lat, w cenie lunch, napoje płatne.

MYRA/DEMRE, KEKOVA - wycieczka autokarowa do starożytnego miasta MYRA (obecnie DEMRE), w którym znajduje się kościół i pomnik Św.Mikołaja (tego prawdziwego biskupa od prezentów, ten z Laponii to jakiś oszust) oraz wyprawa łodzią do KEKOVA - antycznego, częściowo zatopionego miasta słynnego z niesamowitych grobowców licyjskich. Lunch jak zwykle w cenie.

PHASELIS, ULUPINAR, TAHTALI - w trakcie wycieczki najpierw zwiedzanie antycznego PHASELIS, jednego z najważniejszego ośrodków handlowych w starożytnej Licji, następnie obiad w otoczeniu licznych strumyków w malowniczej dolinie ULUPINAR, a na koniec dla chętnych możliwość wjazdu kolejką na szczyt góry TAHTALI (wysokość 2365 m.n.p.m.) skąd rozciągają się wspaniale widoki na pasmo gór Taurus i wody Morza Śródziemnego.

AQUA PARK & DELFINARIUM
- wycieczka do Antalyi, w Parku Wodnym do dyspozycji różne baseny i zjeżdżalnie i hit wycieczki - w delfinarium piękny show z delfinami, przygotowany na wysokim poziomie.

ANTALYA SHOPPING
- wizyta w sklepach z galanterią skórzaną i biżuterią z możliwością zakupów wyrobów ze skór i złotniczych po przystępnej cenie oraz czas wolny na zwiedzanie miasta, w cenie wycieczki południowy lunch.

DIVING
- możliwość poznania podwodnego świata Morza Śródziemnego, w programie wycieczki instruktaż w basenie oraz dwa zanurzenia w morzu, sprzęt do nurkowania oraz lunch na pokładzie łodzi.

HAMAM
- coś dla ciała i ducha, wizyta w hamamie czyli w łaźni tureckiej z peelingiem całego ciała, masażem pianowym i olejkowym.

Podana wyżej oferta dotyczy wycieczek organizowanych w różnych dniach (niektóre codziennie) przez biuro Akdem z Antalyi i można je było wykupić u rezydentki z Itaki, podobne wycieczki organizują miejscowe biura turystyczne w Kemer po niższej cenie o czym wiedziałem przed wyjazdem, lecz wraz ze znajomymi zdecydowaliśmy się wykupić dwie wycieczki u rezydentki: do Pamukkale oraz do Kapadocji, głównie z uwagi na polskiego pilota (na obu wycieczkach Panie pilotki były super, posiadały wiele wiadomości o Turcji i miejscach zwiedzania .... i umiały to sprzedać)

W biurze Akdem mogą się zatrudnić młode osoby ze znajomością języków - oferta pracy

Miejscowe biura turystyczne w Kemer to m.in. Ginza Travel (ma najlepszą opinie)

Ciekawostka
- na riwierze tureckiej, w mieście Alanya działają m.in. 2 turecko-polskie biura:

Wujek i Mariolka

oraz

Jolcia&Adams Tour

szkoda, że nie mają swoich filii w Kemer, bo jako biura z polskimi przewodnikami na wycieczkach byłyby konkurencją dla Akdem.

CD. Wycieczka pierwsza - cz.I Hierapolis ; cz.II Pamukkale
Ostatnio edytowano 23.08.2009 16:52 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 3 razy
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 17.08.2009 17:31

No i znowu odrobiłam zaległości :D
Janszu - Ostatni odcinek to dla mnie niezła ściąga na przyszłość, bo też złapałam tureckiego bakcyla. Do Turcji trzeba koniecznie wrócić i to na dłużej :D :D :D
Teraz czekam na Pamukkale :D

pozdrawiam serdecznie
:papa:


p.s. PiotrkuB - to Ty się nie ociągaj!!! Dawaj relację - w tym roku od Ciebie ściągnęliśmy, to i w przyszłym pewnie damy radę :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.08.2009 18:09

Tymona napisał(a):Janszu - Ostatni odcinek to dla mnie niezła ściąga na przyszłość, bo też złapałam tureckiego bakcyla. Do Turcji trzeba koniecznie wrócić i to na dłużej :D :D :D
Teraz czekam na Pamukkale :D

pozdrawiam serdecznie
:papa:


Pochwal się Tymonnko, gdzie to zaszczepili Ci tureckiego bakcyla :?:

Ściąga dotyczy tylko bliższych lub dalszych okolic Kemer, Turcja faktycznie po bliższym poznaniu wciąga, bo oprócz okalających ją mórz ma wiele interesujących miejsc do odwiedzenia, co dodatkowo pokazuje nam Franz :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.08.2009 18:30

felder*eagles napisał(a):Januszu : nie pisze się schopping ale shopping.


Nie znam angielskiego, ale dziękuję za pouczenie, zaraz poprawię :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.08.2009 19:55

Tymona napisał(a):p.s. PiotrkuB - to Ty się nie ociągaj!!! Dawaj relację - w tym roku od Ciebie ściągnęliśmy, to i w przyszłym pewnie damy radę :wink:

Tymono droga :wink:
a wzajemnie, też się nie ociągaj tylko napisz cuś jak było w Istanbule 8)
Relacja będzie na bank tylko niech Janusz skończy swoją bo z Pamukkale i Kapadocją nie będziemy robili dubla w tym samym monencie :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Turcja - Türkiye


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
WAKACJE 2009 - Turcja, Kemer, Pamukkale Kapadocja. - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone